Delić i Markač - Dvostruki aršini prema "njima" u odnosu na "njihovo cvijeće"???

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Dakle:
http://www.nezavisne.com/vijesti.php...=18521&meni=36
8-)
Evo sad, i Hrvati imaju svoj slučaj "Haradinaj i haška pravila o privremenom puštanju na slobodu"!!!
Nema sumnje da je osnovno pravilo Tribunala zapravo da pravila i ne postoje!!!
Lično sad, kao potpuno neutralan posmatrač, nikako ne mogu da prepoznam razliku između onoga što su sebi dopustili Markač i hrvatski ministar MUP-a Kirin i ponašanja Rasima Delića i Harisa Silajdžića!!! Moguće je da je riječ o nekakvim "principima", al' kojim??? "Gdje to tako piše???":confused: - pitao bi svaki novopečeni pravnik, koji se još uvijek obogaćuje elementarnom profesionalnom praksom i iskustvom (o reakciji njihovih iskusnih kolega da i ne pričamo) :lol:!!!
Volio bih da čujem i vaše mišljenje u smislu poređenja ova dva slučaja kršenja pravila Tribunala i posljedica istih!!!
 
Dakle:
http://www.nezavisne.com/vijesti.php...=18521&meni=36
8-)
Evo sad, i Hrvati imaju svoj slučaj "Haradinaj i haška pravila o privremenom puštanju na slobodu"!!!
Nema sumnje da je osnovno pravilo Tribunala zapravo da pravila i ne postoje!!!
Lično sad, kao potpuno neutralan posmatrač, nikako ne mogu da prepoznam razliku između onoga što su sebi dopustili Markač i hrvatski ministar MUP-a Kirin i ponašanja Rasima Delića i Harisa Silajdžića!!! Moguće je da je riječ o nekakvim "principima", al' kojim??? "Gdje to tako piše???":confused: - pitao bi svaki novopečeni pravnik, koji se još uvijek obogaćuje elementarnom profesionalnom praksom i iskustvom (o reakciji njihovih iskusnih kolega da i ne pričamo) :lol:!!!
Volio bih da čujem i vaše mišljenje u smislu poređenja ova dva slučaja kršenja pravila Tribunala i posljedica istih!!!

ovo sto je ucinio Markac, Kirin i ostali je ne samo glupo i naivno vec i bezobrazno(arogantno-primitivno) podcjenjivanje zakona RH (znas, ono balkansko...ministar sam, mogu sto hocu, za mene ne vrijede zakoni)...hrvatska policija je trebala da brine o njegovom kucnom pritvoru, a on sa ministrom policije ide u lov..( to mogu da cine samo idioti ) mislim, tu doista manjka rijeci..:shock:
najkasnije nakon sramne prvostepene presude "Vukovarskoj trojci" svakome u RH je jasno da je to bila politicka presuda zbog izjednacavanja krivnje Srba i Hrvata (jer oni su i njihova (ne)suradnja i dogovor na duge staze jedini faktor mira i napretka na ovim prostorima...dok su muslimani "samo" zrtve...interesantno je isto sto su Delicu odobrili veliki radius slobodnog kretanja (otprilike velicine zupanije) a Markacu kucni pritvor...
ipak, koliko god taj sud bio i politicki sud ipak ga smatram dobrim i s pravom uvedenim, jer mi sami , svatko svoje "heroje" sasvim sigurno nebi sudili...i mislim da je taj sud, koliko god i politicki ipak donio bar malo osjecaja pravde za zrtve...
 
