Vrlo shkakljiva tema

Da li biste pristali na brak iz interesa navedenih u temi?


  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
2.322
E pa ovako.
Podstaknuta skorijim razgovorom, i komentarisanjem sa nekim ljudima iz mog okruzenja i njihovim izjavama reshih da otvorim ovu temu, i chujem shta vi mislite o tome.

Koliki procenat mushkaraca ce se ozeniti pre sa devojkom koja je priglupa i naivna, da bi mogao neometano da shvlja sa strane. Obichno, ide po nepisanom pravilu da su to vrlo uspeshni mushkarci...Chak i po cenu toga, da je mushkarcu sex sa tom devojkom veoma losh.
Dacu primer, za koji se nadam da nece biti zloupotrebljen jer ne globalizujem izjavu...Npr. direktor - sekretarica, lekar - medicinska sestra...itd...mada ne mora uopshte da se vezuje za profesije...

Takodje, koliko procenat zena ce se udati za mushkarca, tako shto ce mu izigravati savrshenu domacicu, cutace na svaku njegov ispad...jednom rechju ...bice uzorna naivna zena - domacica, koju ce on moci da farba kad god mu se digne, a zauzvrat ce ona imati finansijski obezbedjen zivot, a bogami...ima tu dosta situacija i emocija koje su lepo opisane u Nushicevoj "Gospodji ministarki"...

Ova tema nema veze sa brakom iz prave istinske ljubavi, koji je nazalost redak, vec sa onim shto nas stotinama godina okruzuje, a precutkuje se...

Shta mislite o tome?
Da li bi nekad napravili takav izbor u zivotu, i zashto?
Ps. nadam se da ce odgovori na temi biti iskreni, iako sam svesna da sam otvorila poprilichno shkakljivu temu...
 
Mislim da su takvi ljudi debili jer na duze staze...ma ni kratje to nema shanse da opstane.
Ti likovi koji su navodno"inteligentni" a traze inferiorniju partnerku po meni su mentalno zaostali u vugla...nekako mi je chak zdraviji rezon da platish qurvu za sex&ostale usluge nego se zenish sa zenom po tom rezonu,ali shta znam mozda je njima dobro.
I brak iz "normalnih"pobuda je dozivotno teshko odrziv a kamoli iz rachuna.
Ne bih nikada napravio takav izbor.
 
Mislim da su takvi ljudi debili jer na duze staze...ma ni kratje to nema shanse da opstane.
Ti likovi koji su navodno"inteligentni" a traze inferiorniju partnerku po meni su mentalno zaostali u vugla...nekako mi je chak zdraviji rezon da platish qurvu za sex&ostale usluge nego se zenish sa zenom po tom rezonu,ali shta znam mozda je njima dobro.
I brak iz "normalnih"pobuda je dozivotno teshko odrziv a kamoli iz rachuna.
Ne bih nikada napravio takav izbor.


Ni ja isto, ali nazalost ima mnogo ljudi koji razmishljaju na taj nachin.
A da opstaje takav brak, nazalost, opstaje...Chak mozda i duze nego brakovi iz prave ljubavi, nazalost...Shto je stvarno porazavajuce...
 
Uh butterflies...ne znam bas..
Tesko da se neki muskarac zeni sa motivom da mu zena bude glupa, da mu sex bude nikakav i da moze da je vara.
Postoje primeri kad se neko ozeni samo zbog njenog novca ili statusa ili zato sto joj je tata mocan pa moze da mu pomogne u karijeri....ali to je malo redji primer kod muskaraca.
Cesci je kod zena.

Nisam bio u takvoj situaciji.
Ne mogu ni da je zamislim, ustvari povraca mi se od same pomisli da spavam sa nekom koju mrzim i koja mi se ne svidja, dzaba ti sve njene pare, status i sl. nema sanse da bih mogao da se ozenim iz tih motiva. Cak i u ovim godinama i sa ovom pamecu
 
Uh butterflies...ne znam bas..
Tesko da se neki muskarac zeni sa motivom da mu zena bude glupa, da mu sex bude nikakav i da moze da je vara.
Postoje primeri kad se neko ozeni samo zbog njenog novca ili statusa ili zato sto joj je tata mocan pa moze da mu pomogne u karijeri....ali to je malo redji primer kod muskaraca.
Cesci je kod zena.

