Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jeste i to je tacno,ali opet s druge strane ako ona vrsi nuzdu svuda po zgradi,nije sigurno prijatno,mislim to govorim pod pretpostavkom da to radi.....u svakom slucaju definitivno nije za kaznjavanje ( mozda opomena ) , a kamoli zatvor

mislim da bi pomenuli da je takva situacija, znas vec da mnogi novinari jedva cekaju da ocrne ljubitelje zivotinja. mislim, moguce je i tako nesto, ali onda lepo popricas sa komsijom, a ne prijavljajus ga odmah...
 
e da, zaboravih da napisem... juce sam videla jednu zenu na keju sa macom. zena sedi, maca se igra oko nje, pustena i ne udaljava se vise od metar od klupice... odusevila sam se, ne znam kako joj je to uspelo xD
 
e da, zaboravih da napisem... juce sam videla jednu zenu na keju sa macom. zena sedi, maca se igra oko nje, pustena i ne udaljava se vise od metar od klupice... odusevila sam se, ne znam kako joj je to uspelo xD
Ja sam jednom u Knez Mihajlovoj videla čoveka kako šeta sa zekom. Beli zeka, nema nikakav povodac i lepo ide do zida a gazda pored njega. Ni ne obraća pažnju na onu gomilu ljudi koji prolaze, ide svojim putem uz vlasnika kao da je to najnormalnija stvar na svetu. Pravi gradski zekica.
 
Već par sati se dvoumim da li da vam ispričam ovu grozotu. Najviše zbog same sebe, strah me je i da počnem da mislim o tome, ali možda je najbolje sad - dok sam još pod sedativima.
Danas sam u rođenoj dnevnoj sobi imala najgori mogući horor.
U petak sam našla ispred svoje kuće mače (pisala sam na lepljivoj "nađeni mačići"), uzela ga, hranila, lečila i čuvala kao bebu. Mačkić je bio prelep, pametan i izuzetno društven, svi smo ga strašno zavoleli.
Bio je vrlo mali, ne mogu tačno da odredim ali oko 4-5 nedelja. Bojala sam se kako će reagovati Meda i Sivko, ali bilo je dobro. Sivko ga je samo radoznalo gledao a Meda je siktao na njega i lizao ga (ma sviđao mu se, samo se pravio važan i tvrdio pazar). Ipak sam ga za svaki slučaj držala u dnevnoj sobi, tu je i jeo a ja sam i spavala tu za svaki slučaj. On je imao svoje mesto ispod stočića, tu je bio njegov peškir, kutija za spavanje, gomila igračaka a i hrana mu je stajala u blizini. Nisam htela da se približava činijama velikih mačaka (one jedu u kuhinji) da ne bude sukoba.
Danas smo suprug i ja popodne prilegli u spavaću sobu ali su sva vrata na spratu otvorena. Ja sam samo dremala, nisam zaspala. Došli su i deverov klinac sa drugom i igrani se za kompovima u kancelariji.
Odjednom su deca dotrčala kod nas sva usplahirena, vičući "zadavio ga je!"
Skočili smo i svi upali u dnevnu, a tamo je bio užas: mali Micko je ležao u krvi. Komšijski mačor je upao kroz prozor (mi smo na spratu) i bukvalno preklao mače. Klinci su videli mačora kad je pobegao. Još je bio živ, ali za pola minuta je umro. Nismo mogli da učinimo ama baš ništa. Ništa se nije čulo, mali nije bežao, zaklan je tu gde je spavao. Deca kažu da su 15 minuta pre toga bili u sobi da se igraju sa njim, ali nisu hteli da ga bude. Meni se smučilo kad sam shvatila šta se desilo, a najgore je što su to sve i deca videla.
Taj mačorčina je odnedavno u komšiluku. Ne znam čiji je, ali često upada kod nas da jede. Kad bi samo jeo još i nekako, ali zapišava po kući i dere se kao blesav. I deda se žali da ga je video kako izvlači i davi njegove zečiće iz zečinjaka. Čak i pošto je ubio Micka još dva puta je upao kod nas na sprat. Mislim da je i došao zbog Mickove hrane.
Šta da radim sa tom spodobom?
Da držim zatvorene prozore u sred leta zbog njega - ne mogu, a i naše mačke izlaze i ulaze kako njima odgovara.
Ako i ima vlasnika koji bi morao da da se pobrine za to sigurno je neki neodgovoran, čim mu je mačka ovako gladna i agresivna.
Lepo ne znam šta ću.
 
