Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa 2,5cm je skroz o.k. i za polovnjaka.A na kakav te pregled salju?

Pa znas kako odmah me prosledjuju tamo jer je moj dr rekao ako se primete bilo kakve promene da me vrate nazad kod njega da on isprati i razmotri sta ciniti.
Kontaktirala sma ga jos dok sam bila u bolnici i razgovarao je sa ovim drugim dr koji mu je objasnjavao kako ne moze da izdeferencira jajnike zbog velike vaskularne cirkulacije oko oba jajnika... tako nesto, nemoj me bukvalno uzeti za te reci natucam izraze. A ja sam to sebi prevela tako da su to neki prosireni krvni sudovi oko jajnika :lol: Ma ja i moja medicina dzabe mi pet iz latinskog :mrgreen:
Tako da rece ovaj da se javim kod njega u Kamenicu posle tridesetog maja.
I ja sad poludeh jer ne mogu da skontam jel sad to znaci da cu ja opet na op ili na terapiju... pijem yasmin, zavrsila zoladeks i opet promene zbog kojih me odmah salju tamo.
 
Pozdrav svima.
More mene ne brine ni displazija,ni sta god da mi je.Nek mi urade lekari sta hoce.
Sad me ovo sa mamom brine.Od juce pije nolvadeks,i odmah imala temperaturu 37,6 dobro odmah je pala .Dal je to normalno nemam pojma.
al vidim da je sve slabija od kako je izasla iz bolnice.
ne znam vise sta da uzima za jacanje.narucili smo nesto za imunitet iz Paracina,pa sad videcemo.i opet pocela ekomer da pije .
Sad jedno pitanjce:jel sme i maticni mlec da pije?Do sada je pila med i propolis,al reko ajd mozda joj od maticnog mleca bude malo bolje.
 
Јелена, што се млеча тиче, не дозволи да те лажу у вези њега.
Матични млеч немаш где да купиш. Њега је јако тешко добити и кад се направи рок трајања му је јако кратак и то уз држање у фолији у фрижидеру.
А јако га скупо наплаћују, при чему не продају млеч већ шарену лажу.
Само ако можеш баш од неког пчелара којег познајеш да набавиш, онда ћеш бар знати да си купила праву ствар.
И да, кажу да је млеч изузетно јак и да се не треба играти с њим тек тако.
 
Znaci ides na ultrazvuk?Meni to lici na laznu uzbunu...

Da na UZ idem... da on pogleda... daj Boze da je lazna uzbuna.
Da je bilo koji drugi dr gledao ne bih to prihvatila zdravo za gotovo al gledao je dr koji je bar za mene uvek bio veoma strucan, detaljan i opusten.
Moram vam reci kad sam se poradjala sa mladjom bila sam uplasena zbog prethodnog karlicnog nogama i ja njemu kukam i zalim se kako eto pored svega imam jos i obostrani bruh usled teske trudnoce, pa bojim se kako cu, pa sta ako dodje do ukljestenja, pa lupam jos svasta... a on kaze meni nista ti ne brigaj brigu ja jednom rukom vadim bebu, drugom drzim bruhice i sve ce biti ok :lol:
I zbog toga sve kontam da on ne bi tek tako kontaktirao mog dr ako nije siguran u neke promene.
A meni opet nista nece da kaze, sem da promene postoje i da je najbolje da pogleda onaj ko je radio i vodio laparatomiju.
Zato pitam ovde sta sad znaci to prosirenje krvnih sudova oko oba jajnika, jer znam da svi mi najvise brinemo dok ne stignu objasnjenja i nalazi.
Nekako to iscekivanje i nagadjanje najteze pada.
 
