Yngwie Malmsteen

DeepPurple

Zainteresovan član
Poruka
178
OK, 'ajde da vas cujem braco rockeri i metalci - slusate/cenite li ovog svedskog gitaristu? Sto se mene tice, bio je nepovovljiv i originalan u pocetku tokom 80-ih, sa albumima Rising Force, Marching Out, Oddysey, a bogami i Fire & Ice in 92-e je remek delo. Medjutim, u zadnjih 5-6 godina, postao je tezak smarac! Svaka pesma lici na drugu, albumi zapocinju sa besmislenim cepanjem akorda prepunog nepotrebnih nota koje vise lici na vezbanje brzine nego na neko ljudsko sviranje - i tako se i zavrsavaju! Zadnji album Attack je veliko razocaranje...po meni! Steta, jer covek ima ogroman potencijal (i ego!) i mogao bi ciniti cuda - umesto toga, izabrao je laksi put i ponavlja se do besvesti sa dosadnim, jednolicnim melodijama. :?

Sta vi mislite o ovome? Koji su vam omiljeni albumi?
 
evo opet ovaj smarac sa njegovim komentaarima.....

moram reci da je malmsten jako dobar muzicar i da nemas prava da govoris da je smarac...ako si tako dobar muzicar sto ti ne odsviras nesto sto nema "ne portebnih" nota???... sata sa ovim mislio da kazes to ni sam bog otac ne zna:))))...
stvarno si ti neka budala koja provaljuje uvek neke gluposti...
jedino dobro kod tebe je sto si poslusao sve o cemu pricas(ako si poslusao).... ali komentari su ti uvek ocajni i zabrinjavajuci:))

ajde peace dude
 
Mislim da ste obojica relativno u pravu, ali ipak mislim da je ovaj iznad mene malo vise. Mozda i ima malo monotonije u njegovoj svirci, ali jarane uzmi gitaru pa nam ti malo dosadjuj! Meni ne bi smetalo ni sekunde. Ja opet tvrdim i stalno ovo govorim (ne odnosi se naravno na tebe)MALMSTEEN je bio i ostao nerjesivi kompleks mnogih gitarista a i totalnih neznalica kojih ima pogotovo na pitanju "Najblji gitarsiti".
Recimo porede MAlsteena sa Claptonom (with all due respect)! Mislim, fakat.
Meni licno su najbolji albumi: Rising Force, Odysey, Eclipse pogotovo kao i Live in Leningrad. Na zalost rat me je srojecio da sa onim zarom slusam sve albume koji su izasli poslije '92 godine. Naravno kasnije sam ih detaljno poslusao, ali je ukus ipak na starni ovih ranijih albuma. Drago mi je fakat da jos ima raje koji znaju ko je i sta je Yngwie u stvari. On je fakat posebna kategorija (potencijal mogu biti drugi) a on je jednostavno kralj (malo subjektivno zvuci), ali j e bi ga.

Pozdrav obojici

p.s. nemojte se svadjati jer ce nam uletiti neko da nam kaze da je recimo Goran Bregovic bolji od Yngwija hahaha

Haj vozdra
 
OK, 'ajde da vas cujem braco rockeri i metalci - slusate/cenite li ovog svedskog gitaristu? Sto se mene tice, bio je nepovovljiv i originalan u pocetku tokom 80-ih, sa albumima Rising Force, Marching Out, Oddysey, a bogami i Fire & Ice in 92-e je remek delo. Medjutim, u zadnjih 5-6 godina, postao je tezak smarac! Svaka pesma lici na drugu, albumi zapocinju sa besmislenim cepanjem akorda prepunog nepotrebnih nota koje vise lici na vezbanje brzine nego na neko ljudsko sviranje - i tako se i zavrsavaju! Zadnji album Attack je veliko razocaranje...po meni! Steta, jer covek ima ogroman potencijal (i ego!) i mogao bi ciniti cuda - umesto toga, izabrao je laksi put i ponavlja se do besvesti sa dosadnim, jednolicnim melodijama. :?

Sta vi mislite o ovome? Koji su vam omiljeni albumi?

Pa,
slušao sam ga ranije,
sad mi je pao napamet pa sam uzeo da preslušam neke stvari ponovo,
što se tiče umeća sviranja,
u tehničkom pogledu je sjajan za hevi metal gitaristu,
ali istina je da ne može svako to da sluša - jako volim da čujem neke teme i motive,
al' smorilo je više ono silno izdrkavanje između.

Što se albuma tiče,
hm,
poređao bih tri po meni najbolja ovako:

1.Eclipse (1990)
2.Rising force (1986)
3.Triology (1984)
 
Dobar je, ali ni prici Beckeru. Dechko ga je skinuo sa rukom iznad vrata gitare...(nemam pojma zashto sam ovo rekao). Uglavnom, najjache stvari su mi black star, far beyond the sun, ma ceo rising force, koji je izdat 1984. a ne 1986, Nadrealista. Jedino me nervira shto je uobrazen, ali, ***, moze mu se...
 
Znao sam da ćeš to da staviš :super:

Imam taj koncert,G3,super je. :)

Heh...realno pesma je predobra. A sto se celog koncerta tice...to je samo jos jedan dokaz da je u ovom debeljku ostalo jos nesto. Ni na ovom koncertu nije izostavio svoje "divljanje" , bacanje gitara i slicno a ono sto je na mene najjaci utisak ostavilo je njegova emocionalnost...
Stvarno kompletan muzicar!
 
Majq mu, dal' će neko da se zajebe pa njega da dovede ovde... Bilo pregovora da svira na Castle-u, ali propadoše i ti pregovori i Castle... :(

E da, ako neko nije primetio, opet je promenio pevača ( :lol: mislim da mu je to deveti), sad je uzeo Rippera (ex Judas Priest, ex Iced Earth).
 

Back
Top