Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa nemas prava ni da se igras sa zivotom macke isto tako. ili smisli unapred, tj.nadji nekog sebi bliskog ko bi uzeo tvoju macku pre nego sto dodje beba, ili nemoj ni da uzimas macku ako postoji sansa da zavrsi kod ko zna koga.
mislim, ja sam jako ostra po tom pitanju i ne tolerisem te ljude, mozda zato sto uopste ne zelim da imam decu, ali znam i mnoge druge koji dele moje misljenje, a imaju i decu i pse i macke. btw, u vecini slucajeva, alergija kod bebe je laz koju koriste da im drugi ne bi "citali bukvice" o njihovom ponasanju, a istina je da ih mrzi da brinu i macki, pored cimanja oko deteta.
 
Pazi, ovog mog mogu uvek da ga odnesem kod mojih. Sa jedne strane tu mu vise odgovara, mnogo veci stan i prostor za igru i pentranje, razgledanje. Sa druge opet da li bi moji imali zivaca kao ja za njegove bubice. Ali ne radi se o tome da macka ide na ulicu ili ko zna kod kojih ljudi, nego sto mnogo nedostaje i sto je mnogo los osecaj sto si ga ostavio.
Ja sam jednom vec morala da ga odnesem tamo. U tom trenutku bezizlazna situacija, sto naravno da ne bi bilo da sam imala vise znanja i iskustva, kao sto nisam pa mi se cinilo da je to najpametnije resenje. Ispalo je posle bas sve naopako. Ali nije bilo nikakvo bezanje od obaveza, cak je ogroman stres koji mi u tom trenutku uopste nije trebao.
Tako kada sam procitala oglas da nude macku na usvajanje zbog bebine alergije i mole da im pruze priliku da posecuju macku, verovala sam potpuno da je u pitanju isti onaj osecaj nemoci. Opet verovatno zato sto se neke moje drugarice uopste lepo nisu provele kad je zdravlje beba u pitanju, posle se preslisavas cija je bila greska i do koga je.
Meni je ipak alarmantno kad izbace iz kuce zato sto unistava stvari po kuci, onda opet ne znaju ni kako sa mackama i sto se o mackama inace mnogo malo zna. Misle da mogu batinama da vaspitaju macku, zato sto im to polazi za rukom sa psima. Favorizovanje rasnih pasa i macaka, cim uzmes rasnu, ulicna moze napolje....
 
ma ne kazem ja da nema iskrenih ljudi koji su stvarno u problemu, ali to se vidi iz samog oglasa (npr.to sto navodis da su trazili da vidjaju macku), ali ima mnogo onih koji ce slagati samo da ne bi culi kritiku.
druga stvar je sto i macka ima osecanja, zavoli one s kojima zivi, a neko se igra s njom i izbaci je kao da je krpa :(
tebi je super sto mozes kod tvojih da odneses macka kad si u frci, poznaje i taj ambijent i ljude i znas da je u sigurnim rukama.
moje komsije su skoro kupile stene labradora. zatvarali ga na terasi kad nisu kod kuce i ono je jako plakalo i sad tu kucu vise ne vidjam, a vidjala sam je svaki dan... eto, jeftina igracka... kupili ga i sad ko zna gde je, a isto su pre dovodili nekog psa, culo se da lajucka i odjednom je i on prestao da se cuje. meni je stvarno strasno da se odrasli ljudi tako neodgovorno ponasaju, umesto da se potrude da vaspitaju psa.
o izbacivanju macaka da ne pricam. sve je vaznije od njih: krevet, vaza, cvece... :(
 
Uvek sam za dugorocno razmisljanje, slazem se sa Oo u potpunosti. Fakat ima situacija gde je nemoguce izbalansirati sve ali bolje je i nemati ljubimca nego ga uzeti pa ga dati nekome... Uvek mi je na pameti ova slika kad vidim takve oglase:

 
Tu se ja ne slazem. Mislim da je bolje udomiti zivotinju, pa makar morala da promeni u nekom trenutku vlasnika ako dobija svu paznju i negu, zavolece i novog vlasnika, nego ih ostaviti na ulici, izgladnele, ranjene, bolesne, nemocne...
Slazem se da treba razmisljati dugorocno i odgovorno, ali to bi opet znacilo i da okrenes glavu na drugu stranu i prepustis drugima odgovornost, jer ti nisi u prilici da brines o nekoj zivotinji jer dugorocno moze svasta da bude.
Saldo u prethodnih mesec dana: dve kuce su nestale, tri kuce jos bebe koje je neko izgleda bacio, isto nestale sledeceg dana. Sumnjam na jednog komsiju da je ,,resio problem''. Jednu bas lepu plasljivu macu su zgazila kola, a izgleda da nema vise ni jedne mace trudnice. Bile su sestre, stare dve godine. A sta su prosle, to samo njihova dusa zna...
 
