Paranormalna iskustva??

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Da li ste ih imali?
Verujete li uopšte u pojave tog tipa?

Šta me je inspirisalo na temu?
Sledeće:
Danas , mi kao porodica, sedeći za ručkom, sećali smo se naših bližnjih, a preminulih.
Pomenuli smo i baku ( tatinu majku) i njenog pokojnog mladjeg brata.
Baka je umrla nakon duže bolesti. Živela je u Apatinu, a veći deo bolesti je ležala kod nas, u Bg-u. Kad se videlo da će joj doći kraj, vratili smo je u porodičnu kuću u Apatin, te je tu skončala.
Naravno, niko nije znao kad će umreti.

Njen rodjeni, gorepomenuti brat, je živeo u Lici, na Udbini. To je od Apatina, autobusom , bilo udaljeno 6-7 sati vožnje.
Jutro kad je umrla, nakon samo pola sata , on je ušetao u kuću i rekao da je došao jer je imao predosećaj da će ona umreti.:shock:
Naravno, nije mu niko javio, jer kao što rekoh, nije se znalo kad će baka sklopiti oči.

Nakon 6 meseci, jedno jutro , on, bakin brat, ustao je , doručkovao i rekao svojoj ženi da je sanjao Seju ( on je tako zvao baku) i da ga je odvela sa sobom.
Pozdravio se sa suprugom i tog dana je poginuo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li verujete da neki ljudi imaju posebne sposobnost, naglašen osećaj...šta bi uopšte ovo bilo? Ili zaista, kako sam i naslovila- paranormalna pojava?
 
jao sto volim ove price :)
evo ispricacu jednu od svojih
mada paranormalno nije bas adekvatna rec
moj otac je bio krojac muskih odela,i imao je jednu radnicu(moram ovo da pisem da biste razumeli ostatak).tog jutra je ustao,uzeo neko platno i svoje mere i poceo da kroji sebi odelo,bez potrebe,bez prethodne price o tome,tek tako.ona ga pita u zezanju "je l to spremas odelo za moju svadbu?" a on joj kaze "ma daj,nema nista od toga,necu ti doci na svadbu" i do veceri zavrsi to odelo(a poznavaoci znaju da je za musko odelo potrebno dva dana rada)
...i u 19h30 premine
 
da sad imash najnoviji hit u americi.. ok ne znam da li je najnoviji i koliko je hit (ali mislim da te sad navlacim na pogresan trag, po meni tu nesto nije ok) i da li samo u americi...
kao ta intucijia.. imas knjigu o prakticnoj intuiciji evo ja kupila ; )) kao neka riba je "profesionalni intuitivac" uzas.. ne znam meni se to ne svidja a opet evo sad je reklamiram... ima i forum i sad jedna sekcija kao "slepa pitanja" kazu ovako

"molim vas odgovorite mi" i to je post
i onda kao ljudi tu nesto nabadaju kao to su te vizije pa se protumaci

mene su majku mu opet izignorisali.

ali nije to kao to tvoje, oni hoce to da razrade... sad sam te pokvarila

eto cisto da se podsetimo kako su se ljudi smejali ljubisi trgovcevicu i sl. eto sad u americi to mnogo bitno i bred pit je hvali. mada i nije toliko bitno jer je mala frekvencija foruma, retko se pise, ali postoji. svako oce da bude vrac. znaci da im je tamo frka. ???

ovo nije u vezi konkretno s tvojim postom... ??? ne znam

ali kako sam procitala tu knjgiu kao da sam nes znam i gluplja i nisam. meni su se t acuda desavla pa je prestalo ali bivalo je nekad zaista neocekivano. ali matrica je obicno slicna. zao mi je sto ih nema sad vise. ah osim sto sam ovde pisala o nekoj torti i etobas je to stiglo za bozic.. ali bas i nema previse torti koje bi mogle da se pojave a ovo i jeste kao zimska torta. ako ne dobijem komentar ja se povlacim i ono bash. tako da eto vam prilike :) hani potplati ih pcelicama

verujem da je skoro svako imao takvo nekako iskustvo ok ovo je bas upecatljivo ali neko manje sigurno da.

e da ta knjiga ima neke vezbice... mene mrzelo da se snimam nego sam polupisala pa nisam nista precizno zapisala ali dolazio mi jedan cudan rezultat a ovi ostali nista mi nije jasno sta sam zapisala. tako da je to muljavo.
 
