Malta

UUUUUUUUUU bre Pimbe pa ti ih sve zakopa sa svojim statistikama! Ja kad procitam ove tvoje poruke prosto postanem najsretnija osoba na planeti, valjda zato sto se nalazim na tom egzoticnom ostrvu savrsenstva gde je sve idealno i nadprosecno, valjda sam i ja takav ako se tu nalazim! :)
Ovako, ljudi dogovorite se prvo o cemu pricate, Gile lepo pita kolika je prosecna plata na Malti a Pimbe odgovara da "to zavisi od tvojih natprosecnih mogucnosti snalazenja, pregovora sa poslodavcem..."itd.

Dakle Pimbe ljudi koji se snalaze natprosecnim mogucnostima ne primaju prosecne plate!!!

Pitanje je bilo vrlo jednostavno i treba dati jednostavan odgovor. Ja spadam u jednu kategoriju radnika od ovih koje si ti ovde navodio ali ni sam ne znam kakve bih ja to sposobnosti za dogovor sa poslodavcem trebao da imam da ovde dobijem toliku platu, dobro mozda ja spadam u ovu grupu BUDALA, kako ti to lepo kazes, pa ne umem da uzmem vise! A ove cifre koje je Pimbe ovde naveo su zaista veoma precizne ali ako ih smanjite na pola i onda ce te dobiti STVARNE PROSECNE PLATE NA MALTI! ZAISTA! Izuzev decka ronioca i med. sestre (anesteticar) valjda, od koji se verovatno i Pimbe informisao o njihovim prihodima. Za njihove plate nisam siguran tacno kolike su ali oni su ljudi za koje znam da umeju zaista da se snalaze, i to Pimbe-tovim natprosecnim mogucnostima.
Dalje, sto se tice klime, kriminala, droge, policije.... to je otprilike tacno, samo ipak uz blagu stopu kriminala (znaci ipak ima)! Pa onda kazes stanovi nisu skupi, cak ni za kupiti, od 1500 E/m3 pa navise. To si tacno rekao samo moras da obratis paznju na ovo (m3) kad racunas velicinu stana! Razlika izmedju m3 i m2!
I sad Pimbe ako si raspolozen da nam odgovoris na jedno pitanje, posto kazes da si tu vec 9 godina(mnogo), da li si do sad uspeo da si priustis nekakav stancic ili barem poceo da otplacujes rate za njega? Evo jos jedno pitanje samo za Pimbe-ta jel mozes da nam kazes samo posto su automobili na Malti? Da skratim za nestrpljive automobili su otprilike duplo skuplji nego u samoj Srbiji! A koliko su u Srbiji znaju ljudi i sami!
Zaboravih samo ukratko da opisem malteze glupi, nekulturni, i bezobrazni! Cast izuzetcima,kojih je vrlo malo!

Toliko za sad od mene za Pimbe-ta i ako mozes da odgovoris na ona pitanjca, drz se Pimbe nastavi da trazis tu naftu i sacuvaj taj slem, mozda ce da zatreba vidis da ni JAT vise nece da leti na Maltu pa ces moci da sednes u slem i veslas za Srbiju, ako imas i jedan za mene pa da veslamo zajedno?!
 
Brojcanik ili kako vec da te zovem (123?) 654?

Stan sam si priustio,a i garazu i auto koji je u Srbiji jevtiniji za 12.000 E, inace je ovde 53.
104.000 podeli sa 89 m2... Novogradnja, mozda si tu vezao armaturu, nikad se nezna . . .
Moja greska (typing error) na kubikazi m3 umesto m2, ti mu dodjes neki lektor ovde?
JAT je puko, hvala je Bogu, pa vise ne leti ovamo, mada sam to sad saznao, ima ko ce da leti, pa ce biti jeftinije...
Maltezi su bas glupi i nekulturni i bezobrazni i neobrazovani, a imali su najjacu valutu pre eura u Evropi i napravili su je na komadu kamena koji viri iz sredozemnog mora...
Izadji malo iz te ucmalosti posao kuca, a za vikend kod nekog na gajbu piva ili u kafanu, pa ces naci i operu i pozoriste i muzeja preko nekoliko, bioskopa, festivala, koncerata . . .
Pa na kraju krajeva, kad su takvi, sta trazis tu? Kad si pametniji od Malteza, sto radis za njih i sto radis za kikiriki?
Znaci jos radis za funtu ipo? Pa sta radis i za koga? Samaras tanjire i gulis kropir? Javi se na PP, mozda ti i pomognem . . .
Sto se tice slema, dacu ga tebi, ja imam camac za bezaniju . . .
I netreba ti da lupetas u svom veoma prvom postu, brojcanik...
Bas si ti neki smesan brojcanik. . .
 