A ne znam vise sta da kupimo.Uzeli smo mlec neki u zdravoj hrani,znam ja da su to 50 posto sarene laze,al ajd da probam i to po uputstvu sa teglice.Posto znam da nju obican pravi med okrepi,ajd da probamo i ovo cudo.Sad to pije,3 ekomera na dan,kapsule esencijale forte [to joj lekar prepisao ]i njene standardne lekove,a uz to sve smo narucili neke kapi i cajeve iz Paracina.vec 3 dana to pije pa ne znam.
Nesto je nolvadeks oborio,ne znam jel to samo u pocetku.
 
ne znam sta je to eloksatin.Pa da,neki Dejan iz Paracina.Al samo kapi neke i cajevi za jacanje imuniteta.Pitali smo ga za nesto sto regenerise jetru,al rekao nam je da ne treba sad da koristi to,posto joj je mnogo jetre zahvaceno metastazama,jedino ako se proces zaustavi.
 
ne znam coveka licno i nemam iskustva sa njim, zvala sam ga jednom i bio je ok ljubazan MADA...posle isvesnog vremena na drugom forumu sam cula dosta negativna iskustva o njemu.... nije mislim bilo trovanja ikakvog, ali nije bilo ni efekta...ali iz licnog iskustva ne znam zaista ali kad tako narucujete samo idite na sigurnu preporuku ,kada je rec o travarima i sl
 
Ma znam ja sve to,al ko zna sta je sigurna preporuka.Ja da je znam ,prva bi otisla za mamu.I ja sam videla i pozitivne i negativne komentare ,za sada se uzdam da ce biti dobro,ako nesto bude lose prekinuce sa terapijom tom.Ne znam nikog pouzdanog.
 
Eloxatin je drugi naziv za oxaliplatinu, citostatik namenjen za lečenje metastatskog karcinoma debelog creva. Kod nas je registrovan kao prva linija protokola i daje se u kombinaciji sa 5-FU i leukovorinom. U Evropskim zemljama je u upotrebi od 1999. god, a kod nas verovatno nešto kasnije. Najbolje dejstvo postiže u kombinaciji sa gore pomenutim citostaticima, i u 30% slučajeva dovodi do značajne regresije bolesti najčešće već u prve 4 nedelje. Ako se ne varam u pitanju je FOLFOX protokol. To je jedna od 3 vrste jedinjenja platine, pored cisplatine i carboplatine. U SAD-u je ovo druga linija protokola, a kao prva ide Irinotecan umesto oxaliplatine. Kod nas je kontra.
Courage, kako mama podnosi terapiju?
 
Jelena drzite se proverenih cajeva za sada. Mnogo ima tzv. nadrilekara i prevaranata koji zaradjuju na tudjoj nesreci. Ono sto jos mozes mami da dajes je kozija surutka i mlad koziji sir. To je proverena stvar za regeneraciju i ciscenje jetre. Gledaj samo da nadjes nekog ko cuva koze, jer u kupovne sireve i surutke pitanje je sta sve stavljaju.
 
mama je zasad odlicno, sutra idemo 3. dan da isprima....prima 5 dana zaredom...pa onda 28 pauza....predlozio je doktor eloxatin, ali NARAVNO za odredjeni iznos novca a lek je i dalje pod zdravstvenim osiguranjem, tako da...LJUDI dobro obratite paznju sta vam nude,kako vam nude i kada vam nude.... raspitala sam se i uglavnom komentari su da ona nije slucaj bas za njega, dosta je agresivniji od ovoga,pa bolje videti reakciju na ovo....

eloxatin je koristila zena naseg prijatelja kucnog, koja nije mogla da bude operisana a imala je primarni na d.crevu i meta na jetri i plucima .... nakon koriscenja eloxatina 5 metastaza sa pluca se povuklo i primarni na crevima se umanjio,znaci delotvoran je ALI je molila boga da prestanu to da joj daju jer je jako tezak ....
 
