#Kakaw je ziwot u Srbiji? #

Живот је онакав каквим га себи направиш! Добар или лош - и у Србији и ван ње.
Што се мене тиче - одличан! Други немам....

А иначе, после овог одговора може слободно и да се закључа тема, нема шта више да се каже...
 
Sto se mene tice inostranstvo je dobro samo za turisticka putovanja. Jer meni treba publika, paznja, ljudi, a pridobijam paznju izgledom kod onih koji su fensi seksi, a kod obicnog naroda pricanjem, bla, bla, i oni to zapamte, prepricavaju, a u inostranstvu dok naucim tako dobro jezik da se tako dobro njime koristim, trebalo bi mi 5 godina.
 
pa sanjce...ono sto neki za zivot takav kakvim ga sebi napravis jeste tako...mozes biti srecan uvek sa onime sto imas...fakat tako...ono sto ti hoces da kazes je da je materijalna sitaucija bolja u inostranstvu nego u Srbiji i to je fakat....ja sa jednom dobrom srpskom platom nisam mogla da priustim sebi sve ono sto mogu ovde posle placanja svih racuna...ali svaka ekonomiija ima svoje mane...tj ljudski je da vidimo mane u svemu...ali meni je zivot u srbiji prezivljavanje a ne zivot, ovde mogu da kazem da ovo pocinje da lici na zivot...bicu u mogucnosti da kupim automobil u 20 oj a ne u 30oj, kucu doduse na kredit, ali sama, bez tate i mame (sto je divno, ali veliki pokazatelj nemastine i dozivotnih mamine i tatine dece)...sada ja mogu da pomognem mojim roditeljima, a ne vecito oni meni...time dokazujem sebi da nisam veciti parazit svojih roditelja i da mogu sama i da mi je ova drzava to omogucila da od decijeg dodatka mogu da kupim osnovne mesecne potrepstine za bebu (pelene, mleko, odecu...)...da mogu da stavim parice sa strane u kasicu prasicu...da mogu svakog meseca da idem u kupovinu iz cistog luksuza...ne preracunavam svaku paru...sve u svemu, svako ko je ziveo bilo gde u inostranstvu, mogao je u Srbiju da se vrati samo zbog nostalgije ili rodbine, ali ne zbog lepog zivota i dobre materijalne situacije to je sigurno...cinjenica je isto tako da masa mladih ne odlazi bez ikakvog razloga u inostranstvo...svuda je malo bolje nego tamo, ali je i svuda isto tako ne tako savrseno, ali bolje nego u Srbiji...
 
kako kome.
jadan,bedan,s*eban i nikakav....a opet,juce sam putovala do mog zlatiborskog kraja...i evo me sad u bg..tolplo mi je,seckam prsutu,jedem kajmak....sunce sija-meni je zivot lep:grin:ali stvarno...a da me pira covek zasto,ne znam tacno da odgovorim.
 

Back
Top