emancipacija i tegljenje kofera (all rights reserved by banshee)

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
pošto svaka treća tema na kraju skrene u ovu, evo je, pa indžoj. namerno je nisam postavila na ŽK opšto se glavne bitke vode baš ovde (ako ne računamo patkovu i bobanovu sporadičnu paljbu na SM)

pre puno vremena sam na nekom dvaespetom forumu pročitala ispovest=) neke devojke u kojoj službenik neke banke ili tako nečega nije hteo da joj pridrži vrata jer on veruje u žensku emacipaciju, što je tu devojku baš baš uvredilo. kao, nek on veruje, a i ja sam strašno emancipovana, samostalna i modernna cica, ali hoću da mi se pridrže vrata i kaput, da mi se donese cveće, ustupi mesto...
kako vi mirite ta dva? ja sam se kao žena davno odrekla tih malih ženskih prednosti u korist ravnopravnosti (u mojim očima, drugi me ne interesuju). naravno, ako mi je kofer (kesa iz samoposluge, štagod) pretežak zamoliću nekoga snažnijeg da mi pomogne, ne jer sam dama i zato što tako treba, nego zato što verujem da ljudi treba da pomažu jedni drugima. jedno je poznavati svoja fizička ograničenja, a drugo je praviti se nesposobnom da bi.. šta? delovala nežno i krhko? izazvala u nekome potrebu da me čuva kako malo vode na dlanu? i ostale gadarije...
 
pošto svaka treća tema na kraju skrene u ovu, evo je, pa indžoj. namerno je nisam postavila na ŽK opšto se glavne bitke vode baš ovde (ako ne računamo patkovu i bobanovu sporadičnu paljbu na SM)

pre puno vremena sam na nekom dvaespetom forumu pročitala ispovest=) neke devojke u kojoj službenik neke banke ili tako nečega nije hteo da joj pridrži vrata jer on veruje u žensku emacipaciju, što je tu devojku baš baš uvredilo. kao, nek on veruje, a i ja sam strašno emancipovana, samostalna i modernna cica, ali hoću da mi se pridrže vrata i kaput, da mi se donese cveće, ustupi mesto...
kako vi mirite ta dva? ja sam se kao žena davno odrekla tih malih ženskih prednosti u korist ravnopravnosti (u mojim očima, drugi me ne interesuju). naravno, ako mi je kofer (kesa iz samoposluge, štagod) pretežak zamoliću nekoga snažnijeg da mi pomogne, ne jer sam dama i zato što tako treba, nego zato što verujem da ljudi treba da pomažu jedni drugima. jedno je poznavati svoja fizička ograničenja, a drugo je praviti se nesposobnom da bi.. šta? delovala nežno i krhko? izazvala u nekome potrebu da me čuva kako malo vode na dlanu? i ostale gadarije...
ili snazniju drugaricu,sestru...dakle ne moras uvek zamoliti muskarca za pomoc..:).normalno je traziti pomoc, ali bas kao sto si napisala bitni su razlozi zbog koje je trazis...
 
Ne mogu da kažem da mi ne bi prijao takav postupak, ali daleko od toga da ga podrazumevam. Nikada niko sa mnom nije postupao na taj način, pa sam čak imala i neke ispade gde sam se cerekala očekujući da mi se pridruži... mal' nisam počela da mu tapšem :lol: osim toga, to nikad ne traje. A i ne može. Ono, strejt od početka, ma o kakvom odnosu da se radi i ma ko mi taj neko bio.

E sad, neka ljudskost mora da postoji. Ako mi ne otvori vrata dok teglim torbekanje i jednostavno nemam treću ruku, pa to još zapakuje u "vi ste sad emancipovane" onda je to iz*rkavanje i bes njegov, a nije da nije bilo i toga..... i u pitanju je jedna obična sirovina. U krajnjem slučaju, ja bih se uvek ponudila da pomognem, nebitno je ko je on i šta je, ako vidim da ne može sam.

Samo, šta se onda dogodi? "Hahaha vidi je što je slatka, ne moraš, srećo, da se mučiš, sve će to bata sam" i onda im se javi neka misteriozna snaga odjednom.....
 
