lovstvo

Sta znaci red ili gazdovanje??? Lovaka mafija??? Kod nas se u 95% slucaja, se odlucuje o lovu od strane nelovaca. Solidne pare se obrcu i to mnogo manje nego nekada, ali sada se o tome iz nekog nepoznatog razloga javno prica (to me najvise i plasi). I da ti odgovorim: nema tu potrebe da se nesto posebno uvodi, vec jednostavno-lov lovcima.Racunam da u nasim redovima ima normalnih ljudi rastrkano, i da znaju sta treba uraditi za nase dobro. Ako vredi da se savez kao najvisi organ urazumi ili smeni pa da dodju pravi zaljubljenici dobro, ako ne savez puca, lovista uzimaju privatnici i tada mi pucamo, ali ne iz oruzja nego zivcima i parama
 
Ovde bih se slozio sa kamper2 misljenjem! pogotovu oko ovoga " lovista idu privatnicima"!!! pa mi danas u zemlji Srbiji imamo drzavu u drzavi, zvanu SRBIJASUME!! Dali "njihova" teritorija moze da se koristi kao ostali deo Srbije i da sve bude jedan lovacki savez! Ne moze!! Njihova je suma, neko im je potpisao da njihova bude i zemlja, oni tu imaju apsolutno pravo i obicni gradjani ih ne zanimaju osim kada se bore sa vatrenom stihijom ili je potrebna akcija za unistavanje gubara! Obicni gradjani tamo ne smeju ni da privire!! Pitanje je sada koliko je ta necija odluka ispravna!! Zasto gospoda nije mogla da dobije pravo na eksploataciju i uredjenje suma, a loviste to jest divljac na podrucju Srbije da bude u nadleznosti lovackog saveza? Pa ni ovo sto je ostalo od lovista nije zemlja lovackog saveza, ali oni gazduju sto je po meni ispravno! jedan je lovacki savez, jedne su i SRBIJASUME, svakom svoje, ovima lovista, onima drvo i nema problema ! Ovako..............!!!
A o novcu koji se okrece i ne samo od clanarine, tu su kapitalni primerci odstreljeni inaplaceni debelo.............. tu je mnogo novca kojemu se ne zna trag! A ko je nadlezan, nadzorni odbori su pod uticajem uprava, jednostavno i ako je bilo nekih promena u nasem drustvu, u lovstvu svakako nije!
O ovoj temi moze i treba mnogo da se raspravlja, ali je pitanje kome je interes a kome nije da se tamo nesto menja! Lovcima svakako jeste interes!
Pozdrav!
 
:idea: Pa to mu onda dodje kao dve drzave u drzavi 8-) salu na stranu,jeli i tamo ista situacija, to jest, dali su i Vojvodina sume zagospodarile onim sto im ne pripada!?
Pitam se, ako neko ima iskustva ili informacije, dali je jos negde u svetu ( mislim na onaj napredniji deo sveta), takva situacija?

Dali to znaci, ako je ovde u pitanju pravo svojine, da i svaki gradjanin- seljak moze zabraniti koriscenje njegove zemlje u lovne svrhe? Zabraniti prolaz lovcima, zabraniti odstrel na parcelama koje su njegove.........., dali je uopste pravno moguce tako nesto?

Daj ljudi, ili je ovde vecina onih "elitnih lovaca" koji su i doveli do ovakve situacije u lovstvu, ili nas je "bas briga"?? Vidim da se veoma malo diskutuje na ovu temu!
Pozdrav!
 
ja sam lovac al ja na svom placu na fruškoj gori više ne dam lovcima da pucaju a ni da prođu, jel su opleli metak preko moje glave i glave mojih kolega... P.S. To je vikend naselje gornja provalija, i samim tim oni nemaju šta da traže tamo... Lov je zabranjen na manje od 2 km od bilokakvim objekata koji se ne koriste za lovstvo... Al šta ćeš... dalje uz brdo je nacionalni park pa ni tamo ne mogu, pa onda se šegače između vikendica, da bi imali za sutra kad dođu prijatelji...
 
ja sam lovac al ja na svom placu na fruškoj gori više ne dam lovcima da pucaju a ni da prođu, jel su opleli metak preko moje glave i glave mojih kolega... P.S. To je vikend naselje gornja provalija, i samim tim oni nemaju šta da traže tamo... Lov je zabranjen na manje od 2 km od bilokakvim objekata koji se ne koriste za lovstvo... Al šta ćeš... dalje uz brdo je nacionalni park pa ni tamo ne mogu, pa onda se šegače između vikendica, da bi imali za sutra kad dođu prijatelji...