Imam jednu priču tog tipa. Uglavnom, tata mi je imao šlog, baš je bio težak, lekari nisu davali nikakve konačne prognoze. Naravno, ja sam bila uverena da će sve biti u redu, da će se oporaviti. Jedne noći sam se probudila, iz čista mira oko 4h, sva uznemirena, gotova da zaplačem. Onda sam zaspala i sanjala kako izlazim iz stana u jakni sa dva lica koju sam nosila u to vreme, ali jakna je bila izvrnuta na lice koje nikad nisam nosila. I tako, kao, idem ulicom i nerviram se kao manijak što mi je neko prevrnuo jaknu, ali ništa, nastavljam dalje. Kad sam ustala, keva me je zvala i rekla da dođem kući, nije rekla zašto, ali sam se odmah setila tog buđenja i sna i sledila se.

E, sad, san sam sebi objasnila tako što sam ipak negde znala, mada nisam htela da priznam sebi, da je vrlo, vrlo moguće da će tata da mi umre. Promena u životu koju sam ipak očekivala, ali nimalo nisam želela. A to buđenje i uznemirenost baš u vreme kada je umro - ne znam, ni danas ne umem da objasnim.
 
Imam jednu priču tog tipa. Uglavnom, tata mi je imao šlog, baš je bio težak, lekari nisu davali nikakve konačne prognoze. Naravno, ja sam bila uverena da će sve biti u redu, da će se oporaviti. Jedne noći sam se probudila, iz čista mira oko 4h, sva uznemirena, gotova da zaplačem. Onda sam zaspala i sanjala kako izlazim iz stana u jakni sa dva lica koju sam nosila u to vreme, ali jakna je bila izvrnuta na lice koje nikad nisam nosila. I tako, kao, idem ulicom i nerviram se kao manijak što mi je neko prevrnuo jaknu, ali ništa, nastavljam dalje. Kad sam ustala, keva me je zvala i rekla da dođem kući, nije rekla zašto, ali sam se odmah setila tog buđenja i sna i sledila se.

E, sad, san sam sebi objasnila tako što sam ipak negde znala, mada nisam htela da priznam sebi, da je vrlo, vrlo moguće da će tata da mi umre. Promena u životu koju sam ipak očekivala, ali nimalo nisam želela. A to buđenje i uznemirenost baš u vreme kada je umro - ne znam, ni danas ne umem da objasnim.

Sad će neko reći evo je opet ima nešto da kaže....
SAN: Pesma "Da me nema ko bi te kao oči voleo..." tako nekako, mislim da je peva onaj Samardžic... ali tako jasna u snu, sve trešti i moj otac leži u krevetu i plače i plače... Ja ga vidim kao nekako od gore, ne mogu da mu pridjem.... i počnem da plačem... jer ga vidim tako tuznog, jadnog, samog... i ne znam zasto place....
A onda sledeca scena, pokojni deda me snazno grli i kaze: desice se nesto strasno"
Budim se sva u suzama... Ubrzo posle toga mojoj mami ja pozlilo, legla je u krevet- i osam meseci, bolnica,kuca, bolnica kuca.................
 
Pa verujem... nekako nemam drugog izbora nego tako :-?

Imam jako ruzne snove koji s vremena na vreme budu aktivniji.