Nisam bio u takvoj situaciji.
Ne mogu ni da je zamislim, ustvari povraca mi se od same pomisli da spavam sa nekom koju mrzim i koja mi se ne svidja, dzaba ti sve njene pare, status i sl. nema sanse da bih mogao da se ozenim iz tih motiva. Cak i u ovim godinama i sa ovom pamecu


Poprilichno je teshka tema.
E sad, nepisano pravilo (barem iz onoga shto sam do sada videla) je da se i mushkarci i zene odluchuju na takve korake posle dugih veza koje su bile "one prave', i chini mi se da su podstaknuti nekom razocharanoscu u ljubav ili shta vec...vremenski period je od par meseci do par godina, zavisno od primera.
Kod mushkaraca dosta dominira onaj aspekt "dobre domacice", gde on ne treba ni da mrdne prstom a vec mu je sve servirano, i aspekt "naivnosti", a kod zena...naravno "aspekt moci, statusa i para"
Verujem da u tim prichama ima ljubavi, ali iz stvarno mnogo primera, pa chak i otvorenih izjava na tu temu, zakljuchujem da ta ljubav nije ni priblizno ona prava, iskrena...

I ne mislim da je samo pitanje materijanog statusa (jer su, barem u primerima koje ja znam, varijacije na tu temu, stvarno vrlooo raznovrsne).
Ali akcenat stavljam upravo na ono shto sam napisala na prvom mestu.
 
ne verujem da su to motivi kojima se ogromna vecina ljudi svesno rukovodi
ali mislim da ljudi na ovaj ili onaj nacin cesto lazu sebe
i da nismo ni svesni sta nas sve vodi kroz zivot
i sta sve nazivamo ljubavlju
i nekim drugim recima uostalom
ali to nije tako jednostavno...
 
ne nazalost...kazem nazalost jer ljudi sa takvim osobinama cesce znaju bolje da prodju od onih drugih :?
niti sam spremna da cutim nekome,niti bih bila sposobna da provedem sa tako nekom osobom bar i deo zivota...
ebiga sta cu kad cvrsto verujem u ljubav i kad sam emotivac...zasu,ali upravo to sam shvatila :neutral:
sta vise ne bih podnela da neko koga ne zelim i ne volim spusti ruke na mene a ne suzivot...osecam da bih skocila ko opecena...
 
ne nazalost...kazem nazalost jer ljudi sa takvim osobinama cesce znaju bolje da prodju od onih drugih :?
niti sam spremna da cutim nekome,niti bih bila sposobna da provedem sa tako nekom osobom bar i deo zivota...
ebiga sta cu kad cvrsto verujem u ljubav i kad sam emotivac...zasu,ali upravo to sam shvatila :neutral:
sta vise ne bih podnela da neko koga ne zelim i ne volim spusti ruke na mene a ne suzivot...osecam da bih skocila ko opecena...


E upravo me tvoj odgovor inspirisao...da sagledam iz nekih potencijanih uglova takvo razmishljanje...
Znachi kad se iskljuche emocije, a ukljuchi racio, jedan od primera mogao bi da izgleda ovako:

Mushki:
Da li mi je bolje da provedem ostatak zivota sa devojkom koju cu voleti (najjakije), shto sa sobom vodi i sledece karakteristike, ili bar deo njih:
- ljubav
- odlichan sex
- svadje, jer ona nece uvek cutati kada vi dreknete
- nesigurnost po pitanju chiscenja kuce, (mushkarac ce ipak morati da uchestvuje u poslovima)
- nesigurnost po pitanju materijanih sredstava
- nemogucnost ili vrlo smanjena mogucnost varanja, jer ona i nije bash tako glupa i naivna
- smanjena sloboda
itd...


Ili:
- ljubav ali ne ona najjakija, nego vishe racionalna i interesna
- osrednji ili nikakav sex
- svadja skoro i da nema
- svestan sam da je priglupa, i da je mnogo "nivoa" ispod mene, ali ima dosta karakternih osobina koje mi odgovaraju (npr. jako je vredna)
- sredjena kuca
- para ima
- moze da ide gde mu se dusha prohte, da vara kad zeli, niko ga nishta nece pitati...
- sloboda 99,9 %
- spolja gledano sve je u najboljem redu

