Pariz

P.S.

Aktivan član
Poruka
1.110
E moji matorci bi da putuju za Pariz pochetkom aprila , pa mi rekli da internet upotrebim za neshto korisno.
Pa me interesuje kakav je grad, koliko para treba, preko koje agencije itd.
Svi komentari su pozeljni.
UNAPRED HVALA!!!
 
evo ja bila u Parizu u oktobru..isla sam preko Argusa..
naravno-grad je fantastican!!!!
bilo je dosta matoraca u nasem busu,cak parovi od 80 godina,i ljudi se super proveli,cak su oni isli u Diznilend a mi mladi ne :))
sto se tice para-pa zavisi ko sta na sta kolko trosi...
al evo cene neke znam:voznja Senom 9e,karta za vrh Ajfela 13e,Luvr 9e,muzej impresionista Orsej je 7e,odlazak do Versaja 9e,Diznilend cini mi se oko 50 e,kafa na Monmartru 5 e,pojedinacna karta metroa je 1,5 e..i tako :))
sve sto treba videti-naci ces lako na netu...
 
Da a moze da se uzme i tipa neka cetvorodnevna il sedmodnevna il tako nesto..isto je naravno povoljnije...a sve to vidis tamo na licu mesta gde kupis kartu i nisi lud da uzmes pojedinacnu od 1,5 e
 
Da a moze da se uzme i tipa neka cetvorodnevna il sedmodnevna il tako nesto..isto je naravno povoljnije...a sve to vidis tamo na licu mesta gde kupis kartu i nisi lud da uzmes pojedinacnu od 1,5 e


Nedeljna karta - kao nasa "markica": Coupon Orange u zavisnosti od broja zona - pocev od 16,5 eura (vazi od ponedeljka do nedelje pa treba uklopiti sa terminom boravka). Vazi uz "povlasticu" Carte Orange - potrebno je poneti fotografiju i dobija se odmah besplatno na salteru za prodaju karata na metro stanici.
Ovo je najjeftinija varijanta.

Postoji i dnevna karta - oko 5-6 eura

Obavezno posetiti Versaj i to pozeljno kada se pusta muzika u vrtovima - nezaboravno je!

Ako te jos nesto zanima - pitaj!
 
Dajte malo više informacija :)
Npr iz licnog iskustva najbolji plan obilaska. Odakle krenuti i kuda se kretati. Koliko moze da se obidje za 1 dan. Koliko vremena treba za neku destinaciju?
Koje je najbolje vreme za neku destinaciju? Neko pomenu Versaj i muziku al ne rece u koje vreme se to desava.
Pa ni link za neku dobru mapu ne bi bio na odmet.
Koje je radno vreme?
Preko koje agencije ste isli?
Da li je neko isao individualno?
Kako ste se snalazili?
Koji su mogući problemi?
Ako se ide individualno kako od aerodroma do hotela?
Kakve su cene u restoranima (naravno onim za prosečnog čoveka)? Koji restoran bi preporučili i zašto?
Šta izbegavati?

Ja planiram sa porodicom (muz, dete od 4g i ja) u maju da posetim Pariz. Pa sta bi meni savetovali (sem da ne vodim dete sto ne dolazi u obzir)?

:) :)
 
Dajte malo više informacija :)
Npr iz licnog iskustva najbolji plan obilaska. Odakle krenuti i kuda se kretati. Koliko moze da se obidje za 1 dan. Koliko vremena treba za neku destinaciju?
Koje je najbolje vreme za neku destinaciju? Neko pomenu Versaj i muziku al ne rece u koje vreme se to desava.
Pa ni link za neku dobru mapu ne bi bio na odmet.
Koje je radno vreme?
Preko koje agencije ste isli?
Da li je neko isao individualno?
Kako ste se snalazili?
Koji su mogući problemi?
Ako se ide individualno kako od aerodroma do hotela?
Kakve su cene u restoranima (naravno onim za prosečnog čoveka)? Koji restoran bi preporučili i zašto?
Šta izbegavati?
Ja planiram sa porodicom (muz, dete od 4g i ja) u maju da posetim Pariz. Pa sta bi meni savetovali (sem da ne vodim dete sto ne dolazi u obzir)?

:) :)

Sve zavisi od licnih interesovanja, duzine boravka i termina putovanja.
Dakle, preciziraj pitanje.

Uzgred, da li neko od vas govori francuski?

Bila sam vise puta, u individualnoj varijanti. Od aerodroma do grada se dolazi na primer RER-om (prigradski metro sa nekoliko stanica u gradu), a posle do hotela - u zavisnosti od lokacije.
 
