ЊИВА ОД 30 000 ХЕКТАРА ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Đorđije Nicović, najveći veleposednik u Srbiji
Njiva od 30.000 hektara

Autor: Irena Radisavljević | 06.01.2008 - 00:01
nicovic-v.jpg

Na kraju dugačkog hodnika okruženog čisto belim zidovima čekaju tri kratko ošišana, nabildovana
mladića. Iza vrata, kroz koja su nas pustili posle par kratkih „informativnih“ pitanja, sedi jedan od najbogatijih ljudi i najveći zemljoposednik u Srbiji - Đorđije Nicović.




...............................
...............................
................................


Spisak Nicovićevih firmi
-Tekstil „Prvi Maj“ Pirot, „Niteks“ Niš, „Rudnik“ Gornji Milanovac, deo „Kluza“
-Prehrana PIK „Bečej“, „Jabuka“, „Prima“ Kikinda, farma za uzgoj svinja „Dragan Marković“, „Agrobanat a.d.“ Plandište
-Građevina deo preduzeća „Toza Marković“, „Mačkatica“ iz Surdulice, „Sloga“ Novi pazar, „Beograd-projekt“, „Dorćol inženjering“, „Montaža“, „Jinpros“ i „Napred“ iz Beograda,
-Ugostiteljstvo i turizam preduzeće „Višnjica“ iz Beograda, turistički kompleks „Mimoza“ iz Tivta
-Investicione firme DOO „Irva investicije“ i „Nic co“


Najveći zemljoposednici
Ime površina u ha

Đorđije Nicović 30.000

Miroslav Mišković 25.000

Miodrag Kostić 22.700

Mile Jerković 16.000

Petar Matijević 12.000
http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=25805

Не могу да схватим да је Министарство пољопривреде тј. Влада Србије дозволила да поједине шушумиге тзв.бизМисмени тј.тајкуни ПОСТАНУ ВЛАСНИЦИ ДЕСЕТИНА ХИЉАДА ХЕКТАРА ОБРАДИВЕ ЗЕМЉЕ. Није ми познато да је игде обављена оваква "приватизација". И шта ће да буде са том земљом? Коме ће је ти ТАПКАРОШИ препродати и ЧИЈА ЋЕ УОПШТЕ БИТИ ЗЕМЉА СРБИЈА ЗА КОЈУ ГОДИНУ ??? Ко су ти људи? Какве су им биографије? Да ли је новац којим они тркељишу ПРЉАВ? Безброј је питања - а ни једног одговора са "надлежног места"!
 
Kako nam je zao sto nije dosao "najveci sin nasih naroda i narodnosti" i podelio svima jednako parce zemlje da svi pocnemo iz osnova posteno, pa ko bude uspesniji i bolji ali sve po zakonu i fer...kao sto je pocelo i desava se u celom svetu...ma daaaj....teme tipa "zasto On ima a ja nemam" su bas politika...
 
мито, колико му то дође у квадратним километрима... мислим све заједно?
мислим што причати у стотинама хиљада хектара, лакше је у километрима, а и прост свет ће лакше схватити!

А шта је он у роду оном Марку?
 
Зашто би ти хтео да ти је Мито умањи? То је само мала парцела од 15 километара ширине и 20 километара дужине, можеш до ручка да је пешице пређеш у било ком правцу, а ако си Личанин, онда можеш и диагоналом!
 
To je "prvobitna akomulacija kapitala", koja je u srbiji doduse okasnila , ali stize u svoj svojoj lepoti.
Svuda se to dogodilo , pa ce i kod nas.....voleo bi da sam u spisku tih tajkuna, ali , eto , nisam....sta da se radi.

Nista nasi tajkuni nisu gori od ovih , ruskih Deripaski , Putina, i slicnih kojima se isti ovaj , koji kuka na srpske veleposednike, divi na drugoj strani......i igra im pipirevku ( pardon, kazachok )....

