Pecanje na plovak

Tako je bobanms šta hvatate-belu pretpostavljam na one vaše plovke ko katedrale?
sta god da hvataju bar hvataju a na moravi slaba vajda zadnjih nekoliko dana,nema je riba ni da se javi,kazu da vaze dozvole od prosle godine,samo je pitanje ko cuva vode,gde su cuvari kad trebaju da se bave ribo-kradjom,i gde je taj korisnik vode koji je imao najbolje rezultate u suzbijanju kradje ribe???
 
Već sam rekao da nisam ni ribočuvar, a kamoli upravnik, a rezultati se ogledaju u broju podnetih prijava protiv počinilaca,količini zaplenjenog pribora za krivolov (od štapova i mreža pa do čamaca i penta) po tome su prvi u Srbiji.A i mi Moravci smo solidarni,kad neko grebe ribu niko se ne uhvati za mobilni da pozove ribočuvare,na Zapadnoj Moravi čim nešto muvaš eto ribočuvara-pa ti vidi.Zadnjih dana nismo ni pecali zbog ledene kiše, a pre toga je bilo jako dobro.
 
Da, da samo za tvoju informaciju oni su naoružani i za razliku od tebe imaju pravo da oružije upotrebe.A napad na ribočuvara se tretira kao napad na uniformisano-službeno lice pa su i sankcije (novčano-zatvorske) veće-pa ti vidi sad...
 
Ljudi ribocuvari su nakjvece prokletstvo za ribe samo ih pitajte kada vam traze dozvolu da li i oni imaju dozvole za nosenje oruzja ili kace privatne pistolje o pojas da zaplase posten narod samo da vam kazem da su u obavezi da va vam pokazu oruzni list i da budu korektni prema svakom ribolovcu pa makar on imao i pet godina.
 
Baš bih voleo da vidim tu budalu koja nosi pištolj bez dozvole za nošenje.Mi nismo Amerika gde se oružije kupuje tako što se zakuneš nad Biblijom da nećeš nikog da ubiješ.Dozvola za nošenje se ne vadi bez određene procedure,porez za posedovanje i nošenje oružija nije mali, a nošenje o pojasu bez dozvolete šalje te u zatvor uz oduzimanje oružija i plaćanje kazne.Ja lično poznajem nekoliko ribočuvara svi imaju uredne dozvole jer su službena lica,Ako ti u pošten svet spada ribokradica sa sačmarom koji je spreman da puca onda si ti u pravu.Da si kojim slučajem bio u kontroli video bi kakve uvrede i pretnje ti ljudi trpe,neko sa kraćim fitiljem bi verovatno i potegao oružije.Oni iz tih razloga često i idu sa policijom u kontrolu.
 
Ljudi ribocuvari su nakjvece prokletstvo za ribe samo ih pitajte kada vam traze dozvolu da li i oni imaju dozvole za nosenje oruzja ili kace privatne pistolje o pojas da zaplase posten narod samo da vam kazem da su u obavezi da va vam pokazu oruzni list i da budu korektni prema svakom ribolovcu pa makar on imao i pet godina.

U pravu si na Zap.Moravi ribo cuvari zatvaraju brane i vade ribu odatle rukama, zajedno sa tim ljudima sto rade tu, dok na Gruzanskom jezeru ti isti ribo cuvari odlaze camcima i bacaju mreze i kome ti da pokazes dozvolu kad su oni stoka gora od ribokradica :evil::evil::evil:
 
Ja sam uspeo da upecam mrenu a skobolja nisam jos mozda ga ima ali ne znam ;)
Na kojoj si upecao mrenu.
Ja na Fishing 2 ne uspevam da izvadim ni jednu jedinu ribu. Uvek puca najlon ili udica i uvek ćorak.
Na simulaciji na onim velikim jezerima sam imao samo udarce ali nista ozbiljno.
Dok na onim rečicama i jezercima ima babušana i to zlatnih, mrene, a i koji ćoravi šaran se uhvati, ali samo 3 kgr.
 
