Tool.

Album?

  • Undertow

  • Aenima

  • Lateralus

  • 10000 days


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

doll.

Zainteresovan član
Poruka
484
Evo teme samo o toolu ( ne versus perfect i ta *). Ako vec postoji .. onda neka me neko tamo uputi.

dakle... stvaraju tesq progresivnu muziku...

reinkagnacija floyda..
svejedno.. na anketi glasax za lateralus..
Tu se isticu disposition, >reflection< i triad. i schism i parabola i lateralus

a glasao sam i za 10000 days... pomalo podcenjen album.
wings for marie i 10000days (prica o maynardovoj kevi), vicarius, right in two,


a posebno obozavam studijsku preradu zeppelinovog no quartera
 
Nije ti ovo losa ideja da otvoris temu samo o tool-u..
Hmm.. teska odluka.. dvoumim se izmedju Lateralusa i Undertowa.... sa jedne strane ima.. Schism, Parabola, Lateralus.. a sa druge Prison Sex, Sober, Undertow... mada i 10000 i Aenima imaju dobre pesme Stinkfist, Useful Idiot, Vicarious, Jambi, THE POT... a da i You Lied... posto sam se sad skroz izgubio:-? , nema nista od glasanja... svaki album ima nesto posebno, glupo bi bilo da izaberem samo jedan... tako da ih ja kao fan volim sve:D
 
Nije ti ovo losa ideja da otvoris temu samo o tool-u..
Hmm.. teska odluka.. dvoumim se izmedju Lateralusa i Undertowa.... sa jedne strane ima.. Schism, Parabola, Lateralus.. a sa druge Prison Sex, Sober, Undertow... mada i 10000 i Aenima imaju dobre pesme Stinkfist, Useful Idiot, Vicarious, Jambi, THE POT... a da i You Lied... posto sam se sad skroz izgubio:-? , nema nista od glasanja... svaki album ima nesto posebno, glupo bi bilo da izaberem samo jedan... tako da ih ja kao fan volim sve:D

upravo. Tesko je izdvojiti neki album.
 
konachno tema samo o njima.
glasah za lateralus i 10 000 days, i slazem se da je ovaj drugi dosta podcjenjen. no, vrijeme ce pokazati...

shto se pjesama tiche, izdvajam:
sa Lateralusa: disposition + *reflection*, schism, parabol+parabola, lateralus, the patient
sa 10 000 days: vicarious, wings for marie + *10 000 days* (ovo mi je mozda i najbolja sa ovog albuma), lost keys (blame hofmann) + rosetta stoned (nevjerovatna pjesma; pjesma-scenario, bukvalno), right in two
Salival: PUSHIT, third eye, YOU LIED, no quarter
Aenema: H., intermission :), jimmy, aenema, eulogy, stinkfist
Undertow je album koji sam najmanje slushala, no, ima vremena...

je l' ima neko DVD Salival? ako ima, nek mi se javi na pp :)
 
u pa ovo ne mora da se glasa samo za jedan:D
@Meseceva_kci
zaboravih i ja da pomenem reflection, 10 000 days, lost keys ( ne znam sta je to sto me privlaci kod ove pesme ali je mnogo dobro:D )

Salival.... jel to bese ono cd+dvd, na cd-u se nalaze live pesme, a na dvd-u ovi spotovi ..Sober, PrisonSex, Stinkfist, Aenima (uncut version), Hush.. ???
 
jes.. na dvd-u su samo spotovi.


A lost keys je filler (i to odlican). Te tri cetri note koje se knstantno smenjuju bas povecavajudramaticnost razgovora doktora i sestre...

10000 days po nekoj mojoj proceni je koncept album. Sve se vrti oko Paralize\smrti maynardove keve.

E pre neki dan sam na you tubu odgledao reflection uzivo... neverovatno... na video bimu se prikazivala neka ptica a povremeno i ono lateralus oko
 
imam to onda...

takodje se povecava i neko iscekivanje tog razgovora, povecava se i tenzija.. sto cini tu melodiju savrsenom..
sad se setih da ima jos jedan album .. Opiate .. ima dobrih pesmi..

si bio na koncertu??
 
@doll.
da, reflection je nevjerovatna uzivo... ja imam sa ozzfest-a 2005 (chini mi se), mp3 format.
ajd' postavi link za to shto si gledao.


10000 days po nekoj mojoj proceni je koncept album. Sve se vrti oko Paralize\smrti maynardove keve.

pa, da, i sam naziv albuma. bila je paralizovana 27 godina, shto je priblizno 10 000 dana...

ja mnogo volim pushit - live... onu studijsku verziju ne znam jesam li dva puta poslushala.

We've been trying something
a little different this tour.
We've been looking at
one of our songs
from a different angle,
under a different light,
so we can hopefully kind of
see it almost for the first time.

We'd like try that for you tonight, is that okay?

We're gonna need your help though.
We're gonna need your help
and your permission,
so we need you to find
a comfortable space,
that is not only comfortable,
but vulnerable.
I want you to shut your eyes and go there,
and we'll meet you on the other side
..

maynard said it. ;)

edit:
shto se ovog dvd-a sa spotovima tiche, fale mi samo aenema i hush
je l' zna neko dobar torrent?
 
Glasala sam za lateralus.. Mada nisam 100% sigurna u svoju odluku..
Pesme koje ste vi izdvojili su otprilike i meni najbolje, tako da necu da ponavljam..
Samo da kazem da je na mene poseban utisak sa 10000 days ostavila Right In Two.. Ne znam zasto, ali tako je.. Odlicna pesma..
Nego ko je bio na koncertu? Malo da nam prenese utiske..
 
Ja skupio kintu i iskrsne mi nesto dan pre koncerta i propade mi zivotna prilika....
uglavnom, pricali su mi ljudi koji su bili.. da je koncert bio fantastican, znaci nesto neponovljivo.. kazu da jako upotpunjuju pesme spotovi i animacije koje se vide na bini, sve ukupno daje neki neverovatan osecaj...
 
Ja skupio kintu i iskrsne mi nesto dan pre koncerta i propade mi zivotna prilika....
uglavnom, pricali su mi ljudi koji su bili.. da je koncert bio fantastican, znaci nesto neponovljivo.. kazu da jako upotpunjuju pesme spotovi i animacije koje se vide na bini, sve ukupno daje neki neverovatan osecaj...

isao je moj ortak..bio je pod utiskom nekih nedelju dana ako ne i vise stalno prico o njima i sve to...kao elektronika scena ludnica ja ono kao vazi8-)
 
hehe, dakle, ima nas dosta koji smo bili sprijecheni da odemo na koncert.
kul. sad znam kome sve mogu da se obratim da mi pravi drushtvo, ako budu dolazili opet bar negdje u blizini. 8-)
 

Back
Top