Dvd drive

Happy_feet

Aktivan član
Poruka
1.116
E plz pomoc......Imam dvd drive u koji kad ubacim dvd pise mi da je disk prazan i pita me da li hocu da ga narezem......Medjutim nekoliko dvdova mi je juce procito ali i dalje nece nijedan sem tih 3 koji rade......Filmove pustam tako sto odem u power dvd program i stisnem play i on ga tu procita a u my computer-u mi pise empty cd drive.....Plz Help?:sad::sad:
 
Molim za pomoc!
Pisac dvdrw marke Samsung model Tsstcorp cddvdwsh-s203b
Reze diskove u mp3 formatu, audio formatu, ali dvd krene i zastane!
Ko se sreo sa takvim problemom neka pomogne! Unapred hvala!!
 
Preporuka svima zaobidjite Nero i koristite Ashampoo Burning Studio 7 on nebaguje i necrkava iz nepoznatih razloga(a reze i Blue-ray diskove ako nekoma sada to znaci nesto)
 
Uglavnom Verbatim mada i sve druge ali isto je kao i na dvdrw-u.
- Mada pomislio sam da nece da reze + - diskove ali ne verujem jer sada izbacuju rezace kojima
je svejedno.
- Probao sam sa Nero-m 6 , 7 , 8 , isto je kao sa greeberom
- Mda to je SATA pisac vedeo sam nesto novo pa da probam!
- Rezanje sam probao svom brzinom ali ETO isto!
- Trazio sam neke drajvere pa nisam nasao ali nisam se trudio jer sam pomislio
da radi samo na Visti, ali je jos nemam
- Pazzz....
 
Uglavnom Verbatim mada i sve druge ali isto je kao i na dvdrw-u.
- Mada pomislio sam da nece da reze + - diskove ali ne verujem jer sada izbacuju rezace kojima
je svejedno.
- Probao sam sa Nero-m 6 , 7 , 8 , isto je kao sa greeberom
- Mda to je SATA pisac vedeo sam nesto novo pa da probam!
- Rezanje sam probao svom brzinom ali ETO isto!
- Trazio sam neke drajvere pa nisam nasao ali nisam se trudio jer sam pomislio
da radi samo na Visti, ali je jos nemam
- Pazzz....
Jel ti ovo,citiram:
- Rezanje sam probao svom brzinom ali ETO isto!
znaci, da si probao da rezes svim brzinama? Moja preporuka je da probas sa sto nizom brzinom...I ako mozes da kazes sta rezes na te DVD-ove i sta se tacno izdesava kad krene da reze odnosno u trenutku kad stane?
Poz!!!
 
Jel ti ovo,citiram:
- Rezanje sam probao svom brzinom ali ETO isto!
znaci, da si probao da rezes svim brzinama? Moja preporuka je da probas sa sto nizom brzinom...I ako mozes da kazes sta rezes na te DVD-ove i sta se tacno izdesava kad krene da reze odnosno u trenutku kad stane?
Poz!!!

Rezano je na najnizu brzinu!
- Bilo sta da se reze u DvD formatu (DivX,Mp3,Vob itd..) krene dobro i stigne do 3% pa zastane na jedno par minuta i zavrsi on njega, ali ga neocitava!
- Cd-r reze, samo sa dvd-om imamo problema, sa takvim se jos nisam sreo!
- Poz...!
 
Reinstaliraj Nero.Zna on jadan ponekad da poludi kao da...ma znas ono lude krave, voodoo magija vracare i tako to....ozbiljno probaj sa reinstall Nero-a.

- Probao sam sa reinsalom Nera ali ne vredi!
- Stavio sam Ashampoo Burning Studio 7, on ga uopste ne prepoznaje!
- Garanciju imamo pa cemo ga zameniti sa ATA pisacem!
- HVALA -!!
- Pozz... -
 
SATA i redno vezivanje?!? Nesto si pobrkao;) da nije RAID? Na SATA prikljucak ide samo 1 SATA uredjaj, nema ni redno ni paralelno.

Nije iskljuceno da je rezac neispravan...
 
Nije RAID za zajebanciju , vrati to u normalan rezim rada.Usput pocni od provere kablova i pogledaj da nisi slucajno gurnuo rezac u GSATA prikljucak(pretpostavka).


Junior Member

Join Date: Dec 2007
Posts: 11

Question Is Gsata only for hard drives? Weird errors with my dvd writer
I had plugged my samsung DVD writer SH-203n into the purple gsata, and all the programs were not reading the "brand and type" of DVD writer correctly.
For example, the program that came with the DVD writer is "live firmware update". Well the live update did not recognize the correct version of the drive therefore could not update the firmware. Also, if I put a blank DVD into the drive, windows would tend to freeze and I couldn't access "My Computer"

Now that I plugged it into the regular sata drive, everything works fine and all the programs recognize the drive with the correct "brand and type"
 
- Pozdrav ljudi sve je u redu!
- Juce sam ga zamenio sa Hec-om -
- Sve smo kablove proveravali i povezivanje bilo je u redu!
- Ipak bilo je onako kako sam ja i mislio Sistem nije reagovao na Sata Pisac!!!
- Ipak HVALA za Pomoc i vase misljejne
. Pozdrav!!
 

Back
Top