Kad je moj sad pokojni deda imao zadnji mozdani udar sanjala sam tu noc da me zove sa nekog jako starog telefona i da je veza jako slaba. Rekao mi je da ostanemo svi dobri ljudi i da brinemo jedni o drugima, a da nas on sve mnogo voli.... on je umro nedugo potom, ali ta noc je zaista bila zadnja po njegove vitalne funkcije :-(

Posle toga sam sanjala sestrinog tada buduceg muza (sada srecom vec bivseg muza). Kao znacajno mladja sa sestrom sam razvila odnos tek pre neku godinu. Tada ideju nisam imala da je raskinula sa dugogodisnjim deckom i da joj se dopao potpuno drugi covek. Sanjala sam nekoliko njenih bliskih prijatelja za stolom i ovu dvojicu bivseg i buduceg kojima ona donosi kafu. Ispricala sam joj san.... do detalja opisujuci tog gadnog coveka, ali on zaista izgleda specificno -celavi bilder pitomog lica i meke duse -fuj! U snu sam spontano opisala njegovu profesiju -covek koji izgleda jako opasno ali je pesnicka dusa nekako (inace je umetnik pisac, slikar).... ona je ostala fascinirana te mi je bilo zao da predocim delove sna koje je propustala. Samo je cula deo gde ovaj celavi uzima svaku kafu od njenog bivseg decka, ali.... u mom snu je bilo najupecatljivije to sto on kafu nije uzimao da pije, nego da poseduje, da stavi ispred sebe na sto. Svaku kafu je prosuo i bacio soljicu. Jel' treba da spomenem da je moja sestra iz tog braka izasla ko' te polupane soljice.

Daleko naspooky stvar je jedan koktel sa 15ak razlicitih mladih i vedrih ljudi... vesela pretpraznicna atmosfera i zdravice. Kad je dosao red na mene ja sam nazdravila za komsiju (videh ga 1om u zivotu) pa su se svi nasmejali. Bivsi me pogledao ispod oka pa sam pojasnila "za onog mrtvog komsiju, tu vrata do nas"... on se bas razljutio i objasnio da pored nas zivi bracni par i da su oboje zivi i zdravi a da sam ja kao letva pijana. Bilo me je UZASNO sramota... jesam bila pijana ali NIKAD takvu glupost nisam izgovorila i cutala sam pola sata dok nismo krenuli... sreli smo kola hitne pomoci kako odlaze ispred naseg stana i komsija je zaista umro kad sam mu ja nazdravila.... nicim isprovocirana :-(

Ima jos... ali nikad nisam imala pozitivan predosecaj
 
Ја сам потпуно неосетљива на таква предсказања...:lol:

Али моја сестра је често има разне предосећаје, који се обично покажу тачним... Понекад буде баш језиво...:roll:

Не бих да причам детаље.
 
Ispričala mi koleginica kardiolog svoje iskustvo:
Dakle, bila je na dežurstvu, sa još jednim kolegom.
Odjednom, neki dekica, koji je inače bio u intenzivi, doživljava kliničku smrt.
EKG - ravna crta....oni utrče unutra, upale aparat za elektrošokove, kad on neće da radi!
Kolega se iznervira, opsuje aparat ovim rečima ''marš u pi*ku materinu'' ( ako je neko mislio da su doktori fini i kulturni- epa nisu! :) ), pa ga još i šutne...i aparat proradi!
Lupe dekicu strujom, jednom- dvaput, deka oživi...ostave ga tu gde je i bio...ujutru se pokupe i odu kući....deda se probudi sutra i pita sestru za njih dvoje!:shock:
Sestra ga gleda bledo- odkud znaš da su bili njih dvoje?
Dekica joj odgovori da je sve vreme , dok je bio u kliničkoj smrti, stajao u dovratku i posmatrao ih šta rade:shock:....naravno, sestra ga tu oduva...ali, dekica je bio uporan...savatao konačno ovo dvoje i onda im potanko opisao šta je ko od njih rekao, gde je ko stajao, rekao doktoru za šutiranje aparata i ponovio je da je išetao iz svog tela i da je stajao u dovratku:shock: ...šta reći...sem da nešto ima...brrrr...
 
