Nezahvalna uloga

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Hrvatska na čelu borbe protiv Al-Kaide

WASHINGTON/NEW YORK - Hrvatska 1. siječnja počinje dvogodišnje članstvo kao nestalna članica Vijeća sigurnosti UN-a. Kako se doznaje iz diplomatskih izvora u New Yorku, već na jednoj od prvih sjednica Vijeća Hrvatska će najvjerojatnije preuzeti i predsjedavanje Protuterorističkim odborom Vijeća sigurnosti.

U nadležnosti mu je nadzor nad provedbom rezolucije 1373, usvojene nedugo nakon terorističkih napada na SAD 11. rujna 2001., kojom se od zemalja članica UN-a traži da kriminaliziraju pomaganje u terorističkim aktivnostima, uskrate financijsku pomoć i utočište teroristima te dijele informacije o skupinama koje planiraju terorističke napade.

...............................

Da li će Balkan postati možda omraženije područje za Al kaidine slijedbenike
ovom odlukom tek ćemo vidjeti. U svakom slučaju nezahvalna uloga Hrvatske.
Hoće li Hrvatska imati potporu susjednih balkanskih zemalja?
 
Znam da neki misle tako ali ovo je ozbiljna stvar.

Bezobrazno je od strane SAD, a neodgovorno od strane nasih politicara
da takvo nesto prihvate. Od toga mozemo imati samo štete.
A Bill Mladena nismo izmislili mi, nego SAD.
Neka se oni bore protiv njega, a ne mi.
Odakle nam iskustvo sa Al Kaidom :confused:
 
Znam da neki misle tako ali ovo je ozbiljna stvar.

Bezobrazno je od strane SAD, a neodgovorno od strane nasih politicara
da takvo nesto prihvate. Od toga mozemo imati samo štete.
A Bill Mladena nismo izmislili mi, nego SAD.
Neka se oni bore protiv njega, a ne mi.
Odakle nam iskustvo sa Al Kaidom :confused:
Nemate razloga da kukate.Nemate standard k'o Zlovenci,ali je bolje nego kod nas.A ovi s mora se leti naštekaju deviza,pa mogu da pevaju.
 
Znam da neki misle tako ali ovo je ozbiljna stvar.

Bezobrazno je od strane SAD, a neodgovorno od strane nasih politicara
da takvo nesto prihvate. Od toga mozemo imati samo štete.
A Bill Mladena nismo izmislili mi, nego SAD.
Neka se oni bore protiv njega, a ne mi.
Odakle nam iskustvo sa Al Kaidom :confused:
pa.. nismo imali iskustava sa Bin Miladinom, ali zato s nekim drugim teroristima.

inače i ja sam protiv toga da se mi a i ostale zemlje brdovitog balkana bakću s Al Kaidom i ostalim globalnim peezdarijama jer nismo sposobni ni svoje probleme riješiti na kulturan i civiliziran način.
Ipak ne vjerujem da će se naša uloga jako "dojmiti" Al Kaidu pa ne strepim od toga.
valjda ćemo drzati low profile;)
 
Bez obzira na Mesićevo ''sveznanje'',muslimane i njihov sirovi expanzionizam niko ne voli,tako da jedino Kosovo ostaje crna rupa o tom pitanju.

a i što se kosova tiče tu ćemo vjerojatno postupiti po onoj kud svi turci tud i mali mujo.

znači nakon priznanja kosova (ako do njega dodje) od strane USA i EU i mi ćemo ga priznati.
na taj se način nama neće moć puno toga zamjeriti ni od koje strane.
 
Znam da neki misle tako ali ovo je ozbiljna stvar.

Bezobrazno je od strane SAD, a neodgovorno od strane nasih politicara
da takvo nesto prihvate. Od toga mozemo imati samo štete.
A Bill Mladena nismo izmislili mi, nego SAD.
Neka se oni bore protiv njega, a ne mi.
Odakle nam iskustvo sa Al Kaidom :confused:

mislim da se tu pre radi o poverenju a ne o "bezobrazluku"
koliko sam shvatila niko neće vama prepustiti da se SAMI "borite" već da ste samo deo tog tima
 
pa meni to miriše na čačkanje nečega što vam svakako nije potrebno
turistička zemlja, ima stranaca, u Dubrovniku ima Amerikanaca...sve je moguće
bez obzira kolika je čast nekoj zemlji da učestvuje u SB kao nestalna članica, tu ima mnogo odgovornosti, a u ekipi sa SAD-om u današnje vreme je vrlo lako navući mnogo neprijatelja za vrat.
 
a ništa Mesić rasturio Jugu, sad će i SB, šta je sledeće gospon Mesić...aha ...2009. taman potkraj Vašeg mandata kad uđemo u EU da rasturite i nju pa da uđete u sve udžbenike istorije u svijetu :mrgreen:;)
 

Back
Top