Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ujke i starija braća... Kad se samo setim, kako je Mirko prihvatio malog uljeza, neverovatno je bilo.

Fotografija0607.jpg
Fotografija0682.jpg
 
Da li potapate maci granule u vodu pre nego što joj date?
I da li je to pametno da se ardi uopšte?
doduše, ja njoj dajem granule za pse, jer one mačeće i neće da jede
ove kučeće su krupnije,i ne raspadaju se.kad se potope.
 
I ujke i starija braća... Kad se samo setim, kako je Mirko prihvatio malog uljeza, neverovatno je bilo.

Pogledajte prilog 364930Pogledajte prilog 364931

Bas su slatkiiii

- - - - - - - - - -

Da vas pitam nesto, kako macora da stavim na dijetu? Granule mu necu sklanjati, prvo jer kad mu dva sata nisam davala da jede ( kad je primao sad tabletu protiv parazita ) mjaukao je sve vreme dok nije dobio, a i generalno granule ne jede puno... Problem je tecna hrana na koju je on navikao da jede svaki dan i cim ja krenem ka kuhinji (sem ako nije minut pre toga jeo) odmah mjauce da mu dam da jede...Mislila sam da mu proredim za pocetak tecnu, da mu dajem tri puta nedeljno umesto sto mu dajem sedam puta, ali on ce opet dramiti svaki put kad ja krenem ka kuhinji jer zna sta ga ocekuje....Debeljuskast je ( nije bas bas debeo, ali jeste puniji ) i iako mi je presladak takav, svesna sam da zbog njega mora na neku vrstu dijete jedino sto ne znam kako da je sprovedem..Ne znam koliko kg ima, ali mi svi govore kako ima veliki stomak, kapiram da nisu ljudi slepi :)
 
Oni su foleri par exelance. :lol: Mirko više i ne pokušava da se folira da je glaaaadan, ali ume itekako da se uvredi kad očekuje da ga dignemo na stolicu, da dignem noge na sto da bi mi se uvalio u krilo... a to se ne desi.
 
prijatelj mi je dobio vucisu stene igrao sam se sa njom i kad sam dosao kuci nastao je sou moj macak ne da me je iznjusio nego celu stranu trenerke gde se vucica cesala i naslanjala izlizao.Jasno mi je da me onjusi ali zasto i izliza trenerku?
 
Mi smo se večeras ponovili....
Neko je istresao ispred naše kuće 2 male mačkice, obe crno-žuto-bele. Mislim da imaju oko 4-5 nedelja, nisu neke zapušten i zamislite: NEMAJU BUVE! Mace su vrlo pitome, piju mleko i vodu, jedu (čak i Sivkove granule) i odmah su shvatile čemu služi mačiji wc. Još se nismo čestito upoznali, ali vrlo su pametne. Ali zaista ne znam šta ću sa njima, i onaj jedan mačak nas postrojava kako hoće a tri mace su mi suviše.
Velika muka je što Sivka hoće šlog da udari kad ih vidi, bojim se da ne pobegne od kuće.
 
Hoho... :lol: Mirko je usvojio Gingera kad su ga te prve večeri napali komšijini psi, tad se naprasno sažalio na njega. Mace su od nečije mačke, fino odgajene, namenski ostavljene tu. Po principu "brigo moja pređi na drugoga" i ubeđenju "sterilizacija je igranje Boga". :evil:
 
Malene se zovu Flekica i Bubica. Privikle su se savršeno, ali Sivko ne može da nam oprosti. Više uopšte ne ulazi u kuću, čak ni da jede, a njih ne može da smisli. Ne dira ih, samo sikće pa pobegne. Smatra da su ga one izbacile iz kuće i da ga mi više ne volimo. Suprug neće da ih puštam u dvorište da nas Sivko ne bi sasvim napustio, a one nisu baš savršene za kuću. Počele su da kake oko kutiije, raznose svugde na šapicama a u kuhinji počinje da smrdi kao u štali. Moram pod hitno da ih nekome poklonim jer one i Sivko nikako ne mogu zajedno. Da li znate nekoga ko hoće slatke male mace?
 
Moje "slatke male mace" su i dalje tu. Niko ih neće jer su devojčice.
Problem je što sam ih odmah našla sa nekim krasticama po koži. Mislila sam da je to prljavština ili ogrebotine, što nije čudno kod napuštenih mačića.
E pa izgleda da nije. Mace su po svemu sudeći imale mikrosporozu, a sada je imam i ja. Pojavili su mi se crveni pečati i koliko sam izguglala - to je to. Mikrosporoza.
I šta sad?
Za njih nije problem, odmah u ponedeljak mogu da ih odvedem kod veta, ali šta ću ja? Dok dospem do lekara opšte prakse proći će nedelju dana, onda laboratorija - još dve, pa zakazivanje kod dermatologa - još najmanje dve. Za to vreme mogu da se ospem kao žaba krastača. Šta da radim?
 
Danas sam ga zvala, on hoće da se prvo uradi bris i antibiogram. Nažalost, rezultati će biti tek za nekoliko dana, a meni je frka da se do tada sva ne ospem. Koliko sam shvatila, on ni ne zna šta je to mikrosporoza...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top