Za tolike godine ništa slično nisam čuo....jadno to mače što ga ubi na spavanju.....tačno bih ga zadavio. Ko bi rekao da će da nastrada u kući na taj način....
Ja sam par godina imao sličnih problema....ekstra agresivni mačor je napadao i ujedao do besvesti moje mačore...ne znam koliko puta sam ih morao da lečim i špricam....savetovao sa vlasniku da ga kastrira ali ništa os toga......pre par meseci samo je nestao, verovatno nastradao. Takvu agresivnost nisam nikad video.....jedini lek je kastracija. I batine pomažu ali kratko traje efekat.
 
Poslednja izmena:
e da, zaboravih da napisem... juce sam videla jednu zenu na keju sa macom. zena sedi, maca se igra oko nje, pustena i ne udaljava se vise od metar od klupice... odusevila sam se, ne znam kako joj je to uspelo xD

ja sam ubedjena da bi moj macor samo jednostavno pobegao :P e da vas pitam,posto zivim u stanu,a kupila sam mu pre 3-4 dana trixie ogrlicu protiv buva,koja traje 4 meseca,jel on moze da dobije buve ( dok nju ima ) ako bih ga recimo izvela u setnju ili bi ga ogrlica zastitila?
 
Već par sati se dvoumim da li da vam ispričam ovu grozotu. Najviše zbog same sebe, strah me je i da počnem da mislim o tome, ali možda je najbolje sad - dok sam još pod sedativima.
Danas sam u rođenoj dnevnoj sobi imala najgori mogući horor.
U petak sam našla ispred svoje kuće mače (pisala sam na lepljivoj "nađeni mačići"), uzela ga, hranila, lečila i čuvala kao bebu. Mačkić je bio prelep, pametan i izuzetno društven, svi smo ga strašno zavoleli.
Bio je vrlo mali, ne mogu tačno da odredim ali oko 4-5 nedelja. Bojala sam se kako će reagovati Meda i Sivko, ali bilo je dobro. Sivko ga je samo radoznalo gledao a Meda je siktao na njega i lizao ga (ma sviđao mu se, samo se pravio važan i tvrdio pazar). Ipak sam ga za svaki slučaj držala u dnevnoj sobi, tu je i jeo a ja sam i spavala tu za svaki slučaj. On je imao svoje mesto ispod stočića, tu je bio njegov peškir, kutija za spavanje, gomila igračaka a i hrana mu je stajala u blizini. Nisam htela da se približava činijama velikih mačaka (one jedu u kuhinji) da ne bude sukoba.
Danas smo suprug i ja popodne prilegli u spavaću sobu ali su sva vrata na spratu otvorena. Ja sam samo dremala, nisam zaspala. Došli su i deverov klinac sa drugom i igrani se za kompovima u kancelariji.
Odjednom su deca dotrčala kod nas sva usplahirena, vičući "zadavio ga je!"
Skočili smo i svi upali u dnevnu, a tamo je bio užas: mali Micko je ležao u krvi. Komšijski mačor je upao kroz prozor (mi smo na spratu) i bukvalno preklao mače. Klinci su videli mačora kad je pobegao. Još je bio živ, ali za pola minuta je umro. Nismo mogli da učinimo ama baš ništa. Ništa se nije čulo, mali nije bežao, zaklan je tu gde je spavao. Deca kažu da su 15 minuta pre toga bili u sobi da se igraju sa njim, ali nisu hteli da ga bude. Meni se smučilo kad sam shvatila šta se desilo, a najgore je što su to sve i deca videla.
Taj mačorčina je odnedavno u komšiluku. Ne znam čiji je, ali često upada kod nas da jede. Kad bi samo jeo još i nekako, ali zapišava po kući i dere se kao blesav. I deda se žali da ga je video kako izvlači i davi njegove zečiće iz zečinjaka. Čak i pošto je ubio Micka još dva puta je upao kod nas na sprat. Mislim da je i došao zbog Mickove hrane.
Šta da radim sa tom spodobom?
Da držim zatvorene prozore u sred leta zbog njega - ne mogu, a i naše mačke izlaze i ulaze kako njima odgovara.
Ako i ima vlasnika koji bi morao da da se pobrine za to sigurno je neki neodgovoran, čim mu je mačka ovako gladna i agresivna.
Lepo ne znam šta ću.