Nije fer, ali je drustveno korisno :)
 
To je "prvobitna akomulacija kapitala", koja je u srbiji doduse okasnila , ali stize u svoj svojoj lepoti.
Svuda se to dogodilo , pa ce i kod nas.....voleo bi da sam u spisku tih tajkuna, ali , eto , nisam....sta da se radi.

Nista nasi tajkuni nisu gori od ovih , ruskih Deripaski , Putina, i slicnih kojima se isti ovaj , koji kuka na srpske veleposednike, divi na drugoj strani......i igra im pipirevku ( pardon, kazachok )....

Nije fer, ali je drustveno korisno :)
Nije to prvobitna akumulacija kapitala,ona je izmišljena i odrađena odavno.Pošto je ideja deja vu,ovo je gola pljačka i krađa,a krivica je na onima koji su donosili i sprovodili zakone.
Kad se nešto radi prvi put u istoriji za to ne postoji primer i kao originalna ideja dobija mesto u udžbenicima,naprimer ekonomije.A ako nas neko ubedi da to mora tako,treba svi da se zapitamo šta nam fali?!:confused:
 
Pa meni svejedno ko je vlasnik kad nisam ja :D ustvari bolje i nasi i ako su tajkuni nego slovenci ,nemci i razni koji nisu ni nogom krocili u Srbiju.
A koliko sam cuo postoji zakon o tome da se ne prodaje zemlja strancima.
Stvarno mislish da je "bolje "da nas hebu domaci krimosi ,nego strani??? Mislish lakshe ti je da podneses?
Pa u vreme dok su tvoji bili otrovani idejom socijalizma ,dok su se odricali plata i letovanja, svega zivog da bi se "nasa" "zajednichka" drzava razvila ,obogatila,takvi gmazovi su krali bate. Besomuchno stelovali izvestaje ,troshkove ,praznili fondove, ,naplacivali izmishljene stete,izmishljenje sporove,asfaltirane puteve.
I sada je posteno da oni tu "prvobitnu akumulaciju" umnozavaju i glume nam feudalce.??
Izvini,ali ja bih pre dao slovencu da mi glumi gazdu ali za neku normalnu platu ,njega uvek mogu motkom oterati ako nepostuje ovu zemlju. A ove ? Nema shanse jer su oni sada ova zemlja-oni ,a ne ti.
 
Sta se to radi kod nas "prvi put u istoriji"???.......otkup ogromih poseda od strane bogatasa???

S jedne strane pljujete po socijalizmu , kakav je postojao u sfrj, a sa druge, ne mozete da svarite da se u kapitalizmu, narocito ovom, divljackom, kakav je na sceni u svim bivsim socijalistickim drzavama, neko obogati???......ocekivali ste ,pravednu privatizaciju?? :):):)

Pa to se ni u diznilendu nije desilo...pa nece ni u srbilendu.....

U svakoj kapitalistickoj drzavi, a to srbija tezi , koliko vidim da bude, postoje veleposednici i krupni kapitalisti......e, sad sto to nije mika nego zika......to je vec druga prica.
 
Sta se to radi kod nas "prvi put u istoriji"???.......otkup ogromih poseda od strane bogatasa???

S jedne strane pljujete po socijalizmu , kakav je postojao u sfrj, a sa druge, ne mozete da svarite da se u kapitalizmu, narocito ovom, divljackom, kakav je na sceni u svim bivsim socijalistickim drzavama, neko obogati???......ocekivali ste ,pravednu privatizaciju?? :):):)

Pa to se ni u diznilendu nije desilo...pa nece ni u srbilendu.....

