kako rusi zele da privatizuju srpske firme...

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Ova tema se nece baviti NISom , i brukom oko privatizacije istog.....

Napisacu par reci od privatizacijama u kojima su ucestovala ruska preduzeca, i uvek su, sva odreda davala ubedljivo najlosije ponude........zasto???
Da li rusi nemaju pare , da ponude dobru finansijsku ponudu??
Da li ih je neko prevario u ocekivanjima da je dovoljno da mahmu ruskom zastavicom, i firma je njihova???

U privatizaciji rtb bor.....najbogatiji rus, Deripaska, slucajno Jeljcinov zet, dao je ubedljivo najlosiju i najjadniju ponudu od svih koji su se pojavili na tenderu......iako je imao razgovore u cetiri oka sa kostunicom, koju mu je tu ,ko zna sta obecao......bor nije dobio.............

U privatizaciji agencije Putnik, obrukao se jos jedan ruski ponudjac.......

........." Ništa slično ne postoji u ovom trenutku - rekla je za Danas Vesna Vujić, PR Komisije za hartije od vrednosti.
Da podsetimo, sredinom marta kiparska firma Aciona (posluje u sastavu ruske kompanije Metropol) izašla je sa ponudom o preuzimanju većinskog paketa od 70 odsto akcija beogradskog Putnika, koje su u državnom vlasništvu, i izrazila spremnost da po istoj ceni otkupi i oko 15 odsto akcija u posedu malih akcionara. Komisija za hartije od vrednosti odobrila je ponudu Acione a pozitivno mišljenje dao je i Upravni odbor Putnika. Poslednjeg dana roka za prijavljivanje, kontraponudu dostavio je Dmitrij Lucenko (kao fizičko lice), a kako je to verifikovao Upravni odbor, počeo je da teče novi rok za popravljanje ponuda. U međuvremenu, Aciona je Komisiji za hartije od vrednosti uložila prigovor tvrdeći da je Lucenko dostavio netačne podatke, jer je izjavio da ne poseduje nikakvu imovinu. U Acioni ističu da je Lucenko osnivač firme Marin konsalting i generalni direktor zatvorenog akcionarskog društva Bašnja federacija, koje posluje u sastavu Miraks grupe, gde je on i član borda direktora. M.N.Stevanović......."

Da li je sada nekima jasno, da rusi nista ne kupuju na transparentan i fer nacin......oni su navikli , kao u rusiji, da se stvari dogadjaju ispod zita, na foru , prevaru.......a takav nacin privatizacije , bar za sada , srecom u srbiji nije imao prodju........za dalje cemo da vidimo
 
trebali bi sovjetski spijuni i placenici i njihovi simpatizeri na forumu da vide kako su srecno braca Crnogorci prosli sa bratom Deripaskom koji je kupio podgoricki KAP ili da vide kako je kraljevacki Magnohromom prosao sa bracom Indusima koje nam radikali u naletu neokomunizma i nesvrstanosti predstavljaju kao nove bude najbolje drugare, posle Rusa dakako.
 
Da li je sada nekima jasno, da rusi nista ne kupuju na transparentan i fer nacin......oni su navikli , kao u rusiji, da se stvari dogadjaju ispod zita, na foru , prevaru.......a takav nacin privatizacije , bar za sada , srecom u srbiji nije imao prodju........za dalje cemo da vidimo

Moram da se slozim prvi put sa tobom da su Rusi navikli da kupuju na taj nacin,ali da je to slucaj sa svim ponudama u Srbiji neznam,a i nije ih sad zasad bilo toliko dovoljno da bi moglo da se sudi na taj nacin.
A sto se tice da u Srbiji takve stvari ne prolaze,nije istina,jer znam da je M.P.I. 12 Januar Priboj koji ima silose kapaciteta 200 tona nekoliko hiljada kvadratnih metara poslovnog prostora,firma koja je u plusu poslovala za svo vrme sankcija i krize u Srbiji prodata je za 60e.Tj.drzava je prihodovala 60e a ostali deo novca je kobajagi otisao na vracanje dugova firme.Ovo je vise smesno nego tuzno.
 