UUUUUUUUUU bre Pimbe pa ti ih sve zakopa sa svojim statistikama! Ja kad procitam ove tvoje poruke prosto postanem najsretnija osoba na planeti, valjda zato sto se nalazim na tom egzoticnom ostrvu savrsenstva gde je sve idealno i nadprosecno, valjda sam i ja takav ako se tu nalazim! :)
Ovako, ljudi dogovorite se prvo o cemu pricate, Gile lepo pita kolika je prosecna plata na Malti a Pimbe odgovara da "to zavisi od tvojih natprosecnih mogucnosti snalazenja, pregovora sa poslodavcem..."itd.

Dakle Pimbe ljudi koji se snalaze natprosecnim mogucnostima ne primaju prosecne plate!!!

Pitanje je bilo vrlo jednostavno i treba dati jednostavan odgovor. Ja spadam u jednu kategoriju radnika od ovih koje si ti ovde navodio ali ni sam ne znam kakve bih ja to sposobnosti za dogovor sa poslodavcem trebao da imam da ovde dobijem toliku platu, dobro mozda ja spadam u ovu grupu BUDALA, kako ti to lepo kazes, pa ne umem da uzmem vise! A ove cifre koje je Pimbe ovde naveo su zaista veoma precizne ali ako ih smanjite na pola i onda ce te dobiti STVARNE PROSECNE PLATE NA MALTI! ZAISTA! Izuzev decka ronioca i med. sestre (anesteticar) valjda, od koji se verovatno i Pimbe informisao o njihovim prihodima. Za njihove plate nisam siguran tacno kolike su ali oni su ljudi za koje znam da umeju zaista da se snalaze, i to Pimbe-tovim natprosecnim mogucnostima.
Dalje, sto se tice klime, kriminala, droge, policije.... to je otprilike tacno, samo ipak uz blagu stopu kriminala (znaci ipak ima)! Pa onda kazes stanovi nisu skupi, cak ni za kupiti, od 1500 E/m3 pa navise. To si tacno rekao samo moras da obratis paznju na ovo (m3) kad racunas velicinu stana! Razlika izmedju m3 i m2!
I sad Pimbe ako si raspolozen da nam odgovoris na jedno pitanje, posto kazes da si tu vec 9 godina(mnogo), da li si do sad uspeo da si priustis nekakav stancic ili barem poceo da otplacujes rate za njega? Evo jos jedno pitanje samo za Pimbe-ta jel mozes da nam kazes samo posto su automobili na Malti? Da skratim za nestrpljive automobili su otprilike duplo skuplji nego u samoj Srbiji! A koliko su u Srbiji znaju ljudi i sami!
Zaboravih samo ukratko da opisem malteze glupi, nekulturni, i bezobrazni! Cast izuzetcima,kojih je vrlo malo!

Toliko za sad od mene za Pimbe-ta i ako mozes da odgovoris na ona pitanjca, drz se Pimbe nastavi da trazis tu naftu i sacuvaj taj slem, mozda ce da zatreba vidis da ni JAT vise nece da leti na Maltu pa ces moci da sednes u slem i veslas za Srbiju, ako imas i jedan za mene pa da veslamo zajedno?!

ovo je realnost...:super:
 
evo ja cu ti reci moje pa ti vidi, stan placam 340 evra (to ukljucuje struju i vodu), fiksni telefon i internet oko 30e, mobilni placam punoooooo ali sam sms manijak,hehe.za hranu ne mogu da ti kazem tacno posto se ne hranim kuci ali znam da su cene u super marketima ok.cigarete 3,6 e paklica. neznam sta jos te zanima... evo da ti kazem neke cene pa ti vidi:kafa oko 1,2 e, pivo oko 2 evra pola litra, sokovi oko 1,2 e, autobus je malo ispod 50c ....kazi sta jos te zanima???pozzz
 