jadnicak.... :cry: bukvalno me prosla jeza kad sam procitala,Boze me sacuvaj.Ako mozes saznaj ko je vlasnik pa ili mu kazi da ga kastrira ili da ga drzi podalje od tvoje kuce ili mu napravi nekakvu zamku....Moja drugarica je imala slican slucaj ( mada mozda i gori ) jer je njen inace dobar pas ( vucjak ) ubio mace od dva i po meseca dok su se igrali,mada sumnjam da su se igrali,jer on nije voleo te macice ( a to mace je trebalo mesec dana kasnije da bude poklonjeno ) i uzeo ga je i ustima,previse stisnuo i maleckom ispala creva i oni ga odvedose odmah ujutru ( posto je bilo kasno uvece ) na operaciju,medjutim mali dobio sepsu i umro...Uzas....Ja ne znam kako bih to podnela da sam videla
 
ufff, jadno macence :(
jedino da nadjes gazdu, ili da ga samoinicijativno nekako uhvatis i odvedes na kastraciju...

ja sam videla jos grozniji prizor, kad se macka omacila u nekoj rupi iznad kucice za pse u kojoj su bili stenci od mesec i po... macici su upali u kucicu i stenci su ih razvukli po celom dvoristu, pokidali im kozicu, izmrcvarili ih skroz... i sad me proganja taj prizor, a bila sam jako mala kad se to desilo i nisam imala pojma sta da uradim sa macicima :(
 
Ja se premisljam da hvatam Zutog, da ga kastriram makar i na zivo, pa ciji je, da je, maltretira mog macka, njegovog sestrica koji ne dolazi kod nas, verujem da je on pojeo i vecinu Blondinih macica dosad.

Inace, Mirko mi je povredio prednju sapu ali ne miruje nikako.
 
Ne mogu da ga uhvatim, divlji je i previše oprezan. A sigurna sam i da vlasnik ne bi ništa preduzeo, jer da mu je stalo do mačke makar bi je hranio. I suprug je poludeo, njega ja mali Micko najviše voleo, i kaže da će mačoru dohakati kako god bilo. I dedi se smučilo (mačak mu krade zečiće), hteo je da postavi otrov da ga ubije pa smo ga jedva ubedili da će možda stradati neka maca ni kriva ni dužna.
I tako se mi zbog jednog neodgovornog vlasnika pretvaramo u ono što najviše mrzimo: u progonitelje i potencijalne ubice mačaka.
A šteta, mačak je vrlo lep, izgleda kao ruski plavi, i dotrči kad ja zovem naše mačke. On je ovde tek par meseci, možda je i sam još mlad mačak. Šteta velika što je tako agresivan i brutalan.
 
