Star Trek,da li neko prati?

Drago mi je da cujem da nas ima jos.
GoJappie.gif


I to jos zensko,eee to je za pohvalu. :D
 
Jeee,drago mi je da to cujem.Ja znam,osim mene,jos dvojicu koji prate.

Ajde malo da zakuvamo raspravu:

Koji je tvoj izbor TOS,TNG,DS9,Voyager,Enterprise(Novi,retro)?

Sto se filmova tice nisam bas odusevljen,izdvojio bi ova dva filma:Generations i First Contact kao neke vredne pamcenja.
Ostali nisu ostavili nikakav utisak,tesko da ih se i secam mada sam ih i vise puta gledao,ali dzabe.

Gde pratis na HRT-u?
 
Definitivno DS9, ima najbolje glumce, najbolju ideju, najvise sibanja, najbolje efekte, sa najvise paznje su obradjene ostale vrste bejzoranci, klingonci i naravno najbolji alternativni svet u kojem je Nana Visitor u ulozi Upravnice prevazisla i Q-a, Quarka i Doktora.

Voyager bi stavio na drugo mesto, jedino su me iznervirali kad su sklonili Kes. Kes - superheroj je bas nesto sto je trebalo Voyageru.

Novi serijal nije los, ali je tanka glumacka podela. Mada je ideja sasvim ok.

Od filmova se slazem za First Contact. Steta sto nisu snimili nijedan film sa DS9.
 
Hmmm...tesko mi je da iz ove pozicije ocenjujem jer trenutno pratim DS9 na HRT2 pa mi je najsvezije u secanu ali ipak nema dobre supe bez starog pevca(Pikarda :) )Tako da je moj izbor definitivno TNG.Sto se tice DS9 najvece zamerke su mi sto nije ni 20% iskoristena Otova specijalnost jedino kad ga neko napada,ili odlepi kad se zarazi virusom,ne racunam ono linkovanje i kad ide u kofu.Ostali likovi su super,Kira...hehehe...nema sta,buntovnica....toliko ljubavi,mrznje,osecanja na jednom mestu nije ni cudo sto se i Gol Dukat nalozio :) .Inace mi je najvise zao jadnog Dzuliana covek je toliko vijao Deks,ona ga zavlacila,i dodje Worf pa je pokupi.Valjda joj je to ostalo iz proslog zivota(Kurzon).
Najbolja karakteristika DS9 je da su dosta vremena posvetili i sporednim likovima cak i Mornu(ako se tako zove) celavi,sto sedi za sankom i nikad nista ne progovara,mada uvek zamalo da nesto kaze.

Na moje veliko razocarenje Patrik Stuard je rekao da vise nece glumiti u filmovima,jedino ako mu ne napravimo strajk ispred kuce...hehehe.Tako da za sledece filmove ostaje samo DS9 ili Enterprise.Pa ti se zelja mozda i ispuni.

Evo i pitanja,najbolji zenski lik po karakteristikama a i po izgledu?Kira,7 of 9,Dzad-zija,Dzenvej(:) ),T'pol(opaa)?Stavio bi i Kes al je bila mlada,ne mogu tacno da se setim koliko je imala godina kad se preobrazila in to the energy?

Inace Enterprise hoce da ukinu i prica se o seriji varijanta Beverli Hils samo sto bi bilo Star Fleet Academy,ne bi bilo lose za promenu videti nesto i o zivotu na Zemlji,ceo kosmos smo obisli a Zemlju videli samo u proslosti.:)
 
Najbolji zenski lik:
Kira nadam se da si primetio i njenu ulogu u Crnom andjelu gde glumi seficu Mantikora. Inace glumi 30 godina na brodveju, a najveci uspeh joj je glavna uloga u orginalnom Chicago mjuziklu (najgledaniji mjuzikl u Americi svih vremena), ali dripci je nisu zvali da glumi u filmu vec onu Ketrin Zitu i Rene.
Kes imala je oko 23-24 kad je otisla iz serije
Na trece mesto bih stavio Deanu Troj.
Jadzia Dax
T'pol
i na kraju 7of9.

