Permanent residence pomocu braka

beograd1983

Zainteresovan član
Poruka
163
Ljudi, prvo pozdrav svima na ovom forumu. Imam jedno pitanje za ljude koji su prosli kroz proceduru dobijanja Permanent residence vize za Kanadu na osnovu braka. Ja sam iz Beograda, a muz mi je iz Toronta i rodjen je tamo. Dobili smo iz Kanade papir da je sve OK 1.Decembra i da su poslali sve u Bec. Ja sam vec uradila lekarski pregled i iz Beca su mi javili da je aplikacija u procesu. Da li neko ima saznanja koliko bi to moglo da traje? Za koliko mogu da ocekujem papire da mogu da vidim muza.U pitanju je pravi brak,nikakav interes ili slicno, jednostavno puno mi nedostaje. Unapred hvala svima koji mogu da mi pomognu.:confused::confused::confused:
 
Ljudi, prvo pozdrav svima na ovom forumu. Imam jedno pitanje za ljude koji su prosli kroz proceduru dobijanja Permanent residence vize za Kanadu na osnovu braka. Ja sam iz Beograda, a muz mi je iz Toronta i rodjen je tamo. Dobili smo iz Kanade papir da je sve OK 1.Decembra i da su poslali sve u Bec. Ja sam vec uradila lekarski pregled i iz Beca su mi javili da je aplikacija u procesu. Da li neko ima saznanja koliko bi to moglo da traje? Za koliko mogu da ocekujem papire da mogu da vidim muza.U pitanju je pravi brak,nikakav interes ili slicno, jednostavno puno mi nedostaje. Unapred hvala svima koji mogu da mi pomognu.:confused::confused::confused:

Ne vise od 6 meseci od dana kada je predato u imigracionom i Mississagua-i. Mozda i ranije ukoliko ti ne budu trazili neke dodatne stvari.........
 
Samo sam htela jos nesto da kazem. Posto bas obilazim sve moguce sajtove i forume vezane za temu koja me interesuje jos nisam srela ovakvu osobu kao sto je Klika. Na svako pitanje odgovori iskreno i brzo,kao da je advokat svih nas koji zelimo da promenimo zivot. Eh da je vise takvih ljudi bilo bi i nama Srbima bolje. Puno, ali iskrenih pozdrava za Kliku........
 
Ljudi , nemojte mnogo da me hvalite :-).........uobrazicu se............
@beograd, mozda mogu da ti traze jos neki dokaz da je brak stvaran, mozda neke slike, i tome slicno, ako kazes da je pravi brak onda verovatno imas nesto, sa vencanja recimo, ili nesto slicno.

Ali, nemoj se opterecivati sa time.........ne bi trebalo da bude problema.
 
Javili su mi neki prijatelji moga muza iz Kanade da su sada procesi u vezi sa brakom veoma ubrzani. I na nekim google-ovim forumima sam videla da je covek dobio papire krajem decembra 2007, a iz Misisage je njegovoj zeni potvrdjen sponzorsip 3.Oktobra 2007. Da li neko zna nesto vise o tome?
 
E ljudi,jos jedna mala pomoc,please. Prijatelj moga muza je iz Beograda i on se ozenio kanadjankom. zamolio me je da vam postavim jedno pitanje. Tamo u aplikaciji ne pise nigde da traze vojnu knjizicu. Da li neko zna nesto vise o tome? Da li su nekom od vas trazili?

P.S. On nije odsluzio vojsku...
 
ako iko moze da mi pomogne.... moj otac je americki drzavljanin, u januaru je podneo zahtev da mi se napravi green card, jos nikakav odgovor nismo dobili, koliko se ceka???? inace zelim sa svojim momkom da odem tamo, da li da se vencavam ovde pre nego sto mi odobre papire???? sta da radim a da ubrzo oboje budemo tamo?
 
Nama su trazili slike sa vencanja i neke zajednice fotografije nezavisno za taj cin, osim onih obaveznih dokumenata, ali to tek kada smo aplicirali za green card.
Mi nismo cekali puno, cekaj da se setim, dosla sam u Ameriku u julu 2004. a dobila green card novembra 2005.
Ali u pitanju je Amerika.
Mi smo morali da se vencamo u Beogradu, jer ja nisam mogla drugacije da udjem u USA, osim sa dokazom da smo se uzeli - izmedju ostalih papira i aplikacija i vencani list, tj. vencanica.
Posle toga sam morala da idem na intervju u americku ambasadu da bih dobila potvrdu da sam prosla intervju, normalno sa svim tim papirima i vencanicom.
Ne znam kako stvari stoje za Kanadu, ali mislim da su oni ''ljudskiji'' od Amera.

Za marinam, zao mi je sto ne znam kada ces dobiti green card, ali koliko sam cula to sada sporo ide, ne znam zasto, nesto u administraciji njihovoj valjda, daj Boze da je dobijes sto pre... moras potraziti savet kod nekog koji zna te pravne fore u prste.
 