Zabranjeno je 200 metara od objekata, puta,........ gde ti je tolerancija kolega:D
 
Zabranjeno je 200 metara od objekata, puta,........ gde ti je tolerancija kolega:D

moja greška... Meni u priručniku piše 2000 al sam zaboravio da sam precrtao jednu nulu da su mi rekli da je greška... Al opet: ko mi na Fruškoj gori na vikend naselju Gornja provalija nadje razmak od 200 častim ga pićem!!! Da imam stalni radni odnos dobio bi i pare, al ovako samo piće! :D
 
Ako prave-njihov pojedinacni problem, a reakcija je prosta, nece imati u narednom periodu toliko divljaci. Za mene je jedan (a ima ih sila) masakr npr. ubijanje masovno misara. Da li znate koliko ih pogine iz obesti ili neznanja i nikom nista. To je jos i pohvalno, pojedina lu zahtevaju poene u vidu orlovih nogu, opet zabog neznanja. A zasticen je i redak, kosta 20000 ili 30000din nisam siguran:confused:
 
Pozdrav svima!
Dobro , ako je on promasio temu ( on je ovu temu i zapoceo) , a sta smo to mi gospodo predlozili, ako uopste mislite da je potrebno predlagati i menjati nesto! Ili je ovako kako je sada dobro!?? Mislim da nije i da bi trebalo da se potrudimo da bude bolje! osim ako necemo svi da se uclanimo u "pokret za zastitu.................."
 
borob, u pravu si. Nije ovako dobro, a bilo je secam se. Nije se kralo u okruzenju, starije lovce to nije interesovalo, nisam znao ko je upravnik, predsednik, lovocuvar. U lov se islo, onako kako treba u svitanje,bez prsluka, dnevnih dozvola, zbornih mesta i ponavljam-nije se kralo. A divljaci koliko `oces. Mozda je malo konzervativno, ali tako je bilo, dok sada, svi znate, trista peripetija, pravila koja skode lovcima, svi nezadovoljni ukljucujuci strucnjake (male im plate) kao mnogo vise se gaji a sve manje i manje divljaci. Pa ako to nije problem lova sta je? Za politiku ne znam, ali sto se lova tice NE treba da dozvolimo da se iko mesa, posebno ne oni koji su izmislili zelene i ostale zastitare, a mogu jedino da se pohvale da znaju-na geografskoj mapi, gde je jedna od nekoliko preostalih oaza u evropi, gde same i bez vestackog uzgoja zive poljske jarebice
 
Mozda ovi "strucnjaci" sto su im male plate i jesu najveci krivci za sadasnje stanje u lovackoj organizaciji! Bojim se da je i lovacka organizacija poput nasih prvoligaskih fudbalskih klubova, zaposednuta kojekakvim clanovima upravnih odbora i podpredsednika............... da dalje ne nabrajam! a oni o lovistima misle kao o lanjskom snegu! Lokalne uprave su ocigledno nesmenjive i rade sta im volja, ovoga trenutka se izgradjuju kojekakvi lovacki domovi koji vise lice na kakav hotel nego na ono za sta je namenjen!
O obnavljanju divljaci tamo gde je ima malo, niko i ne pomislja! clanarinu cepa kako kome padne na pamet i onako koliko mu treba a treba im mnogo!
Na skupstinama lovackih drustava nema lovaca, pa se donose odluke interesantne za sve osim za lovce!

Evo ja postavljam pitanje: Dali lovci imaju pravo da se organizuju i protestom ukazu na nepravilnosti, pljacku, nered i nerad, .................., a da pri tom ne izgube status lovca i dozvolu za oruzje!?? Dali odredjena grupa lovaca ima pravo da se odvoji od nekog lokalnog udruzenja, i koliki je minimalan broj lovaca za formiranje novog lovackog drustva!?

Molim ako neko zna , neka napise, mozda nekome i pomognemo!!!
 
Mozda ovi "strucnjaci" sto su im male plate i jesu najveci krivci za sadasnje stanje u lovackoj organizaciji! Bojim se da je i lovacka organizacija poput nasih prvoligaskih fudbalskih klubova, zaposednuta kojekakvim clanovima upravnih odbora i podpredsednika............... da dalje ne nabrajam! a oni o lovistima misle kao o lanjskom snegu! Lokalne uprave su ocigledno nesmenjive i rade sta im volja, ovoga trenutka se izgradjuju kojekakvi lovacki domovi koji vise lice na kakav hotel nego na ono za sta je namenjen!
O obnavljanju divljaci tamo gde je ima malo, niko i ne pomislja! clanarinu cepa kako kome padne na pamet i onako koliko mu treba a treba im mnogo!
Na skupstinama lovackih drustava nema lovaca, pa se donose odluke interesantne za sve osim za lovce!

