Letovanje u Hrvatskoj da ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Тема:
Хрватска има предивне плаже, дивне градове са уским каменим уличицама, мирисе мора, смокава, борова...много професионалније угоститеље него у ЦГ.... Емотивно сам веома везана за Далмацију, али на жалост - због политичке ситуације и због острашћених појединаца, не бих се осећала безбедно. А летовање на којем не можеш да се опустиш - није одмор!

Prvi put kad me je uhvatio neizdrz da idem tamo na more (jer je meni samo to more, a sve ostalo letovanje), svasta su mi napricali. Secam se straha koji sam osecala kada sam izasla iz autobusa u Splitu, sve sam mislila "sad ce neko da me opali po glavi, sta mi je ovo trebalo????"
I to je trajalo narednih 10 minuta - dok smo cekale trajekt, narucila sam kafu i kiselu vodu, konobarica se nasmesila. Sedele smo tako drugarica i ja i pricale, pridjose nam neki, krv mi se u zilama zaledila a posle njihovog "Beograd? Ma di ste vi do sad? je definitivno pocelo moje fenomenalno letovanje.
Jednom sam pomislila da me gazdina snaja popreko gleda, ali sam onda skapirala da ona tako gleda sve.
Od tada sam bila 7 ili 8 puta - sto na letovanju, sto poslom, sto samo na produzeni vikend, a prosle godine sa bebom i muzem.
Ovo je moje licno iskustvo
Necu nikoga da nagovaram niti mi je namera da reklamiram - samo kazem da sama nisam otisla i videla ne bih imala toliko divnih uspomena
 
Не, не, и не ...

Испричај зашто.

Ја сам волела да одем тамо, за мене је до дана данашњег Далмација једино што признајем, иако обиђох разна мора и разне плаже...

Но, не бих отишла више, није то оно што ја памтим, не бих се осећала сигурном, а немам намеру да експериментишем.
(И да им новце остављам, после свега :sad2:)
 
Испричај зашто.

Ја сам волела да одем тамо, за мене је до дана данашњег Далмација једино што признајем, иако обиђох разна мора и разне плаже...

Но, не бих отишла више, није то оно што ја памтим, не бих се осећала сигурном, а немам намеру да експериментишем.
(И да им новце остављам, после свега :sad2:)

Dalmacija nije nista spektakularnija a ni bolja od recimo Sicilije, Majorke,Grcke..itd. Nego stvar je u tome sto je vecina onih malo starijih kao dete islo tamo a to sta si radio tokom detinjstva to su ti uvek najlepsa secanja.
A u Hrvatsku Srbi ne bi trebali da idu na more iz milion razloga.Ali ako sto rekoh Srbi ne razmisljaju glavom vec dupetom pa zato ovako i prolaze.

Recimo jedan razlog sto ne na Jadran generalno..za vreme bombardovanja NATO je vise bombi istresao u Jadran nego na Srbiju.Naravno one njihove sa osiromasenim uranijumom.
 
Poslednja izmena:
Dalmacija nije nista spektakularnija a ni bolja od recimo Sicilije, Majorke,Grcke..itd. Nego stvar je u tome sto je vecina onih malo starijih kao dete islo tamo a to sta si radio tokom detinjstva to su ti uvek najlepsa secanja.
A u Hrvatsku Srbi ne bi trebali da idu na more iz milion razloga.Ali ako sto rekoh Srbi ne razmisljaju glavom vec dupetom pa zato ovako i prolaze.

Recimo jedan razlog sto ne na Jadran generalno..za vreme bombardovanja NATO je vise bombi istresao u Jadran nego na Srbiju.Naravno one njihove sa osiromasenim uranijumom.



smešno je generalizovati i predpostavljati ovo ili ono ...

poznajem nekoliko mladih parova koji su već letovali u

Poreču i Rovinju ovog leta a ja ću u avgustu u Crikvenici...

a posebno sam nestrpljiva za Krkom, Lošinjem, Pagom,

kratkim krstarenjima.... :)
 
