The Allman brothers band!!

Duane Allman je dobio priznanje od Rolling Stone magazina za drugog najboljeg gitaristu svih vremena. Ispred njega je bio samo Hendrix. Šteta što je umro prerano.
Vrlo virtuozan bend, mada ja nikad nisam bio u tim sferama američkog, nazovimo ga, bluz roka. Možda i naiđem nekad :D
Bendu skidam kapu, bez daljnjeg.
 
Da ne odemo u offtopic, ovo je ipak Allman tema. Mada, posto ovde nema puno ljubitelja southern rock-a dacu sebi slobodu da pisem i o onim bendovima koji su bliski tom zvuku. Meni sy Lynyrd's definitivno medju top 5. Taj album ne ide u njihovu diskografiju i to je nesto sto sam tek nedavno cuo, iako ima dosta godina kako je snimljeno. Klonio sam se tih bozicnih albuma, ali ovo definitvno ima svoj pecat i smek i ne lici ni malo na one "christmass songs" ljige. Npr. ma koliko voleo Blackmore-a nisam imao zelju da cujem slican Blackmore's Night projekat.
 
Bilo bi dobro ozivjeti temu Lynyrd Skynyrd koju sam otvorio nekada davno pod ne znam vise kojim nickom, znam samo da sam banovan...
Nego, ne znam da li sam otvarao temu SOUTRHERN ROCK ako nisam eto razloga da se otvori...
A Skynyrd, hm, medju prvih 5 , kazesh. Mislim da su oni broj 1 i to ne samo u southern rocku, vec u globalu.
 
Trenutno nemam vremana. Diskonektovacu se za par minuta. Veceras cu najvjerovatnije otvoriti temu SOUTHERN ROCK, a ti bi mogao da pronadjes temu Lynyrd Skynyrd, jer meni opcija trazenja nesto ne funkcionise. Sto god trazim kaze da nema ;)
 
e,uz Dejvida Bouvija,Deep Purple,Uriah Heep i Dream Theater,moja omiljena muzika. Nema albuma koji ne volim,ali omiljeni mi je Brothers and Sisters,najviše zbog Džesike...još samo da mi je otići na njihov koncert...brrrrrr...
 

Back
Top