Letovanje u Hrvatskoj da ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ти изгледа читаш неке друге ствари. Па ја и причам о летовању у хрватској. Пакет аранжман.

Разумеш. То ти је као нека врста упутства. Шта и како се понашати, Шта рећи, нашта не обраћати пажњу. На пр. када ти неко опсује мајку то је у ствари добар дан. Као и у свакој земљи мораш научити језик. Хлеб је крух, парче је комад, а У је скраћеница за добродошлицу. Када ти неко пљуне у кафу то је због окуса, и тиме ти само чини част.
 
Ти изгледа читаш неке друге ствари. Па ја и причам о летовању у хрватској. Пакет аранжман.

Разумеш. То ти је као нека врста упутства. Шта и како се понашати, Шта рећи, нашта не обраћати пажњу. На пр. када ти неко опсује мајку то је у ствари добар дан. Као и у свакој земљи мораш научити језик. Хлеб је крух, парче је комад, а У је скраћеница за добродошлицу. Када ти неко пљуне у кафу то је због окуса, и тиме ти само чини част.

Е, хајде ми испричај тај догађај кад су ти пљували у кафу због окуса, молим те!
 
to što vam postovi imaju isključivo političku konotaciju, šovinizam i ksenofobiju

i jeste za brisanje ili preselenje na pdf Politika što je pravo mesto za frustrirane

i predpostavljam pogrešno odgojene u sopstvenoj kući...

a ovde ...... samo i sve o letovanjima i Hrvatskoj :)

tu konotaciju namece tema, zato sto je to( politika)jedini razlog zasto bi neko srbima savetovao ili upozorio ili dao bilo koji komentar u vezi letovanja u hrvatskoj.
savetovao- da se neko( ko tamo nije u zivotu bio) nebi neprijatno iznenadio, vec bio spreman na stvari koje mu se mogu desiti ( kao vakcinacija pred put u afriku)
ako je hrvatima na forumu politika dozvoljeno na argumentovanu diskusiju odgovarati za......njem- zasto nama nije dozvoljeno da potpomognemo savetom i misljenjem sunarodnike
 
Да наставим, Ако знаш само екавицу, причај што тише. јер можеш узнемирити околину. Никако не смеш јако слушати народњаке, јер је бука забрањена. Додуше "Томсон" је од тога изузет јер је народни херој. Готовину слободно можеш качити али никако неке Србијанске ликове јер су они забрањени. Ако ти случајно скину БГ таблице, то је зато што си се погрешно паркирао, а ако ти изгребу ауто или разбију стако, то је зато што си се некоме паркирао на његово место.
 
Ти изгледа читаш неке друге ствари. Па ја и причам о летовању у хрватској. Пакет аранжман.

Разумеш. То ти је као нека врста упутства. Шта и како се понашати, Шта рећи, нашта не обраћати пажњу. На пр. када ти неко опсује мајку то је у ствари добар дан. Као и у свакој земљи мораш научити језик. Хлеб је крух, парче је комад, а У је скраћеница за добродошлицу. Када ти неко пљуне у кафу то је због окуса, и тиме ти само чини част.



zanimljivo ti je to uputstvo ....
samo nisi napisala šta treba uraditi da bi ti u Hrvatskoj
psovali majku ili pljuvali u kafu ?
... a što se jezika tiče, oni koji ne znaju jezike svuda imaju
problem, zar ne ?

 
И поред свега мој глас је ДА!
За нас са мало више година, и децом - Истра, можда севернија острва, испод Задра се још увек не бих спуштао.
:think: А да ми је 20-так:per: Хвар, Паг, швабице, швеђанке, мађарице, чехињице:dash::andjeo::rida:
 
Да наставим, Ако знаш само екавицу, причај што тише. јер можеш узнемирити околину. Никако не смеш јако слушати народњаке, јер је бука забрањена. Додуше "Томсон" је од тога изузет јер је народни херој. Готовину слободно можеш качити али никако неке Србијанске ликове јер су они забрањени. Ако ти случајно скину БГ таблице, то је зато што си се погрешно паркирао, а ако ти изгребу ауто или разбију стако, то је зато што си се некоме паркирао на његово место.





