Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta ti je rekao vet - koliko dugo lijek da mu dajes?
i ne vracaj ga jos na granule i sosice
nek klopa jos malo pirinac i meso, kuvano, nista mu nece faliti
pa granule postupno vrati
ili mozda cak uzmi neke druge granule pa probja s njima
isto postupno
mozda su one i izazvale problem
oce i od njih to tj od mijenjanja hrana da se poremeti stolica

Pa rekao mi je da procenim koliko treba,da ne predoziram i da mu dam bebecu dozu sto i jesam i ona se posle prvog dana i zaista stabilizovala i bila kao pre,medjutim sutradan ( iako sam nastavila sa lekom ) smeksala je i onda opet tvrda i posle opet meksa.Prestala sam bila sa pirincem i mesom danas,jer nisam videla da mu je nesto pomoglo,a zao mi je bilo sto sam ga samo time hranila.Sad ne znam jel treba da panicim,drugarica mi kaze da dokle god nije proliv i dokle god jede da je to ok,ali me opet cudi sto je uopste meksa stolica?
 
Pa rekao mi je da procenim koliko treba,da ne predoziram i da mu dam bebecu dozu sto i jesam i ona se posle prvog dana i zaista stabilizovala i bila kao pre,medjutim sutradan ( iako sam nastavila sa lekom ) smeksala je i onda opet tvrda i posle opet meksa.Prestala sam bila sa pirincem i mesom danas,jer nisam videla da mu je nesto pomoglo,a zao mi je bilo sto sam ga samo time hranila.Sad ne znam jel treba da panicim,drugarica mi kaze da dokle god nije proliv i dokle god jede da je to ok,ali me opet cudi sto je uopste meksa stolica?

ne kapiram, sto ti bilo zao? pa nije to opce los obrok za bubanog macana
vrati ti njega na to, ali se telefonski, ako mozes, konsultiraj s vetom oko lijeka i klope...
ako je taj lijek nesto kao streptokstazol
trebalo je par dana damu dajes...al to ne mozemo mi reci ovako, to i doziranje
mora odluciti vet
 
ne kapiram, sto ti bilo zao? pa nije to opce los obrok za bubanog macana
vrati ti njega na to, ali se telefonski, ako mozes, konsultiraj s vetom oko lijeka i klope...
ako je taj lijek nesto kao streptokstazol
trebalo je par dana damu dajes...al to ne mozemo mi reci ovako, to i doziranje
mora odluciti vet

to je probiotik :) inace evo sad je isao u wc i opet mu je cvrsta stolica....bas cudno,kako tako naizmenicno....dala sam rok sebi jos sutra,ako mu se ponovi ta meksa,onda cu mu mozda kupiti royal canin neka kao medicinska hrana tako nesto sam cula da regulise stomak ili vec neki lek po savetu veterinara,mada eto sad mu je stolica super....sto se flonivina tice,davala sam mu 3 dana,pa sam se plasila da ne pereteram

- - - - - - - - - -


Kako su slatki macici,ko je imao srca da ih ostaviiiiiiiiiiii !!!
 
Ovome bih ipak posvetila vecu paznju od jedne recenice... Uz ovako ozbiljne simptome, pre svega, NIKAKO NE TREBA NA SVOJU RUKU LECITI ZIVOTINJU, nego pozvati veterinara, makar i tog lokalnog orijentisanog na ocuvanje stocnog fonda. Drugo, majke ti, OTKAD TO ANTIBIOTICI DELUJU NA VIRUSE?! :roll: Ubices nehotice macku nekog neiskusnog vlasnika svojim savetima. :rtfm:

Neka pozove veterinara ko može i ima mogućnosti.
Ko kaže da antibiotici deluju na viruse, proliv je sekundarni simptom a bakterijska infekcija je toliko jaka da stolica zaudara na trulež. Bez antibiotika kod ovog slučaja neće da valja. Imam nekoliko slučajeva trenutno.
NE zaustavljajte nikad proliv nekim lekovima protiv proliva za ljude jer će biti fatalno, samo antibiotik i probiotik može se upotrebljava i ništa više. Suve granule i voda.