Pa pitam tako bezveze jer na netu je za maltu tesko nesto naci,otvorio sam nesto nize temu za medicinske poslove pa bih zato hteo napraviti neku listu prosecnih plata po zemlji a onda i troskova:D

Otprilike,iznajmljivanje sobe-stana,hrana,prevoz,net,tv,mob i tako te stvari
 
Pa pitam tako bezveze jer na netu je za maltu tesko nesto naci,otvorio sam nesto nize temu za medicinske poslove pa bih zato hteo napraviti neku listu prosecnih plata po zemlji a onda i troskova:D

Otprilike,iznajmljivanje sobe-stana,hrana,prevoz,net,tv,mob i tako te stvari

ja sam ti otprilike rekla, zavisi gde zivis i da li zivis sam ili delis stan, ja zivim sama zato je i malo skuplje i u centru slime je, dok recimo moja drugarica zivi blizu te nove bolnice i placa 180 eura jednsoban stan, sve zavisi gde... u vezi medicinskih poslova stvarno nebih znala da ti kazem kave su plate a necu da lupetam o nekim hiljadama eura
U sustini nije lose ovde, ko hoce moze da ustedi , ja licno stedim oko 700, 800 evra mesecno u toku leta i letnje sezone, e zimi je malo teze za one koji rade u ugostiteljstvu a sezona je lagano na izmaku
 
evo ja cu ti reci moje pa ti vidi, stan placam 340 evra (to ukljucuje struju i vodu), fiksni telefon i internet oko 30e, mobilni placam punoooooo ali sam sms manijak,hehe.za hranu ne mogu da ti kazem tacno posto se ne hranim kuci ali znam da su cene u super marketima ok.cigarete 3,6 e paklica. neznam sta jos te zanima... evo da ti kazem neke cene pa ti vidi:kafa oko 1,2 e, pivo oko 2 evra pola litra, sokovi oko 1,2 e, autobus je malo ispod 50c ....kazi sta jos te zanima???pozzz
I sad ko je u pravu?
Sa stanom od 340 (koji ako je u centru Slime, za te pare, verovatno star par stotina godina i na zadnjem spratu, bez lifta) + 30 za net + 100 pljuge + 100 (ili vise) mobilni i jos sigurnih 100 (i vise) za jos kojesta (klopu rece neplaca) i usteka 800, pa mu to dodje prostom racunicom = 1470 jevreja, prilicno zavidno za samaranje tanjira . . . Ja sam naveo 1600 (podvlacim sa baksisom)... Skupljanje casa u 121 je 4.5 E po satu . . .

A evo neke cene iz marketa poput LIDL-a:
Jogurt 0.80E 0.5 L
Cevapi zamrznuti 1.5 kg ~4 E
Pivo svapsko u flajci 6kom X 0.5L = 3.2E
Pivo svapsko u limenci 6kom X 0.5L = 2.5E
Voda kisela Radenska 6kom X 1.5L = 4.5E
Leba od 0.3 da 1 zavisi koji
Meso sveze od 2.5 do 5 zavisi koje i sta
Dizel 1.25, benzin mislim da je 1.5E
Pljuge 3.6, mogu se naci ispod zita lako od mornara misli za 2.5 za L&M, ako ne i jeftinije.
Marokanac unca 200E
Higijena, sapuni i ostala cuda su jeftina, posebno u spec prodavnicama.
Eurokrem 750 gr 1.15E
Maslinke ociscene 250gr 1.05E
Ulje maslinovo 2 do 4 E litar
 
pimbe o kakvom samaranju tanjira ti pricas????????
nisam ikada bila dishwasher niti cu, ne lupetaj ako neznas,a za tvoji informaciju zivim u trospratnoj zgradi na prizemlju a u centru slime kod tom tailora, i zgrada je extra nije sto godina stara
 
To kod onog tejlora na cosku gde se ide ka policijskoj stanici slima?
Mora da si vec nekako uticala na landlord-a kad imas gajbu sa komunalijama za 340 kinti, mnogo to jeftino ili je mnogo malo (mislim gajba je mala).
A jos ces me ubediti da sa 21om godinom radis kao menadzer ili sef sale, mozda sef kujne?
 
