Farmacija?

JC:
Planiram da upisem farmaciju, pa me zanimaju iskustva studenata sa tog fakulteta, cisto da znam sta me ceka.Kako ste preziveli prijemni?Hvala!

Hemiju moraš znati perfektno-JER je ona ta koja odlučuje hoćeš li upisati farmaciju ili ne!Naročito zadaci i organska hemija.....Ukoliko si sa njome u svađi....odmah se okani farmacije,ONA je prisutna tokom čitavih studija..... :D
A što se tiče vežbi....dugotrajne,mukotrpne....ali ako voliš,i ako znaš što hoćeš završit ćeš.Prosečno u roku fakultet završi svega 7,8% studenata....
 
Hemija mi dobro ide,zaista nemam problema.Jako je volim,sto i jeste jedan od razloga zbog kojih hocu da upisem farmaciju.Negde sredinom novembra sam pocela da je spremam za prijemni,cisto da mogu da idem laganim tempom,opusteno.Medjutim,kada sam,pre 2 nedelje,pocela sa matematikom,skroz sam se demoralisala.Zadaci su krajnje netipicni...uhvatila me je neka panika.Ne ide mi ne znam kako lose,ali nije ni sjajno,a trebalo bi da bude.
Pripremljena sam na odricanja zbog fakulteta...za sada.
Hvala na odgovoru!
 
JC:
Hemija mi dobro ide,zaista nemam problema.Jako je volim,sto i jeste jedan od razloga zbog kojih hocu da upisem farmaciju.Negde sredinom novembra sam pocela da je spremam za prijemni,cisto da mogu da idem laganim tempom,opusteno.Medjutim,kada sam,pre 2 nedelje,pocela sa matematikom,skroz sam se demoralisala.Zadaci su krajnje netipicni...uhvatila me je neka panika.Ne ide mi ne znam kako lose,ali nije ni sjajno,a trebalo bi da bude.
Pripremljena sam na odricanja zbog fakulteta...za sada.
Hvala na odgovoru!


Zadaci su zaista netipični...i meni su bili nezgodni u početku,ali kada ih tri puta pređeš... :wink: NEMA PROBLEMA.....
Vodi računa o kaznenim poenima.... :roll:
 
Nize se nalazi ovo sto sam napisala na ovom forumu u temi „Kako uspjesno upisati Farmaceutski fakultet?”:

Ja sam studentkinja pete godine farmacije u Poljskoj. Kod nas prijemni ispit izgleda drugacije nego u Srbiji (imamo 64 zadatka iz hemije i 32 iz biologije) i, po mom misljenju, nema korupcije jer je formula testa dosta objektivna. Zbog velike popularnosti farmacije, svake godine ima oko 6 kandidata na jedno mesto i jako je tesko biti primljen jer je ispit na visokom nivou. Uporedujući predmete na fakultetu u Poljskoj i u Srbiji, mislim da ucimo manje-vise isto. Upozoravam vas da je hemija najvazniji predmet i ko nju ne razume (ne voli!), nema sta da trazi na farmaciji.
Nemam dobre uspomene iz vremena studiranja. Trebalo je uciti celim danima, nisam imala dosta vremena da se odmorim, da procitam nesto drugo osim udzbenika, da idem u bioskop ili u pozoriste. Bedan zivot! Naravno, bilo je nekoliko zanimljivih predmeta (npr. fizicka hemija, farmakologija, farmakognozija); takode je interesantno i ovo sto pripremam za diplomski rad (pisem u institutu biofizike) – uticaj nekih lekova na osobine membrane (istrazujem koji lekovi mogu biti „modulators of multidrug resistance”).
Izabrala sam farmaceutski fakultet jer on daje konkretnu profesiju. Polovinom devedesetih farmaceuti su bili najtrazeniji specijalisti, ko je imao dosta novca otvarao je apoteku, a plate su bile velike. Nazalost, malo se promenilo. Sada ima previse apoteka, mnoge od njih bankrotiraju, tesko je dobiti posao.

Zato molim vas sve koji hoćete studirati na farmaceutskom fakultetu da jos jedan put razmislite o tome! Upamtite da se posao u apoteci veze sa velikom odgovornosću i cesto od nas, farmaceuta, zavisi zdravlje pa i zivot ljudi.

Molim da mi neko napise kakva je situacija farmaceuta u Srbiji, kako se radi u apoteci, kako u firmi, koliko zaradujete.

P.S. Nije moj srpski tako dobar kao sto izgleda vise, jer mi je moja poznanica malo pomogla napisati. Pa mislim da će sledeće poruke biti pune gresaka. Nadam se da ćete me razumeti.
 
JC:
Planiram da upisem farmaciju, pa me zanimaju iskustva studenata sa tog fakulteta, cisto da znam sta me ceka.Kako ste preziveli prijemni?Hvala!
Pogledaj sta je Tijana Nikolic (tj. ja) napisala na temu "i ja bih farmaciju" na trecoj strani. Dodacu samo jos nesto posto kazes da se mucis sa matematikom. Matematika ni izbliza nije najvazniji predmet na nasem fakultetu. To sto ti zadaje probleme nije ni malo cudno jer zadaci zaista jesu po malo netipicni. Naravno, da bi uspesno zavrsila studije neophodno je poznavati osnovne stvari. Zato, potrudi se da prijemni dobro spremis tako sto ces konsultovati ljude oko sebe, npr. svog profesora, a posle, veruj mi, nece biti problema. Pozdrav!
 
JC:
Planiram da upisem farmaciju, pa me zanimaju iskustva studenata sa tog fakulteta, cisto da znam sta me ceka.Kako ste preziveli prijemni?Hvala!


Farmacija zaista zahteva mnogo truda i odricanja.Moras se naoruzati strpljenjem i moras da prihvatis cinjnicu da ces trpiti sve i svasta,pogotovo od asistenata.Ali ako ti zaista odlucis da je to ono sto zelis da studiras,samo napred.Ovo ti porucuje apsolvent sa farmacije u Beogradu
 

Back
Top