Žabe

žabi treba prostor za skakanje i adekvatan ekosistem, mislim da je to u stanu teško izvesti. ali, ako imaš akvarijum sa ribicama (ili bez njih) možeš da nabaviš žabice za akvarijum, kod boljih akvarista ako i ne nađeš žabice, oni će te uputiti gde ih možeš naći i kako s njima. nadam se da sam ti pomogla.
 
Jao ne mogu da verujem da neko voli zabe!!!Strava!Ne znam mnogo o njima ali strava je sto postoji neko ko ih se ne gadi.Inace one babske price o izlazenju bradavica su totalna glupost!
 
pre neki dan sam prvi put u zivotu zgazila zabu:(:(:(Creva su joj krenula kroz usta pa sam sa stapicem gurnula to nekako nazad i ona kao da je nesto progutala i otisla.A cula sam da one same posle vrate creva nazad,naravno ako nisu bas spljeskane kao na primer ako ih auto zgazi.
 
ja zbog toga imam fobiju od zaba. Zgazila sam jednu u Sutomoru kao klinka,BOSOM nogom. Mislim,ne smeta mi kad radim disekciju,ili ako je zabica mala,ali one ogromne primorske buljave krastave zabe su mi....uzas. Da sam je zgazila malo,pa da je ona odskakutala bi bilo super,ali ne zelite da znate sta je od nje ostalo.:sad2::frown::|
 
ja zbog toga imam fobiju od zaba. Zgazila sam jednu u Sutomoru kao klinka,BOSOM nogom. Mislim,ne smeta mi kad radim disekciju,ili ako je zabica mala,ali one ogromne primorske buljave krastave zabe su mi....uzas. Da sam je zgazila malo,pa da je ona odskakutala bi bilo super,ali ne zelite da znate sta je od nje ostalo.:sad2::frown::|

ne, ne zelimo :)
 
lepo je čuvati žabe, ali treba napraviti dobar akva-terarijum, i dobro ga obezbediti odozgo da ne bi pobegle.
mada postoje i one minijaturne afričke žabe koje ljudi drže po akvarijumima i koje su non-stop u vodi.
ja bih voleo da čuvam od nivoa punoglavca i onda pratiš razvoj u žabu, kako polako krenu zadnje noge i na kraju nastane prava žaba.
 
Disekcija na vežbama i kasnije na praktičnom ispitu iz fiziologije je bila jedan od razloga što sam napustila veterinu i ostala samo sa srednjom školom. Jesam držala žabu u ruci i ove s kojima smo mi radili nisu gadne, ja sam ih na kraju onako omamljene dekapitovala i razarala im kičmenu moždinu, takoreči, eutanazirala sam ih pre nego što se probude onako rasporene i sa izvađenim srcem. Posle, kad smo došli do nervnih impulsa i kad se neomamljena žaba dekapituje, jednostavno sam se povlačila uz obavezno moje objašnjenje da se to kosi s mojim principima i objašnjenje asistenta da u grupi od ne znam koliko studenata koji zajedno polažu praktični ispit, njih 8 izvuče pitanje sa žabom tako da je poželjno da vežbamo...

Ako neko odluči da nabavi žabu kao kućnog ljubimca, obratite pažnju, domaće gatalinke, one male zelene žabe što se veru po zidovima i drveću su zakonom zaštićene kao ugrožena vrsta. Ima srodnih vrsta koje mogu da se nabave legalnim putem ali i to je po meni velika obaveza, njihovo prirodno stanište i životne potrebe se toliko razlikuju od recimo onih kod pasa, mačaka ili ptica kao najčešćih ljubimaca... Ja se raspisala, ne zamerite.
 
Disekcija na vežbama i kasnije na praktičnom ispitu iz fiziologije je bila jedan od razloga što sam napustila veterinu i ostala samo sa srednjom školom. Jesam držala žabu u ruci i ove s kojima smo mi radili nisu gadne, ja sam ih na kraju onako omamljene dekapitovala i razarala im kičmenu moždinu, takoreči, eutanazirala sam ih pre nego što se probude onako rasporene i sa izvađenim srcem. Posle, kad smo došli do nervnih impulsa i kad se neomamljena žaba dekapituje, jednostavno sam se povlačila uz obavezno moje objašnjenje da se to kosi s mojim principima i objašnjenje asistenta da u grupi od ne znam koliko studenata koji zajedno polažu praktični ispit, njih 8 izvuče pitanje sa žabom tako da je poželjno da vežbamo...

Ako neko odluči da nabavi žabu kao kućnog ljubimca, obratite pažnju, domaće gatalinke, one male zelene žabe što se veru po zidovima i drveću su zakonom zaštićene kao ugrožena vrsta. Ima srodnih vrsta koje mogu da se nabave legalnim putem ali i to je po meni velika obaveza, njihovo prirodno stanište i životne potrebe se toliko razlikuju od recimo onih kod pasa, mačaka ili ptica kao najčešćih ljubimaca... Ja se raspisala, ne zamerite.

e mi sad disekujemo mrtve zabe,koje su donete iz zamrzivaca. Ma ja da ubijem nekoga nema teoretske sanse ili da gledam kako se neko muci,ali ovako kad je vec mrtvo je prihvatljivo
 
Mi smo u osnovnoj skoli secirali zabe,a nastavnica je bila malo luda(ali stvarno,bila je na lekovima)i sva je bila smotana,pa kad pocne da secka jadnu zabu,a ova kao da trazi pomoc...kad sam to videla samo sam se okrenula i izasla i naravno iz biologije sam imala jedan ali ni sada se nekajem sto sam zbog svoje osecajnosti jedva prosla razred.Ipak su i oni ziva bica koliko i mi.
 
zabe .
zaba07is4.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top