Stafilokokus aureus

nissan

Primećen član
Poruka
907
Moze li mi neko reci kako se osloboditi ove bakterije radjen je bris nosa i pronadjena je ta bakterija a sto je najgore osoba je na bolovanju zbog iste vec 10 dana i na kontrolnom pregledu ponovo je bila prisutna
 
Moze li mi neko reci kako se osloboditi ove bakterije radjen je bris nosa i pronadjena je ta bakterija a sto je najgore osoba je na bolovanju zbog iste vec 10 dana i na kontrolnom pregledu ponovo je bila prisutna

Malo mi je ovo nejasno vremenski: kazete da je osoba vec 10 dana na bolovanju? Ili je vec 10 dana na terapiji? Bris nosa je radjen PRE pocetka uzimanja terapije ili posle toga? A ovo je sad radjen i drugi bris - kontrolni pregled je bio kada u odnosu na pocetak terapije? Dakle nekoliko stvari: Bris se radi PRE uzimanja terapje, sa njim se dobije i antibiogram (na koji antibiotik je tak narociti soj bakterioje osetljiv). Ako je dat antibiotik bez brisa, a posle deset dana i dalje je prisutan stafilokok, jasno je da antibiotik i doza nisu bili dobro 'potrefljeni'. Ako je radjen bris i dat antiiotik po antibiogramu, onda je ili prekratko dat ili u niskoj dozi. I najzad, obzirom da se izmedju uzimanja antibiotika i kontrolnog brisa mora napraviti razmak od bar nedelju dana (!) ne znam kad je osoba stigla d au 10 dana i bude dijagnostikovana, i antibiotski lecena (kolko, 3 dana? 5 dana?) i da uradi validan bris? Svakako nalaz brisa (kontrolni) ukazuje da ili nije dobar antibiotik ili je lecenje prekratko trajalo, ali cela ova prica se nikako ne uklapa u medicinske smernice.
 

Back
Top