Pecanje na plovak

I evo od veceras je moja malenkost vlasnik jednog prelepog steka Triana Ganza od 13m,za moj pocetnicki ukus je sasvim ok,900 gr,allround pa ne moram da imam i poseban stek za krupnu ribu,prav ko strela,fino balansiran,videcemo ovih dana na vodi kakav je posle visesatnog mrcvarenja,ali posto sam imao pomoc profi takmicara pri odabiru nadam se da cu uzivati!? :)
Pozdrav 8)
 
Cena je po Ivanovom misljenju bila dobra i ja mu verujem tako da ne ulazim u to da li sam je preplatio ili podplatio (a na jednom sajtu sam je nasao za 475 funti a znam i koliko je Gile platio svoju),a za te pare sam dobio standardno,stek,mini prolunga,kup kit,rezervni top set na 5-i deo,sto je super jer je to deo koji najcesce bude ostecen kod steka pa je bolje imati i rezervni,naravno PVC tube za stek i top set,jedino sto ne dolazi standardno,koliko znam iz iskustva drugih,je Triana vodonepropusna torba za sve to,fino ocuvana i dobro dodje!
Sto se dodatne opreme tice postoji uvoznik Triane valjda iz Smedereva a koliko znam iz iskustva Gileta iz Despotovca koji ima slicnu ako ne i istu Trianu,sve moze da se naruci jer je prilicno nov model i jos ga prave tako da cu,kad nabavim platformu,da uzmem i jos jedan ili dva dodatna top seta,zasad su mi dosta i ova 2 jer se ne takmicim pa da mi treba X broj sistema spremnih da se zabace za manje od minut!
Pozdrav 8)
 
e ovako posto ja volim da pecam babusku deveriku itd.. (citaj njima sam dorastao sto se opreme i iskustva tice) molim za objasnjenje :
1)da li ciljno razdvajate primamom babusku i deveriku
2)da li vam se javljaju na istom mestu pa u cuvarci imate mix:mrgreen:
3)molio bih recept primame za babusku i deveriku sto kupovni sto u kucnoj radinosti (citao sam gore gold pro idtd) ali ja bih hteo od pocetka znaci uzmes kofu kilo ovog kilo onog e tako ako nije problem

znam da ocu sve na gotovo al shvatite me pecam od 7-8 godine koliko god puta mogu (sto cece pre mnogo vise sad zbog faxa i relacije bg-pn mnogo redje) i uvek sam pecao na divljaka znaci ko neki saban malo hleba malo neka kesa 100din hrane malo zito malo kukuruz pa kako bude hteo bih malo da se obrazujem
Hvala unapred i bistro...
 
ACAPN87
Ovo zadnje što si napisao uopšte nije "šabanski". Na Moravi je upravo to ono što ti najčešće i treba. Takmičarski ribolov je nešto sasvim drugo, kad oko tebe 20, 30 ili čak 60 ljudi baca najkvalitetniju hranu i fuj. Bez obzira što za takmičenje još nisi zainteresovan pročitaj ranije postove o miksevima hrane za babušku i šarana, a takođe i deveriku da se ne ponavljam. Ako ipak bude bilo još pitanja-piši. Pozdrav !
 
Knic!
Bogat deverikom, karasem, babuskom, saranom, stukom, somom i smudjem! ostalo cu zanemariti.
Pecam cesto na knicu i najveci ulov deverike bio je 1, 3 kg a smudja 2,4 stim da sam smudja peceo tek dva puta uz deveriku. Obavezno ako podjete na Knicko jezero ponesite svezeg hleba iz pekare ne domaceg, crvica, secerca i psenice!
Ne hranite ribu odmah, ili bacite u pocetku 2-3 manje kugle hleba.
Najveca kolicina deverike koju sam upecao sa drugarom bila je preko 20 kg za nekih 7-8 sati pecanja.
Koristim plovak od 5 gr. mada mozete i klizeci do 7gr. Obavezno nosim i dva "fider" stapa tb 100 do 150, mamac je sendvic sa 2 3 crvica i secerac u sredini. Hranua fder obicno ne kupujem ali uzimam hranu za deveriku pa dodajem kukuruz,psenicu, hleb,ne prezle a po neki put stavljam i boilo.
Mozete ocekivati krupnu deveriku , sarana, karasa i babusku.
Udicu koju obicno koristim je br 8 mada ljudi koriste i 6 a predvez 16 18 mm.
Dnevna dozvola je 1000 din. a za mene sezona na knicu pocinje krajem aprila pocetkom maja i do sredine juna deverika najbolje rad na koricu hleba.
Leti obavezno ponesite suncobran jer nema bas prirodnog zaklona uz obalu, tacnije nema ga, ponesite i vodu jer prodavnice na jezeru nema. Na jezeru je kupanje zabranjeno i prridrzavaje se toga jer je voda i u letnjim mesecima ledena samo par koraka od obale.
Toliko o jezeru
Bistro i pozdrav!
 
Ne vidim što je zabranjeno kupanje na jezeru ? Pa letos se pecala liga, kod kajakaškog kluba je dubina na 30-40 m od obale bila do 3 m. Svi su koristili match štapove i fiksne waggler-e. To svakako nije duboko. Moguće da postoje podvodne struje koje hlade jezero, ali ja sam se kupao pre neku godinu na Kniću i voda je bila prijatna. Bovansko jezero je hladnije i stalno duva vetar, pa opet imaju relativno uređenu plažu i kupanje nije zabranjeno. Ne znam možda si ti i u pravu, samo nije mi baš logično.
 