Zene:
- ljubav
- odlichan sex, strast 100%
- svadje, jer on nece uvek cutati kada vi dreknete
- nesigurnost po pitanju chiscenja kuce, (mushkarac chesto ne zeli da uchestvuje u poslovima)
- nesigurnost po pitanju materijanih sredstava
- nemogucnost ili vrlo smanjena mogucnost varanja, jer on i nije bash tako glup i naivan
- "slobodu i ne zeli"

Ili:
- ljubav ali ne ona najjakija, nego vishe racionalna i interesna
- osrednji ili nikakav sex, ali to joj odgovara (ili ga ne voli, ili ima neshto sa strane)
- strast 0%
- svadja skoro i da nema
- sredjena kuca
- svesma sam da je sirovina, i da je premazan, , ali ima dosta osobina koje mi odgovaraju (npr. imponuje mi moc, status, pokloni)
- para ima mnogo
- pravo glasa smanjeno, ali sve ima svoju zrtvu...
- spolja gledano sve je u najboljem redu
 
ali ljudi se ne venčavaju samo iz vatrene ljubavi ili iz tih interesa o kojima ti govoriš, već najčešće iz sasvim trećeg interesa... iz straha da ne ostare sami. da imaju nekoga da im rodi/napravi dete, da ih noću greje, da zajedno plaćaju račune. neću da sudim. ne znam više ni da li je to baš toliko neispravno =I

jbg, život najčešće nije ni crn ni beo nego siv, siv....
 
Napredak u karijeri ili osiguravanje fondova za dalji naučno istraživački rad... Ili političku podršku... sa sve fondovima i sl...


Ok, nisi redak sluchaj mushkarca koji bi se ozenio iz materijalnih interesa sa devojkom.(nazalost)
Sad me zanima ko bi se ozenio iz navedenih razloga? Ko zeli zapravo priglupu domacicu, jer mu to omogucava potpunu slobodu? Ona je skromna, prosta, iskrena, vredna, poslushna,vash stomak ce uvek biti pun, i bezrezervno vam veruje (ponekad ne mozete ni sami da poverujete na koje stvari ona "naseda").
 
ali ljudi se ne venčavaju samo iz vatrene ljubavi ili iz tih interesa o kojima ti govoriš, već najčešće iz sasvim trećeg interesa... iz straha da ne ostare sami. da imaju nekoga da im rodi/napravi dete, da ih noću greje, da zajedno plaćaju račune. neću da sudim. ne znam više ni da li je to baš toliko neispravno =I

jbg, život najčešće nije ni crn ni beo nego siv, siv....

iz straha da ne ostare sami.

Izmedju ostalog, jedna od stvari koje su centar teme.
Mislim da je svima koji su je pratili jasno da obe varijante imaju vrlo logike, i da je bash zbog toga tema teshka.

da imaju nekoga da im rodi/napravi dete, da ih noću greje, da zajedno plaćaju račune


Pa to mogu da ima i sa nekim za koga smatraju da je njihova prava ljubav. Kome se na neki nachin dive, gde postoji uzajamo poshtovanje sa obe strane...samo se za te stvari mozda malo duze cheka....
Ja lichno mislim da je uzasno teshko iiscrpljujuce biti sa nekim na duze staze, o kome nemate naj - mishljenje...i sa kim se ne slazete u nekim presudnim stvarima koje podrazumeva brak ili zajednichki zivot...
 
Pa to mogu da ima i sa nekim za koga smatraju da je njihova prava ljubav.
mogu... samo što ne mogu ako ga nemaju... opet kažem: ne pravdam ih i ne osuđujem. samo konstatujem da će jako malo ljudi reći, ili čak pomisliti za sebe "ja sam sa njim/njom iz interesa. ha ha."
ne
pre je "kako je moglo da bude, dobro je, siguran/sigurna sam, ništa mi ne fali."
jel tužno? tužno je.
jel tako? tako je.
 
mogu... samo što ne mogu ako ga nemaju... opet kažem: ne pravdam ih i ne osuđujem. samo konstatujem da će jako malo ljudi reći, ili čak pomisliti za sebe "ja sam sa njim/njom iz interesa. ha ha."
ne
pre je "kako je moglo da bude, dobro je, siguran/sigurna sam, ništa mi ne fali."
jel tužno? tužno je.
jel tako? tako je.

Zene skoro nikad ne priznaju.
Mushkarci priznaju, nekad i vrlo otvoreno, nekad u prichi sa svojim bliskim ortacima...
 

Back
Top