Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Je l vodio neko mačku da joj skidaju kamenac sa zuba? Kako izgleda procedura i koliko košta?

Ja sam dva puta vodila mog debelog Medu. Uvek dobije neku blagu anesteziju da bude miran, a čim vet završi da mu bocu za buđenje. Kamenac se skida kao i nama, zubarskim alatom i dobro se sastruže i ispere. Za cenu ne znam tačno, uvek smo iskoristili anesteziju i za jedan opšti pregled sa vađenjem krvi. Evo pre 2 meseca sam takvu uslugu (anestezija, kamenac, vađenje krvi bez analize, pregled i boca za buđenje) platila 4.000 dinara. Doduše, to je u Staroj Pazovi pa je možda malo jeftinije nego po Beogradu.
 
:zcepanje:

528187_180927958728708_1850946406_n.jpg
 
Kad ulovim tu emisiju obavezno odgledam. Svima je on nesto komican, te Cezarova kopija, te 'naso covek sebi poso'. :lol:
Meni je odlican, videla sam tu dosta korisnih stvari. Dobar je za pocetnike i za one koje su mislili da nesto znaju o mackama, a ustvari nemaju pojma, kao ja recimo. :)
 
meni je on skroz kul. bas ga gotivim, samo ne stizem da pratim emisiju :/ macke su posebne i sa njima je mnogo teze raditi nego sa psima u smislu "prevaspitavanja", tako da vise vrednujem svaki njegov uspeh od cezarovog.
inace, kitty je blaza varijanta rubi x)) kad nekog ne poznaje - prvo se krije, kad se navikne na tu osobu - normalno se ponasa, ali ne dozvoljava da je diraju i tad grebe i ujeda, ali posle duzeg vremena se vise opusti. naravno, nikome ne dozvoljava da je gnjavi i mazi koliko meni, cak i babu bi unakazila da je smara koliko je ja smaram xD
 
Poslednja izmena:
E, da, fakat je sa psima lakše nego sa mačkama, videla sam u jednom momentu sličnost u pristupu sa CM ali za ovo treba mnogo više strpljenja. Hvala Bogu, moje dvoje su outdoor pa nemamo tih problema ali verujem da bi mi trebao neki takav savetnik u suprotnom. Inače, Ruby nije ništa u poređenju sa jednom plavkicom iz iste epizode, ono je pakleno čudovište! Tj. bilo pre sterilizacije. :(
 
Znala sam da moze pesak da bude previse prljav ili previse cist, da se wc oseca na neku hemiju pa mace nece da koriste pesak, ali nisam bila sigurna sta da mislim za one price da maca iz inata ide na neko drugo mesto u wc. Kao u slucaju moje drugarice, kad otputuje, strada fotelja. Bice da je pre zbog prljavog peska. :)
A u ovom slucaju nisam najbolje razumela, kao da sam propustila nesto, sto nije iskljuceno, jer ne umem da se skrasim dok gledam tv. :confused: Malo gledam, malo slusam, malo propustim. Valjda joj nokte na prednjim sapama krate pa je boli kad udje u wc, sto nisam uopste razumela. Videla sam da su joj promenili wc, nisam sigurna da li su joj menjali posip i sta su jos uradili da je vise ne boli.
 
jel zna neko zasto bi macetu od neka 2-3 meseca moglo da ostaje na pisi nesto kao belicasta mast? po opisu to odgovara hormonalnom poremecaju i visku testosterona, ali mi je premali za tako nesto, iako se mi zezamo da je mali bacje jer ima mu*asca za pohvaliti se x)))
inace, to mu samo ponekad ostane tako, ne uvek,,,
 
Ja sam za mog macka mislila da je devojcica dok je imao 2-3 meseca, nisam uopste ovde pomoci. :) Sad veliki testisi mogu biti znak i oticanja testisa, usled povrede infekcije... Ali bilo bi jos simptoma, lizao bi ih, bio bi letargican. Kod mog macka kad se igra i poludi izlazi tecnost, mozda kap-dve zamuceno providna, ne znam od kad, mozda i odkad je bio mali, ne secam se. :-\
 
nisu oteceni, niti uvecani, samo su kao kod macka koji je spreman za "akciju" (srazmerno njegovom telu). tako nesto kao sto opisujes je i ovo, samo sto se njemu umacka dlaka, nema nicega na vrhu. sigurna sam da nije gnoj, niti bilo sta lose, ali me zanima koji je to vrag, jer ako ima veze sa hormonima, plasim se da ce morati pre vremena na kastraciju, sto nikako ne bih volela zbog price o urinarnim problemimama xD
 
Poslednja izmena:
Vratili smo se sa puta.. maca je dobro....
kaze mi sestra od md da se macor zabio pod krevet i nije hteo da izlazi, cak su mu i hranu tamo ostavili..
inace on je najvise profitirao od naseg puta u Segedin, posto smo se vratili sa gomilom gluposti za njega (od igracaka do odelceta kome ja nisam mogla da odolim :) )...
recite mi jel neko setao macu na povocu...ja sam se primila da krenem da ga setam (pogotovu sto komsinica seta zeku peku, pa bi mome macanu bila dobra rekreacija da ga malko pojuri (salim se malo naravno) :)
juce dosla komsinica sa maltezerom on se jadnicak prestravio i sav se tresao a ovaj moj ludak seo i hipnotise ga pogledom... mnogo mi bilo smesno.....
 
:lol: hipnotise pogledom, imam tacno sliku. :lol: ja sam kupila povodac, dva puta sam pokusala, stavim povodac, on krene napred, pa unazad, pokusa da se izvuce, jos sam ga ja malo cimnula napred da kao krene i tu je poludeo, poceo da sisti, frkce, panicno skace i grebe, jedva sam mu skinula. Drugi put je poludeo cim sam mu stavila. Imas na youtube klipove na englesko sa korisnim savetima. Pogledaj neki pre nego sto uopste i pokusas, da ne pogresis kao ja, da odmah veze negativn za povodac. Ciribu ciriba znam da je setala macku na povodac, videla sam i fotorafije tamo gde su albumi sa kucni ljubimcima.
 
ej, sta koristite protiv buva? kitty sam jednom tretirala advocate ampulom jer vise nije bilo potrebe i bas sam zadovoljna, ali ta ampula je sad 700 din, sto mi je preterana cifra, a treba mackic da se ocisti od buva (isto kosta i za odrasle macke i za macice. sprejevi su tek skupi, tako da me zanima jel postoji neka efikasna, a jeftinija varijanta?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top