Mimi sta ste vi uradili po pitanju sterilizacije/kastracije Blondi i Mirka?
Znam da sam vec dosadna :) ali eto zanima me....
Mi smo dobro svi troje.... spremamo se za odmor a moj svekar ce da bude baby sitter macki... on ce biti kod nas u stanu dok smo mi na odmoru.... bice veselo njima dvojici... prvi put ce se videti pa cemo videti kako ce se slagati :)
 
Ne mogu da ga uhvatim, divlji je i previše oprezan. A sigurna sam i da vlasnik ne bi ništa preduzeo, jer da mu je stalo do mačke makar bi je hranio. I suprug je poludeo, njega ja mali Micko najviše voleo, i kaže da će mačoru dohakati kako god bilo. I dedi se smučilo (mačak mu krade zečiće), hteo je da postavi otrov da ga ubije pa smo ga jedva ubedili da će možda stradati neka maca ni kriva ni dužna.
I tako se mi zbog jednog neodgovornog vlasnika pretvaramo u ono što najviše mrzimo: u progonitelje i potencijalne ubice mačaka.
A šteta, mačak je vrlo lep, izgleda kao ruski plavi, i dotrči kad ja zovem naše mačke. On je ovde tek par meseci, možda je i sam još mlad mačak. Šteta velika što je tako agresivan i brutalan.

Ne verujem da bi bas mlad macak bio tako brutalan, nekako mi to pre lici na 4-5 godina pa na vise. :( I da, pretvaramo se u svoje suprotnosti zbog neodgovornih vlasnika, juce je malo falilo da zovem komunalnu policiju zbog komsija koje se, eto, sazale pa sve pse koje neko izbaci prihvate a nemaju cime da ih hrane, sve kupuju bajat hleb, niti imaju kapije na dvoristu pa kad se ti psi razmile po kraju i krenu da kidisu na komsijske kokoske, pilice, macke... Cak su i moje macke i kuje xy puta dosad opljackali. A nije da nisam pokusala da pricam sa vlasnicima, samo jednog priznaju za svog.

Mimi sta ste vi uradili po pitanju sterilizacije/kastracije Blondi i Mirka?
Znam da sam vec dosadna :) ali eto zanima me....
Mi smo dobro svi troje.... spremamo se za odmor a moj svekar ce da bude baby sitter macki... on ce biti kod nas u stanu dok smo mi na odmoru.... bice veselo njima dvojici... prvi put ce se videti pa cemo videti kako ce se slagati :)

Blondi k'o Georgina, odavno prebacila termin. :lol: U stvari, mislim da ce nocas. Primila se da mi ulazi Milici u onaj bazen na naduvavanje pa ga probusi noktima kad izlazi, jutros sam morala da joj ostavim mito u vidu lavora sa vodom pored bazena. :aha: A Mirko povredio sapu. Krije se, dodje kad ogladni i uvece da prespavaju u magacinu, zajedno. Sto me podseti, nisam im danas kupila posip! :eek: Dakle, jos su im svi polni organi i zlezde na broju. :( Skupa anestezija a i mm-a mrzi on to da radi, ako nema finansijsku satisfakciju. Kad neko zakaze za svoje macke, pa bude morao da nabavi anestetik, uradice valjda i njih dvoje.
 
Prvo, musko, crno, krenulo goozom, pomogla sam joj, ona gurala, ja vukla. Na zalost, prerano i prejako sam povukla, sad moram da nadjem pean da mu ukljestim repic, uspanicila sam se da je mrtvo i blokira prolaz ostalima. :(
 
To sam se ja uvek pitala, da li me macka voli. :) Znam da ima poverenja u mene, pa recimo kad sam pored njega uopste nije bezao od pasa, a kad ga uzmem u ruke to je kao da pas nije tu. I kod mene se najvise mazi i spava, i igra, i kad je nesto nesiguran samo mi se uvali u krilo, ali bas da li me voli, hm... Ume i odlicno da me ignorise, a sloboda mu je bila preca od svega i da je nasao neki stek gde je vec lutao kad sam ga pustala da izlaz, pa ga nije bilo po nekoliko dana, da je dobijao klopu ne bi mi se vratio vise nikada. :confused:

- - - - - - - - - -

Prvo, musko, crn:(o, krenulo goozom, pomogla sam joj, ona gurala, ja vukla. Na zalost, prerano i prejako sam povukla, sad moram da nadjem pean da mu ukljestim repic, uspanicila sam se da je mrtvo i blokira prolaz ostalima. :(
Sta je to bilo? :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top