igrice za Sega Mega

Ima jedan jako dobar fudbalsto sam igrao na segi 'al ne znam kako se zove...Na foru imas neke magije i mozes da krljas kolko oces,ima neka magija kad sutnes loptu ona ide pod zemljom u gol...Drugacije ne mogu da objasnim,pa ako neko zna neka kaze kako se zove :D

U fazonu ubiješ golmana na golu i daš go.
Ima i slična košarka, Tri koša jedan iznad drugog. Možeš da Otkineš obruč i nakačiš ga na protivničku tablu. I onda ti se računa da si pogodio sva 4. Ima i fazon kad se igra koša na nekom selu, priđeš konju a on te ritne zadnjim nogama i baci na najgornji koš.
Ima i neka trka, ono fazon nekog višeboja kad se istovremeno trkaju i udaraju nekim pendrecima, boxerima i toljagama. Ima jedan lik udara glavom.
 
Ne, nije to ista konzola. Ta koju ti imaš se zove NES (Nintendo Entertainment System). Tu konzolu su tokom godina pravili u obliku svega i svačega, između ostalog i u obliku Sege, zbog čega su je neki zvali "lažna Sega", a drugi popularni naziv je "Terminator". Video sam čak i jedan model u obliku PlayStation konzole. To je 8-bitna konzola, za razliku od Sege koja je 16-bitna; pored toga, kertridži za Segu su crni i malo drugačijeg oblika.

A nevezano od toga: zahvaljujući odličnom programu za emulaciju Sege, Fusion, koji može da emulira i SegaCD, zaigrao sam i Sonic CD, igru koja nije mogla da se igra na onoj Segi koju svi znamo iz prostog razloga što je za nju trebalo imati taj SegaCD (ili MegaCD, kako se još zove). U pitanju je sasvim zasebna igra sa nivoima različitim od drugih igara, ne rimejk. A kako dolazi na CD-u, muzička podloga je sjajna, još bolja od ionako dobre muzičke podloge u Sonic igrama sa kertridža.

Sonic_CD_256px.jpg
 
U fazonu ubiješ golmana na golu i daš go.
Ima i slična košarka, Tri koša jedan iznad drugog. Možeš da Otkineš obruč i nakačiš ga na protivničku tablu. I onda ti se računa da si pogodio sva 4. Ima i fazon kad se igra koša na nekom selu, priđeš konju a on te ritne zadnjim nogama i baci na najgornji koš.
Ima i neka trka, ono fazon nekog višeboja kad se istovremeno trkaju i udaraju nekim pendrecima, boxerima i toljagama. Ima jedan lik udara glavom.

Probaj goal 3, mislim da na taj mislis fudbal. pozdrav.
 
Znam za tu igru. Kratka (svega tri nivoa), a dosta teška.

comixzone_img.jpg


Igrao sam je na samoj konzoli, ali nisam uspevao da je pređem. Tek sam na emulatoru, zahvaljujući snimanju pozicije, uspeo da vidim kraj.
 
Ja sam u moje vreme imao prvo Terminator a onda i Segu i evo posle 15 godina vracam im se da se podsetim starih dobrih vremena. Ortak iz detinjstva mi iz zezanja predlozio da iznajmimo segu i cepamo mortal kombat kao nekada. Tako je sve pocelo. Ponovo.
 
Prvo skini emulator. Ovde imaš izbor emulatora za NES. Ja koristim RockNESX.

Onda skineš ROM fajl sa igrom koja te zanima, u ovoj slučaju Tank 1990. Skini ga odavde.

E, sad, ne znam za druge emulatore pošto ih nisam koristio (mada sigurno ni kod njih nije ništa komplikovano), ali u RockNESX igru pokrećeš ovako: prvo podesiš komande pod Options > Controller Setup. Onda pod Options > Folders proveriš u kom folderu se nalaze ROM fajlovi (taj folder možeš i da menjaš po svojoj volji). U taj folder raspakuj igru koju si skinuo, a onda idi na View > Refresh Game List i Tank 1990 bi trebalo da se pojavi na listi. Ostaje ti još samo da pokreneš igru duplim klikom i to je to. Nadam se da sam pomogao. :)
 
Ah...Sega Mega Drive...Najbolja konzola svih vremena, if you ask me!
Alladin, Earthworm Jim 1 i 2, Vectorman, Sonic The Hedgehog 1 i 2, Shining Force 1 i 2, Shinobi 3, Nindza kornjače, Rocket Knight, Phantasy Star IV, Comix Zone...Uz ove igre sam proveo detinjstvo. Tu je i piječarska "sega" sa Marijom, tenkićima, patkicama itd.
 

Back
Top