Prvi put kad me je uhvatio neizdrz da idem tamo na more (jer je meni samo to more, a sve ostalo letovanje), svasta su mi napricali. Secam se straha koji sam osecala kada sam izasla iz autobusa u Splitu, sve sam mislila "sad ce neko da me opali po glavi, sta mi je ovo trebalo????"
I to je trajalo narednih 10 minuta - dok smo cekale trajekt, narucila sam kafu i kiselu vodu, konobarica se nasmesila. Sedele smo tako drugarica i ja i pricale, pridjose nam neki, krv mi se u zilama zaledila a posle njihovog "Beograd? Ma di ste vi do sad? je definitivno pocelo moje fenomenalno letovanje.
Jednom sam pomislila da me gazdina snaja popreko gleda, ali sam onda skapirala da ona tako gleda sve.
Od tada sam bila 7 ili 8 puta - sto na letovanju, sto poslom, sto samo na produzeni vikend, a prosle godine sa bebom i muzem.
Ovo je moje licno iskustvo
Necu nikoga da nagovaram niti mi je namera da reklamiram - samo kazem da sama nisam otisla i videla ne bih imala toliko divnih uspomena

samo sto ne zaplacem

ispada divni hrvati i pokvareni srbi

izvini, ali oprosti...kako mozes tamo mirno da spavas?
mozda tebe ne vide kao opasnost, ali mnogo dobrih ljudi su pobili i proterali. ko to? pa ti divni ljudi

a ti uzivaj. ko zna i ko si uopste.
ti bi letovala i u nemackoj, da je hitler pobedio. tako bi bilo lepo, i mirno
 
a ja i puno onih koji jos uvek zive tamo

Vjerovatno ih mozes sve pobrojati,ja ne mogu ove sto vise nisu tamo,cak sta vise vjerujem da sam poznavao vise njih koje su pobili ti "divni" hrvati,nego sto ih ti znas ,a jos uvijek su tamo.
Jednom sam vec pisao o tome,ali evo opet:moja kuca koju ja ne mogu da vratim se izdaje turistima,ali je ja ne izdajem vec neki tamo domobran.
Ko zna mozda neko od vas koji vole ici u Hrvatsku bude ljetovao u mojoj kuci.
Vjerovatno cete poslije pricati o divnim domacinima!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ова тема свакако веома погађа људе који су све, или много тога изгубили током претходних година.

И зато би било згодно да покушамо да се базирамо само на туризам, иако ми је јасно да је тешко. :sad2:
 
Vjerovatno ih mozes sve pobrojati,ja ne mogu ove sto vise nisu tamo,cak sta vise vjerujem da sam poznavao vise njih koje su pobili ti "divni" hrvati,nego sto ih ti znas ,a jos uvijek su tamo.
Jednom sam vec pisao o tome,ali evo opet:moja kuca koju ja ne mogu da vratim se izdaje turistima,ali je ja ne izdajem vec neki tamo domobran.
Ko zna mozda neko od vas koji vole ici u tu zemlju bude ljetovao u mojoj kuci.
Vjerovatno cete poslije pricati o divnim domacinima!

ovo je dosta precizan odgovor na temu

u kuci porodice moje zene su siptari, vec jednu demokratsku deceniju, kakva je onda razlika izmedju letovanja u hrvatskoj i `letovanja kod siptara`, a kakva slicnost

@ vanda - kako na osetljivu temu pisati infantilno, nesto kao lepo je more, lepa je opatija, lep je dubrovnik - kako

mada imas pravo, necu vise
 
Poslednja izmena:
Испричај зашто.

Ја сам волела да одем тамо, за мене је до дана данашњег Далмација једино што признајем, иако обиђох разна мора и разне плаже...