U svakoj kapitalistickoj drzavi, a to srbija tezi , koliko vidim da bude, postoje veleposednici i krupni kapitalisti......e, sad sto to nije mika nego zika......to je vec druga prica.
Mešaš babe i žabe.Po socijalizmu se pljuje zbog etničkih problema,koji su godinama gurani pod tepih,a po sadašnjem stanju zbog ekonomije.:lol:
 
Stvarno mislish da je "bolje "da nas hebu domaci krimosi ,nego strani??? Mislish lakshe ti je da podneses?
Pa u vreme dok su tvoji bili otrovani idejom socijalizma ,dok su se odricali plata i letovanja, svega zivog da bi se "nasa" "zajednichka" drzava razvila ,obogatila,takvi gmazovi su krali bate. Besomuchno stelovali izvestaje ,troshkove ,praznili fondove, ,naplacivali izmishljene stete,izmishljenje sporove,asfaltirane puteve.
I sada je posteno da oni tu "prvobitnu akumulaciju" umnozavaju i glume nam feudalce.??
Izvini,ali ja bih pre dao slovencu da mi glumi gazdu ali za neku normalnu platu ,njega uvek mogu motkom oterati ako nepostuje ovu zemlju. A ove ? Nema shanse jer su oni sada ova zemlja-oni ,a ne ti.
Zato je i propala ideja socjalizma ,a novi ustav je kapitalisticki pa sami smo ga glasali,
stvarno nije bitno cija je zemlja,meni je licno draze sto je propao komunizam ,jer je meni takodje oduzeta zemlja ne toliko ali je bila na udarnim mestima ,sada je na mom placu ,Slogina fabrika .
Ali ja opet imam a oni su propali i ne interesuje me cija je zemlja ,bitno je da se zemlja obradjuje da ne stoji parlog.A ti nemci i slovenci sve me strah posteno su zaradili bogatstvo sve je to isto .
Dzabe Miskovicu i tim tajkunima toliko bogatstvo ,to moze sve da kupi ali miran san nikako.
Svi mi imamo nesto sto oni nemaju ,i nemogu sa tolikim novcima da kupe to je sloboda mozes da odes sam gde hoces ,oni nesmeju ni u hodnik bez gorila.
 
Đorđije Nicović, najveći veleposednik u Srbiji

Не могу да схватим да је Министарство пољопривреде тј. Влада Србије дозволила да поједине шушумиге тзв.бизМисмени тј.тајкуни ПОСТАНУ ВЛАСНИЦИ ДЕСЕТИНА ХИЉАДА ХЕКТАРА ОБРАДИВЕ ЗЕМЉЕ. Није ми познато да је игде обављена оваква "приватизација". И шта ће да буде са том земљом? Коме ће је ти ТАПКАРОШИ препродати и ЧИЈА ЋЕ УОПШТЕ БИТИ ЗЕМЉА СРБИЈА ЗА КОЈУ ГОДИНУ ??? Ко су ти људи? Какве су им биографије? Да ли је новац којим они тркељишу ПРЉАВ? Безброј је питања - а ни једног одговора са "надлежног места"!

Ja sam šokirana!!!:shock: Zar je moguće da u Srbiji postoji takva pojava?

Mitke, izvinjavam se na ironiji, ali ti bar ne bi trebalo da se iščudjavaš zbog ovakvih stvari.

Kad ja, kao osvedočeni neprijatelj ove zemlje, kažem takvu jednu stvar vi svi radikali-DSS skačete kao da ste seli na iglu.

Premijer prepošten a u zemlji lopovluk cveta. Nešto se tu ne slaže.
 
Ja sam šokirana!!!:shock: Zar je moguće da u Srbiji postoji takva pojava?

Mitke, izvinjavam se na ironiji, ali ti bar ne bi trebalo da se iščudjavaš zbog ovakvih stvari.

Kad ja, kao osvedočeni neprijatelj ove zemlje, kažem takvu jednu stvar vi svi radikali-DSS skačete kao da ste seli na iglu.

Premijer prepošten a u zemlji lopovluk cveta. Nešto se tu ne slaže.

Nikako ovaj narod da se ugleda na premijera. Sram ga bilo. Tuga.
 

Back
Top