Zasto demokratskom Srbijom vlada bezakonje ?!

UbicaDecijegaLica

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.071
Evo vec 8g kako su "demokrate" uzele vlast u Srbiji a zemljom i dalje vlada bezakonje. Mogu da razumem da se ekonomija ne moze promeniti preko noci i da ce uzeti vremena da se stvari na ekonomskom planu poprave, ali ...

Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?


p.s. ja znam da mnogi od vas zele u EU, ali vasi razlozi su smesni svima pa i "Evropi". Sta Srbija ocekuje od EU ? Pa ne mislite valjda da ce francuska zandarmerija da patrolira srpskim ulicama i da vam uvodi zakon? da ce svedjanin da vam bude ministar ekonomije, a englez ministar odbrane ? :D :P Nadate se da ce i nemci doci da vam rade i izgrade Srbiju mozda ? :P :D
 
Evo vec 8g kako su "demokrate" uzele vlast u Srbiji a zemljom i dalje vlada bezakonje. Mogu da razumem da se ekonomija ne moze promeniti preko noci i da ce uzeti vremena da se stvari na ekonomskom planu poprave, ali ...

Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?


p.s. ja znam da mnogi od vas zele u EU, ali vasi razlozi su smesni svima pa i "Evropi". Sta Srbija ocekuje od EU ? Pa ne mislite valjda da ce francuska zandarmerija da patrolira srpskim ulicama i da vam uvodi zakon? da ce svedjanin da vam bude ministar ekonomije, a englez ministar odbrane ? :D :P Nadate se da ce i nemci doci da vam rade i izgrade Srbiju mozda ? :P :D

Imaš ti neki primer u vezi bezakonja?
 
Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?

Tranzicija ( ni Rim nije izgradjen preko noci )...

Posleratni period i svrgavanje diktature te hvatanje u kostac sa ostatcima iste,formiranje drzavnog uredjenja itd.itd...Setiti se treba celokupnog procesa (reformi) u pomenuom periodu i obaveza koje jos nisu ispunjene. Ova tema lici vise na prebacivanje lopte ili bolje receno na '' dezurnog krivaca ''...
Sa bezakonjem,korupcijom i ostalim derivatima anarhije su suocene/suocavaju se sve zemlje regiona nije samo Srbija...A pitanje je kako se resiti toga ?
 
Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?

Tranzicija ( ni Rim nije izgradjen preko noci )...

Posleratni period i svrgavanje diktature te hvatanje u kostac sa ostatcima iste,formiranje drzavnog uredjenja itd.itd...Setiti se treba celokupnog procesa (reformi) u pomenuom periodu i obaveza koje jos nisu ispunjene. Ova tema lici vise na prebacivanje lopte ili bolje receno na '' dezurnog krivaca ''...
Sa bezakonjem,korupcijom i ostalim derivatima anarhije su suocene/suocavaju se sve zemlje regiona nije samo Srbija...A pitanje je kako se resiti toga ?


Hvala na odgovoru, sto bi se reklo "posteno". Zanima me koja je tvoja prognoza da se stvari srede, tj. dodju na svoje ili na neku normalu. Koliko je vremena potrebno dati istim ljudima. Evo vidimo da 8 godina nije dovoljno, sta kazes onda, koliko ? 10, 15, 20 ?

Nekako mi sve to suludo izgleda, covek uporedi kad je zavrsio Drugi Svetski 45te, pa za 2-3 godine se zakon uveo, da ne kazem da se 53ce tj. 50ih su "nasi" vec uveliko radili po Nemackoj :) nije moguce da je Srbijom vladao veci haos, a tesko je priznati da je i ova vlast toliko nesposobna da joj je 8g malo.
 
Pun ti je forum primera, sto je najcudnije, vecinom su "demokratske snage" te koje kukaju kako Srbijom vlada bezakonje a kriva im je opozicija a ne vlast ? :roll::shock: wtf
mislim stvarno, 8 dugih godina i nije malo da se bar zakon primeni, a ne da se EU vidi kao jedini izlaz iz haosa i bezvlasca :)

Pun je forum vašeg mišljenja..
Tražio sam nešto konkretno..
 
QUOTE=UbicaDecijegaLica;5721603]Hvala na odgovoru, sto bi se reklo "posteno". Zanima me koja je tvoja prognoza da se stvari srede, tj. dodju na svoje ili na neku normalu. Koliko je vremena potrebno dati istim ljudima. Evo vidimo da 8 godina nije dovoljno, sta kazes onda, koliko ? 10, 15, 20 ?

Nekako mi sve to suludo izgleda, covek uporedi kad je zavrsio Drugi Svetski 45te, pa za 2-3 godine se zakon uveo, da ne kazem da se 53ce tj. 50ih su "nasi" vec uveliko radili po Nemackoj :) nije moguce da je Srbijom vladao veci haos, a tesko je priznati da je i ova vlast toliko nesposobna da joj je 8g malo.[/QUOTE]

Stvar je u mentalitetu te u naslestvu prijasnjih sitema treba se prilagoditi kolko-tolko danasnjim zbivanjima...To je proces koji traje, vremenski je neogranicen neko je ispred a neko nazad..Sta je ''zlatna sredina'', poredjenja uvek ima ali treba biti realan...
Nove generacije se stvaraju drugaciji nacin misljenja i pogled na svet mada zvuci donekle (kako za koga ) deprimirajuce za sada...Nas problem je jos uvek nacionalizam to je onaj klasicni...dok su taj problem Evropljani odavno prevazisli...
 
Nacionalizam nije problem,već šovinizam.Nacionalizam postoji kod svih naroda u regionu,i ne podrazumeva mržnju prema pripadnicima drugih naroda.

Sovinizam je kod muskaraca barem tako misle zene :lol:
A nacionalizam je jezgro mita-ologije koje nacesce opstaje krizom nacije. Nacionalizm je nastao u 18 veku i bila je presudna ideologija, danas je to negativna osobina jedne nacije koja tezi istim ...Dobrojutro Kolubo !!!
 
Kakve demokratske snage???
Da li bi neko mogao da mi da definiciju demokratije pa da procenimo svi zajedno kakve su to demonkratske snage.

To bi mi dobro došlo da vidim zašto ste vi demokrate demonkrate a ja i većina po vašoj proceni ili toj definiciji nismo.

Pa Seselj to najbolje pokazao na primeru svedoka koji nezna sta je imaginarni broj,
mnogo lepo to objasnio u vezi spanskog kralja i Caveza.
Uglavnom to znaci ako si dobar sa nato i zapadnim zemljama ti si demokrata ako imas drugacije poglede na svet ,odma si nacionalista .
 

Back
Top