Makina do 300e !!!

sONE_SR

Zainteresovan član
Poruka
345
Kao sto kaze naslov, drugar me je zamolio da mu napravim nesto, ali kako god okrenem izadje me uvek vise nego sto treba.
Tast, mis, monitor i kuciste nisu potrebni, znaci samo srce.
Prednost ima Intel, a ako ne moze neka ipak spadne na Amd . . .

EDIT:
PS Masina bi se najvise koristila za igre, ako je nekom potrebno da zna, ali ipak za ove pare. . . .
 
Sorry za dupli post, ne moze da se edituje jos jednom...

Racunao sam da ima napajanje od starog kompa, ako ne, nek skrpi jos 40e za LC6550. Mislim, moglo bi iovako da se uklopi, ali onda bi morala da ide neka slabija grafa i ne bi mogle novije igre da se igraju kako treba.
 
Čovek je rekao da mu ne trebaju periferije i kućište, a WhenDarknessFalls je dao solidan predlog. Zaboravio je optiku (ako je uopšte potrebna), ali imajući u vidu da se 8600GT može uzeti već za 80tak evra, a da na CPU može uštedeti desetak ako uzme X2 4000 umesto X2 4200, eto solidne (nove) mašine za 300€.
 
gde mu kuciste nije potrebno.
A napajanje?
Bas ce sve to moci da izvuce ako ima nekog kineza od 300w ;)
Napisao je u prvom postu da mu kućište nije potrebno.

Dalje, veliki broj starih napajanja koja su ugrađivana u P4-vorke oko 2003-2004 godine su bila solidna napajanja, i rade i danas sasvim OK, a Athlon 4000 AM2 sistem ionako ima slične power requirementse. Daklem, sve u svemu, sa solidnim i ispravnim napajanjem od 300W ovo bi trebalo da radi.
 
I jos jedno pitanje kakvi su i koja je razlika imedju G31, G33 i P31 chipseta ? I koliko su losiji od P35 i da li je bolji 965 od navedenih?

G31 G33 i P31 su entry level chipsetovi tj jeftina varijanta P35 chipseta.... E sad dali je 965 bolji nebi znao da kazem ali nema ni neke velike razlike izmedju 965 i P35 chipsetova ( postoje 965 ploche koje podrzavaju nadolazece 45 nm procesore )

I ono shto je WhenDarknessFalls prodlozio je odlichna konfa za te pare....
 
Hvala svima na odgovorima, predlozicu drugaru ovo, a za napajanje nisam ni razmisljao, tu je 8600gt verovatno najveci potrosac, ali ne znam koliko trosi, ne znam ni koje kuciste on ima. . . ako bude potrebno nagovoricu ga da izvadi jos koji dinar pa promeni i napajanje. sad je jedni problem sto nije optika usla u to, ali ipak ima dvd citac, nek se strpi malo za rezac ionako mu nije toliko potreban. . .

@Pablo pitao sam za ove chipsetove jer te ploce mogu da se nadju za 60e P31 i 50e G31, pa bi onda u to mogao da se ukolpi neki E2160 ili E2140, e sad ne znam koliko se dobre te ploce. . .
Izgleda da ce ipak biti ova varijante sa Amd-eom. . . .

PS Sada sam se setio da je nekoliko puta menjao napajanja, tako da verovatno ima kineza nekog. . .
 

Back
Top