Knic!
Bogat deverikom, karasem, babuskom, saranom, stukom, somom i smudjem! ostalo cu zanemariti.
Pecam cesto na knicu i najveci ulov deverike bio je 1, 3 kg a smudja 2,4 stim da sam smudja peceo tek dva puta uz deveriku. Obavezno ako podjete na Knicko jezero ponesite svezeg hleba iz pekare ne domaceg, crvica, secerca i psenice!
Ne hranite ribu odmah, ili bacite u pocetku 2-3 manje kugle hleba.
Najveca kolicina deverike koju sam upecao sa drugarom bila je preko 20 kg za nekih 7-8 sati pecanja.
Koristim plovak od 5 gr. mada mozete i klizeci do 7gr. Obavezno nosim i dva "fider" stapa tb 100 do 150, mamac je sendvic sa 2 3 crvica i secerac u sredini. Hranua fder obicno ne kupujem ali uzimam hranu za deveriku pa dodajem kukuruz,psenicu, hleb,ne prezle a po neki put stavljam i boilo.
Mozete ocekivati krupnu deveriku , sarana, karasa i babusku.
Udicu koju obicno koristim je br 8 mada ljudi koriste i 6 a predvez 16 18 mm.
Dnevna dozvola je 1000 din. a za mene sezona na knicu pocinje krajem aprila pocetkom maja i do sredine juna deverika najbolje rad na koricu hleba.
Leti obavezno ponesite suncobran jer nema bas prirodnog zaklona uz obalu, tacnije nema ga, ponesite i vodu jer prodavnice na jezeru nema. Na jezeru je kupanje zabranjeno i prridrzavaje se toga jer je voda i u letnjim mesecima ledena samo par koraka od obale.
Toliko o jezeru
Bistro i pozdrav!

u pravu si delimicno...tacnije 90%
na knicu sam se kupao i video sam lom ljudi da se kupa ali po zalivima(zunje...)
i voda je prelepa i pretopla a razlog zbog cega je "zabranjeno" kupanje dobio sam od lokalnog seljaka koji mi je rekao da se tu crpi voda za pice i da je zabranjena upotreba motornih camaca i kupanja takodje..
sto se ribe tiche oe godine imam jedno 30 izlazaka na knic i smuchila mi se sitna deverika tacnije kesega ili kako je vec zovu...nebitna je i hrana i mesto i dubina...pecao sam na glistu ,crva ,hleb,koricu hleba i secerac itd...ima je mnogo tacnije zapatili su je pre 2-3 godine i zabranili pecanje a sad kao pustili da se mucimo sa onim "slinama" sto luchi
cak sam je sa 4 m dubine izvukao na 30 cm (moram priznati kad je visok vodostaj reka i to je nesto )
krupna deverika se peca oko mosta a babuska naleti s vremena na vreme i to oko podne
90% ribolovaca peca na fider sistem i nemaju nekih posebnih rezultata a smudj je odaaaaaaaaavno prestao da jede...uhvacen je som od 55 kg na tri zrna KUKURUZA
jezereo show...nista nije kako treba
p.s.zna li neko sta i gde jede posto znam da su celije mrtve,na zlataru se peca krupna beovica malo skobalj i poneka pastrmka...
posebno me zanima DTD i ostale bare ,barustine i kanalizacije po vojvodini:hahaha:
 
Pozdrav ljudi! Na Knickom jezeru sam pecao u Zunjama, kod ribocuvarskog kampa i jedno mesto pre Zunja(ako neko zna gde su oni kamioni i prikolice i samo se tu spustite , zagarantovan je karas i babuska a i nema potreba bacati dalko od obale)!
Jedan mali savet! ne odlazite na ustalena mesta gde svi idu, i bacajte malu kolicinu hrane!
Sto se tice fidera, ne zalecite se pod most, jer je tamo uvek ima nekoga!
Sto se tice kupanja, kupajte se nije problem ali voda zna biti ledena cim se udaljite od obale i vodite racuna kod niskog vodostaja o travama!
a da, obavezno pobodite drvo neko na obali da vidite da li voda opada, savet za plovkarose.
 
Kako moze da nema nicega, sta uopste pecas, gde pecas (koji deo grada ili reke), zimus cepali skobalja iza Nitex-a, maltene u centru grada, uzvodno od Merkatora isto lepo rade i bela i grabljivice kad voda nije ovako besna?
Pozdrav :cool:
 
zdravo. ja stalno visim na nisavi ali nema nicega. ako je neko iz nisa neko mi kaze neko dobro mesto za pecanje na nisavi

Koliko sam ja mogao da primetim,ovih dana,pecaju svekodnevno kod "belog mosta" uzvodno,imas sitnog skobalja. Ali ako nemas dozvolu za pec ne bih ti preporucio da tu pecas jer kontrola obilazi 2 x dnevno. Ja sam prosle godine dobro prosao kod dalekovoda pored mosta "jagodin male" tu vec imas malo krupnijeg skobalja i uglavnom ga pecaju na travu..mada sam ja vadio na crva. Ako te jos nesto zanima ti pitaj...
 
Koliko sam ja mogao da primetim,ovih dana,pecaju svekodnevno kod "belog mosta" uzvodno,imas sitnog skobalja. Ali ako nemas dozvolu za pec ne bih ti preporucio da tu pecas jer kontrola obilazi 2 x dnevno. Ja sam prosle godine dobro prosao kod dalekovoda pored mosta "jagodin male" tu vec imas malo krupnijeg skobalja i uglavnom ga pecaju na travu..mada sam ja vadio na crva. Ako te jos nesto zanima ti pitaj...


Ne treba zaboraviti da je i skobalj u lovostaju
 

Back
Top