Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a sta se tocno dogadja? imas mache ili macijeg tinejdzera pa luduje?
mozda je vrijeme za sterilizaciju/kastraciju?

nego, Latisa, dugo te ne vidjeh - jesi ti pitala onomad nesto oko usvajanja psa i imala onu macku s macicima
sto ti je gazdarica pravila problem oko njihovog boravka kod tebe?
ako jesi, sta je bilo s idejom da se uzme pas? nisi ga ni uzela na kraju ili...?
za macku i macice se nadam da se ta prica sretno zavrsila : )
 
Jesam, udomila sam ih ima tome godinu dana. Gazdarica na kraju nije imala izbora, ovog sam pokupila ispod tocka u oktobru, imao je vise buva nego kg. Nosila sam ga kod veta, kaze da je mlad jos par meseci za kastraciju i sad muku mucim, razvlaci sve zivo, kuka i zavija, pocepa mi pola stana
 
Poslednja izmena:
ili kao kod nas zakasneli razmazeni maciji pubertet :)
Posto je pre 6 meseci dobio sut kartu iz spavace sobe nocu (nije mi dao da spavam nego je vileneo), sve je bilo ok do pre neki dan kada je poceo da grebe na vrata u 6 ujutro... i da aralauce da md mora da predje u dnevnu sobu da mu da da jede, poigra se malo sa njime i onda legne sa njime u dnevnoj da bih ja mogla da spavam jel njega ne dira a mene maltretira (zna koga moze :) )
Inace mackov ce za mesec ipo dana da napuni 2 godine :)
 
zato sto imaju posebne uslove za uvodjenje zivotinja iz zemalja treceg sveta (poput srbije) i posle silnih testiranja koje zivotinjica mora da prodje (i koja traju izmedju mesec i tri meseca) kada zivotinja dobije papire tj ako dobije papire, tamo mora ostati u strogom karantinu tj ukoliko mi slucajno izadje kroz prozor ili pobegne i nadju je iz kontrole za zasstitu zivotinja biva odmah deportovana ili uspavana a meni sledi opaka kazna po dzepu. plus ne dozvoljavaju sve zgrade drzanje zivotinja u stanu... pokusali smo sve moguce varijante ali nazalost jako je mala sansa da je ponesemo sa sobom...
 
Pfff, koji smor :/
Oglasi onda macu na face-u sa slikama i sto vise podataka, mada bi najbolje bilo kad bi je neko od tvojih prijetalja/poznanika/rodjaka udomio, to bi ti bila najsigurnija varijanta jer svako udomljavanje nosi rizik.
 
latisa, kako to skidala sa prozora? :(
Imas neku zastitu na prozorima?

Prozor na kant, on se uspentrao. Mislim da će uskoro da postavlja mreže. :mrgreen:

zato sto imaju posebne uslove za uvodjenje zivotinja iz zemalja treceg sveta (poput srbije) i posle silnih testiranja koje zivotinjica mora da prodje (i koja traju izmedju mesec i tri meseca) kada zivotinja dobije papire tj ako dobije papire, tamo mora ostati u strogom karantinu tj ukoliko mi slucajno izadje kroz prozor ili pobegne i nadju je iz kontrole za zasstitu zivotinja biva odmah deportovana ili uspavana a meni sledi opaka kazna po dzepu. plus ne dozvoljavaju sve zgrade drzanje zivotinja u stanu... pokusali smo sve moguce varijante ali nazalost jako je mala sansa da je ponesemo sa sobom...

Ideš u GB? Srećan put, i baš mi je žao što ona ne ide. :(

Ovom mom se odvrnula dizna, svaka treća rečenica mu nije da je gladan, non-stop se oblizuje. :aha:
 
mimi's idem za Svedsku ali isti je zakon kao za GB. sada je trenutno kod mojih roditelja i to je fantasticno jer mama i brat Cileta obozavaju i po ceo dan su sa njom i samo o njoj pricaju ali na zalost otac je alkoholicar koji svaki put kada se napije pocne da mi preti kako ce da je izbaci na ulicu (jer mu je to jedini nacin da me ucenjuje ili da me natera da ga trpim). do sada mi nista od toga nije bio problem i nisam puno obracala paznju na njegove gluposti ali sada vec ne mogu da iskuliram jer sam u 6-om mesecu trudnoce i pod stresom sam gromnim zbog cele situacije. Doktorka mi je pre dva dana na pregledu rekla da mi se stanje odjednom naglo pogorsalo i zbog toga sam resila da moju ljubimicu udomim pa da mogu sa njim za sva vremena da zavrsim. Dusa me boli i placem svaki dan vec mesecima a sad kako se priblizio datum kada moram da je udomim svaki dan je sve gore. Lakse bi mi bilo da nadjem nekoga ko bi joj pruzio dobar dom pa makar je ne videla vise u zivotu nego da svakog dana strepim da li ce on da je izbaci na ulicu a ja sam je 5 godina gledala kao malu boginju...
 
Jako se tesko udomljavaju iole starije macke. Dobra strana je to sto verujem da bi ih uzeli stvarno samo pravi ljubitelji macaka, dok sa ovim malim nikad ne znas kome ih dajes. Iako je potraznja za njima daleko veca, ima previse onih koji u njima vide lako zamenljive igracke.
Mozda na onim grupama za udomljavanje, mozda bi pomoglo i neka ponuda da se placaju njeni troskovi, ako si u prilici da to cinis. Mozda bi je u tom slucaju udomio neko od onih koji imaju veci broj macaka, i jedna manje-vise, ako nije trosak, nece biti problem.
 