Jedno glupo pitanje,to citam i ne kapiram bas,kakav je to penast proliv? ja vidjala samo tecan
To je specifičan proliv sa puno mehurića vazduha, pa izgleda penasto...

Ja sam ovde govorio o dijareji usled bolesti, to nije običan proliv zbog neadekvatne ishrane i sl.
 
Neka pozove veterinara ko može i ima mogućnosti.
Ko kaže da antibiotici deluju na viruse, proliv je sekundarni simptom a bakterijska infekcija je toliko jaka da stolica zaudara na trulež. Bez antibiotika kod ovog slučaja neće da valja. Imam nekoliko slučajeva trenutno.
NE zaustavljajte nikad proliv nekim lekovima protiv proliva za ljude jer će biti fatalno, samo antibiotik i probiotik može se upotrebljava i ništa više. Suve granule i voda.


To je specifičan proliv sa puno mehurića vazduha, pa izgleda penasto...

Ja sam ovde govorio o dijareji usled bolesti, to nije običan proliv zbog neadekvatne ishrane i sl.

aha ok,da znam za ubuduce :)
 
Neka pozove veterinara ko može i ima mogućnosti.
Ko kaže da antibiotici deluju na viruse, proliv je sekundarni simptom a bakterijska infekcija je toliko jaka da stolica zaudara na trulež. Bez antibiotika kod ovog slučaja neće da valja. Imam nekoliko slučajeva trenutno.
NE zaustavljajte nikad proliv nekim lekovima protiv proliva za ljude jer će biti fatalno, samo antibiotik i probiotik može se upotrebljava i ništa više. Suve granule i voda.


To je specifičan proliv sa puno mehurića vazduha, pa izgleda penasto...

Ja sam ovde govorio o dijareji usled bolesti, to nije običan proliv zbog neadekvatne ishrane i sl.

Znaci bakterijski je uzrok, ne virus? Nekome moze da padne na pamet da nesto sto jeste virus leci antibioticima, recice, procitao na krstinom forumu.
 
to je probiotik :) inace evo sad je isao u wc i opet mu je cvrsta stolica....bas cudno,kako tako naizmenicno....dala sam rok sebi jos sutra,ako mu se ponovi ta meksa,onda cu mu mozda kupiti royal canin neka kao medicinska hrana tako nesto sam cula da regulise stomak ili vec neki lek po savetu veterinara,mada eto sad mu je stolica super....sto se flonivina tice,davala sam mu 3 dana,pa sam se plasila da ne pereteram

- - - - - - - - - -



Kako su slatki macici,ko je imao srca da ih ostaviiiiiiiiiiii !!!


pa mozda ta promjena
hrana jedna, hrana druga...
oce od toga te varijacije
drzise jednog dok ga ne stabiliziras

- - - - - - - - - -

Znaci bakterijski je uzrok, ne virus? Nekome moze da padne na pamet da nesto sto jeste virus leci antibioticima, recice, procitao na krstinom forumu.

pa kao suportivna se daje
moji su dobijali kad se grip iskomplicirao i napravio havariju s plucima
mislim da je new folder na to ciljao
 
Lucky, kako je macan od jutros?

imao je opet cvrstu stolicu :) i sinoc i jutros :) sad,nadam se da je to znak da je sve ok :)

- - - - - - - - - -

pa mozda ta promjena
hrana jedna, hrana druga...
oce od toga te varijacije
drzise jednog dok ga ne stabiliziras

- - - - - - - - - -

Eto uspeo je da dva puta za redom ima cvrstu stolicu,koja cak i manje smrdi nego kad je imao meksu :) Ja se nadam da je ok to :)Inace malog vodim na kastraciju najverovatnije sledece nedelje i ne znam kako cu podneti da mu 24h ne dajem nista da jede :cry:
 
pa mozda ta promjena
hrana jedna, hrana druga...
oce od toga te varijacije
drzise jednog dok ga ne stabiliziras

- - - - - - - - - -



pa kao suportivna se daje
moji su dobijali kad se grip iskomplicirao i napravio havariju s plucima
mislim da je new folder na to ciljao

Znam ja to ali procitace neko ko ne zna i ispasce svasta. :(

Ljudi, Blondi me ubi od juce, izgleda je konacno shvatila da macica nema. :( Danas im je donosila piletinu iz komsiluka, cak i velikog, debelog misa, zvala ih, srce mi se cepalo od njenog plakanja, plakala sam i ja za njom. :( Ne cekamo novo leglo, ja ovo ne mogu opet da podnesem.

