Letovanje u Hrvatskoj da ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kety

Zainteresovan član
Poruka
319
Iskreno, volela bi da posetim Dubrovnik i Split, pogotovo ovih meseci kada se ukida viza, pa me interesuje, kakva su vasa iskustva? Cula sam dosta prica o nihovom ne tako prijatnom doceku! Izbacivanje iz restorana, sta je to "hleb" i tako to... Rekli su mi da kolima ni ne pokusavam da odem , jer odose gume!
Da li ste bili skoro i kako ste se proveli?
 
kety nemas frke sto se odlaska u hrvatsku nemas nikakve frke. Ja sam bila posle dosta godina proslog decembra ze njihov bozic i super sam se provela. Pritom sam isla mojim kolima i veruj mi niti jedne ogrebotine nije bilo a auto nisam stekala u garazu. Mladi ljudi koje sam upoznala su sjajni i stvarno nisam dozivela nista ruzno. Stoga ako si cvrsto resila da leto provedes u Hrvatskoj zelim ti lep provod 8)
 
Iskreno, volela bi da posetim Dubrovnik i Split, pogotovo ovih meseci kada se ukida viza, pa me interesuje, kakva su vasa iskustva? Cula sam dosta prica o nihovom ne tako prijatnom doceku! Izbacivanje iz restorana, sta je to "hleb" i tako to... Rekli su mi da kolima ni ne pokusavam da odem , jer odose gume!
Da li ste bili skoro i kako ste se proveli?

Bio sam ja prosle godine i izbusili su mi gume i imao sam neprijatnih scena zbog izgovora pojedinih reci.
 
Pa evo nekih sopstvenih zapazanja o Hrvatskoj kao destinaciji.
Advantages:
Odlicne marine i mesta za jahte i camce, veoma je dobra za krstarenja (nezaobilazna ako se krstari po Jadranu), visoko vrednovana medju nudistima, iako je Jadran i u Crnoj Gori i Hrvatskoj, nemam informaciju da more cveta.
Disadvantages:
Okudeva u pescanim plazama (ali zato ima rocky, stone and concrete beaches, dobro paziti ako se uzme aranzman na kakvu cete plazu naici), bezbednost je problematicna (Srbi misle da se to na njih najvise odnosi ali o tome pisu i drugi npr. BBC), severni deo nije u Mediteranskom klimatskom pojasu (dobro paziti na prognozu).
Hrvatska ima neke kvalitete ali mislim da se ne moze porediti npr. sa Italijom niti Turskom (sa Grckom i Spanijom tek ne, one su TOP CLASS). Za to sto nudi po sopstvenom skromnom misljenju Hrvatska je skupa (a uz to na bezbednosti mora mnogo vise da se radi).
Evo jedan sajt gde se mogu videti cene (mozda su se promenile posto je u pitanju period pe dva meseca).
www.naslovi.net/2009-05-14/alo/tako-blizu-tako-skupo/1154016
Ako nekog to interesuje moze da procita:
www.ezadar.hr/clanak/u-hrvatsku-uslo-upola-manje-turista-u-odnosu-na-proslu-sezonu
Zakljucak, ako neko voli ici ce u Hrvatsku bez obzira na “pros and cons”. Za odlucivanje o nekoj destinaciji odlucuju objektivni ali i subjektivni kriterijumi.
Dobra strana turistickog zivota nas kontinentalaca je sto mozemo da biramo u neverovatno raznolikoj ponudi. Moj izbor za ubuduce su Grcka i Italija, a ako Bog da zdravlje i mogucnosti mozda i Spanija postane pristupacnija (bar po pitanju viza a mozda i u drugim pogledima, recimo Spanci spuste cene). Od ostalih destinacija u mediteranskom basenu eventualno radi promene dolaze u obzir Malta i Kipar.
 
Ja se vratio iz Splita (okoline) pre tri dana. Šta reći...LEPO i OPUŠTENO. Ljudi su ljubazni,čak i previše pri saznanju da smo došli iz Srbije. Za 15 dana nisam naišao ni na jedan prek pogled. Išao sam autom sa srpskim tablicama i vozao se po Makarskoj, Omišu i Splitu. Obišli smo Brač i Hvar na jednodnevnoj turi brodićem i podsetili se zašto dalmacija nosi epitet jedne od najlepših primorskih destinacija.
Miris mora i borova u hladu starih kamenih kućeraka obraslih lozom i sad mi se mota u glavi.
Hrvatska da ili ne? SVAKAKO DA !
 

Prilozi

  • STA41025.jpg
    STA41025.jpg
    26,8 KB · Pregleda: 29
  • STA40986.jpg
    STA40986.jpg
    63 KB · Pregleda: 27
  • STA41035.jpg
    STA41035.jpg
    36,4 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Тема:
Хрватска има предивне плаже, дивне градове са уским каменим уличицама, мирисе мора, смокава, борова...много професионалније угоститеље него у ЦГ.... Емотивно сам веома везана за Далмацију, али на жалост - због политичке ситуације и због острашћених појединаца, не бих се осећала безбедно. А летовање на којем не можеш да се опустиш - није одмор!
 
kad mene nisu stukli u ovoliko godina.. jos otochani.... jos sa ovolikom jezicinom
... taman ce neko tebe tako kulturnu dirat :D

ps: uopste nije tako, da je drugaciji vecinom primjecuje samo onaj ko je drugaciji
i ima onaj neprijatan osjecaj da svi obracaju paznju na njega i sjecaju ga se kad prodje ili pricaju o tome
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top