Pljuvačna žlezda...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
E ljudi malo sam se ukakila, u toku od sat vremena sna pljuvačna žlezda mi je narasla u veličinu omanjeg zrna graška i to samo desna i ne znam šta da radim sa njom. Ne boli me ali je ogromno :roll:

Zbog čega bi to moglo da bude i yel treba nešto da joj uradim?
 
Hvala, ali mislim da nije to to. Ovo je baš pljuvačna žlezda, ona ispod jezika. Ima belu tačkicu pri vrhu i cenim da će tuda da izađe neki gnoj ili tako nešto :roll:
Mislim da se malo smanjila, ali je zato otekao vrat, tj. štitna žlezda, mislim da je ona tu locirana.
Bila sam kod lekara sad jer nisam preležala zauške, kaže da odradim neke analize i se obratim sutra stomatologu. Al' baš me je prepalo :roll: ne mogu da gutam.
 
Kalkulus u pljuvacnoj zlezdi, ako je to to...stitna zlezda nije tu gde opisujes, gde ti je otekao vrat i kako izgleda taj otok? Nemoj da se prestravljujes, nema razloga, samo uradi trazene analize i javi se onda stomatologu, a on ce ti reci da li treba da ides na neko drugo mesto.
 
Bilo se skroz povuklo pa sam mislila da je sve OK, neka upala iz neznamkog razloga, ali izgleda da svaki put posle spavanja to ponovo otekne kao blesavo. I vrat i ta glupost ispod jezika.

Oba otoka su samo sa desne strane. A to na vratu ustvari i nije na vratu nego ispod brade, sa desne strane, sad kad malo razmislim (ne znam kolike su te žlezde) moguće je da je u pitanju jedan isti otok :roll:
 
Idi ti fino na na maksilofacijalnnu hirurgiju da to neko pogleda, ne kazem d ace nesto trebati da se sece, ali neka to neko vidi. Ovako preko neta - tesko da mozemo da ti pomognemo....To sto ti otice mogu da budu limfne zlezde, pljuvacne, neka cista.....treba da se vidi.
 
Ja sam se relativno skoro dobre 3 nedelje patila sa limfnim,pluvacnim zlezdama koje su bile otecene.Davalo je i refleks bola u srednjem uhu pa sam najpre zbog toga primala inekcije,medjutim nije htelo da prodje ni otok ni bol.Radila kvr,malo povecani limfociti,ultra zvuk uvecane zlezde na obe strane vrata iako je bol bio samo na desnoj strani vrata.I na kraju odem do maksifacijalno i izvade mi umnjak koji je i bio uzrok svega ovog,a nije me ni boleo,ali je bio duze vreme kvaran.Nakon toga svi prethodni simptomi su nestali.Sve je individualno ali treba i zube prekontrolisati.
 
Ufff niko ne radi do utorka :roll: dotle ovo može da nestane, a može i da postane duplo veće.
Uzela mi je bris grla i jezika i izvadila krv, ali su i ti rezultati tek u utorak.

Inače mi raste umnjak, to sam vać pisala ovde, i to raste krivo i nema mesta, ali on je sa leve strane. A sa desne imam zub kome je okrnjena plomba baš po sredini već par meseci. Takođe samo što sam se izvukla iz visoke temperature usled nekog virusa koji sam pokupila, tako da sam najpre pomislila da je do toga, možda i jeste, videću. I desno uvo postaje začepljeno (kao da je voda u njemu...)

Da li je moguće da otiče samo noću jer zna da tada "može"? Mene ovakve stvari u našem organizmu stvarno fasciniraju, to kako radi imuni sistem :) otok je, valjda, njegova reakcija na nešto. A danju se smiruje jer ne mogu da gutam ništa od njega? Videću da li će i sledeći put da otekne posle spavanja.....
 
Ovako.
Uzmi ovo sa rezervom jer nisam struchnjak ali mi se desilo nesto slicno.
Dok ne odes do stomatologa, uzmi limun i sisaj.
To su meni zbog slicnog problema dali kao terapiju kad sam imao otok pljuvacne zlezde.
Rekli su radi tako sto cesce tokom dana i vidimo se za par dana.
Posle par dana sve je bilo ok.
Nocu se verovatno uveca zato jer se pljuvacne zlezde ne prazne
 
Evo šta se desilo u međuvremenu. Bris uredan, a koliko sam uspela sama da pročitam (napisane referentne vrednosti) i krvna slika je OK. Odem da mi snime tamo negde kod stomatološkog, prvo sestre na šalteru počele da ogovaraju zubarku koja me poslala valjda na oralnu, a treba na maksilofacijalnu hirurgiju. Tamo mi uradi gomilu nekih snimaka i, kao, nema kamena. Pita jel' otiče kad jedem, kažem ne vrlo jasno (pa, oticalo je kada spavam, isprva) evo maločas uzmem nešto da jedem, nije prošlo 10 sekundi ona se pretvori u jaje :roll:

Rekao mi je da pijem antibiotike i da stavljam hladne obloge kad otekne...
Zubarka mi je rekla da uzmem sinacilin, a na njegovom nalazu piše:
Ordinirati Amoxyclav 625mg x 3, narednih 5 dana.
Pa ja sad ne znam je li to isto, pošto je on nešto tako progunđao.....
 