Za ovakvo stanje stvari krivi su i muškarci i žene potpuno podjednako. A nekoliko puta sam smarala o tome kako se koleginice ponašaju na praksi i koliko mi to ide na p. živac. Poenta je da posle toga ni ja ne mogu ništa da uradim, a famozna rečenica "hajde nooosi miii ne mogu jaaa toooo" mi nikada nije izletela iz usta, bar ne u budnom stanju. (stop malicious pfuj pfuj iš sotono)
 
E sad, neka ljudskost mora da postoji. Ako mi ne otvori vrata dok teglim torbekanje i jednostavno nemam treću ruku, pa to još zapakuje u "vi ste sad emancipovane" onda je to iz*rkavanje i bes njegov, a nije da nije bilo i toga..... i u pitanju je jedna obična sirovina. U krajnjem slučaju, ja bih se uvek ponudila da pomognem, nebitno je ko je on i šta je, ako vidim da ne može sam.
hmm. jasno, ali u ovom "mom" slučaju kontekst je bio sasvim drugačiji... prosto, u dvaestrećemipo veku još uvek postoje devojke koje su takve damice da očekuju da im se čine usluge samo zato što.. nemaju pišu =D
ali te iste devojke su slabe i bespomoćne samo kada to njima odgovara, a kada im se natukne nešto na temu "slabijeg" pola, hoće glavu da odgrizu. isto tako postoje i muškarci koji i dalje smatraju da je žena manje sposobna, pametna, jaka, ali nemaju problem sa tim da ih žena izdržava (pa to je u današnjem društvu normalno), sve dok ona stiže i da čisti i da pere i dok trpi da joj se on svakodnevno najebava majke do mile volje...
hoću da kažem da bi bilo lepo kad bi se ljudi odlučili i kad bi se muška i ženska uloga malo preciznije izdefinisale..
 
Kapiram ja temu Parka savršeno, možda i bolje nego što sama to mislim :lol: malo šta me nervira kao takve pojave. Al' stvarno. Na žalost, ne iz viših pobuda, već prosto zato što ne želim da meni neko čini "uslugice" i sutra me smatra nesposobnom da donesem neku odluku..... na poslu, recimo...

(Na šta bi, realno, imao pravo, ako sam cele prethodne godine kukala kako mi je teško da nosim stativ :? )
 
Ja pijem svaki dan po 6 litara soka i kisele vode. I ja bas mesecima razmisljam o tome kako da iz grada do kuce dovezem odjednom vecu kolicinu sokova, da ne nosim svaki dan iz prodavnice a i zbog toga sto mogu da kupim u gradu neku vodu drugu i druge sokove, da promenim. Ali stvarno znam ako nekog decka budem zamolila da mi donese sokove od prodavnice do auta ili taksija, ili taksistu, tome ce on da pridaje veliku vaznost. Tako isto i za to otvaranje vrata i slicno.To treba da bude normalna pojava a ne da se dize prasina oko toga.
 
Ja pijem svaki dan po 6 litara soka i kisele vode. I ja bas mesecima razmisljam o tome kako da iz grada do kuce dovezem odjednom vecu kolicinu sokova, da ne nosim svaki dan iz prodavnice a i zbog toga sto mogu da kupim u gradu neku vodu drugu i druge sokove, da promenim. Ali stvarno znam ako nekog decka budem zamolila da mi donese sokove od prodavnice do auta ili taksija, ili taksistu, tome ce on da pridaje veliku vaznost. Tako isto i za to otvaranje vrata i slicno.To treba da bude normalna pojava a ne da se dize prasina oko toga.

ti sigurno nemas kamen u bubregu:)
 
Kapiram ja temu Parka savršeno, možda i bolje nego što sama to mislim :lol: malo šta me nervira kao takve pojave. Al' stvarno. Na žalost, ne iz viših pobuda, već prosto zato što ne želim da meni neko čini "uslugice" i sutra me smatra nesposobnom da donesem neku odluku..... na poslu, recimo...

(Na šta bi, realno, imao pravo, ako sam cele prethodne godine kukala kako mi je teško da nosim stativ :? )


pa imao bi pravo da si cele godine mrmljala sebi u bradu (kao) jajokakojetežakjelmogućedanemanijednomuškodagaponesenegojamoramdagateglimjaomajkoštomerodižensko.. sve dok se neko ne smiluje da ti ga uzme i tako svaki put. ali ne bi imao pravo ako si jednom rekla "ej, čoveče, ovaj stativ je pretežak, neka ga nosi neko drugi!" (sa uzvičnikom). ili?
mislim, svi imamo fizička ograničenja i nismo manje vredni zbog toga. manje smo vredni ako ih recimo podmuklo koristimo ili tako što.
 
opaaa.. sa ce padne obracunj izmedju muskobanjastih i zenskobanjastih zena :)

...buki...:lol:

opasne_kokice_iz_mikrovalne_article_full.jpg
 

Back
Top