Deco smirite se:D

Ajd kad vec nema sloge oko plata onda napisite mesecne troskove,iznajmljivanje sobe-stana,hrana,prevoz,net,tv,mob i tako te stvari da vidimo poredjenja koliko je skuplje od ostatka evrope ili jeftinije
 
Brojcanik, brojcanik! Ma tako su me oduvek zvali valjda zato sto sam od malena voleo da brojim i racunam, pa onda ostalo toko...! A ti si verovatno zbog svoje natprosecne inteligencije preskocio te prve razrede osnovne skole pa su te odmah poslali na nekakav veliki priznati svetski koledz gde umesto onih smesnih kapica sa repicima sad nose slemove, ali su kasno shvatili da su pogresili jer te nisu naucili da koristis ni onu osnovnu tablicu mnozenja i deljena. Ali ne brini druze stari, zato smo drugari! Javi se ti meni na pp, posto se ja tebi verovatno necu javiti ni za kakvu pomoc, pa cu te ja uciti za pocetak da brojis. Samo moras da spremis mnogo love (sto tebi nije neki problem) jer ce to biti skupo.
Jeste Pimbe tacno je juce sam poslao prvu poruku ali to je verovatno zato sto sam se tek juce prijavio, kako sam samo napravio takvu glupu gresku da posaljem prvo prvu poruku a ne odmah sledecu. Jel si ti poslao prvo svoju prvu poruku ili si ju preskocio??? Jao, da, ti si to izveo supernadrealnim vestinama preskakanja razreda pa umes da preskocis i prvu poruku!
A kazes interesuje te ko ti je vezao armaturu... pa ja nisam sigurno posto ja nisam iz te vase gradjevinarske price! Ne, ne samaram ni tanjire! Ja imam svoj poslic,a da sam ti ja vezao armaturu bar bih mogao mirno da spavas ali verovatno ti je vezao neki "indijanac" znas na koje indijance mislim, jer ja nisam nikad u zivotu nosio te vase pocasne slemove a ni bilo kakve druge! Jesam u vojsci, eto (typing error). Evo ga opet opera, muzeji, pozorista.... pa naopako da nemaju nista, a ako ces da zivis za to imas to i u Srbiji! Samo ne znam gde ti to sve postizes posto sam procitao negde u nekoj tvojoj poruci da mnogo radis i do kasno? Jel to ta lepsa strana Malte? Klasicno gastarbajterski!
Ma dosadno ovo ovako bla, bla, bla tu nema kraja. Ja i ti mozemo ovako danima da lupetamo gluposti ali zaista nikoga ne interesuje da li se tebi svidja Malta ili meni ne! Vec treba tacno odgovoriti kakva je situacija na Malti ako je vec neko tako pitao! Evo ja sad pozivam Pimbeta da se uozbiljimo i realno nastavimo ovu nasu temu! Mada znam da ce on da nadje jos koju recenicu u ovom zargonu.... ali neka mu je! Voli on da kaze!
Ja uopste nemam skroz lose misljenje o Malti! Ja mislim da je na Malti nesto bolje nego u Srbiji a za Srbiju mislim da pada na DNO DNA! I kad onda pocnete da uporedjujete Maltu sa tamo nekom Srbijom koja je pala na dno dna... sta onda mnogo reci i o toj Malti gde je kao nesto bolje...!?
Ja sam ovde Pimbe zato sto sam slusao tako lepe price o tom ostrvcetu, kao sto ti pricas, pa reko ajde da vidim i to cudo! Ionako na Maltu nikakav problem doci, sednes u avion i provozas se... A ja, samo Bog da odoh negde gde ni JAT pa ni da hoce nemoze ni da doprva!
Ma htedoh jos samo reci ne vredi ljudima pricati tako svako iz svog ugla, meni je super a meni se ne svidja... To bi ti Pimbe ispalo kao sad, ne kao vec stvarno ja imam sad tamo u Srbiji nekih rodjaka i prijatelja i poznanika koji i u Srbiji zive veoma, veoma ali zaista veoma dobro i luksuzno! Veruj mi bolje nego ti i ja ovde na Malti zajedno, i jos mnogo bolje! I sad na primer neko ovde otvori temu Srbija i javi se tako neko kome je Srbija super i rasprica se kako je tamo sve idealno, super se zaradjuje, lep zivot, opera, muzeji, pozorista ili sta god vec... i jos mozda ubedi nekog stranca da dodje tamo da zivi...! hehehehehe
Sve bi to bilo tako lepo ali to nije S T V A R N O !!!

