NAJGORI DEO GRADA

Opet Kurta i Murta... Ajmo opet svaljivati odgovornost, možda se tako rešavaju problemi.


Scenario: trčim preko Trga, četiri popodne, koristim poslednji atom snage da stignem 35icu koja napušta stanicu, počinje da me boli stomak kao i obično u tom delu meseca, autobus staje na dva metra od stanice, blokiran brojnim 27icama, panično lupam na vrata, na šta vozač vidno iznerviran uz psovku koju sam tek mogla da naslutim odmahuje rukom i ne otvara vrata, iako čitav sledeći minut provodi na 2 metra od stanice.

Tad sam počela da se nerviram zbog Višnjičke banje. Sad sam u centru, pa sam ekološki putnik - sve peške.
 
guitarrr_babe:
Opet Kurta i Murta... Ajmo opet svaljivati odgovornost, možda se tako rešavaju problemi.


Scenario: trčim preko Trga, četiri popodne, koristim poslednji atom snage da stignem 35icu koja napušta stanicu, počinje da me boli stomak kao i obično u tom delu meseca, autobus staje na dva metra od stanice, blokiran brojnim 27icama, panično lupam na vrata, na šta vozač vidno iznerviran uz psovku koju sam tek mogla da naslutim odmahuje rukom i ne otvara vrata, iako čitav sledeći minut provodi na 2 metra od stanice.

Tad sam počela da se nerviram zbog Višnjičke banje. Sad sam u centru, pa sam ekološki putnik - sve peške.
ne mozes da imas sve zar ne?
jbga tako ti je kod nas uvek moras da se odreknes necega...
ne mozes imati i cist vazduh i dobar autobus...
u gradu sve ti je nadohvat ruke ali vazduh....
nema blejanja na terasi...jbga.......
sve ima svoje mane i prednosti........
 
Negde sam procitao u novinama da je po kvalitetu zivota (higijena, bezbednost, saobraca, zagadjenost...) u ceolom Beogradu (sa prigradskim opstinama) po nekom istratrazivanju najgori Zvezdara, pa Boljevci. Kao najbolji se kotiraju B.Kosa, Dedinje, Senjak...

Mislim da je to bilo u Blicu u februaru, ali nisam siguran.
 
I to sto kazes. Ovde moja baka umire od smoga, panici i kuka za V. banjom (istina, ja to ne konstatujem jer sam pusac, pa mi zagadjen vazduh nekako prirodno dodje).

Obozavam zvuk saobracaja (kada se sa 4 velike raskrsnice cuju pistaljke policajaca) i obozavam pauzu za rucak koju ne provodim u pekarama nego kod kucice, uz supicu, pa opet trk na faks...

Ali nemam tako divan pogled kao na Banji... Zelenilo, crvene zgrade sa braon krovovima, drvece (leshnici), pa u prolece kad krene polenska kijavica meni nije zao, jer uzivam... I Dunav, kilometri Dunava... Ovde je sivo, sivo, sivo, krov skupstine, sivo sivo..

Sve ima prednosti i mana.

Nedostaje mi grafit na Hemijskom ciscenju kod cvecare "Nijedna ekspedicija se nije vratila. Visnjicka banja kontinent"". Nekako mi je prirastao za srce!
 
Nijedan deo Beograda nije savrsen! Svuda ima puno smeca i zgrada koje se nadzidjuju. Doseljavaju se sa svih strana ljudi, primorani nemastinom, da zive u Beogradu koga ne vole ili ga bar ne osecaju onako kao mi koji smo u njemu rodjeni. Fali nam vise prostora za setanje, za igranje kosarke... Citam, to sto ste napisali za Marinkovu baru. Taj deo grada je nocna mora koji bi pod hitno trebalo da se resi. Mislim, trasa 26ice koja prolazi uzanom ulichicom izmedju kuca - trotoara gotovo da nema!
Ne znam... ili da dovedemo na vlast nekog Beogradjanina ili da se izborimo da glavni grad bude NS, na primer! Ne znam...
 
izvini, molim te, šta fali prijepolju?:evil:

.. pa ništa , zato i treba da ih pošaljemo u tamo... ili, kad malo bolje razmislim, u Prištin.....
happy51-1.gif
 

Back
Top