Povrede izazvane pirotehnikom

Neko94

Zainteresovan član
Poruka
103
Kao sto znate, svake godine se bar 10 ljudi u jednom gradu povredi od petarde i topovskih udara.Zanimame, da li ce one suskave rukavice za sneg, ili kozne rukavice, zaustaviti snagu i vrele gasove petarde/topovskog udara ako vam (ne daj boze) pukne u rukama.
 
brate ne bih se ja oslanjao na to,ali NIKAKO.
zatezna i udarna cvrstoca koznih rukavica od junece koze je nedovoljna a u slucaju udarnih brizantnih eksploziva je uvek slucaj izdrzi ili pukni ,dakle ako nisu jake da potpuno izdrze udar nisu od neke koristi jer ce kroz pukotinu pokuljati svi vreli gasovi...
to receno postoje zastitne rukavice od fosforne bronze isprepletane kevlarom i raznih drugih sastava koje stite od odredjenih klasa i malih kolicina eksploziva...
 
brate ne bih se ja oslanjao na to,ali NIKAKO.
zatezna i udarna cvrstoca koznih rukavica od junece koze je nedovoljna a u slucaju udarnih brizantnih eksploziva je uvek slucaj izdrzi ili pukni ,dakle ako nisu jake da potpuno izdrze udar nisu od neke koristi jer ce kroz pukotinu pokuljati svi vreli gasovi...
to receno postoje zastitne rukavice od fosforne bronze isprepletane kevlarom i raznih drugih sastava koje stite od odredjenih klasa i malih kolicina eksploziva...

Te rukavice sa kevlarom koštaju k'o pola radnje sa petardama itd.
 
Kao sto znate, svake godine se bar 10 ljudi u jednom gradu povredi od petarde i topovskih udara.Zanimame, da li ce one suskave rukavice za sneg, ili kozne rukavice, zaustaviti snagu i vrele gasove petarde/topovskog udara ako vam (ne daj boze) pukne u rukama.

ako oces da ispadnes frajer pred devojcicama nemoj u rukama da drzis petardu nego sa zubima;)
 
ne stoji dzabe na petardama upozorenje "udaljiti se tolko i tolko metara".....
siguran sam da 99% povreda dolazi od lozenja tipa "ko ce najduze drzati petardu u ruci" ili ono bacanje petardi u vis pa kao da pukne u vazduhu.....

znaci, deci ne treba zabranjivati da koriste to, vec ih treba nauciti kako se baca petarda......a pod petardom mislim sve - od one male zelene, pa do topovskog udara.....
 

Back
Top