Наквећа пљачка је одрађена са Сартидом! Све остало је махом мачји кашаљ.

trebali bi sovjetski spijuni i placenici i njihovi simpatizeri na forumu da vide kako su srecno braca Crnogorci prosli sa bratom Deripaskom koji je kupio podgoricki KAP ili da vide kako je kraljevacki Magnohromom prosao sa bracom Indusima koje nam radikali u naletu neokomunizma i nesvrstanosti predstavljaju kao nove bude najbolje drugare, posle Rusa dakako.
Зна се за кога раде Дерипаска и Митал тј. с киме обојица имају блиске пословне везе! :!:
 
Ja mislim da bi jedino ldp-ovci transparentno i pošteno prodavali firme i fabrike...onako, da se zaradi pošteno... kao što bi s Kosovom...( meni Ameri u džep neko milionče ( šta je to za njih) , a ja njima džabe firmu, fabriku, zemlju...a i ne moraju samo Ameri, mogu i Nemci, i Francuzi...ma svako ko ponudi keš )...bole me uši za ..ma za sve! :)
Jel' tako Inga??
 
Stvarno prodase Amerima najvecu uzgajivacnicu pecurki u evropi, a verovatno i svetu ,a oni od toga napravise celicanu i najuspesnijeg srpskog izvoznika sa najvecim platama ,sramota stvarno .
Црно-бела слика која не одговара стварности. :!: Тај исти УС Стил Србија је и највећи увозник, јер Србија нема руду гвожђа, већ се купује и увози из Украјине и Русије, то кажи, плате су далеко од највећих (где ово само извалио), услови под којима је УС Стил Кошице (који сада више није власник) купио Сартид и обећања истих су срамотни у поређењу са куповином УС Стила челичане у Кошицама. Има тога кол'ко хоћеш, само кажи.
LNM Holdings је требао да купи Сартид!
 
Црно-бела слика која не одговара стварности. :!: Тај исти УС Стил Србија је и највећи увозник, јер Србија нема руду гвожђа, већ се купује и увози из Украјине и Русије, то кажи, плате су далеко од највећих (где ово само извалио), услови под којима је УС Стил Кошице (који сада више није власник) купио Сартид и обећања истих су срамотни у поређењу са куповином УС Стила челичане у Кошицама. Има тога кол'ко хоћеш, само кажи.
LNM Holdings је требао да купи Сартид!
mislio sam da su najvece u tom sektoru a i u samom vrhu su u Srbiji ,drugo Sartid nije bio celicana nego uzgajivacnica pecurki sto je i sam priznao legendarni SPS funkcioner i direktor Sartida Dule Matkovic
 
Фабрика је намерно уништавана после 5. октобра 2000., па је имала мање приходе већ 2001. у односу на 2000. и ратну 1999.

U.S. Steel took a big step in May 2003 by acquiring the assets of bankrupt National Steel Corp. for $850 million in cash and $200 million in assumed debt. In September of 2003, U.S. Steel purchased Serbian steelmaker Sartid a.d., Serbia's largest steel company, for about $23 million. In November 2000, U.S. Steel purchased the former Kosice Iron Works in the Slovak Republic, considered by analysts at that time as a bargain, for $60 million in cash and assumed debt of about $325 million.
http://www.pittsburghlive.com/x/pittsburghtrib/news/specialreports/enterprise2005/s_305375.html

Хоћемо мало о намештању и ликвидирању дугова? У Србији купили Сартид без дугова. Пази сад:

http://goliath.ecnext.com/coms2/gi_0198-234561/U-S-Steel-in-Serbia.html
Two years later, U.S. Steel purchased these mills of Serbian steelmaker Sartid for the deeply discounted price of $33 million. The Pittsburgh-based steelmaker agreed to employ the plants' 8,500 workers and invest $150 million over five years in upgrading the mills.
Deeply discounted! Ћемо о томе како је цена оборена?
 
Сартид је 1998. године производио 100.000 тона челика месечно, па је, чак и после бомбардовања, све до краја 2000. године, производња достизала 50.000 тона. Истина, када је ДОС преузео железару производња се нагло смањила, да би у јулу 2001. за 61% била мања него у јулу 2000. године (што сигурно није било случајно).

И погледај како су Словаци продали своју челичану, а како ми! Лепо Амери кажу: deeply discounted price of $33 million!
Још једном: као највећи повериоци, LNM Holdings, је требао да купи Сартид!
 
srpski najveci izvoznik nije sartid vec tigar iz pirota koji izvozi auto gume.
Није:
Najveći izvoznik iz Srbije u 2006. godini bila je kompanija "Ju-Es stil Srbija" (US Steel) koja je izvezla proizvode od čelika za ukupno 664,6 miliona evra, objaveljno je u ponedeljak u publikaciji "Top 300 izvoznika" .

