Pecanje na plovak

Na zemlju druže ne bacaj pare.Za Moravu sam ti već rekao u ciglani u Jagodini (van kruga ciglane) imaš odličnu tešku zemlju za reku,a za jezero koristim zemlju takođe iz ciglane,ali iz Stalaća.Prodaje je Čigra u pakovanju od 2,5 kg po ceni od 60 din.Imaju takođe pakovanu i tešku zemlju-možeš da je kupiš u Magnumu u Jagodini,a ima je i u drugim gradovima.
Milo ima dobre hrane, ali su malo zapostavljene što zbog cene, a više zbog čestih nestašica iste.Gold Pro Bream od Van den Eynde-a danas koristi 80% takmičara, a kupujem ga van sezone preko računa na 2 € kesa.Momci iz Čigre (1. i 2. na svetu 2006/2007 god.) na jezerima i kanalima najčešće bacaju 2 kg Gold Pro+1 kg World Champion+2 kg lake zemlje+2 kg teške zemlje.Litar fuja i larva se podrazumevaju.
 
Milo ima odlicne hrane,i nisu skupe uopste,ja sam bas razbijao ribu koristeci Milo Grand Prix Lake na nasem jezercu,krupne bodorke,babuske pa i sarani nisu mogli da odole a cena im i nije neka,vise mi se isplatila ona nego Sensas hrane,isto love ali jeftinija solidno pa to pomnozeno sa 50-ak izlazaka na jezero godisnje,izadje velika usteda!!
Pozdrav 8)
 
Sensas đene đene, ali što je Travar zacepio cenu sa La Sirenom.Nekad sam mnogo koristio njihove X-erice, a sad su 5 € kilo !?Crvena i žuta X-erica su bili prve takmičarske hrane koje sam koristio.Crvena je na bazi krvne plazme = droga za skobalja u zimu i jesen, a žuta leti za bodorku i beovicu fantastične! Toliko su koncentrovane da moraju mnogo da se razbijaju sa prezlom i najfinijom zemljom tipa Terre de Surface ili Terre de Somme inače pecaš 5 min.dok se riba ne ošamuti i pobegne.
 
gold pro je strava ali ja koristim gardon,mnogo je dobra,nije puno koncetrovana,ali ribu drzi u mestu dok god ne izvadis svu koja je dosla na hranu,ja zemlju uglavnom kupujem,ali za moravu uzimam iz krticnjaka,susim, sejem ,pa tek onda koristim,X-erice su stvarno skupe,malo je gaca preterao sa cenom,ali dobro pa ipak zivimo u srbiji,zar ne?
 
Da, da samo za tvoju informaciju oni su naoružani i za razliku od tebe imaju pravo da oružije upotrebe.A napad na ribočuvara se tretira kao napad na uniformisano-službeno lice pa su i sankcije (novčano-zatvorske) veće-pa ti vidi sad...

Ja takodje imam pravo da upotrebim oruzije:lol:
Kod nas se napad na ribocuvara smatra posebnom cascu i obavezom.
Oni se kod nas tretiraju kao stetocine.....dakle samo ih mlati ne brini se.
Verovatno zato se niko i ne usudjuje da se prijavi za to radno mesto.
Godinama je otvoren konkurs ali nema pacijenata.
Poslednji ribocuvar i lovocuvar su pobegli iz naseg kraja
pocetkom devedesetih i od tada je apsolutna sloboda zavladala.
 
Pa dobro, ali Gardon je za bodorku, a Gold Pro za deveriku.World Champion opet odličan za bodorku.Ne kažem da na Gold Pro neće da dođe bodorka, ali znatno ređe nego na Gardon.Pominjem ove dve ribe jer se na takmičenjima u 90 % slučajeva one ciljno i pecaju.U zadnje vreme ima nažalost i dosta cverglana koga hvatamo na Van den Eynde-ov Expo i aditiv Blood Meal (krvna plazma u prahu).Letos je u Novom Sadu cverglan bio pobednička riba i to se hvatalo i po 5-6 kg za 3 h jer je težak...
 
