Malta

Da li mozete molim Vas da mi kazete koliko otprilike kosta kurs engleskog jezika na Malti zajedno sa avionskom kartom i dzeparcem u periodu od 3 nedelje....
 
pozdrav svima !
da li se na malti mogu raditi jednostavniji poslovi u manjim hotelima ili pansionima. je li za to neophodna radna dozvola ili se moze i bez nje. mislim na neka ciscenja, pospremanje soba, prihvat prtljaga gostiju i tome slicno. ako neko poznaje situaciju na malti u vezi ovoga voleo bih cuti njegovo ili njeno misljenje. unapred hvala na odgovoru.
 
Cao svima!!!
uskoro cu doci da radim na Malti i ostacu na duzi period od 5-6 god...pa me zanima iam li posla za moju zenu...radila bi negde u restoranu za stalno dok sam za mene sredio za rad na gradjevini...
 
prica se da se u restoranima moze raditi i bez radne dozvole, a mozda i na gradjevini. najbolje bi bilo kada bi nam neko preneo tacne informacije sa lica mesta, tj. malte jer su ovo sve samo nagadjanja i pretpostavke.
 
mene intereuje moze li se iskombinovati da se rade dva poslica u isto vreme, na pr. danju neka gradjevina ili nesto slicno a nocu u nekoj diskoteci, kaficu ili restoranu?
 
Pocetnik na gradjevini do 5 evrica po satu... 40 sati nedeljno, ako si lucky mozda ubodes i neki sat prekovremeno... takodje i po kafanama i diskotekama... Nisam bas najsigurniji, ja ovde samo zivim . . .
 
da li bi obican fizicki radnik mogao da nadje posao na gradjevini ili je neophodno biti neki majstor, recimo moler, zidar, keramicar, armirac itd. ?
i ima li na malti glavna sezona u gradjevini, kao u srbiji ili se obzirom na vremenske prilike i klimu uobicajeno radi tokom cele godine ?
unapred hvala na odgovorima i pozdrav svima.
 
Ma kakav majstor, ako znas da drzis klesta odseces zicu, e onda si armirac, a ako znas da udaris ekser u vugla, onda si tesar... Ako te ko sta pita, odgovor je Yes I know . . .
 
I don"t know what can I say on this answer ?
zvuci prilicno lagano, sto bi svakako i meni bilo u interesu da je tako, ali da li bi bas moglo da prodje u praksi tj. konkretno na nekom gradjevinskom poslu nisam bas siguran. pretpostavljam da se ipak trazi neki konkretan ucinak u odredjenoj vrsti posla.
 
Vidi 'vako... I da si VKV armirac ili tesar pocinjes od minimalca... Veruj mi . . . Znam jedno par inzenjera koji su prvo vreme visili na gradjevini dok se nisu snasli, takodje i jednog pesadijskog kapetana :)
 
Pimbe sto se mene licno tice ja sam kod nas ranije radio u trgovini, tako da ne posedujem neke uglavnom trazene kvalifikacije za rad na malti ili negde na zapadu. bilo koji jednostavan posao nekvalifikovanog radnika bih prihvatio u pocetku bez biranja, samo ostaje jos pitanje da li bi mogao da ga nadjem bez dozvole za rad. hvala ti na dosadasnjim odgovorima i samo bi te jos pitao da li znas da li recimo sezona gradjevinskih radova traje na malti cele godine ili se u nekim mesecima ne radi ?
 
Bilo nekad... Mislim da bas kod tebe (SM) ima neki lik Mega koji, za klempu, salje ljude Polidanu, gradjevince... Mada sam cuo da Polidano treba da otpusti 200 ljudi, jer mu je gradiliste pri kraju, a novo nije nasao...
 
da,znam za megu,tu je u naselju,ali pocelo je sve vise da bude lagarije i uzimanja novaca a i kao sto kazes posao je oko te bolnice valjda pri kraju pa je malo teze,ali opet nadje se po neko da ode
 
Ma bolnica je zavrsena pre 2 godine (gradjevinski deo) i sad uveliko radi... Poslednja 2 velika gradilista (Polidanova) su Lufthansa hangari i Tigne point apartmani, a i jedan i drugi su pri kraju . . . Mada je u najavi Smart City, osim ako se arapi ne predomisle i povuku kintu . . .
 
Pozdrav svima. Isao bih na maltu da radim,ako je moguce. Sto se tice poslova,za pocetak bih prihvatio skoro bilo kakav. Problemi su sto imam osrednje znanje engleskog,a glavni problem je boravak. Mogao bih da izvadim turisticku sengen vizu na 3 meseca,ali sta s njom? Posle 3 meseca moram da se vartim a nemam nikakve sanse da zaradim. Hteo bih da cujem vase komentare.
Koliko se brzo moze naci posao sa osrednjim znanjem engleskog (ako uopste moze) ?
Sta uraditi za legalan boravak?
Mogu li ga nekako produziti?
Da li bi mozda vec u Beogradu trebao da konkurisem za neku drugu vrstu vize?
 

Back
Top