Dobro, al' cijenim da je Tribunal još više promovisao balkanske apsurde (nepravde) te nam je svima time donio više štete nego koristi!!

ima i u tome nesto...
ja jos uvijek mislim da ce mo mi, Srbi i Hrvati, u obostranom interesu, i bez Haaga, morati sjesti za stol i rascistiti sve medu nama...i doista pomiriti ta dva naroda ..
Haag to nece za nas uciniti, nema mnogo onih koji razumiju te nase apsurde..
 
ima i u tome nesto...
ja jos uvijek mislim da ce mo mi, Srbi i Hrvati, u obostranom interesu, i bez Haaga, morati sjesti za stol i rascistiti sve medu nama...i doista pomiriti ta dva naroda ..
Haag to nece za nas uciniti, nema mnogo onih koji razumiju te nase apsurde..
Pa mo\da bi već i sjeli da Hag još više ne potencira razlike!!! Tipičan primjer je iskustvo glupana sarajevske političke scene, koji su se primili na priču o "HAŠKOJ PRAVDI" do te mjere da su se počeli politički izjašnjavati kao ekskluzivne žrtve rata (po zanimanju)!!!
Poletjeli ljudi na ptiču pa kontali i da se dobro opare!!! Sad kad su u aprilu lupili glavom o zid, opet im je drugi kriv!!! Nikad oni!!! Niko od njih nije politički bio dovoljno zreo i odgovoran pa da nakon debakla pred Sudom pravde u Hagu postavi pitanje odgovornosti za tako promašenu političku koncepciju koja ih je koštala debelog nacionalnog razočarenja i međunarodne političke kompromitacije!!!
Nije prošlo ni par dana, a oni počeše da prepakuju Presudu Suda pravde koja nam je svima jasna očajnički pokušavajući da izdejstvuju da im ista omogući nekakvu političku šćar u smislu ukidanja međunarodno garantovane RS!!! Čitali ljudi između redova i insistirali na tome da je suština Presuda samo ono što oni pročitaju, a sve ostalo je jeres i protivpravno tumačenje!!! Prošlo nešto više od pola godine, a ono opet "TRASS!!!" pa blokada institucija BiH i država pod znakom pitanja!!!!
Za sve to kriva je šuplja priča o pravdi po mjeri Tribunala!!! Da nije bilo tamošnjeg inžinjeringa međunarodnog prava, vjerovatno bi Muye odavno bile prinuđene da svoje političke ciljeve u BiH ZASNIVAJU NA REALNIM OSNOVAMA a ne na ličnim željama kojekakvim tumačenjima političke SVRHE I FUNKCIJE presuda Tribunala!!!
 
Dakle:
http://www.nezavisne.com/vijesti.php...=18521&meni=36
8-)
Evo sad, i Hrvati imaju svoj slučaj "Haradinaj i haška pravila o privremenom puštanju na slobodu"!!!
Nema sumnje da je osnovno pravilo Tribunala zapravo da pravila i ne postoje!!!
Lično sad, kao potpuno neutralan posmatrač, nikako ne mogu da prepoznam razliku između onoga što su sebi dopustili Markač i hrvatski ministar MUP-a Kirin i ponašanja Rasima Delića i Harisa Silajdžića!!! Moguće je da je riječ o nekakvim "principima", al' kojim??? "Gdje to tako piše???":confused: - pitao bi svaki novopečeni pravnik, koji se još uvijek obogaćuje elementarnom profesionalnom praksom i iskustvom (o reakciji njihovih iskusnih kolega da i ne pričamo) :lol:!!!
Volio bih da čujem i vaše mišljenje u smislu poređenja ova dva slučaja kršenja pravila Tribunala i posljedica istih!!!


Шта ту има да се мисли Хаг је једна вештачка творевина за убијање и тамничење преосталих честитих Срба.:idea:
 
Ne zaboravimo da su se neki optuženi sprijateljili u tom Hagu iako ovde nisu očima mogli da se vide i huškali ljude jedne na druge.
Zato se valja zapitati šta želimo reći kad pomenemo - Hag?

Stari Balkanski sindrom. Međusobno se trvimo, tamanimo, istrebljujemo... Ali kad udari neko treći na nas, onda smo ko dupe i gaće. :roll:
 

Back
Top