cetkica za zube

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Kao i vecina ovog sveta, ne volim da odlazim kod zubara (iako kad moram - moram!), pa se trudim da ispostujem sve savete i pravila o nezi zuba do kojih uspem da dodjem. Uglavnom kupujem cetkice za zube oblilka za koji sam ustanovila da mi najvise odgovara kako bih cetkicom mogla svuda da doprem... I menjam ih na manje od 3 meseca, a cena je tu sasvim sporedna. E sad... U poslednje vreme sam primetila (najcesce na pijaci) cetkice koje izgledaju isto kao i one koje koristim, ali su znatno jeftinije. Naravno, proizvedene su u Kini i "marka" jako lici na neku od poznatih, ali se razlikuje za po neko slovo - kako je to najcesci slucaj sa kineskom robom.
Zanima me da li je kod cetkice za zube vazno i nesto sto obicnom laiku nije prepoznatljivo, odnosno da li se ovim jeftinim cetkicama (odgovarajuceg oblika) mogu jednako dobro oprati zubi?
 
Imao sam iskustvo da sam kupio cetkicu koja je bila imitacija jedne poznate marke.Posto imam osetljive desni odmah sam primetio razliku.Bila je ,da tako kazem,surovija prema mojim desnima.Prosto,kvalitet dlake je bio daleko losiji,i brzo su se izvitoperile.A da ne pricam o tome sta su cinile mojim desnima.Za ljude sa osetljivim desnima postoji cetkica za masazu desni,potom cetkica za medjuzubni prostor,ili,ko ima dzepove,postoje lepo dizajnirani aparati koji,kao kod zubara,ispiraju sa tecnoscu (voda,3%hidrogen..)te dzepove od ostataka hrane.
U svakom slucaju,ne pada mi napamet vise da gledam ikakav laznjak od cetkice za zube!
 

Back
Top