zeleni karton

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5715490&postcount=2585

reda radi, ili istine radi,evo da postujem ovaj dokumentat. zaomi je ali mi nesto fotoaparat ne radi, a ova kamera i ne daje cistu sliku, ali sta je tu je. ja bolju sliku nisam uspeo za sada da uradim, do daljneg [par dana] ova je "vazeca". ipak ja cu vam napisati sta pise

tempshot0008ys8.jpg


ПОТВРДА
О ПРОЈЕМУ ПРИЈАВЕ - ОДЈАВЕ БОРАВИШТА
per pranimin e lajmrimit - c'lajmerimit te vend banimit

.../../../../../.../.../.../.../.../..../.../.../.../.../......
Јединствени матични број грађана - isto na albanskom

за.......................................................
име и презиме

........................................................ ..........................................
дан,месец и година рођења место рођења

Србија АПКИМ
........................... ..............................................
општина република АП

...........................................................
адреса место улица и број

КМ
У .................. ............................
потпис овлашћеног лица
18. V 1999 мп

prema mojim saznanjima, ovo je uradjeno da se ima sto tacniji broj albanaca koji su ostali na kosovu, da se zna gde su, jer je dobar deo populacije proteran, neki u zemlje iz okruzenja, a dobar deo iz centra na periferiju, a centar su zauzele paramilitarne snage, koje su se valjda bolje osecale ako znaju da nemaju nikoga po zgradama. zauzat je i manji deo kuca kao komandni centar, vecina je spaljena. takodje je vojska zauzimala neke prostorije za smestaj, ali je ona vise zauzimala skole i sl. ustanove iz bezbedonosnih razloga. vecina albanskog stanovnistva nije imala dokumenta, oduzeto i spaleno tokom odlazka na "piknik pod parolom upoznajmo kosovo, ali peske", ali bez obzira na to, ako nisi imao ovaj "zeleni karton" u kojem je pisalo gde se trenutno nalazis, smatran si teroristom. mislim da je ovo jedini slucaj nakon WW II da se neki narod "snabdeva" specijalnom dokumentacijom. i samo da dodam, ako bude bilo interesovanja za dan dva dat cu bolju sliku ovog dokumenta
 
a sta je fora sa tim?
moje misljenje je sledece...vecina albanaca sa kosova je prebegla u zemlje apadne evrope...automatski su zbog rata i zbivanja 98 i 99 dobijali izbeglicke papire ili azil...e sad...vecina je ljudi nazalost nekvalifikovana...srbi,hrvati i muslimani su bolje prosli,jer ipak,bez uvrede,dobar broj je imao i fakultete,znao jezike..i najvaznije...birao zemlje gde nije tolika guzva
kao npr,australija,kanada,skandinavija,mali broj i u usa...a tek onda zemlje EU...koje su u krizi...govorim o izbeglicama iz hrvatske i bosne
e sad,albanci vecinom odlaze u svajhcarsku,austriju i nemacku..te u zemlje vec pretrpane,izbeglice uglavnom zive od socijalne pomoci,jos uvek,slabo su savladali jezik,a zanate bas i neznaju...jednostavno..smetaju ekonomiji,ionako posrnuloj,tih z\emalja..ako bi isli redom,prvi posle stranih imigranata za izbacivanje,tj ne izbacivanje,vec vracanje kuci,su albanci sa kosova

zasto....strah od srba nepostoji,znaci nema potrebe za azilom vise,vecina kuca je obnovljena,da nekazem da su gradovi buknuli u ekonomskom smislu,prizren,pristina,djakovica pec...ekonomija je ojacala,standard skocio...naravo ucenije,nema vise nikakvog razloga da se albanci zadrzavaju u zap.evropi...bar kao registrovane izbeglice i azilanti...ee zato se vrsi takva evidencija....jbg....proslo skoro 10 god od rata,zemlja se obnovi;la,vreme da se vracaju...tj,samo oni koji su dosli preko unmika od 98
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top