Šale vezane za svetsku politiku

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Staljin drži govor,na kongresu partije kad neko kine.''Ko je kinuo?''upita.(Tišina)''Prvi red ustaj!'' ''Streljajte ih!''(Drugi red aplaudira)''Drugi red ko je kinuo?''(Tišina) ''Drugi red ustaj!''''Streljajte ih!''''Ko je kinuo pitam po treći put?!''Kada iz zadnjeg reda tihi glas progovara ''Ja sam''.Staljin se naginje''Nazdravlje!''.


Koja je obaveštajna služba bolja CIA ili KGB.Generalni sekretar UN-a je bio u dilemi zbog čega je obe službe stavio na probu.Pušta zeca u šumu i svakome daje zadatak da ga uhvate.CIA ide prva.Postavlja doušnike širom šume.Posle tri meseca intezivne pretrage dolazi do zaključka da zec ne postoji.Na red dolazi KGB.Dva sata kasnije izlazi sa pretučenim medvedom koji viče ''Dobro,dobro,ja sam zec!Ja sam zec!'' :D


Šta sa 2 krave? Počnimo ovako- imate 2 krave,a dalje ide:
U socijalizmu- jednu daš komšiji.
U komunizmu-Vlada ti uzme obe i da ti malo mleka.
Američki kapitalizam- Prodaš jednu,a drugu teraš da daje mleko za 4 krave.Kasnije zaposliš experta da ispita zbog čega je krava crkla.
Indijsko selo- Obožavaš ih dok ne crknu.
Britanska veterina- obe su lude.
Ruski Putinizam- Prebrojiš ih i shvatiš da ih ima 5,ali ponovo ih prebrojiš i shvatiš da ih ima 42.Prestaneš da ih brojiš i otvoriš novu flašu vodke.
Kineski komunizam- I imaš 3000 ljudi da ih muzu,zaposlenost je 100% i uhapsiš novinara koji je objavio cifre. :D
 
13.jpg
 
izadje putin sa premijerom i predsednikom skupstine na rucak u restoran. sednu, pridje kelner... 'dobar dan gospodine predsednice, dobar dan i vama gospodo, sta cemo za rucak?'
putin odgovara suvo - 'meso.'
kelner:'samo meso?'
putin - 'da.'
kelner: 'a...a... povrce?'

putin pogleda na drugu dvojicu i odgovori - 'i povrce ce isto meso.'
 
sretne vovu duh staljina.

staljin: sta ima, sta se radi?
vova: ma evo, mucim se, rintam dan i noc al brate efekat - nula.
staljin: pa kako bre tako??
vova: ma kako god da uradim, sta god da smislim, ova birokratija je bre lenja do jaja, sve koce u startu, samo se zale, kukaju, ne znam vise sta da im radim...
staljin: to je bar elementarno, pazi sa'cu ti sve objasnim - uzmes svakog treceg, sve ih skupis na crveni trg, postrojis ih uz zidine kremlja - i streljas ih......... a onda uzmes i CEO kremlj prefarbas u plavo.
vova: a??? u plavo?? sto bre u plavo???
staljin: eto vidis - znao sam da povodom prvog dela nece biti pitanja.
 
da li je ovo svetska politika ili domaca.....:confused:

Budi se Lala ujutro sav sretan i ožaren, osmijeh mu od uha do uha.
Gleda ga Sosa i nije joj jasno, pa ga pita:
Sosa: - Pa šta ti je Lalo, što si tako sretan?
Lala: - Soso, sanjao sam diiiiivan san.
- Stvarno? Ispričaj mi!
- Sanjao sam da putujem za Beograd!
- Pa šta je tu toliko divno?
- Al' sa pasošom...
 
evo jos jedne od mene, i vise necu. jedino nisam siguran jeli ovo sala ili....

Razgovaraju Jeljcin i Clinton telefonom. Jeljcin:
- Ne možete vi tek tako da bombardirate jednu suverenu državu!
- Znate, naša vlada je spremna da uloži 3 milijarde dolara u Rusiju!
- Dobro, ali ipak ste morali da radite preko UN-a!
- Znate, britanska vlada je također spremna uložiti 3 milijarde dolara u Rusiju!
- Vi bi ipak morali da bar malo pripazite na civile kad gađate vojne ciljeve!
- Znate, i Njemačka vlada je spremna uložiti 3 milijarde dolara u Rusiju!
- Ej, Bili...
- Što je?
- Aj' daj još 3 milijarde pa ćemo zajedno da ih spičimo!

ps.sale samo preuzete, nisu moje
 

Back
Top