Но, не бих отишла више, није то оно што ја памтим, не бих се осећала сигурном, а немам намеру да експериментишем.
(И да им новце остављам, после свега :sad2:)

1. Јадранско море у свом северном делу је једна велика канализација и ништа више. Многи га памте кроз детињу призму. (наше море нема нико на свету!)
2. Прескупо је за оно што пружају.
3. Што неко рече, када идем на одмор хоћу да уживам, а не да ми изнад главе стоји неки Муса Кесеџија или Томсон, свеједно.
4. Никада их нисам волео зато што су нас увек мрзели и таквима никада нећу оставити паре.
5.Има далеко лепших мора и океана и још приде домородаца који те дочекују као ДРАГОГ госта уз то и јевтино.
6. Мир нема алтернативу :per:
 
ovo je dosta precizan odgovor na temu

u kuci porodice moje zene su siptari, vec jednu demokratsku deceniju, kakva je onda razlika izmedju letovanja u hrvatskoj i `letovanja kod siptara`, a kakva slicnost

@ vanda - kako na osetljivu temu pisati infantilno, nesto kao lepo je more, lepa je opatija, lep je dubrovnik - kako

mada imas pravo, necu vise

Ма, знам да је тешко!
И ја рекох, мене вежу лепе успомене, из детињства и младости, до моје двадесет пете. :)

Исто тако, не мислим да треба писати ,,инфантилно'' како ти кажеш, него можда изнети искуства од ове или прошле године, пре пар година...

Тема постоји и свако има право да на њу одговори.
Покушала сам само да кажем да разумем да је тешко писати без острашћености било какве врсте,али, ето, замолила ако се може.:zag:
Не значи да не треба да пишемо, него просто да износимо аргументе.

Иако, морам признати, на овој теми, колико ја видим, води се аргументована дискусија. :)
 
Ова тема свакако веома погађа људе који су све, или много тога изгубили током претходних година.

И зато би било згодно да покушамо да се базирамо само на туризам, иако ми је јасно да је тешко. :sad2:

Ovdje i jeste rijec o turizmu,kako ici negdje kao turista,odakle su ti,ne tako davno, protjerani,pobijeni sunarodnici,rodjaci,prijatelji....?
 
Ovdje i jeste rijec o turizmu,kako ici negdje kao turista,odakle su ti,ne tako davno, protjerani,pobijeni sunarodnici,rodjaci,prijatelji....?

Мени то јесте аргумент.
И ЈА зато нећу ићи, никад више.

Али не могу да осудим људе који иду.
Живимо на таквим просторима где је деценијама, вековима, неко наш страдао од руке неког другог.
И јесте тужно што смо као народ склони то да заборавимо.
 
Vjerovatno ih mozes sve pobrojati,ja ne mogu ove sto vise nisu tamo,cak sta vise vjerujem da sam poznavao vise njih koje su pobili ti "divni" hrvati,nego sto ih ti znas ,a jos uvijek su tamo.
Jednom sam vec pisao o tome,ali evo opet:moja kuca koju ja ne mogu da vratim se izdaje turistima,ali je ja ne izdajem vec neki tamo domobran.
Ko zna mozda neko od vas koji vole ici u Hrvatskoj bude ljetovao u mojoj kuci.
Vjerovatno cete poslije pricati o divnim domacinima!

Ovo pocinje da me podseca na rasprave sa mojim muzem -
ne vidim da sam negde napisala "divni" Hrvati (for that matter ni divni Srbi ni divni bilo koji)

A o tom ratu (ni o jednom 90-ih) ne zelim da raspravljam, jer o njemu imam misljenje kao o psiho igri koja se razvila na za to pogodnom terenu i cije smo zrtve manje ili vise bili svi. E pa vidis, ja se toga necu igrati a "oni" i vi slobodno nastavite
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bio sam ja prosle godine i izbusili su mi gume i imao sam neprijatnih scena zbog izgovora pojedinih reci.
Ziveo sam u Hrvatskoj 30 godina i uvek je bilo problema ako govoris ekavski i sl.Sada je to puno gore.To je stvar licnog izbora.Covek u principu ne bi trebao sebe izlagati neprijatnosti a narocito ne na odmoru. Najbolje vam je biti Ljubisa Samardzic, on sigurno nema problema.
 
Не мора тема на Политику, нека остане међ путницима! :)

Жао ми да се закључа, а тамо би добила другу димензију.

Значи, ја ћу мало брисати постове, мало нећу, а корисна је онима који се мисле да ли да иду или не.

Немојте да се претвори у пуко политизирање, може и без тога. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top