Malta

nisam siguran, ali mislim da su skole u stanju da urade pozivno pismo...
Izguglaj school of english malta ili ES school ima ih kolko oces na netu...
 
Pimbe pozdrav for you. gledao sam sajtove malteskog ministarstva spoljnih poslova i kaze kurs engleskog u trajanju do tri meseca moze se upisati i dobiti viza na osnovu njega. jedna situacija mi bas nije najjasnija: traze da posedujes pokrice od 48 evra za svaki dan boravka na malti. skole jezika nude cene kursa i plus razne vrste smestaja po raznim cenama. ako ja to unapred uplatim, sto je verovatno neophodno, da li se to odbija od pomenute sume 48 e. dnevno ili mora kompletna uplata kursa i smestaja i plus pomenuto pokrice na racunu. podrazumevam da takodje trebam imati povratnu avio-kartu.
 
Ne znam za Maltu, ali znam za Italiju, i mislim da je princip slican:
Oni hoce da znaju da ces se po isteku vize vratiti kuci, zato je dobro imati povratnu avionsku kartu prilikom apliciranja za vizu. Isto tako, sto se tice love - to mogu biti i "fiktivne" pare, u smislu da ako imas tu lovu mozes da je polozis na svoj racun u banci, uzmes potvrdu da imas toliko navca na racunu, pa tu potvrdu predas uz zahtjev za vizu, a lovu podignes. Takodje, prolaze i fiktivne potvrde, od toga da ti bukvalno neko iz banke izda potvrdu bez pokrica o raspolozivim sredstvima, pa do toga da mozes predati napr. kopiju svoje kreditne kartice ako je imas, sa navedenim limitom (naravno ako imas limit koji ti ide u korist u smislu dokazivanja raspolozivog novca), itd. na tu temu...
 
...i da, za Atlantic, mislim da je neko gore pisao da je mozda cak i lakse uci na Maltu s turistickom vizom i odande upisati kurs jezika pa zatraziti produzenje vize... Ja sam bila u razmisljanjima na temu odlaska tamo, pa sam trazeci nacine negdje dosla i do ovakve sugestije :-) Sve zavisi od toga da li zaista ides samo da tamo provedes dva-tri mjeseca ili ides definitivno s namjerom da pokusas ostati tamo.
 
Nautilus hvala na predlozima. ako bih se nakon mog dolaska na maltu situacija pokazala mogucom za neki da kazem uspesniji boravak tamo, svakako bi razmislio o tome. bio sam pre desetak godina turisticki na malti i bilo je dosta povoljnih mogucnosti za nas tamo u to vreme. ako nije bilo velikih promena od tada u odnosu prema strancima onda je situacija pretpostavljam i dalje solidna.
 
Pozdrav svima. Da li postoje neki sajtovi sa ponudom poslova na Malti? Preko Gugla sam pretrazivao klasicne sajtove tipa MaltaJobs ili JobsOnMalta, ali tamo je ponuda veoma slaba.
 
Ja se danas vratih sa Malte. Imam i ja neke ideje za posao i za preseljenje na Maltu. Ali, mislim, da treba prvo tamo otici, pogledati i steci misljenje na osnovu licnog iskustva, pa tek onda odluciti.
Sto se tice odlaska predlazem sledecu varijantu: vozom do Venecije (ili neki drugi nacin) a zatim iz Treviza Ryanairom na Maltu. Moze se naci karta i za 1 (slovima jedan euro).
 
E, da se i ja malko pridruzim na ovom forumu.... Planiram da se otisnem put Malte i svaka info mi je dobrodosla,a ovde sam ih nasla bas dosta i hvala vam svima na tome....
Interesuje me kakvo je stanje na IT trzistu, tj kako prolaze IT inzenjeri, gde gledati konkurse, koliko je realno otici, tj dobiti posao i otici na Maltu...

Veliki pozdrav svima....
Zorica
 
Pozdrav svima. Zamolio bih nase Maltezane da mi odgovore na nekoliko pitanja.Dali osoba koja slabije govori engleski jezik i trenutno ima zaposlenje ali kao neprijavljen radnik ima neke sanse da dobije vizu i nadje neki posao tamo (napominjem da bih radio i u dve smene dnevno bilo sta), i na koliko je moguce dobiti turisticku vizu i dali po isteku hotelskog smestaja se mora odmah upisati skola engleskog i koliko kostaju ti kursevi engleskog. Hvala Pozdrav iz Nisa
 
jeste na sengen listi,i mozes dodji tako, posto kada imas sengen vizu za italiju mozes u bilo koju sengen zemlju.

Malta je u "sengenu" od 01.01.2008god kao i u Euro zoni. Cene su jos uvek istaknute i u malteskim funtama i cene izgledaju manje jer odnos cca 1:2.
Gradjani koji nisu imaoci licnih karata zemalja EU nemogu avionsku kartu odstampati on line nego je dobijaju na aerodromu i placaju dodatnih 5 eura.
 
Pozdrav svima. Zamolio bih nase Maltezane da mi odgovore na nekoliko pitanja.Dali osoba koja slabije govori engleski jezik i trenutno ima zaposlenje ali kao neprijavljen radnik ima neke sanse da dobije vizu i nadje neki posao tamo (napominjem da bih radio i u dve smene dnevno bilo sta), i na koliko je moguce dobiti turisticku vizu i dali po isteku hotelskog smestaja se mora odmah upisati skola engleskog i koliko kostaju ti kursevi engleskog. Hvala Pozdrav iz Nisa

Ja nisam maltezanin ali da ti odgovorim ono sto znam. Maltesku sengen vizu (koja se aplicira u italijanskom konzulatu u Beogradu) je tesko dobiti kao i za svaku drugu zemlju sengen zone. Moraju se ispuniti zadati uslovi. Nekom ko je nezaposlen tesko da ce dati vizu. Ako te zanimaju uslovi poslacu ti na pp.
Ako dospes na Maltu mogao bi raditi u gradjevinarstvu ili u ugostiteljstvu i po mom misljenju mogao bi dobiti takve poslove ali nelegalno.
U toku boravka na Malti (dok vazi viza) se upise skola engleskog jezika na osnovu sega se produzi boravak. To ne znaci radnu dozvolu.
Cene skolovanja su razlicite i zavise od od broja casova. Te podatke mozes naci na zvaninom sajtu Malte. Pozz.
 
Sada i na gradjevini postaje tesko naci posao. Mojim drugarima (rade kod Polidana) su ukinuli prekovremeni i rad subotom, samo obaveznih 40 sati nedeljno... A ugostiteljstvo mozda na leto, sada ne sigurno . . .
 
Evo par fotki sa Malte, januar, 2009.
 

Prilozi

  • 100_3625.jpg
    100_3625.jpg
    42 KB · Pregleda: 41
  • 100_3746.jpg
    100_3746.jpg
    99,1 KB · Pregleda: 36
  • 100_3758.jpg
    100_3758.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 35
  • 100_3771.jpg
    100_3771.jpg
    59,4 KB · Pregleda: 35
  • 100_3842.jpg
    100_3842.jpg
    58,9 KB · Pregleda: 41

Back
Top