Lucky girl, drago mi je da je decko dobro sad. :)
 
imao je opet cvrstu stolicu :) i sinoc i jutros :) sad,nadam se da je to znak da je sve ok :)

- - - - - - - - - -



Eto uspeo je da dva puta za redom ima cvrstu stolicu,koja cak i manje smrdi nego kad je imao meksu :) Ja se nadam da je ok to :)Inace malog vodim na kastraciju najverovatnije sledece nedelje i ne znam kako cu podneti da mu 24h ne dajem nista da jede :cry:


a da sacekas da bude skroz ok s tom kastracijom?
ne sjecam se vise, al mislim da je 12 sati bilo dovoljno posta
znace Mimina Mama

- - - - - - - - - -

Znam ja to ali procitace neko ko ne zna i ispasce svasta. :(

Ljudi, Blondi me ubi od juce, izgleda je konacno shvatila da macica nema. :( Danas im je donosila piletinu iz komsiluka, cak i velikog, debelog misa, zvala ih, srce mi se cepalo od njenog plakanja, plakala sam i ja za njom. :( Ne cekamo novo leglo, ja ovo ne mogu opet da podnesem.

Lucky girl, drago mi je da je decko dobro sad. :)

hoces je sterilisat nakon ovog okota?
 
imao je opet cvrstu stolicu :) i sinoc i jutros :) sad,nadam se da je to znak da je sve ok :)

- - - - - - - - - -
Eto uspeo je da dva puta za redom ima cvrstu stolicu,koja cak i manje smrdi nego kad je imao meksu :) Ja se nadam da je ok to :)Inace malog vodim na kastraciju najverovatnije sledece nedelje i ne znam kako cu podneti da mu 24h ne dajem nista da jede :cry:

:tajna: Insajderska informacija: najverovatnije netolerancija na nesto od hrane. U stvari, moze da bude svasta, sve zajedno ima skracenicu na engleskom IBD, a zahteva malo ozbiljniju i trajnu promenu rezima ishrane, i to da-ako-bude. I tek kad se otkloni uzrok upale mozes da mu das probiotik, a da to ima pozitivnog efekta na crevnu floru. Antibiotik, ma koji da pokusas, nema svrhe.


a da sacekas da bude skroz ok s tom kastracijom?
ne sjecam se vise, al mislim da je 12 sati bilo dovoljno posta
znace Mimina Mama

- - - - - - - - - -



hoces je sterilisat nakon ovog okota?

Naravno. Samo jos da proverim mm-ov stek lekova, anestetika ima ali nisam sigurna sta je od antibiotika nabavio sad poslednji put, da ne bude da ima samo pen-strep, da ubijemo jadnicu. Inace, na pragu je mastitisa takodje.

E, da! Ona mi je netolerantna na laktozu, ali nemoguce da joj potpuno uskratim mleko jer komsije s kojima delim starateljstvo imaju kravu i za njih je hrana za macku=hleb namocen u mleko. Dobro, sad barem nema bebaca i mleka za njih pa je i iskusenje manje, a samim tim i stolica cvrsca.
 
a da sacekas da bude skroz ok s tom kastracijom?
ne sjecam se vise, al mislim da je 12 sati bilo dovoljno posta
znace Mimina Mama

- - - - - - - - - -



hoces je sterilisat nakon ovog okota?
To je mene zanimalo pre kastracije macke, jer mi isto nije izgledalo moguce da mozemo izgurati bez jela 24 sata i 12 sati bez vode.
Ima na youtube bas Margas prica kako se danas savetuje da zivotinje manje gladuju, on je nesto skratio drasticno vremenski interval, cak drasticno manje od 12, ali se ne secam tacno kolko, zbog pada secera u krvi cak nije preporucljivo dugo gladovanje zbog tezeg budjenja iz anestezije. Ali koliko sam shvatila, to zavisi od tipa anestezije. Sad se umesto injekcionih koriste i inhalacioni, a mozda ima i vise vrsta, zavisno od sastava...
Sa druge strane ako se macka drzi bez hrane 24h nema rizika da ce biti povracanja zbog anestezije. Zato je najbolje posavetovati se sa veterinarom kod koga se vodi macka na sterilizaciju, zavisno od toga koji se anestetik koristi.