Inace nemam HRT na kablovskoj, pa mi drugari snimaju serije na CD. Odgledao sam sve filmove i gotovo sve serije sem TOS, 6. sezone Voyagera i od Enterprisea sam video samo ono sto je bilo na HRTu, dakle samo prvu sezonu.

Inace snima se Voyager The Borg Invasion 4D. Ne znam sta im je to 4D, ali ce valjda biti vise informacija uskoro.
 
Hmmm.....al me baci na razmisljanje,na prvu loptu nisam mogao da se setim njene uloge u Crnom Andelu(a seriju sam bas pratio :( ) al secam je se u nekoj koznoj fotelji i kao lik negativca,nazalost bas mi i nije ostala u secanju.

Inace,sto se tice moje liste,mozda je malo shovinisticka ali sta je tu je:

7 of 9-Na prvom mestu izgled,ne znam zasto ali me nesto privlaci kod krupnih devojaka,mozda izazov,sa mojih 172 :) .
Kira-pomenuo sam u proslom postu.
Jadzija Dax-Samopouzdanje,zanimljiv tackasti pejzaz,iskustvo vise zivota
T'pol-bila bi na prvom mestu ali ipak je nova serija pa ima vremena.
Deanu Troj-suvise emotivna za takvu posadu i Pikard ili Rajker moraju stalno da je nadgledaju,je si li dobro?jel osecas nesto?...itd

Inace po glumackom kvalitetu ne mogu da ih rasporedim,ni jednu od pomenutih glumica nisam gledao pre star treka,tako da su mi na neki nacim oznacene ovom serijom,tesko bi ih doziveo na drugi nacin.Osim Patrika Stjuarda koji,mogu reci,svaku glumacku ulogu odradi 100% da coveku svako poveruje da stvarno prozivljava to sto glumi,bas me zanima da li je takav bio i u mladosti ili je to doslo sa godinama?!

Nisam cuo za tu informaciju,za snimanje filma,ne znam sta tu moze jos da se zakuva,koliko se secam Jenvey iz buducnosti je dosla po Jenvey iz proslosti i razbili su Borga i tako se zavrsio Voyager serial,da Kraljica ponovo vaskrsne malo joj je mnogo,koliko se secam Pikard ju je "slomio" poslednji put!!!Ali,videcemo...

Nego jel se secas one epizodee Voyager-a,kada doktorov remote mobile emiter(koji je napravljen od tehnologije iz buducnosti) dodje u kontakt sa nanoprobs-ima od 7 of 9 i nastane neki novi moderan borg koje je bio na njihovoj strani...On bi im bio bas pojacanje ali ne mogu da se setim sta je sa njim bilo?

P.S.Jel si musko ili zensko(izvini al ne mogu da provalim) i odakle si?
 
Leka:
Nego jel se secas one epizodee Voyager-a,kada doktorov remote mobile emiter(koji je napravljen od tehnologije iz buducnosti) dodje u kontakt sa nanoprobs-ima od 7 of 9 i nastane neki novi moderan borg koje je bio na njihovoj strani...On bi im bio bas pojacanje ali ne mogu da se setim sta je sa njim bilo?

P.S.Jel si musko ili zensko(izvini al ne mogu da provalim) i odakle si?

musko,beograd

Onaj super borg je poginuo da spase voyager.

Inace poslednje sto sam procitao o 4D je da su napravili neki super moderan bioskop u Las Vegasu gde ce se prikazivati. Nigde nisu konkretno napisali da li ce to biti neka vrsta interaktivnog bioskopa ili ne, valjda nece da kazu do premijere.

Patrik Stjuart je kolko se secam glumio u seriji "Ja, Klaudije" kad je bio mladji.
 
Pozdrav svima,evo jos jednog veeelikog fana ST.Sta vam je TOS? Mozda ove nove ST sto idu posle Voyagera (koji me je odusevio,moram da priznam)Pisite ako ste jos zainteresovani za ovu temu.I moram da dodam da ovaj nick koristim silom prilika,sestrin je.(navikavam je na ST,bice nesto od nje :lol: )
 
Drago mi je da vidim da nas ima jos!!!:)A i sto je tema dobila drugu stranicu.