...pa koje je velicine sada?
...ja sam pre dve godine dok sam prala zube slucajno primetila povecu okruglu izraslinu ispod jezika...uh koji je to sok bio - toliko sam vristala da su me expresno odveli kod lekara...izvukao je spricem tecnost iz izrasline...hteo je skalpelom ali ja nisam htela da zinem :) ....i tako se prica zavrsila, nikad mi se ponovo nije vratilo
 
Pa ta ispod jezika je prva i porasla, ja se isprepadala... tako je i nastala ova tema :) ali to je stvarno bilo ogromno, mogla sam za malo da je pregrizem :roll: bez preterivanja.....
Ona je još uvek (konstantno) uvećana, lai to je smešno naspram onoga..... isto tako i ova druga, ispod brade. Ona je sada blago uvećana, dok povremeno iskoči kao jaje i boli :?

Odneću danas rezultate, valjda će se već povući... ili samo od sebe ili od ovih antibiotika. Pošto mi lekari deluju kao da nemaju pojma o čemu se radi :)
 
Pa ta ispod jezika je prva i porasla, ja se isprepadala... tako je i nastala ova tema :) ali to je stvarno bilo ogromno, mogla sam za malo da je pregrizem :roll: bez preterivanja.....
Ona je još uvek (konstantno) uvećana, lai to je smešno naspram onoga..... isto tako i ova druga, ispod brade. Ona je sada blago uvećana, dok povremeno iskoči kao jaje i boli :?

Odneću danas rezultate, valjda će se već povući... ili samo od sebe ili od ovih antibiotika. Pošto mi lekari deluju kao da nemaju pojma o čemu se radi :)

To nije posao za doktore medicine nego za stomatologe sa specijalizacijom maksiofacijalne hirurgije.
Nece se povuci od antibiotika posto je zacepljena verovatno. Idi do masiofacijalne u dr subotica.
 
Evo šta se desilo u međuvremenu. Bris uredan, a koliko sam uspela sama da pročitam (napisane referentne vrednosti) i krvna slika je OK. Odem da mi snime tamo negde kod stomatološkog, prvo sestre na šalteru počele da ogovaraju zubarku koja me poslala valjda na oralnu, a treba na maksilofacijalnu hirurgiju. Tamo mi uradi gomilu nekih snimaka i, kao, nema kamena. Pita jel' otiče kad jedem, kažem ne vrlo jasno (pa, oticalo je kada spavam, isprva) evo maločas uzmem nešto da jedem, nije prošlo 10 sekundi ona se pretvori u jaje :roll:

Rekao mi je da pijem antibiotike i da stavljam hladne obloge kad otekne...
Zubarka mi je rekla da uzmem sinacilin, a na njegovom nalazu piše:
Ordinirati Amoxyclav 625mg x 3, narednih 5 dana.
Pa ja sad ne znam je li to isto, pošto je on nešto tako progunđao.....

Natekne ti , zato sto pljuvacka nema gde da ode.
I ne vidim svrhu uvodjenja antibiotika sirokog spektra ako se ne uvede antibiotik specifican za bakterije oralne flore. I na kraju sta treba da urade ti antibiotici ako postoji zacepljenje?
 
...e pa ne mogu da verujem da ti to trpis vec nedelju dana...ja sam se jedno jutro probudila i ugledala loptu precnika oko 3cm - imala sam osecaj da mi je "osmi putnik" u ustima - plavicasto... cak mi se cinilo da pulsira...fuj....isto jutro sam se toga resila bez bilo kakvih antibiotika ili lekova...i uopste me nije zanimalo sta je uzrok :)
 
Lexa, da li se za problem sa pljuvačnom žlezdom daje uput za maksilofacijalnu hirurgiju ili ORL ili za enokrinologa? :confused:

Moja majka ima problem, pa pitam zbog nje.

I znam da treba da pita lekara opšte prakse, ali ova njena em nema pojma, em neće da piše upute, samo se breca. Moraću da intervenišem, ludim više zbog njenog bezobrazluka.
 

Back
Top