Nego, zar maca nije mala za kastraciju? Koliko je stara?
 
Znam ja to ali procitace neko ko ne zna i ispasce svasta. :(

Ljudi, Blondi me ubi od juce, izgleda je konacno shvatila da macica nema. :( Danas im je donosila piletinu iz komsiluka, cak i velikog, debelog misa, zvala ih, srce mi se cepalo od njenog plakanja, plakala sam i ja za njom. :( Ne cekamo novo leglo, ja ovo ne mogu opet da podnesem.

Lucky girl, drago mi je da je decko dobro sad. :)
Joj, mukica. :(
Ovde su dve male ulicne mace nestale, preslatke, i to jedine dve koje su mogle da se udome. Da se nadam da ih je neko uzeo. :( Majka nije ni primetila da ih nema, prvi put se omacila i skroz je smotana i traljava majka.
 
To je mene zanimalo pre kastracije macke, jer mi isto nije izgledalo moguce da mozemo izgurati bez jela 24 sata i 12 sati bez vode.
Ima na youtube bas Margas prica kako se danas savetuje da zivotinje manje gladuju, on je nesto skratio drasticno vremenski interval, cak drasticno manje od 12, ali se ne secam tacno kolko, zbog pada secera u krvi cak nije preporucljivo dugo gladovanje zbog tezeg budjenja iz anestezije. Ali koliko sam shvatila, to zavisi od tipa anestezije. Sad se umesto injekcionih koriste i inhalacioni, a mozda ima i vise vrsta, zavisno od sastava...
Sa druge strane ako se macka drzi bez hrane 24h nema rizika da ce biti povracanja zbog anestezije. Zato je najbolje posavetovati se sa veterinarom kod koga se vodi macka na sterilizaciju, zavisno od toga koji se anestetik koristi.

Nego, zar maca nije mala za kastraciju? Koliko je stara?

pa da...koliko se sjecam meni je receno 12
tipa da mu navecer dam jesti pa oko podne vet obavi sta treba
macke imaju brz metabolizam tako da je 24 sata puno
mada macanu nista nece biti, ali je nepotrebno...
 
To je mene zanimalo pre kastracije macke, jer mi isto nije izgledalo moguce da mozemo izgurati bez jela 24 sata i 12 sati bez vode.
Ima na youtube bas Margas prica kako se danas savetuje da zivotinje manje gladuju, on je nesto skratio drasticno vremenski interval, cak drasticno manje od 12, ali se ne secam tacno kolko, zbog pada secera u krvi cak nije preporucljivo dugo gladovanje zbog tezeg budjenja iz anestezije. Ali koliko sam shvatila, to zavisi od tipa anestezije. Sad se umesto injekcionih koriste i inhalacioni, a mozda ima i vise vrsta, zavisno od sastava...
Sa druge strane ako se macka drzi bez hrane 24h nema rizika da ce biti povracanja zbog anestezije. Zato je najbolje posavetovati se sa veterinarom kod koga se vodi macka na sterilizaciju, zavisno od toga koji se anestetik koristi.

Nego, zar maca nije mala za kastraciju? Koliko je stara?

Pred inhalacionu anesteziju uopšte ne moraju da gladuju. Pred injekcionu bi bilo poželjno ali ne toliko dugo. Sad, jeste nezgodno kad vlasnici nahrane mačku, tipa, dva sata pred operaciju pa se ispovraća na stolu ili ona ne ide u wc na vreme pa se iskaki na stolu, ali preživljavaju i takve. ;)

Joj, mukica. :(
Ovde su dve male ulicne mace nestale, preslatke, i to jedine dve koje su mogle da se udome. Da se nadam da ih je neko uzeo. :( Majka nije ni primetila da ih nema, prvi put se omacila i skroz je smotana i traljava majka.