Cccccc,TOS==The Original Series(Znas,Kirk,Spock,Skoti.....):oops:

Nove Star Trek,sa kapetanom Archerom,se zovu Enterprise.Bio je prikazan prvi serial na HRT-u ali do sada su izasla
3 serijala sa 19 serija(nisam sigran) u poslednjem.Jedina zamerka mi je sto se ceo serial vrti oko jedne teme,nije
tipa ostalis ST-ova,da je svaka serija za sebe samo su u istoj celini.
Nazalost,za nas sa balkana,nove serije su dostupne jedino ako se ogrebete od nekoga ko ima pristup dobroj konekciji:)hehehe...
Kao sto sam se ja ogrebao.
Tako da,odgledao sam prvih 9 serija treceg serijala i moracu da cekam jos narednih 20 da bi dobio odgovor na pitanje u prvoj seriji(ne bi da otkrivam detalje.:) ).To mi je malo lose.Ali Tpol je sve bolja i bolja,ufuf... 8)

Sto se tice Borga 4D,to je jos jedna od prednosti modernog sveta od kojeg smo mi udaljeni 5-10 godina.Taj show cemo propustiti,ali polako,mi smo trziste koje tek treba da se otvori za ST.Sto je rekla i sama Denise Crosby(Tasa Jar iz Next Generation)kada je usla u amfiteatar na FTN-u i nas 100-tinak je pozdravilo aplauzom.To je bila i prva zvanicna poseta
nekoga iz ST-a nasoj zemlj,gradu.Cini mi se da su imali i posetu Beogradu.Poseta je bila u sklopu filma o ST fanovima
sirom sveta,pod nazivom Trekkies 2.Jos jednom moja velika zahvalnost grupi Photon Tide sto su ih doveli.

Koje vam je najbolje oruzije koje se koristi u ST-u?

Meni je Bat`let!Prakticno,efikasno,ubitacno.

Evo jos jednog pitanja,koja vam je najbolja rasa i zasto?


K`aplah.
 
'Ajde i ja da se ukljucim...
Meni su omiljena rasa Kardasijanci...ratobornost Klingonaca a tajnovitost i pronicljivost Romulanaca.
A i zato sto mislim da su ideju za njih dobili zbog Srba (okupacija Bajur-a, ratni zlocini, ludi diktator...)
A Gerek mi je ubedljivo najomiljeniji lik.
 
Ima nas (i kineza) 300 miliona.A bice valjda i jos koja stranicica.Stidim se :cry: ali zaista nisam znao da se taj naziv koristi za Kirka & co.Kako preko dobre konekcije gledas ST i gde naci TOS sem filmova? Inace moram da se pohvalim da sam sakupio skoro SVE epizode Voyagera na vhs-u a planiram i da ih prebacim na neki savremeniji medij mada i nije bas isplativo jer izgleda da na jedan dvd disk moze da stane samo 3 sata sto je okruglo 4 epizode (a imam ih preko 150).Ljudi da li mozete da zamislite da sam postom slao kasete u Sid kod rodjaka koji ih je snimao sa hrt 3 (jer imam ovu glupavu kablovsku koja ima samo njihov prvi kanal) Snimili smo i par epizoda novih ali mislim da su gluplje cak i od ds9 (bez uvrede ali zaista ds9 je suvise pasivan da bi imao harizmu zvezdanih staza).
Nisam znao da smo imali zvanicnu posetu nekoga iz ST ali drago mi je da je negde primljeno k znanju da i ovde ima respektabilne publike. :lol:
Omiljeno oruzje-bat'let je ok,ali ipak nista bez starog dobrog fejzera (mada bi trebalo modifikovati modulaciju t.j.napraviti promenljivu cisto da bi napakostili borgu) A svidja mi se i temporalno oruzje one rase iz delta kvadranta sto je skoro sredila voyager mada je ipak suvise dijabolicno....mislim da sam otisao predaleko :roll:
Omiljeni lik...7 of 9 i pre svih HED t.j. doktor-hologram sa karakterom!
Omiljena rasa,malo teze pitanje,mozda Vulkanci,malo zbog Spoka a malo i zbog cinjenice da su nam bili prvi kontakt jel'te...(sto bi rekli prva ljubav zaborava nema 8) )Ako ovaj moj roman nije doneo ovoj temi precicu do strane No3,stvarno ne znam sta ce. :wink: Izvinjavam se ako sam udavio...
 