pa ne znaci da okrenes glavu, uvek mozes da im budes foster, sto je nesto najhumanije sto covek moze da radi. tj.da spasava ulicne i brine o njima do udomljenja.
zato sam za obavezno potpisivanje ugovora pri udomljavanju i za dobro pripremljena pitanja za buduceg udomitelja, jer ce onda morati da razmisli o nekim stvarima o kojima mozda nije razmislio pre nego sto se odlucio na taj korak.
naravno, covek nikad ne moze da predvidi bas sve i nekad mora da dodje do promene "vlasnika", ali treba unapred da razmisli sta ce uraditi sa zivotinjom ako se ne ponasa onako kako on zeli, ako se bude selio itd.
 
pa ne znaci da okrenes glavu, uvek mozes da im budes foster, sto je nesto najhumanije sto covek moze da radi. tj.da spasava ulicne i brine o njima do udomljenja.
zato sam za obavezno potpisivanje ugovora pri udomljavanju i za dobro pripremljena pitanja za buduceg udomitelja, jer ce onda morati da razmisli o nekim stvarima o kojima mozda nije razmislio pre nego sto se odlucio na taj korak.
naravno, covek nikad ne moze da predvidi bas sve i nekad mora da dodje do promene "vlasnika", ali treba unapred da razmisli sta ce uraditi sa zivotinjom ako se ne ponasa onako kako on zeli, ako se bude selio itd.

I opet, slazemo se. Uvek sam za potpisivanje dobro osmisljenog ugovora sa usvojiteljima. I za tu foster varijantu.
 
Ugovori jesu resenje tamo gde nesto znace. U ovom slucaju znace mozda neki psiholoski efekat i to ne uvek kakav se zeli postici, ali daleko od toga da stite zivotinje. A mozes ionako uvek psa ili macku da uzmes sa ulice, bez potpisivanja bilo kakvog ugovora.
Nisam znala da se oni koji cuvaju privremeno zivotinje, do njihovog udomljenja, zovu foster. Jeste veoma humano, samo slutim da su stalno u riziku da na kraju zavrse sa nepredvidjenim brojem zivotinja, ili koje niko nije hteo, ili obicno posle neuspelih udomljenja kad se zivotinja jako istraumira. Koliko je humano i lepo toliko moze da bude i emotivno iscrpljujuce i nije za svakog.
 
Zbog porodicne situacije bila sam prinudjena da spavam kod mojih a md je ostao kuci sa macorom...
macani nije htelo da spava sa njime (spava uvek meni na nogama) i zamislite nije ga kao mene budio u 5 ujutro....
vec nocas naravno tu je bio wake up call u standardno vreme :)
 
Ugovori jesu resenje tamo gde nesto znace. U ovom slucaju znace mozda neki psiholoski efekat i to ne uvek kakav se zeli postici, ali daleko od toga da stite zivotinje. A mozes ionako uvek psa ili macku da uzmes sa ulice, bez potpisivanja bilo kakvog ugovora.
Nisam znala da se oni koji cuvaju privremeno zivotinje, do njihovog udomljenja, zovu foster. Jeste veoma humano, samo slutim da su stalno u riziku da na kraju zavrse sa nepredvidjenim brojem zivotinja, ili koje niko nije hteo, ili obicno posle neuspelih udomljenja kad se zivotinja jako istraumira. Koliko je humano i lepo toliko moze da bude i emotivno iscrpljujuce i nije za svakog.

:amen:

Zbog porodicne situacije bila sam prinudjena da spavam kod mojih a md je ostao kuci sa macorom...
macani nije htelo da spava sa njime (spava uvek meni na nogama) i zamislite nije ga kao mene budio u 5 ujutro....
vec nocas naravno tu je bio wake up call u standardno vreme :)

:lol: Znaju tacno gde i koliko mogu.

Imamo tri mekana zvekana! :zurka: Crno, crno-belo i belo-crno. Prvo je donela crno-belo, najmanje, ono je fascinirano Milicom i njenim kroksicama. :lol: Rodjak je nasao i druga dva i doneo ih sa tavana, eno ih sad sve cetvoro i ujka Mirko u magacinu, mama i bebe u kutiji na cebencetu. :heart2:
 
Ova vrlo sarena po glavi ima tabby sare i izgleda je zenka. I crna sa malo bele (Blondin raspored boja 99%) je izgleda devojcica, skroz crni je izgleda decko. Ali imaju oko mesec dana, malo je teze sad oceniti, to mi ide kod tek okocenih i kasnije, oko 3-4 meseca, a i necu previse da ih gnjavim.
 