Ta terapija koju tvoja mama prima je veoma blaga u odnosu na ostale. Secas se verovatno kada sam ti prvi put odgovorila vezano za hemo koju su tvojoj mami prepisali, rekla sam ti da je moj otac primao slicno, ali sam tada pogresila i rekla ti da prima cis ili carboplatinu, a u stvari je primao bas oxaliplatinu tj eloxatin. On je tu terapiju relativno dobro podnosio, bez nekih vecih problema. Jednom se desilo da su mu dali vecu dozu bas Eloxatina pa mu je bilo jako lose, pa mu je lekar smanjio sa 250mg na 200mg. Znas sta, mnogo zavisi i od samog coveka kakav je i koliko moze da podnese. Zato se i misljenja razlikuju.
Tvoja mama je u startu imala rasirenu bolest, mnogo vise nego moj otac, ali eto vidis da se sve razlikuje i da zavisi od slucaja do slucaja. Tvojoj mami su dali vrlo blagu terapiju, a mom ocu su odmah dali jacu. Ali ukoliko se pokaze da taj protokol dobro deluje, onda nema brige. Eloxatin jeste za metastatski karcinom debelog creva, i ne znam zasto su ti rekli da on nije bas za njen slucaj. Ali svakako da ne nasedas na pricu o odredjenoj novcanoj naknadi, i moj ti je savet da ako se to opet ponovi, podneses prijavu protiv tog lekara. Mnogo je njih koji su uzeli maha i treba im stati na put. Eloxatin je na pozitivnoj listi, kao i Avastin, i sve to se refundira preko socijalnog. Ali ljudi ne razmisljaju mnogo pa cesto i nasedaju na takve gluposti. Pozdravi mamu puno!!!
 
Ne znam,vise ne verujem da mojoj mami moze bilo sta pomoci.
Posto ,cesto povraca,trbuh joj je naduven,neprestano joj krce creva,muka joj je,slaba,slabo jede.
Znam da je bolest uzela maha,i to je to.Od sada jede sta joj dusa pozeli,ako moze.
Probali smo i sa surutkom kozjom ranije,sad je ne moze piti,jednostavno je klonula,spava veci deo dana.Prokleta bolest.
Borite se ljudi ...
 
Ne znam,vise ne verujem da mojoj mami moze bilo sta pomoci.
Posto ,cesto povraca,trbuh joj je naduven,neprestano joj krce creva,muka joj je,slaba,slabo jede.
Znam da je bolest uzela maha,i to je to.Od sada jede sta joj dusa pozeli,ako moze.
Probali smo i sa surutkom kozjom ranije,sad je ne moze piti,jednostavno je klonula,spava veci deo dana.Prokleta bolest.
Borite se ljudi ...

Kako mi je zao zbog svega... tesko je zamisliti kroz kakvu muku ona prolazi.
Ipak budi spremna na sve, kako na lose tako i na dobro.
Nikad se ne zna cuda se ponekad dogadjaju.
Ljubim.
 
To sto mnogo spava je verovatno posledica sirenja bolesti na jetru. Meta promene na jetri daju simptome pospanosti i umora. Neka odmara. Nemoj da odustajes, jer jos nije dosao kraj. Dajte sansu Nolvadeksu da odradi svoj posao. Ako joj je stomak naduven, moguce je da postoji ascites, slobodna tecnost. Da li joj pise to na poslednjem nalazu? Konsultuj se sa lekarom, to je jedino sto mogu da ti kazem. Ajde videcemo kad se Vesna javi ili Sofija, oni su lekari, pa ti mozda i pomognu vise. Obrati paznju na boju koze i beonjace. Pojava zutila beonjaca i koze moze biti znak da jetra otkazuje, ali ajde da ne trcimo pred rudu. Drzi se...
 
Ma kuvala sam 5 meseci caj od koprive,al sada je jetra pocela da otkazuje.i Lekari su nam tako rekli.Na jetri je odjednom buknulo ,mislim postojale su metastaze jos pre pocetka lecenja ,al sad su posle 5 hemioterapije jos vise buknule.ne znam ni sta vise da radim,pomirili smo se svi sa sudbinom,da tako mora.lekari su nam prepisali trodon,al po potrebi ,jos uvek nema bolove nikakve.
Pa ona odmara ,beonjace su ok za sada,gledam to svaki tren.a boja koze je njoj celi zivot zuckasta,isto i meni i ne mogu po tome da odredim.
Sad ima i prolive,i temperaturu svakog dana,od kad pije nolvadeks.ne verujem da takve reakcije on moze da izazove.Posto joj na hemioterapiji nije bilo ama bas nista ,a nolvadeks je slabiji kolko ja znam mnogo.
 