Pozdravljam novog clana Nexsus 6.Sve nas je vise i vise.
GoJappie.gif


Svaka cast za paralelu Srbi-Bajur,posto je DS9 sniman 90-tih,eeee sad ne mogu da se setim 92-ge ili 97,98????A mi smo taman
tada bili "popularni",sve je moguce.Sto se tice Gereka,lik je super smisljen,misteriozan do maxsimuma,ali za bivseg clana
Opsidijan Ordera mnogo skracuje pantalone i sije ;) Mogli su ga malo uozbiljiti.

Inace,rase su bas dobro podelili,Klingonci-Borci(ponos najvazniji),Federacija-Diplomatija,Kardasijanci-Tajnnovitost,Romulanci-Podmuklost,
Ferengi-Biznis(profit),Bejoranci-Duhovni narod....itd.

Ajmo pisite nesto,pitajte,nemojte stalno da ja prozivam,ajde da se zakuva neka rasprava!
Od kada pratite ST,od koje serije ste poceli,jel vam kazu ljudi u vasem okruzenju da niste noralni,hehehe:)?
Jel znate da nabrojite 5 planeta iz ST? :wink:
 
Leka:
Pozdravljam novog clana Nexsus 6.Sve nas je vise i vise.

Svaka cast za paralelu Srbi-Bajur

hvala, hvala...ekspert sam za teorije zavere :D

ja sam poceo da pratim DS9 na Kosavi...posle sam na HRT-u gledao nesto TNG i Voyager...a Enterprise sam dobio od druga...prve dve sezone.

Zemlja, Kronos, Kardasija, Bajur, Ferenginar, Romulus, Remus, Vulkan...eto, vise od pet :D

evo i mog pitanja: Koja bezbednosno-obavestajna sluzba je po vama najbolja (Tal Shiar, Obsidian Order...)?
 
Leko to si dobro primetio-ljudi u mom okruzenju se dele na fanove ST (izrazita manjina-citaj:mogu se nabrojati na prste jedne ruke) ili smatraju da niko normalan to ne gleda i vrlo cesto osete potrebu da to svoje misljenje podele sa tobom ne bi li ti kako tako pomogli da se izlecis :( Sva sreca pa je u mom slucaju to ostala neizleciva anomalija :P Ja sam ST poceo da pratim otprilike od prve epizode TNG u onim lepim danima kad su se davale u nocnom programu,ja mislim 3k (negde oko 1990,ako se ne varam) a posle i na palmi.Pre toga sam gledao Galaktiku ako je se neko jos uopste seca.Vec posle prvih epizoda TNG bila je to neizleciva zaraza.Ipak,koliko god da sam se odusevio sa TOS,TNG i posebno Voyagerom toliko nikako nisam mogao da svarim DS9.
Obavestajne sluzbe su ja mislim pocele da se pojavljuju prvi put na DS9 pa su mi zato i prilicno nepoznate.
Evo i jedno kviz-pitanje (nije dozvoljeno pregledanje arhive) : sta je bila ustvari ona naftasta masa koja je ubila Tasu Jar i kako su oslobodili od nje Pikarda koji je sisao na planetu :?:
Za pocetak mislim da nije previse tesko,ostale su vam sve tri pomoci:publika,prijatelj i pola-pola... :D
Nego,na konto onoga sto je Leka rekao za okolinu,jednom sam citao jednu interesantnu reportazu o tome koliko je izmisljenih spravica i tehnologija iz Zvezdanih staza zaista pronadjeno kasnijih godina,ovo se naravno na prvom mestu odnosilo na stare zvezdane staze-primera radi tada nije postojala holografska tehnologija koja je smatrana cistom SF a danas je realnost,videcemo kad ce biti pronadjen i holodek to bi bio pun pogodak zar ne? :idea: Tu su jos i plazma ekrani,uopste kompjuterska tehnologija, a posebno komanda na glas,ipak su ST nastale krajem sedamdesetih ako se ne varam...ima tu jos toga. Posle cik nek nam neko kaze da smo blesavi 8) I jos jedno pitanje:koji vam se brod najvise svidja i zasto? I koji vam je lepsi:Enterprise(a-e) ili Voyager?
 

Back
Top