Pomoc

mc5

Zainteresovan član
Poruka
452
Imam jedan problem.Racunar se sam iskljucuje nakon 15-ak minuta kad ga ukljucim.Da li je neko imao ovakvu situaciju i kako je rijesio ovaj problem.Ako neko zna da mi kaze u cemu je problem.
 
Moj prijatelj je imao slican problem. Skinuo je bio hladnjak sa procesora, a onda se pasta osusila i kad ga je vratio nazad, hladnjak jednostavno nije nalegao na procesor dobro tako da mu se procesor pregrevao i gasio. To je jedna od mogucnosti, a druga je napajanje i struja. Mozda ti je lose napajanje. Dali cujes posle toga neke signale u obliku nekoliko uzastopnih zvucnih bip-ova dugih i kratkih?
 
Skini SpeedFan sa neta, i prati temperaturu procesora, takodje skini RivaTuner i prati temperaturu graficke. Javi koje su temperature u vreme gasenja kompa.
Takodje, koliko ram memorije imas, i koji moduli?
Koje napajanje?
Otvori stranicu kucista, pogledaj kondenzatore na maticnoj, da neki nije poceo da se siri, puca ili tako nesto?

Takodje kad si vec otvorio kuciste, probaj blagim pokretima ruke da "cimas" kuler od procesora levo-desno, cisto da vidis da se nije slucajno otkacio sa neke strane.
 
Proveri opcije u BIOSu za gasenje racunara usled:
previsoke temp. procesora
gasenja ventilatora procesora i sl.

Mozda ventilator zeza i gasi racunar...
 

Back
Top