На жалост Јелена, кад оде на јетру у толикој мери, ту више спаса нема. :( Ја нисам чула за случај који се извукао. Сад ти остаје само да се молиш да јој мета промене не захвате капсулу јетре да не би имала још и болове..
Припремите се на мучнине, проливе, недостатак апетита тј. нејело, воду у стомаку, болове унутрашњих органа, повраћање.

Сви се сетимо чајева и чудотворних напитака превише касно.
Суштина је живети живот здраво и као превенцију пити чајеве од коприве и сличних лековитих биљака.
Али ни то није гарант ни за шта јер ипак постоји и нека виша сила која уређује систем и по својој мери.
 
Jelena,bas mi je zao sto sve tako ide...Dobro je da nema bolove,neka spava,odmara-sto vise mira.Kako ona psihicki reaguje?
Ovo je bolest bez pravila...ja danas isla u Nis na konzilijum-pri pogledu na dojku opet iscudjavanje,retko je,slikali(ja dozvolila bez lica i podataka)-svako zna tek po neki takav slucaj i najcesce se nije sirilo sistemski ali lokalno-nikako izaci na kraj.Dobih xelodu uz opasku da tesko da ce i ona nesto uraditi...Cudna situacija za mene.Veceras mi je mozak sav konfuzan...naspavacu ga i sutra ce opet uci u svoje borbeno stanje!
Likita,kako je tvoj otac?
 
Pa evo, mi bas juce imali sastanak sa lekarima...Radio je skener u utorak i ona problematicna metastaza se smanjila za oko 8-9mm i sad se samo naslanja na venu kavu, ali opet ne smeju nista da cackaju da ne bi napravili jos vecu stetu. Naime da bi uopste operisali mora ta jedna vena skroz da se oslobodi.Hirurg je hteo da mu sada ubaci oralni citostatik, ali onkolog nije za to. Kaze da je jos rano i da se to daje tek na kraju lecenja. Slozila su se obojica lekara da mu daju mesec dana voljno, do kraja juna, da bi mu se organizam malo oporavio, jer je terapija bas teska. I on je sad srecan ko malo dete! A kako i ne bi bio...Vene su mu skroz izgorele na rukama i stalno mu se rane otvaraju, i svaki put se sestre hvataju za glavu jer nemaju gde da ga bodu...
Ona druga metastaza u 6. segmentu se kao povecala za 3mm, ali smatraju da nije dobro izmerena, i iz istog ugla, jer je tkivo prokrvljeno i tesko je bas precizno izmeriti. Prosli put su na snimku bile 2 nove sicusne metastaze u 4. segmentu, sad je jedna od njih nepromenjena, a druga je nestala sasvim. Generalno, sad opet hirurg prica drugu pricu...Prosli put je rekao da moze da se desi da uopste ne bude operisan, a sad kaze da mu i ovako i onako operacija ne gine.
I dalje pije petrolej kapsule, sada pije 3x2, uz to pije sibirsku aroniju, i dobar je. Aktivan non stop, ne staje, radi.... Sad posto ja sa porodicom idem 25. za Grcku, i on bi hteo da upasuje neki dan 3-4 najvise da podju on i majka, pa da se vrate do kraja juna na novi sastanak, analize i konzilijum. I tako... sad smo svi srecni sto ima pauzu.
Vesna ako ne ocekuju rezultate sa Xelodom, zasto ti je daju onda? Zar ne mogu nista drugo da ubace? Sta kaze dr iz SAD-a?
Jelena, drzi se ti samo i budi jaka. Kako mama psihicki podnosi to?
 
Courage, zaboravila sam da ti kazem za Eloxatin!!! Jedna od nus pojava kod mog oca je bilo stalno trnjenje u rukama i nogama. Posto je ionako bilo hladno vreme, nosio je stalno rukavice, ali je strogo vodio racuna da ne uzima nista iz frizidera, da ne dodiruje metalne kvake i rukohvate, i to mu je secam se bas bilo veoma iritantno.. Naravno vremenom se ublaze simptomi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top