mala pomoc - dermatologija

oOoliva

Početnik
Poruka
38
pretrazila sam stranice i nisam uspela da nadjem temu gde bi moglo da bude isto ili slicno pitanje koje ja zelim da postavim. ukoliko postoji, razumecu sto ste premestili moju temu - ali vas, molim, obavestite me :) hvala.

pitanje: kako imam strasno osetljive usne imam i stalni problem nege. vecina proizvoda za negu ne pomaze (odmaze ili, jednostavno, ne daje bolje rezultate od postojecih) tako da su mi usne suve, a sa pocetkom hladnijih dana (nekad cak i od oktobra) i ispucale. trudim se da ih 'dovedem u red', i kada je nega u pitanju ne stedim, spremna sam da dam i malo vise, samo da pomogem sebi. ne moram ni da spominjem koliko zna da mi bude neprijatno, jer ljudi misle kako uopste ne polazem na negu, a upravo je suprotno.
znam da je redovna nega jedini nacin da imamo glatke i lepe usne (pa tako i stavljam balzame stalno), ali mi nekada stvarno zatreba 'instant' resenje.
sadasnji problem: u ponedeljak je 31.dec i docek nove godine, ja cu, naravno kao i svako zensko biti nasminkana i sredjena :), i u planu je i karmin (koji, inace, koristim dva-tri puta godisnje:)). ali svi znamo da karmin ne ide na ispucale usne.
da li mogu i na koji nacin brzo da sredim stvar, bar za tu noc (neko 'pakovanje')?
ukoliko imate preporuku i za neki preparat koji bih mogla da probam, recite. znacice mi i sigurno cu probati.

ne znam da li ima potrebe da napominjem da mi je koza tela osetljiva i suva.. ? i sa tim 'mucim muku'.

izvinjavam se na dugom uvodu, ali sve u zelji da bolje pojasnim :) ukoliko sam i dalje zbunjujuca, recite.

hvala svima na odgovoru!
 
Mozda da probas na 'Zenskom kutku" da dobijes konkretan odgovor. A sto se tice nege usana, desava se da usne pucaju i suse se i reaguju na nedostatak odredjenih minerala, vitamina i hranjljivih materija - dakle preispitaj kako se hranis, obrati se za konsultaciju kako dermatologu tako i stomatologu.
 
u planu je i karmin (koji, inace, koristim dva-tri puta godisnje:)). ali svi znamo da karmin ne ide na ispucale usne.

Можда да размотриш да почнеш да га користиш редовно?

Руж стављам увек и усне су ми ОК, али ако ми се само једном деси да изађем из куће без њега, одмах испуцају.:x И важно је да не користиш оне суве ружеве, јер и од њих хоће да испуцају. А видим да ти је Ханибалка већ препоручила какав руж да купиш.
 
ja bih se pitala da ne postoji i unutrasnji problem... to, minerali vitamini...
ali ne znam kako bi se to utvrdjivalo pa neka ih :I
i meni su nekad suva

e sta uopste radite kad imate npr masnu kozhu sklonu dubokim miteserima, ne akne ono izbrazdano lice nego ponekad poneshto ali duboko... i po telu neka budza
sta je uzrok toga, je l nesto unutra nije u redu (ok, verovatno), i shta je to... to je u stvari pitanje za dermatologa
 
ev' proslo je malo vise od doceka nove godine :)
hvala svima na odgovorima.
nisam koristila karmin, naravno :) opredelila sam se za sminku sa naglaskom na oci, a u tom slucaju usne se ne isticu. :)

sto se tice nedostatka vitamina, minerala i nepravilne ishrane, srecom to nije moj problem.
zdravo se hranim, naucena da jedem dosta voca i povrca, sve u svemu zdrave hrane.
ako zanemarimo zelju za karminom za docek, vidi se da sam spomenula da imam problem sa kozom.
pored usana, mucim se i sa suvom kozom i na rukama i na telu.
svetla sam, priclicno, a kazu da svetli ljudi imaju osetljivu kozu (reagujem na sve i svasta).

sada koristim neki strani balzam, zaboravih kako se zove. njega stavljam nocu, jer su mi tako rekli.
preko dana koristim rosal lip balm therapy. iz cele rosal kolekcije, meni je najbolji.


4 *misutka* cula sam za med, hvala ti!!
 
Veliki pozdrav!

Uvek sam imala prelepo lice i telo bez ijedne bubuljice, apsolutno neproblematicno... Medjutim neki dan sam upotrebila kremu za depilaciju, te su mi ostale bele fleke, bez pudera, sminke neuocljive ali sa puderom, pogotovo kamenim, apsolutno uocive, kao da se taj deo ne moze prekriti dovoljno puderom, te se kao takve cine svetlijim odnosno beljim. Naravno kremu sam bacila, ali ostao je problem! razmisljala sam da odem u solarij u najgorem slucaju!
Molim vas za savet, sta mogu da uradim i kako da delujem!
UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORU I POMOCI.
 
ovako dragi moji...imam problem sledeci.... imam naslednu maljavost,i to poprilicno...isprobavala sam razne metode da ih uklonim ali bezuspesno,moracu na laserko ukljanjanje. ali pojavio se jos veci problem...na gornjoj usni i na predelu brade pojavile su mi se tamne fleke...kupila sam garnierovu kremu za uklanjanje fleka ali mi se cini da se jos vise pogorsalo....molim vas za savet kako da iz se resim,koja krema je najbolja...osecam se kao cudoviste :( jer ne mogu da ih sakrijuem ni uz tonu pudera kada krenem negde :(((
 
ovako dragi moji...imam problem sledeci.... imam naslednu maljavost,i to poprilicno...isprobavala sam razne metode da ih uklonim ali bezuspesno,moracu na laserko ukljanjanje. ali pojavio se jos veci problem...na gornjoj usni i na predelu brade pojavile su mi se tamne fleke...kupila sam garnierovu kremu za uklanjanje fleka ali mi se cini da se jos vise pogorsalo....molim vas za savet kako da iz se resim,koja krema je najbolja...osecam se kao cudoviste :( jer ne mogu da ih sakrijuem ni uz tonu pudera kada krenem negde :(((

Savet: Idi kod dermatologa i ne pokušavaj sama da se lečiš. Nije Garnijer krema (šlj kvalitet po sastavu) lek za svaku felku na koži!
 

Back
Top