ja sam prosle godine mesec dana posvetio samo lovu cverglana mogu ti reci da je to jedina riba pored krupnih bandara i beovice koju jedem i nosim kuci,i mogu vam reci da su pljeskavice od cverglana nesto fantasticno,fileti od onih krupnijih su isto jako ukusni,a oni sitniji kase spreme res fantazija,kad bi ljudi znali koliko je ukusan samo bi njega hvatali,ali za mesec dana ja sam imao oko 50kg cverglana,sto sitnih sto krupnih do 500gr,izuzetan je,nema se oseca na mulj,a meso mu je belo,fantastican je.ako znate gde ima krupnih slobodno zovite na pecanje necu da odbijem.Ivanhoa druze javi se da idemo malo na skobalja ovde kod mene.juce sam imao samo jednog blizu kilo teskog,jedva sam ga izcupao,ali jedva sam ga i vrato nepovredjenog,jer je malo vislja obala.
 
ja sam prosle godine mesec dana posvetio samo lovu cverglana mogu ti reci da je to jedina riba pored krupnih bandara i beovice koju jedem i nosim kuci,i mogu vam reci da su pljeskavice od cverglana nesto fantasticno,fileti od onih krupnijih su isto jako ukusni,a oni sitniji kase spreme res fantazija,kad bi ljudi znali koliko je ukusan samo bi njega hvatali,ali za mesec dana ja sam imao oko 50kg cverglana,sto sitnih sto krupnih do 500gr,izuzetan je,nema se oseca na mulj,a meso mu je belo,fantastican je.ako znate gde ima krupnih slobodno zovite na pecanje necu da odbijem.Ivanhoa druze javi se da idemo malo na skobalja ovde kod mene.juce sam imao samo jednog blizu kilo teskog,jedva sam ga izcupao,ali jedva sam ga i vrato nepovredjenog,jer je malo vislja obala.

Ja cverglana ubacujem u corbu i mogu ti reci isto da je meso extra pre sam ih vracao ali vise ne:wink::wink::wink:
 
Pa dobro, ali Gardon je za bodorku, a Gold Pro za deveriku.World Champion opet odličan za bodorku.Ne kažem da na Gold Pro neće da dođe bodorka, ali znatno ređe nego na Gardon.Pominjem ove dve ribe jer se na takmičenjima u 90 % slučajeva one ciljno i pecaju.U zadnje vreme ima nažalost i dosta cverglana koga hvatamo na Van den Eynde-ov Expo i aditiv Blood Meal (krvna plazma u prahu).Letos je u Novom Sadu cverglan bio pobednička riba i to se hvatalo i po 5-6 kg za 3 h jer je težak...

Za deveriku ubacujem skuvanu konoplju u bilo koju hranu i mogu vam reci da mnogo manje uzima bodorka i babuska nego kad joj bacim cistu hranu
 
Kad malo razmislim ja i nisam kompetentan da pričam o slobodnom ribolovu. Pošto uglavnom pecam na takmičenjima (liga-ekipno i pojedinačno,profi kupovi,RPT turniri i sl.) ili treninge, a to nema veze sa slobodnim ribolovom.Kad pored tebe sede sa obe strane po 10-20 takmičara moraš mnogo više da se trudiš da riba dođe baš kod teba;a kad dođe da je tu i zadržiš kako bi je lovio.
Dalje: vode na kojima se održavaju takmičenja imaju "kultivisanu" ribu koja je bombardovana koncetrovanim prihranama različitih proizvođača, pa ju je i teže upecati; a pogotovo što ta riba ima iskustva sa udicom jer se ista na takmičenjima posle merenja vraća u vodu...
 
zato takmicenje i slobodan ribolov nisu isto,i zato na bovanskom jezeru nema pecanja bez larve i fuji-ja,kao i na celijama,i mnogim drugim vodama na kojima se odrzavaju takmicenja,sto se mene tice ribolov mi sluzi za opustanje,i malo bekstvo,u prirodu,a riba mi nije toliko bitna,sve u svemu volim da pecam...
 
Kako to da pricate od takmicenju a da mene ne zovete ?? :D

E a ti sto kazes da je sensas djene djene jbga naucices :))

Price kruze medju ljudima pa zato ljudi stvaraju los utisak o necemu npr o Sensasu

Niko ne voli Gicu, al covek je nas najj takmicar i bice jos dugo ja mislim.

Gledaj samo engleze svetska sila u pecanju na plovak, sta koriste
-Rivu
-Sensas
-Drennan

sve ostalo za njih nije zanimljivo :))
 
Konačno nađoh plovkaroški forum. Ispade da smo najnepismenija vrsta ribolovaca, bar sto se interneta tiče.
A vezano za Rivu, Sensas i Drennan, sa tim se slažem u potpunosti, mada i ostali proizvođači imaju po neku svetlu tačku.
BISTRO!
 