Imam problem molim vas za pomoc,udala sam se za Kanadjdanina i potrebna dokumentacija je predata u Immigration ali posle toga smo se posvadjali sa muzem i ne zeli vise da mi pomogne ! Interesuje me da li je neko imao slican probelm i da li imam neke sanse da i ovako dobijem bilo kakvu dozvolu za boravak u Kanadi ?
 
Da li je neko skoro dobio PR preko ambasade u Becu po osnovu braka? Ako jeste, molim da mi odgovorite koliko je trajalo? Moj muz je podneo zahtev u martu, sponsorship je odobren,a ja sam dobila pismo pre par dana iz Beca gde pise da procedura traje najmanje 9 meseci, a to mi deluje bas dugo. Znam da je to ranije resavano mnogo brze, naravno, pod uslovom da je dokumentacija ok. Molim odgovor.
 
Cao svima,

molila bih svakoga ko ima iskustva sa dobijanjem papira za Kanadu putem ISKRENOG braka da nam pomogne....
Dosla sam u Kanadu na turisticku vizu,ovde se udala za svog tadasnjeg decka(ali sam dobila garantno pismo od rodjaka,a ne decka),dobila sam produzenje turisticke vize i sada skupljamo papire za aplikaciju outland...Pa me zanima sta sve treba da prikupim od tzv propratnog materijala,da im dokazemo da je brak pravi. Ja sve ovo vreme zivim kod njega,imam par pošiljki na moje ime na ovoj adresi,imamo slike zejednicke,i sa njegovom porodicom,koja je takodje ovde.....ali verovatno postoji jos nesto sto bi smo mogli skupiti..... Culi smo neka pisma od prijatelja,da li je to ok?
Verujem da svi koji su prosli kroz ovu neizvesnost,strah od razdvajanja i saznanje o tome da ti buducnost zavisi od tamo nekog kanadskog sluzbenika zavisi,razumeju o cemu govorim....zavo vas iskreno,iskreno molimo da nam pomognete...
Svi saveti i sva iskustva su dobrodosla :roll:

Hvala vam unapred.....:heart:
 
iz tvojih postova na ovoj i nekim drugim temama moram primetiti da si popilicno neinformisana usla u celu ovu pricu oko emigracije...
sve iformacije mozes naci na netu na zvanicnim kanadskim sajtovima, i ako si vec ovde postoje institucije kod kojih mozes dobiti prave odgovore

ono sto si ti imala pre udaje je status common-low partnera, tj vanbracna zajednica koja se u Kanadi priznaje isto kao i brak.
drugim recima trebas da dokazes da si pre braka (ja sam vec zaboravio ali mislim zadnjih 12-24 meseca) da si zaista sa tom osobom bila u vezi.
znaci dokazi pre nego si dosla u Kanadu.
najjaci dokazi su stanovanje na istoj adresi, zajednicki racun u banci.
ako to nemate,, probajte sa raznim slikama iz prethodnih perioda, i svega neceg sto ste radili zajedno....
 
Dragi Botexag,

znam i ja da sam neupucena oko emigracije,i zbog toga i jesam na ovom forumu!
A neupucena sam zato sto kad sam dosla kod njega u posetu nisam imala nameru da ostajem,a kamoli da se udajem.....medjutim,srcu se ne moze diktirati,tako da me evo ovde vec devet meseci :-)
On i ja u Bg dok smo se zabavljali nismo ziveli zajedno,niti smo imali nikakve racune....sasvim obican par....jer ni tada nismo planirali da se vencamo....sto se i vidi iz prilozenog,jer bi nam zbog svega ovoga sada bolje bilo da smo sve to planirali,bolje bismo prosli. Sad sta je tu je,boricemo se,jer nam je jako stalo da se ne razdvojimo.
Ono što me zbunjuje,nijedan zvanicni sajt oko emigracije ne zahteva da se dokazuje zajednicki zivot pre braka,osim ako ne apliciramo kao common-low. Za njih se traze dokazi...ili sam ja nesto "debelo" propustila da procitam :-) Naravno,ide nam u prilog da imamo i od tada dokaze,ali opet mislim,i nadam se ,da je bitnije i logicnije da mi dokazemo da SADA zivimo zajedno,imamo zajednicke racune,putovanja........jer sve to govori da je brak u pitanju.
Naravno,opet kazem,dosta sam neupucena,pretrazujem,citam sve zivo,i moguce je da se gresim u nekim razmisljanjima....
Tako da ako ti imas neki konkretan dokaz ili si licno prošao kroz ovo,bila bih ti jako zahvalna ako bi nam pomogao sa još nekim savetom ili eventualno sajtom.....
A ako ne,svakako hvala i na ovome!

Pozdrav
 

Back
Top