Evo ja postavljam pitanje: Dali lovci imaju pravo da se organizuju i protestom ukazu na nepravilnosti, pljacku, nered i nerad, .................., a da pri tom ne izgube status lovca i dozvolu za oruzje!?? Dali odredjena grupa lovaca ima pravo da se odvoji od nekog lokalnog udruzenja, i koliki je minimalan broj lovaca za formiranje novog lovackog drustva!?

Molim ako neko zna , neka napise, mozda nekome i pomognemo!!!

što ne bi mogli da protestujemo? Svi protestuju, što ne bi i mi?! Mislim, pitaću neke prijatelje pravnike, pa ću videti da javim...
 
Rekose li sta prijatelji pravnici!?? Ocigledno da ova tema nije zanimljiva, problemi u lovstvu kao da nikoga ne doticu! A ja cu sada samo dodati na dosadasnju diskusiju: Pa Zoran Zivojinovic je zaposlen upravo u srbijasumama, glavnom konkurentu i uzurpatoru lovackih terena, a kod nas u LSS-u je predsednik saveza!!! Ima li tu nekog sukoba interesa ili nema, sta mislite? I dali je pomenuti gospodin zasluzio poverenje koje mu je ukazano!? Ili opravdao!
 
Zanimljiva je tema, ipak nema nam pomoci pa i razmisljanje o tome je ispada gubitak dragocenog vremena. O nervnim zavrsecima i njihovom ~rabacenju necu ni rec. Sto bi neko reko` NI MANJE ZAMLJE NI VISE LOPOVA. Preuzeo sam recept od nekih pametijih od mene, a oni kerove na povodnike i na teren,i sve sa ugasenim telefonom. Ne vredi, postane i sam svako zao i pokvaren ako razmislja o necemu ovako naopakom
 
ja sam lovac al ja na svom placu na fruškoj gori više ne dam lovcima da pucaju a ni da prođu, jel su opleli metak preko moje glave i glave mojih kolega... P.S. To je vikend naselje gornja provalija, i samim tim oni nemaju šta da traže tamo... Lov je zabranjen na manje od 2 km od bilokakvim objekata koji se ne koriste za lovstvo... Al šta ćeš... dalje uz brdo je nacionalni park pa ni tamo ne mogu, pa onda se šegače između vikendica, da bi imali za sutra kad dođu prijatelji...

Ja obozavam da lovim izmedju vikendica, uvek se tu sakrije neka zivuljka.
A i lakse je da se krecem po cistom terenu nocu.
Ja kad krenem u lov svi vikendasi se zakljucavaju i zalezu na pod.
 
sinedin07, O.K. meni si zanimljiv i , priznajem , vrlo duhovit! A sta ti stvarno mislis o ovoj problematici, ako mislis da je to problem?? kako tebi izgleda ovo stanje u lovstvu, onako realno a o "ubijanju rogatih lisica", na drugoj temi!
Pozdrav!
 
Dakle moje misljenje o lovstvu u Srbiji.
Gospodo, drugovi i drugarice lov je uvek bio privilegija bogatih, ako izuzmemo nase daleke pretke, koji su lovili iz sasvim prakticnih azloga.
Da situacija bude komplikovanija ima nekih institucija koje ove daleke pretke osporavaju....:lol: sa pricom o jabukama, zmiji i rajskoj basti.
Ali da ne skrecem sa teme.
Na nasu veliku srecu, ili opet nesrecu kako se uzme bivsi poglavica
nasih plemena je bio lovac, i to veliki lovac.:lol:
Tu svoju strast je zeleo da podeli sa sirokim narodnim masama pa je ucinio ( prividnu) jednakost:lol: tako sto je i trudbenicima dozvolio da se
i oni malo bave tim sportom.
Eh naravno kopija nikad ko original, ali eto mogli su barem malko da omirisu i oni cari toga sporta.
Kad je nas veliki poglavica bacio kasiku:lol:( citaj otegao papke)
onda su stvari krenule sasvim drugim tokom.

Lovci i njihove plemenske vodje su se pocele svadjati, izmisljati neka udruzenja i kojestarije.
Nastavak nekom drugom prilikom , odoh u krivolov, dok se jos vidi.:lol:
 

Back
Top