Ma Sensas je malčice skuplji nego ostale hrane-pa ga verovatno zato i izbegavaju.Mada ja mislim da je pre nešto drugo, a to je da malo ko od nas zna da napravi dobru hranu od Sensasovih komponenti.Mnogo puta mi se desilo ili da bude previše koncentrovana ili totalno promašim kombinaciju.Sa Van den Eyndeom mi se to daleko manje dešava (skoro nikad).E sad, ako pogledate na svim svetskim takmičenjima u 80-90% slučajeva se peca na Sensas !? Da ne valja niko ga ne bi ni bacao.Kod nas na pr. Čigra najviše forsira Van den Eynde hrane, a Sensas i to uglavnom Etange i Gardons koriste početkom sezone na Ćelijama.Pa ti sad budi pametan...
 
Kako to da pricate od takmicenju a da mene ne zovete ?? :D

E a ti sto kazes da je sensas djene djene jbga naucices :))

Price kruze medju ljudima pa zato ljudi stvaraju los utisak o necemu npr o Sensasu

Niko ne voli Gicu, al covek je nas najj takmicar i bice jos dugo ja mislim.

Gledaj samo engleze svetska sila u pecanju na plovak, sta koriste
-Rivu
-Sensas
-Drennan

sve ostalo za njih nije zanimljivo :))

Breziq- Nisam rekao da je Sensas đene, đene što se kvaliteta tiče već cene;to je vrhunska hrana verovatno i najbolja.Ja međutim na nju ne znam da pecam-nemam dobre rezultate.Naravno da je čudno da neko tako nešto prizna, ali ja nisam od onih koji znaju sve!!!
P.S. Mene znaš pecali smo Master ligu prošle godine-evo ti broj na PP.
 
Sto se tice toga kombinovanja sensas-a jeste malo problem jaka je hrana i ako omasis puko si.

Al da je najj - naravno da jeste :))

ja sam Milos pecam za MGP klub koji je uvoznik sesasa.

Rado cu vam dati savete i reci kombinacije za vode ako sam naravno pecao na toj vodi.

ps: ako niste znali sensas+maros mix, daje extra kombinacije za pojedine vode.

Pa pitajte..
 
Znam da tvoja ekipa koristi Maroš Mix-onaj XXL i Dever, ali nisam znao da ga miksate sa Sensasom.Verovatno je to jako dobar izbor za kanal. U Pomoravlju smo osuđeni da pecamo na jezerima Ćelije, Bovan i tek po neki put Knić, tako da se svi držimo Gold Pro-a ko pijan plota.Za kanal i reku imamo malo rešenja.Prošle godine smo pukli u Novom Sadu jer smo naravno odabrali pogrešnu hranu, a još više pogrešnu ribu za pecanje.Hvatao se cverglan, a mi jurili deveriku i bodorku jer smo je na treningu nedelju dana ranije razbili !? Na zvaničnom treningu i dan ranije je duvao tako jak vetar da smo morali da spašavamo štekove (mislim da su 2 i pukla tada) i nismo ništa videli.
 
Znam da tvoja ekipa koristi Maroš Mix-onaj XXL i Dever, ali nisam znao da ga miksate sa Sensasom.Verovatno je to jako dobar izbor za kanal. U Pomoravlju smo osuđeni da pecamo na jezerima Ćelije, Bovan i tek po neki put Knić, tako da se svi držimo Gold Pro-a ko pijan plota.Za kanal i reku imamo malo rešenja.Prošle godine smo pukli u Novom Sadu jer smo naravno odabrali pogrešnu hranu, a još više pogrešnu ribu za pecanje.Hvatao se cverglan, a mi jurili deveriku i bodorku jer smo je na treningu nedelju dana ranije razbili !? Na zvaničnom treningu i dan ranije je duvao tako jak vetar da smo morali da spašavamo štekove (mislim da su 2 i pukla tada) i nismo ništa videli.

Ti kad krenes na Knic zovi ali na pecanje ne na takmicenje :lol: :lol: :lol:
 
Pa već sam rekao da u slobodan ribolov ne idem.Ne radi se o prepotentnosti već o manjku slobodnog vremena.Radim u velikoj firmi pa osim vikenda i po nekog popodneva nemam vremena.Takmičeja su često i po nekoliko meseci ranije dogovorena (postoji kalendar) pa je lako organizovati se.
 

Back
Top