Nama je tj. Blondi ovo bilo 4. leglo, od toga drugo ove godine jer su proletos sva tri uginula praktično čim nam ih je pokazala, sumnjam na panleukopeniju. Ova tri su preživela, ali se najstarijeg divljaka odrekla. I prvi je put da ne zna šta je bilo sa mačićima, prethodna dva uspešna legla je planski distribuirala po celom naselju, zbog lovne teritorije. Ma divna je majka, sve sinove obilazi, hoću da je poštedim ovog stresa, nema više gde da ih vodi sama, popunila je kapacitete, pa bismo morali agresivniju kampanju za udomljavanje da sprovodimo. I da direktno smanjimo šansu da neko usvoji i ono tunjavo što je neki skot izručio iz auta ispred prodavnice...

pa da...koliko se sjecam meni je receno 12
tipa da mu navecer dam jesti pa oko podne vet obavi sta treba
macke imaju brz metabolizam tako da je 24 sata puno
mada macanu nista nece biti, ali je nepotrebno...

Da, logično je, vidim i po mojim zverovima, mačke ne vade glavu iz činije kad doskitaju a Mrvica čuva ispred sebe punu činiju. Takođe, mačke mnogo češće koriste pesak, Mrvica kaki jednom-dvaput dnevno.
 
:tajna: Insajderska informacija: najverovatnije netolerancija na nesto od hrane. U stvari, moze da bude svasta, sve zajedno ima skracenicu na engleskom IBD, a zahteva malo ozbiljniju i trajnu promenu rezima ishrane, i to da-ako-bude. I tek kad se otkloni uzrok upale mozes da mu das probiotik, a da to ima pozitivnog efekta na crevnu floru. Antibiotik, ma koji da pokusas, nema svrhe.

.

On je opet danas,posle 2-3 dana super stolice imao proliv,napisala sam iznad da je svetliji ( opet neka oker boja )nego onda,ali je opet tecno.I cudno je,ima jedno malo parce cvrstog dela,a ostalo je tecno.Sad,ne znam jel to od mleka,jer sam mu juce dala mleko prvi put posle 5-6 dana,mada je sinoc imao ok stolicu,a sem granula nista nije jeo.I sad hocu da ga vodim kod veterinara,ali ne znam da li treba da se uradi analiza stolice ili sta?Nemam pojma sta da radim...
 
Poslednja izmena:
Zaboravi na mleko, tvoja macka je kao i vecina macaka netolerantna na laktozu. Mozes da probas da mu dajes jogurt da vidis da li mu odgovara i to pomalo i retko, i tek kad potpuno ozdravi, ali mleko nikad, nikad vise. Ima da se kupi mleko specijalno za macke, ali skupo je, a tvoja macka je vec velika i uopste joj to nije neophodno.
 
Zaboravi na mleko, tvoja macka je kao i vecina macaka netolerantna na laktozu. Mozes da probas da mu dajes jogurt da vidis da li mu odgovara i to pomalo i retko, i tek kad potpuno ozdravi, ali mleko nikad, nikad vise. Ima da se kupi mleko specijalno za macke, ali skupo je, a tvoja macka je vec velika i uopste joj to nije neophodno.

E jeste,u pravu si,sad mi je rekao veterinar da zaboravim na mleko i da mu kupujem jogurt sa 1 % masnoce i to cu mu od sada davati.... :)
 
Da, mleko toliko gubi u procesu pasterizacije (narocito dugotrajna mleka) i homogenizacije, jos kad mu oduzmu svu mlecnu mast, ne ostane nista hranljivo od njega. Ja mlecne proizvode bas volim, ali ko je u mogucnosti da bira, domace mleko, domaci jogurt, kefir, sir... Kad se setim, nekad je rok trajanja jogurta bio par dana, danas opusteno mesec dana i vise.
Zato mislim da odraslim mackama treba davati vise kao poslasticu, nego svakodnevno, kao obrok.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top