EEEE, bas je dosadno ovo kuckanje odoh ja da spavam!
Laku noc ljudi! Laku noc Pimbe! LAKU NOC TIJANA hvala na podrsci!
Drz se Pimbe za lustere moze da popusti armatura! Nikad ne veruj indijancima i stavi slem!
Ooooo rrrrajt mela oooo rrrrajt zbin a a a a mus ek
 
orajt brojcanik...
Lupetas, ja neradim na Malti, ja tamo zivim . . . Radio sam pre i sad ponekad, ako mi se svidi . . .
Za tvoju informaciju nije gradjevinski slem . . .
A sad malo sjasi sa mene i odgovori drugim ljudima sa nekom cinjenicom ili bilo cime korisnim, posto si kao sto vidim mnogo bolje upucen u situaciju od bilo koga drugog ovde . . .
Aj sad na parove razbrojs i sikter . . .
 
Ali evo necu dugo samo kratko o ovim cinjenicama! Cinjenice su da je na Malti bilo par godina nekog posla, radilo se, muvalo se oko te bolnice, dovelo se iz Srbije brdo sljama i danguba koji nikad u zivotu nista nisu radili da ovde na malti glume neke velike majstore i strucnu, profesionalnu radnu snagu. I radilo se tako par godina... bila dobra kinta, lepo se zivelo,uzelo se lepo (Ali posteno, zaista! Ja bih voleo da sam bio tu ranije, sad vam se ne bih pridruzivao!) sve bilo super, ali polako prestalo... I sta sad...?? Sad zivimo na Malti i raduckamo po malo!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti si stvarno neki cudan lik...
Prestani da offujes i otkaci se mene
Ili ako neces vec da me se otkacis odgovori drugima na pitanja i probaj da me opovrgnes nekim opipljivim cinjenicama.
Prestani praviti boodalu od sebe . . .
 
I sad ko je u pravu?
Sa stanom od 340 (koji ako je u centru Slime, za te pare, verovatno star par stotina godina i na zadnjem spratu, bez lifta) + 30 za net + 100 pljuge + 100 (ili vise) mobilni i jos sigurnih 100 (i vise) za jos kojesta (klopu rece neplaca) i usteka 800, pa mu to dodje prostom racunicom = 1470 jevreja, prilicno zavidno za samaranje tanjira . . . Ja sam naveo 1600 (podvlacim sa baksisom)... Skupljanje casa u 121 je 4.5 E po satu . . .

A evo neke cene iz marketa poput LIDL-a:
Jogurt 0.80E 0.5 L
Cevapi zamrznuti 1.5 kg ~4 E
Pivo svapsko u flajci 6kom X 0.5L = 3.2E
Pivo svapsko u limenci 6kom X 0.5L = 2.5E
Voda kisela Radenska 6kom X 1.5L = 4.5E
Leba od 0.3 da 1 zavisi koji
Meso sveze od 2.5 do 5 zavisi koje i sta
Dizel 1.25, benzin mislim da je 1.5E
Pljuge 3.6, mogu se naci ispod zita lako od mornara misli za 2.5 za L&M, ako ne i jeftinije.
Marokanac unca 200E
Higijena, sapuni i ostala cuda su jeftina, posebno u spec prodavnicama.
Eurokrem 750 gr 1.15E
Maslinke ociscene 250gr 1.05E
Ulje maslinovo 2 do 4 E litar
jel dosta?
 

Back
Top