Razlike izmedju roka,panka i metala.Postoje li uopste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Svi se sada trude da budu pripadnici neke muzicke grupacije tako da se delimo na rokere,narodnjake,fensere itd.Ja slusam rok od svoje desete godine.Slusam sve legende roka i one koji to nisu i dalje mi nije jasna razlika izmedju panka i roka ili panka ili emoa.Jos mi nije jasna ni razlika izmedju hard roka i nekih vrsta metala.Ako ima neko ko to zna neka se javi.
 
Znam...
Ali ovo ti je neka vrsta osnovnih karakteristika...
Mislim u 90%slucajeva textovi u punku su primitivni...;)
To je tvoje licno misljenje. Po meni bendovi koje sam ja slusao nisu imali lose tekstove. . . I cak sta vise za neke tekstove je bila situacija da bi bilo mozda i pozeljno da se procitaju njihovi tekstovi jer je tu imalo svasta da se kaze.
 
To je tvoje licno misljenje. Po meni bendovi koje sam ja slusao nisu imali lose tekstove. . . I cak sta vise za neke tekstove je bila situacija da bi bilo mozda i pozeljno da se procitaju njihovi tekstovi jer je tu imalo svasta da se kaze.

Jeste moje misljenje, ali ne i samo moje...

To je zaista jedna od karakteristika punka...(ali ne uvek..)

Prijatno mato i meni si porucao pola postova...:?
 
To je tvoje licno misljenje. Po meni bendovi koje sam ja slusao nisu imali lose tekstove. . . I cak sta vise za neke tekstove je bila situacija da bi bilo mozda i pozeljno da se procitaju njihovi tekstovi jer je tu imalo svasta da se kaze.

to je sve neko invidualno tumacenje...


npr:
Block Out - Čarobni akord

Mi mirišemo na smrt.
Ti i ja, i ovaj treći,
moćni stvor što guli krst,
smeje nam se, već smo kupljeni.

Mi mirišemo na smrt.
Bolesni i besni, ponosni, a svesni.
Mi mirišemo na smrt..
I živecemo večno u pesmi.

Mi mirišemo na smrt.
Ili nam se samo tako čini...

Mi mirišemo na smrt.
Ja više ne kontrolišem pokrete.
Ja mogu da te ubijem.
Ja mogu da se ubijem.

Mi mirišemo na smrt.
Ili nam se samo tako čini...

Koji je čarobni akord
za sreću potreban...

ovo ce svako na svoj nacin tumaciti...
spada medju najteze textove(po kriticarima)
a zapravo je mnooogo prosto...
ja sam ovo naveo slucajno,mogao sam bilo sta,nije u tome poenta.
ako si zaludjenik videces"smisao" u tvojoj omiljenoj pesmi makar bio i tehno.obican tuc-tuc;)
 
@ ANARHO_SISTEM A ima li razlike izmedju baklava, tulumba i urmasica?
@ difrent from others Ako se neko baci u analiziranje tekstova moze vieti i ovo i ono, ali najcesce tekstovi nemaju nikakva skrivena znacenja. Uostalom ljudi pisu da bi se slobodno izrazili, a ako neko trosi vreme da ono sto bi zeleo da kaze zamaskira u metafore, aluzije itd. onda s njim nesto nije u redu, tim pre sto to radi svesno i namerno. Vecina takvih ''projekata'' su * i jedino sto treba shvatiti u vecini slucajeva je da zapravo nema sta da se skapira. Takva je na primer DISCIPLINA KICME i jos krs novih bendova gde pevaci mumlaju nesto nerazumljivo uz monotone melodije, a koje kriticari i jedan novi casopis sa starim imenom bezrazlozno vazdizu.
 
Ako se neko baci u analiziranje tekstova moze vieti i ovo i ono, ali najcesce tekstovi nemaju nikakva skrivena znacenja. Uostalom ljudi pisu da bi se slobodno izrazili, a ako neko trosi vreme da ono sto bi zeleo da kaze zamaskira u metafore, aluzije itd. onda s njim nesto nije u redu, tim pre sto to radi svesno i namerno. Vecina takvih ''projekata'' su * i jedino sto treba shvatiti u vecini slucajeva je da zapravo nema sta da se skapira. Takva je na primer DISCIPLINA KICME i jos krs novih bendova gde pevaci mumlaju nesto nerazumljivo uz monotone melodije, a koje kriticari i jedan novi casopis sa starim imenom bezrazlozno vazdizu.


a ovo se moze protumaciti da ti intelektualno nisi sazreo i nisi u stanju d skapiras nekoga ko je ispred svog vremena...
naravno ovo nije upuceno tei nego jos jedna karika u zacaranom krugu..
isto je i sa slikarstvom
 
a ovo se moze protumaciti da ti intelektualno nisi sazreo i nisi u stanju d skapiras nekoga ko je ispred svog vremena...
naravno ovo nije upuceno tei nego jos jedna karika u zacaranom krugu..
isto je i sa slikarstvom

Muzika i slikarstvo su k'o Bog i sesirdzija. Vidi, ovo je 21. vek i moze da kaze ko sta hoce, bez bilo kakve vrste cenzure. E sad, ako se ne varam jedna od stvari koje su uvek isle uz r'n'r jeste i bunt, to jest izmedju ostalog da se svakome skrese u brk. Kako socijalni, tako i oni ljubavni tekstovi treba da budu jasni i da ljudi razumeju o cemu se radi a ne da nagadjaju. Ako pre 30 - 40 godina Dilan nije smeo otvoreno da peva o svom dileru pa je to morao da uvija, danas nema potrebe za takvim stvarima. To sto neki pokusavaju da muziku pretvore u cas knjizevnosti je nedopustivo.
To sto je neko zaguljen ne znaci da je ispred svog vremena. Ima dosta vizionarskih tekstova koji su krajnje razumljivi i daleko od toga da su manje vredni ili banalni. Poslusaj na primer ATOMSKO SKLONISTE - ONI STO DOLAZE ZA NAMA (stara je 30-ak godina).
I procitaj jos jednom moj prethodni post jer sam pisao o ljudima koji svesno i namerno komplikuju tekstove.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top