Na kojoj si upecao mrenu.
Ja na Fishing 2 ne uspevam da izvadim ni jednu jedinu ribu. Uvek puca najlon ili udica i uvek ćorak.
Na simulaciji na onim velikim jezerima sam imao samo udarce ali nista ozbiljno.
Dok na onim rečicama i jezercima ima babušana i to zlatnih, mrene, a i koji ćoravi šaran se uhvati, ali samo 3 kgr.

Na Masterpiece Fishing-u kada upecas nemoj da pustas ribu zato sto skupljas poene i otkljucavas druge terene i opremu za pecanje a na Fishingu 2 ni ja jos nisam uspeo da izvadim ribu ali polako:):):)
 
Tako je skobalj bosnia i ovde ima krupnih i preko kilo,ali treba se pomučiti da dođeš do mesta jer su takva zauzeta po celi dan.Često se na pritokama Velike Morave i bolje hvata tj. ima krupnijih komada.Na Crnici,Resavi,Ravanici i sl.zimi se jako dobro peca skobalj.Ovde se peca na hleb i crviće, a na algu i itison malo ko peca (čitaj: ne zna).
 
Tako je skobalj bosnia i ovde ima krupnih i preko kilo,ali treba se pomučiti da dođeš do mesta jer su takva zauzeta po celi dan.Često se na pritokama Velike Morave i bolje hvata tj. ima krupnijih komada.Na Crnici,Resavi,Ravanici i sl.zimi se jako dobro peca skobalj.Ovde se peca na hleb i crviće, a na algu i itison malo ko peca (čitaj: ne zna).
kazete na kladoforu..pa nije da znam ali bih voleo da naucim.mada ja nekako vise preferiram crve,hleb,francuz,kifla,malo mi je smaranje na svaki sumnjivi pokret plovka da cimam,ali juce sam na hleb na moravi malo ubio skobalja,tek da vidi koliko znam od 500gr-1kg na crve,pa gospodo,na pecanje!!! i jos ovo hrana van der ende clasik1kg,i 2kg zemlje i 05kg prezli.
 
To je ono o čemu smo i pričali hrana (pogotovo zimi) ne sme biti prejaka.Clasic nije sam po sebi mnogo aromatizovan pa u kombinaciji sa zemljom i prezlom mislim da je dobra kombinacija.Probaj River Ace-odličan je za klena i mrenu, a i skobalj ga ne izbegava.Možda i ponajbolja hrana za Moravu.
 
To je ono o čemu smo i pričali hrana (pogotovo zimi) ne sme biti prejaka.Clasic nije sam po sebi mnogo aromatizovan pa u kombinaciji sa zemljom i prezlom mislim da je dobra kombinacija.Probaj River Ace-odličan je za klena i mrenu, a i skobalj ga ne izbegava.Možda i ponajbolja hrana za Moravu.
danas jeo samo crva i sami jednog klena upecah,ja koristim uglavnom clasic jer mi se pokazala kao najbolja za moravu,ali i river istog proizvodjaca je jako dobra ali kao osnova i bobra je jer lepo vezuje crve u grudvama,u kombinaciji sa clasic-om daje jako dobre rezultate u prolece,i na kraju zime ja ih mesam u odnosu 1 prema 2 u koris river-a probaj kod mijatovackog mosta ako budes isao,obavezno dodaj zemlju jos toliko koliko imas hrane i javi mi rezultate,do sad kod mene nije omanulo,a verujem da nece ni kod tebe.
 
Ljudi,ajmo na PP da razmenimo brojeve telefona,ja sam jos kao klinac dosta stvari naucio od cupavog Gileta i koliko vidim i od vas imam sta da naucim (posebno sam za reke laik) da se malo bolje organizujemo mi iz 035 zone za neka zajednicka pecanja mozda!?Ko hoce nek mi posalje broj i uzvraticu mu svojim (bolje nego da ostavljamo javno zbog raznih budala koje kako vidim svracaju),ko nece nek slobodno ignorise moj poziv na druzenje!!
Pozdrav 8)
 

Back
Top