@arhitekta

Planiram za put nedelju od 19.05.-25.05. Nadam se da je to nedelja muzeja, a ako ne ako znas koja je bilo bi lepo da to podelis sa nama. Prosle godine u Rimu smo imali free ulaz u neke muzeje u nedelji muzeja, pa je to jedan od razloga sem lepog vremena za putovanje u to doba.
Ne govorimo francuski - samo engleski
Sto se tice interesovanja - glavne "atrakcije" + ako moze jos nesto pride (eto po tvojoj preporuci)
I za tih nedelju dana bilo bi lepo otici dva dana do Disneyland-a.
Evo jedne mape koju sam nasla pa nadam se da mozes da je "prokomentarises" u smislu plana obilaska i sve ostalo sto ti kao korisna informacija padne na pamet

Sto mozes ti reci, ja cu ti biti jako zahvalna :)
http://www.paris-tourist-information.co.uk/ParisCity-Map.htm
 
Nisam cula za "nedelju muzeja", a na sajtu ministarstva kulture vidim da je Noc muzeja 17.5.
Nevolja je sto, kada je ulaz besplatan, dodje toliko ljudi da treba da cekas tri sata da bi usla (bar je tako bilo za Luvr).
Malo je nezgodno kada ne govoris francuski - natpisi su uglavnom samo na francuskom (cak i u muzejima). Ostalo mi je u secanju da sam zaobisla neverovatan red za besplatan ulaz u Luvr jer sam procitala putokaz za drugi ulaz (naravno na francuskom).
Za neke muzeje je besplatan ulaz prve nedelje (dan) u mesecu, bar je tako bilo pre tri godine kada sam poslenji put bila u Parizu. Ako si u Beogradu mozes dobro da se pripremis unapred - u Francuskom kulturnom centru trazis "L'Officiel des Spectacles" i tu imas radno vreme, cene ulaznica i kada je eventualno besplatan ulaz (gratuit).
Za termine kada pustaju fontane i muziku u Versaju treba da proveris na njihovom sajtu (bilo nekad subotom i nedeljom u odredjenim terminima) - zove se "Les grandes eaux musicales de Versailles".
Planiraj da u Diznilend ne ides vikendom zbog guzve - nisam bila, ali prema iskustvu iz parka Asteriks izgubis grdno vreme cekajuci na red za svaku atrakciju. Mislim da ti se nece isplatiti da ides dva puta u Diznilend - pogledaj cene ulaznica (47EUR).
Napisacu ovih dana predlog "marsrute".
Provozajte se metroom na liniji 14 - u prvom vagonu (bez vozaca).
 
Za ove informacije ti puno hvala i nestrpljivo cekam ostale :)

Prosle godine je noc muzeja bila cini mi se 19.05. kod nas, e u toj nedelji je u Rimu bila nedelja muzeja, sto smo mi iskoristili par puta sto se tice besplatnih ulazaka. Inace u Rimu su jako dobro organizovani tako da nigde nismo dugo cekali sem za Sikstinsku kapelu od cega smo na kraju odustali.

U Rimu postoji Roma pass kojim se vozis svim gradskim prevozima i imas free ulaz za par lokacija a posle iskoriscenog bonusa dobijas popust. Te nedelje nije bilo Roma passa (zbog besplatnog ulaza) pa smo koristili neku drugu kartu za prevoz. Da li i u Parizu postoji nesto slicno i sta znas o tome?


Pozz :)
A gde je taj park Asterix? Nisam cula za njega.
 
bila sam 2003 u Oarizu 3 dana
metroom se stize sa jednog na drug kraj grada dok si reko piksla
nek nabave kartu grada i metroa i samo nek prate u podzemnoj strelice za pravac koji im treba, izgleda ogromno i komplikovano ali se brzo ulazi u stos