Njaoo, blago vama! Nista lepse od veselih macica! :heart:
Ovaj moj je ranije grizao samo tanke kablove, od zvucnika, punjaca, misa. I to radi opsesivno,. nema sanse da ostavis misa ili punjac u istoj sobi sa mackom par minuta, a da ostane ceo. Ne znam koliko ih je unistio. Danas sam ga zatekla da je pregrizao telefonski kabl, a onda je krenu da grize kabl od adptera za modem. :sad2:
Tu je citav splet kablova, aj sto ce unistiti jos neki kabl ili adapter, mada mi ni to nije drago, nego sto ce glupan poginuti. I gledam upste ne vidim nacin da sakrijem sve kablove od njega, jedino da ih mazem necim ljutim, a to ce biti posao od sat vremena sigurno. Ima li neko ideju cime bi moglo? Ljuta paprika, limun?
 
Poslednja izmena:
A da mu u drugoj sobi daš jednog miša samo njemu na "upotrebu"? Kad zadovolji svoje instinkte možda neće dirati ostale kablove.
Mi smo našim macama dok su bili male dali jednog miša i tastaturu da ih dave u dnevnoj sobi pa su ih grizli dokle god nisu izgustirali i više im ni jedna žica nije bila zanimljiva.
 
Nisam se toga setila. Imam neke unistene punjace, krpila sam ih sto puta, pa mogu da probam. Jedino me je strah da ne proguta kabl. Gutao je sve i svasta, posle povraca dok ne izbaci, ali platneno nesto nije problem. Kabl moze haos da mu napravi.
Ali zanimljivo da on spava i kako se slucajno probudi i snimi to sto mu je zabranjeno i sto sklanjamo od njega, upilji se i odmah dotrci da grize. Ima toga sto mu je zabranjeno. Probacu prvo uz nadzor, nije losa ideja.
 
Mi se setkamo po malo kroz kucu sa povodcem.... prvo smo setkali samo sa onim delom oko tela da se naviknemo a danas sam uzela dok se igrao sa lopticom stavila i povodac i polako.... jedno petnaestak minuta pa sutra nastavljamo dok ne izadjemo napolje :)
 
Mi se setkamo po malo kroz kucu sa povodcem.... prvo smo setkali samo sa onim delom oko tela da se naviknemo a danas sam uzela dok se igrao sa lopticom stavila i povodac i polako.... jedno petnaestak minuta pa sutra nastavljamo dok ne izadjemo napolje :)
cile.jpg


Slikano jos prosle godine kad je imao struk, jedino kad je spava mogla sam da mu stavim povodac. Mogla bih da probam i ove godine. Pre neko vece mi se promuvao izmedju nogu i izleteo napolje. Jedva sam ga stigla i to samo zato sto je stao da onjusi neku macku ispod repa. Ali jos bas pati sto ne moze napolje, mada tesko da bi pristao da seta vezan. :(
Pa da vidimo tvog lepog macka kako seta. :)
 
A da nije kontraproduktivno? Da ne pomisli onda da su mu svi kablovi dozvoljeni? Radije razmislite o ovome: http://www.tv-shop.tv/artikal/234/cable-organizer/

Malce smo sinoc morali da odnesemo nazad kod rodjaka, ovde kod nas je defile automobila, nije im bezbedno. Jeste da ih necu bas-bas gledati kako rastu, ali tamo su neuporedivo bezbedniji.

Probacemo na kraju sa kanalicama. Gde ne budu mogle kanalice ici ce selotejp, pa lepiti uz zid ili komodu. Nije estetski najbolje resenje, ali je najjefinije i najsigurnije.
Sistem sa punjacem nije upalio, kao ni sa ljutom paprikom. Nemam vise rezervnih kablova za telefon. :(

Znali neko koliko je vremena potrebno da se hormoni nakon kastracije smire. On i dalje spopada cebe i to svakodnevno? Posle skoro 6 meseci od kastracije?
 
Poslednja izmena:
Na osnovu mog iskustava otprilike će sada nastupiti period smirivanja ali će sve to ići sporo. Marko je kastriran pre dve i po godine i još uvek ga ponekada uhvate lutke ali je potpuno izgubio želju da izlazi napolje.Posle godinu dana od intervencije je počeo da biva lenjivac i da spava po ceo dan u nekom od ormara a oko 23h krene da luduje po kući. Mačak moje kume se smirio posle par meseci. Znači,nema pravila!
 
Blondi pojela gustera zelembaca. Milica je najveci sok dozivela zbog jedenja od glave, cak je ni rep koji je otpao i nastavio da mrda nije toliko zapanjio. Inace, najmanjeg maceta (za koje bih rekla da je imalo proliv) nema od sinoc.
 
Јуче Тома појео целу кожу са батака. Ко шпагете је спаковао све, а пре тога се наждрао Гурмета, мислио сам да ће да се удави.
ГЛУНГ-ГЛУНГ-ФРРРРУС, УСИСИВАЧ :))))
Нисмо му дали, него је отео, односно, попео се на кух. елемент и смадрљао све у себе
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top