Na rang listi 300 najvećih izvoznika za prošlu godinu, koja je objavljena u publikaciji magazine "Ekonomist" drugo mesto zauzima pančevačka "Petrohemija" sa 207 miliona evra izvoza, a pirotski "Tigar MH" je treći sa 104 miliona evra.
http://www.poslovnimagazin.biz/vesti/ju-es-stil-najveci-izvoznik-iz-srbije-1-592
 
Sartid je odlično radio dok ga je vodio Matković. I tačno je da su ga uništavali od 5. oktobra pa na dalje da bi ga prodali za što manje pare.

a075.gif


tema:
Kad se pogleda kako su prošle željezare u regiji, posebno u Hrvatskoj, onda je Sartid prošao izuzetno dobro...
priča se da je vredeo 2 milijarde...pa za te pare su mogli da kupe celo Smederevo...
Jednostavno, onda Sartid, danas Zastava ne bi pogrešili da su dali džabe samo da se ne otpuštaju radnici i ta šupa pretvori u radni pogon
 
Nisu samo rusi u pitanju. Bilo koji strani investitor, prirodno, želi da kupi nešto po što jeftinijoj ceni. Problem su ove naše moodonje koje se brže-bolje utrkuju da prodaju što jeftinije al' za što masniju proviziju.
Lako je gazdovati na tuđe, kaže stara izreka. Pojavi se niodkuda neki Vlahović i rasproda sve vredno (što su generacije stvarale krvavo) za jeftine pare.
Da se razumemo, privatizacija je nužna, mora da se zna titular...Ali kada nešto prodaješ, prodaj ga kako treba, za neku realnu cenu, a ne za đžabe. Primer, RTB Bor za 400 miliona evra. A on vredi milijarde (cena bakra na svetskoj berzi najveća do sada). Nije jedino bitno da sve privatizujemo, sve rasprodamo. Mnogo je bitno i po kojoj ceni + zaštita postojeće radne snage.

p.s. Ne mogu da se otmem utisku - pre 15-ak god odeš u Bugarsku a oni se lome oko tebe. Za kutiju žvaka ti ceo dan čuva kola, sa 100-200 maraka se isprđuješ, ne možeš da ih potrošiš.....A sada ti isti bugari kod nas kupuju naše firme. Šta reći?
 
Kad se pogleda kako su prošle željezare u regiji, posebno u Hrvatskoj, onda je Sartid prošao izuzetno dobro...
priča se da je vredeo 2 milijarde...pa za te pare su mogli da kupe celo Smederevo...
Jednostavno, onda Sartid, danas Zastava ne bi pogrešili da su dali džabe samo da se ne otpuštaju radnici i ta šupa pretvori u radni pogon
Нико и не тврди да је Сартид вредео 2 милијарде! И за тебе: deeply discounted price of $33 million!
Цена ја намерно обарана! Кад се ти, Светолик и још неки жалите на НИС и Газпром, онда то није у реду. Када то ураде Амери са одређеним људима из тадашње власти, онда је то ок. Хипокризија! :!:
 
Sartid je odlično radio dok ga je vodio Matković. I tačno je da su ga uništavali od 5. oktobra pa na dalje da bi ga prodali za što manje pare.
pa bili su dobri sampinjoni za picu ,zvali smo je "smederevka" ,a cujem da su i radnici ziveli do jaja svaki mesec soma i po maraka pa sa familijama na ski-vikend u Samoni :-D bilo je ideja da se postavi spomenik Duletu Matkovicu na glavnom trgu u SD u prirodnoj velicini,sav u bakru i pozlati ,al onda zajahase Dosmanilije i ode sve u majcinu :evil:
 
Нико и не тврди да је Сартид вредео 2 милијарде! И за тебе: deeply discounted price of $33 million!
Цена ја намерно обарана! Кад се ти, Светолик и још неки жалите на НИС и Газпром, онда то није у реду. Када то ураде Амери са одређеним људима из тадашње власти, онда је то ок. Хипокризија! :!:

a jesi dosadan sa tom hipokrizijom
znam ja da je tada sa Sartidom bila trgovina kao i danas sa NIS-om, potpuno identično, po svaku cenu se dovlačio američki kapital u Srbiju
samo sam ja onda i još uvek više strepim šta će nam uradi SAD, nego Rusija, ovo što ja pričam po forumu za NIS, ja ne mogu sprečiti, i to je već koliko gotova stvar, samo se bojim, mi smo tada Amerima dali samo Sartid, da ne bi morali Rusima mi da damo još nekog velikog monopolistu, kao što recimo EPS
 

Back
Top