Prozor na kant, on se uspentrao. Mislim da će uskoro da postavlja mreže. :mrgreen:



Ovom mom se odvrnula dizna, svaka treća rečenica mu nije da je gladan, non-stop se oblizuje:aha:.
Ovaj moj ima opet 6kg. :( Opet je kao tenkic i samo bi jeo. Doduse manje se igrao u poslednje vreme, i ja sam ga zanemarila malo i odmah se vrati na staro.

A prozora sto se tice, obavezno neka zastita, koliko su vesti toliko, kad im se ukluci prekidac za lov, nista ne vide osim plena. Jovica se danas tako ozbiljno skocentrisao da skoci na gugutku koja je sedela sa druge strane prozora na limu, dakle preko zavese i stakla, samo mu ugao nije bio zgodan za napad, da zamisljam samo sta bi radio da nema tih prepreka, i kako bi ga skupljali sa asfalta par spratova nize, posto smo sad kod mojih. I na terasu izlazi samo uz pratnju, mada je vecim delom ogradjena, ima jedan deo odakle bi mogao da padne samo sto mu nije za sad palo na pamet tu da se penje, pa rizik nije toliko veliki, ali dovoljno je gugutka da tu proleti... Toliko sam puta cula da su macke padale sa terasa i to velike za koje racunas da odlicno poznaju svaki cosak u stanu, da me uzasava to sto postoji i najmanja mogucnost da se to desi.
 
Joj kako sam se iznervirala. Imam komsije koji imaju rota, i unazad godinama sa njima je totalni haos, a sad su i stan hteli da renoviraju, pre par meseci, ali bez love pa su ostavili sve na pola i pola stvari im je napolju, pola unutra. Psa su drzali zatvorenog uglavnom, nisu ga ni naucili da ide u wc jer ih je mrzelo da ga setaju, iz stana je smrdelo, a kad su srusli vrata bilo je jasno i zbog cega, Ni sudove ne peru, zive kao skupljaci, ni djubre ne bacaju. Ostale komsije su do sad i tolerisale jer su mladi, ostali bez oba roditelja i nikako se ne snalaze, ali kad je djavo odneo salu prijavili su komunalnoj inspekciji, psa su ostavljali danima samog, da li dodje neko da mu da da jede, ili ne. Vrata i dalje nisu stavili, ali ne smem ni da provirim da vidim kako je pas, jer je prilicno promenio narav. Komslije su pozvale inspekciju najvise zato sto oni iznad ne mogu ni da spavaju jer pas danonocno najstrasnije zavija, a mi koji zivimo pored njih osluskujemo kada neko treba da nam dodje, da li je pas pusten u stanu sto znaci da je mozda i u hodniku jer nemaju mesecima ulazna vrata ili je zatvoren u sobi, ili je pobegao u dvoriste, i to se desavalo, nepoznte bi rastrgao, a i na mene je poceo ponekad da rezi iako ga povremeno i hranim kad ga vidim. Potpuno je nepredvidljiv iako je nekad bio divan pas i maza, ali samo iz razloga sto sto su ga dobili kad je pas bio formiran. A klinci da stvar bude gora patoloski lazovi, imaju neke komplekse vise vrednosti, a zive ocajno, pa ti ih jos vise zao.
I cujem, dosla inspekcija, i mala izasla i pricaju isped mog otvorenog prozora, zali se ona njima kako je u teskoj situaciji, nema roditelje, nema love da sredi taj krs, sutra ce sve da sredi, a to prica vec mesecima. A onda pocinje da sapuce, pas je super, nego ima tu neka komsinica koja skuplja macke, pa on zbog toga laje, inace ne bi on. Tolko sam poludela, nikad im rec nisam rekla za njihove gluposti, pas je isao u wc jedno vreme ispred nasih vrata, i sve kao tolerises i trudis se da razumes sta je u pitanju i pomezes im, malo malo pa im nesto treba i dolaze kod nas opusteno, i onda posluzis kao izgovor i kao prilika da se otarasi ulicnih macaka koje joj mnogo smetaju, jer kao da joj je to bio cilj, a nisam mogla nikog da uvedem u stan dok ne proverim sa njom gde je pas i da li je bezbedno i i dalje se tresem kad treba neko da mi dodje.
Izletela sam iz stana i urlala sam na malu, a mrzim kad se to desi, gubi se svaka verodostojnost i utisak da sam u pravu i samo izgledam kao kreten. I sad ne mogu da verujem koliko je mala bezobrazna, jos se raspravlja sa mnom. Kao dobar je pas bio, a onda ga je neki deda iz komsiljuka uplasio i od tada on rezi na ljude, a ne zato sto je bio danima vezan u sobi bez hrane, vode, u mraku, u fekalijama, prica neke gluposti, uvek je neko drugi kriv i uvek je u pitanju neka drama koja nema veze sa mozgom...
Toliko sam besna da ne mogu da opisem, sad treba da mislim da li ce namerno da pusti psa na macke. A pas je ucen da napada i ulicne pse i macke, tako da bi me to najmanje iznenadilo. Inspektor joj je pre nego sto sam izletela sapatom objasnio da nece pisati prijavu, da li joj je poverovao, da li se i on sazalio zbog situacija u kojoj je, ali da povede racuna i sredi krs i sad je potpuno glupa situacija, zbog budala ce i pas stradati, a i macke. Ne znam sto to ovde pisem i to ovako, sve nepovezano, napeta sam kao struna i besna prvo na sebe sto uopste imam posla sa budalama....
 
Poslednja izmena:
Nije nepovezano, ako ti je za utehu, sve sam shvatila. Prijava je bila i za veterinarsku inspekciju, zanemarivanje je vid zlostavljanja, a huškanje životinje na drugu životinju spada u krivična dela jer je fizički napad na životinju kažnjiv, znaš već, čl. 269 krivičnog zakona RS.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top