- ako samo znaš ekavicu - nedovoljno si obrazovan

- ako slušaš narodnjake - onda si šund

- ako kačiš srbijanske likove - onda si isto kao prethodno

- ako si pogrešno parkirao - onda si nekulturan, primitivan

- ako si pogrešno parkirao - onda si i zaslužio kaznu .....


. . . . . anything else ?
 
dali svedjani i nemci uce- kruh, zrak...NE
traze- kofi, dobiju kafu! i nemaju nikakav problem!!! srpski turisti ostavljaju isti novac( posto vikendice vise nemaju)
zasto bi ja, kao turista, morala uciti neki novi njihov jezik( oni su bili NezavisnaDH, sada su neovisni)
 
И поред свега мој глас је ДА!
За нас са мало више година, и децом - Истра, можда севернија острва, испод Задра се још увек не бих спуштао.
:think: А да ми је 20-так:per: Хвар, Паг, швабице, швеђанке, мађарице, чехињице:dash::andjeo::rida:

A sto ne ispod Zadra,pa ovi pisu kako je svukud divno,to je zemlja iz bajke!
 
цанге, савршено се разумемо. Недовољно сам образован са 3 светска језика. Шунд сам јер не слушам Томсона, Шунд сам јер не качим Готовину и наравно да сам некултуран неваспитан и бахат јер не паркирам где треба. (носим погрешан број таблице).

То и ја кажем.

Да наставим са обуком неуких и глупих дебилних срба да би се боље снашли у хиљадугодишњој еуропејској напредној
 
ako samo znaš ekavicu - nedovoljno si obrazovan

Bez ljutnje, ovo je jedna od najvećih gluposti koje sam IKADA pročitao.

Govorim perfektno engleski, čitam i pišem na grčkom i francuskom, razumem mađarski, bugarski i ruski.
Trenutno učim norveški, a sledeće sam naumio portugalski.

I sada sam nedovoljno obrazovan zato što ne govorim novokomponovani hrvatski ?
Pa i oni sami ga još nisu dobro naučili, a ja i ne želim....
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
dali svedjani i nemci uce- kruh, zrak...NE
traze- kofi, dobiju kafu! i nemaju nikakav problem!!! srpski turisti ostavljaju isti novac( posto vikendice vise nemaju)
zasto bi ja, kao turista, morala uciti neki novi njihov jezik( oni su bili NezavisnaDH, sada su neovisni)

Иначе, Швеђани и Немци кад дођу у Србију, причају на шведском и немачком, и ми их све разумемо, па им дајемо шта затраже! (А посебно Швеђанима) :zcepanje:

Успут, занимљиво је што се нико од букача не обазире на то што људи рекоше да су причали српским језиком и да нису имали проблема.
 
A sto ne ispod Zadra,pa ovi pisu kako je svukud divno,to je zemlja iz bajke!

Рецимо да сам реалиста, и да сам негде на пола пута између Вас који сте апрори ПРОТИВ и ових који су безрезервно ЗА!
Био сам испод Задра! Не кажем да нешто мора да се деси, али ствари треба посматрати реално.
 
Иначе, Швеђани и Немци кад дођу у Србију, причају на шведском и немачком, и ми их све разумемо, па им дајемо шта затраже! (А посебно Швеђанима) :zcepanje:

Успут, занимљиво је што се нико од букача не обазире на то што људи рекоше да су причали српским језиком и да нису имали проблема.

Поента је у томе да ће те хрвати који разумеју немачки, а ти им тражиш нешто на немачком без проблема услужити, или ти рећи да те не разумеју ако те не разумеју. Ово ће бити случај и са осталим језицима, са српским (иако те разумеју) може бити проблема. Уколико некоме смета твој језик, значи да му сметаш и ти - то је код неких људи већ довољан разлог за избегавање, и то мораш разумети.
 
Upoznao sam ja i crnca u Beču koji priča solidno srpski.
A u Jordanu sam usred pustinje čekao autobus, pored mene čeka i jedan njihov oficir.
Uto mi zazvoni mobilni, kad sam progovorio, tip me izgrlio, i kada je stigao autobus, nije dozvolio da kupim kartu. Ispostavilo se da je bio na obuci u Skoplju.

Znači...ništa nije nemoguće !
 
Ванда, није понта да ли им се нешто десило. Поента је да ли може да се деси. А може. И то нажалост нису изолован инциденти већ реалност. То што се за 99% непријатности не зна (а има их) је други проблем.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top