prvi dan sam obisla: Noter Dam, Ajfelov toranj (ali nisam se penjala gore da vidim panoramu sto mi je strasno krivo, ali redovi su bili ogromni), Invalidski dom koji je u blizini tornja tu je Napoleon sahranjen, i uvece Trijumfalnu kapiju i setnja Jelisejskim poljima
drugi dan: Sorbona, park Tiljeri koji je ispred Luvra, i obilazak samog Luvra (bili smo u njemu 5 sati, trcali kroz njega, izgubili se, isli hodnicima i prostorijama gde nije bilo zive duse, jedva pronasli izlaz; ako hoce da vide Mona Lizu neka odu na desnu stranu muzeja kad udju u nega, u muzeju se dobija mapa ali neka paze jer je ogromno zacas se pogresno skrene; ulaz je tada bio 5 evra sad ne znam koliko je)
treci dan: odlazak na Mon Martr, mesto gde se sakupljaju umetnici bas je u boemskom stilu, obilazak crkve Sakr Ker (Sveto Srce), pogled odatle na grad je fenomenalan, tu smo proveli pola dana uzivajuci i pozirajuci za portrete i kupujuci suvenire, uvece posto je bio 31. decembar vratili smo se u centar greda i dva puta bili na Jelisejskim poljima, i dva puta ispred tornja jer nismo mogli da se odlucimo gde da docekamo Novu godinu, na kraju zavrsili ispred tornja

eto to se sve moze obici za tri dana, al bez pauza za rucak, nema stajanja, picis i jedes nesto usput
 
Ma nije. Sa grobljem i grobovima poznatih ličnosti sam se upoznala preko neta i meni je to dovoljno. Nekada davno bi mi znacilo da posetim neki, a danas ipak ne. Uostalom vodim malo dete tako da mi groblje nije bas mesto za nju.

Znacilo bi mi ako mozes da mi preporucis neku od kartica i gde se moze kupiti. Ono sto sam po netu saznala nije mi se jos sleglo. Misli ima ih puno. Pa eto iz licnog iskustva sta je po tebi najbolje. Znaci planiram muzeje (samo Luvr i Orsej, mozda i Rodenov), spomenike i crkve (da ne nabrajam glavne atrakcije) prevoz uglavnom metroom, mozda neki bus usput, odlazak do Monmartra i Diznilenda i naravno voznja Senom.

Gde kupovati (krpice, cipelice) a da ne "izuvaju iz cipela" ;) ?
 
Da li zaista postoje lutkarske predstave na Šanzelize? Gde tačno? Našla sam za jedno pozorište da se nalazi tj održava predstave na potezu izmedju dve metro stanice Cllemaceau i Ruzveltove.
Tako smo u Rimu tražili na Djannikolu pa smo se dobro napešačili i nismo našli al zato smo imali najlepsi pogled na Rim.
Pored Diznilenda da li bi još nešto preporučili za decu? Park Asteriks me ne interesuje jer je više za odrasle.
I da da li imaju ZOO, gde se nalazi i da li ga vredi posetiti?
Pozz
 
Ma nije. Sa grobljem i grobovima poznatih ličnosti sam se upoznala preko neta i meni je to dovoljno. Nekada davno bi mi znacilo da posetim neki, a danas ipak ne. Uostalom vodim malo dete tako da mi groblje nije bas mesto za nju.

Znacilo bi mi ako mozes da mi preporucis neku od kartica i gde se moze kupiti. Ono sto sam po netu saznala nije mi se jos sleglo. Misli ima ih puno. Pa eto iz licnog iskustva sta je po tebi najbolje. Znaci planiram muzeje (samo Luvr i Orsej, mozda i Rodenov), spomenike i crkve (da ne nabrajam glavne atrakcije) prevoz uglavnom metroom, mozda neki bus usput, odlazak do Monmartra i Diznilenda i naravno voznja Senom.

Gde kupovati (krpice, cipelice) a da ne "izuvaju iz cipela" ;) ?

Nisam uopste mislila da ides tamo radi " slavnih"...Nego nije bitno. Ne razumemo se ;)
Ja sam tamo imala kola , tako da ne mogu mnogo pomoci sto se toga tice, ako si na te kartice mislila ( ili si mislila na muzeje ) ?
Metroom sam se vozila ali bih tu karticu kupila cim se spustim u metro, tj. pre no se skroz spustis...vec kod prvih stepenica , prodaju se kartice...Mozes da kupis sedmicnu.

Pariz je jakoooooo skup. Kazu da je London gradd koji je skup da se smrznes..i jeste...ali ja sam se u Londonu fantasticno snasla, dok u Parizu jednostavno nisam. I secam se da sam se bas uplasila, jer sam ja tamo duze ostala....mislila sam nema mi opstanka :) No,preziveh ;)
Dakle, sve ovo sto si sada napomenula..." atrakcije " i njihove lokacije...izbegavaj trazii hranu tamo...kao i "krpice". Za to moras malo van centra, ako mislis da te cene ne patosiraju.

Pozzz

p.s. Ono sto je super u Parizu...organizovan obilazak grada moze se i bicikom ..organizuju ga razne agencije po Parizu...
 

Back
Top