Ја сам потпуно неосетљива на таква предсказања...:lol:

Али моја сестра је често има разне предосећаје, који се обично покажу тачним... Понекад буде баш језиво...:roll:

Не бих да причам детаље.
Ja, takodje, imam fantastičnu intuiciju.
Za veliki broj dogadjaja znam ishod unapred.
Jednostavno mi se javi neki čudan osećaj u stomaku, koji moj mozak nekim mehanizmom tumači kao pozitivan ili negativan.

Hellen, napiši nam detalje.:D
 
Не могу, обично су то нека ружна предосећања....

Рецимо, неколико месеци се није чула са једним пријатељем и једно јутро се пробудила сва забринута, са неким лошим мислима о њему... И одмах га је позвала на мобилни...није се јављао...Цело јутро га је звала као суманута и ништа...
Поподне је сазнала да је погинуо неколико минута пре него што га је први пут позвала...
 
Не могу, обично су то нека ружна предосећања....

Рецимо, неколико месеци се није чула са једним пријатељем и једно јутро се пробудила сва забринута, са неким лошим мислима о њему... И одмах га је позвала на мобилни...није се јављао...Цело јутро га је звала као суманута и ништа...
Поподне је сазнала да је погинуо неколико минута пре него што га је први пут позвала...
:shock:
Identično se desilo i mom dečku...skoro mu se ubio neki drugar...došao je jedno veče kući, legli da spavamo, a on se vrti, vrti...na kraju izusti ''znaš, imam neki čudan predosećaj vezano za Marka...nešto će se jako lošedesiti''...taj mučenik se sutradan obesio....za sve iz čista mira...nije bilo povoda, bar ne javno izrečenog.:-?
 
cudno
bas sam sinoc dumala o intuiciji ....:)
Kad ono...TEMA cela! Bez zezanja, intuicija je super alat, ali ne spada u paranormalno, vise u neko tzv. sinteticki registar nesvesnog znanja (koje valjda moze da se osvesti). Setila sam seda sam jednom i pisala o tome, kako je na poslu i u kojoj meri treba slusati (kad je etika u pitanju).
Od paranormalnih, a nepotvrdjenih ili novih, ja nema nista :D Jednom hipnotisala dzukce, jednom to uradila moja drugarica, i to je to.
E, i expert sam za uplaesene macke na drvecu :lol: lepo joj ispricam zasto da sidje, ohrabrim je i ona sidje. Uglavnom to izgleda kao cudo onome ko je satima to isto pokusavao bezuspoeno, ali nije, ja sam mackoljuBac. Ja volim njih, one vole mene, i to je to.
 
Ne znam..ja bih mogla o tome da vam pricham vishe sa aspekta o shestom chulu,ali onako,u svakodnevnici... samo iz chista mira neshto predosetim,bez ikakvog razloga i dokaza i ispostavi se tachno,pa npr suvishe chesto mi se desi da mislim na nekog koga dugo nisam videla i tad ga i vidim ili me nazove,pa recimo pevam neku pesmu koju dugo nisam chula i ona krene na radiju... mislim,svakom se to deshava ali kod mene je to toliko chesto da me je jedno vreme plashilo,a sad mi je skroz normalno....
Shto se pasa tiche,josh se nije rodio taj koji bi me ujeo ili lajao na mene.. dovoljno je samo da mu se obratim i on se smiri..valjda je do boje glasa ili tako neshto....
Sve u svemu,i nisam neshto paranormalna. :lol:
 
sto se tice predosecanja smrti, ne mogu da kazem da sto posto verujem. ali da neceg ima ima. bas sam skoro sa drugaricom koja je nevidjeni skeptik za slicne stvari pricala i ona veruje u to. prosto misli da smo svi povezani, narocito bliski ljudi i da nije ne moguce osetiti tako nesto. ja nesto ne bih o licnim primerima, mnogo su mi blizu... ali ono iz seviljinog prvog posta uopste nije retka stvar. ako pas predoseti da mu je vreme, zasto ne i covek, a ako nismo puke masine od organa i tkiva, zasto ne bi postojala neka mentalna konekcija, pogotovo kada su tako velike i snazne stvari u pitanju...
 

Back
Top