Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja koristim Frontline combo, spasio me je kad je bila prava invazija buva u pocetku u stanu. Deda Zika je detaljno objasnjavao, mislim da ima i u knjizi. Koristis spric, nad 2ml, da bi sto preciznije mogla da odmeris 0.5ml. Imas pakovanje za pse od oko 2 i 4ml, znaci za 4 ili 8 doza za macku. Zgodno je i da se udruzis sa nekim. Spricem izvuces 0.5ml a onda selotejpom prelepis rupicu od igle na foliji ampule, samo pazljivo, ja sam nesto htela da budem pametna, pa sam odmah zalepila selotejp preko folije da se ne bi cepao kad probusim iglom, a kad sam onda htela da prelepim rupu selotejpom ucinilo mi se da nije dobro zalepljeno, pa buckala ampulu da proverim, ona tecnost natopila selotejp, pa drugi... Na kraju sam bacila sve. Bez buckanja i preteranog pomeranja ampule za svaki slucaj i nemoj da ti otvorena ampula stoji duze od 4 meseca naceta. :)
 
Ne znam da li se frontline i fromtline combo razlikuju, koristila sam samo ovaj drugi, on je nesto skuplji, ne znam da li opravdano ali nisam smela da rizikujem, posto je izlazio napolje. Postoji samo to jedno pakovanje za macke od 0.5ml. Gledala sam uputstvo, nigde ne pise nista o gramazi spram tezine macke. Koliko se secam dozvoljeno je za macke stare preko dva meseca i ima to neko ogranicenje u minimalnoj tezini macke kad ne sme da se daje, ali se ne secam tacno. Prodavac u jednom pet shopu mi je rekao da za macke teze od 4kg mora da se daje veca mera, 0.6-0.7ml da bi preparat bio efikasan predvidjenih mesec dana, a ne recimo 2-3 nedelje samo. Ali nigde nisam nasla potvrdu za to mada je ovo retko prodavac koji je ponesto znao da mi tacno kaze. Imas uputstva na netu, nesto na srpskom, nesto na drugim jezicima, ali tu je google prevodilac. :)
 
aham! pa, ako tretiramo mackica i kitty i ostane za jos koji put - nije lose uopste... mislim, bolje nego damo 1400 za advocate za jednu upotrebu, mada, moram priznati da bih volela da ponovo osetim taj miris xD
 
Ne razumem se mnogo u sastav, frontline combo, uputstvo kaze, stiti od buva mesec dana, krpelja svega 2 nedelje. A bajerov advocate, stiti o buva mesec dana bese, ali i od crevnih parazita. Mislim da ne stiti od svih, nije najblje resenje, ali za nas koji nema sanse da damo macki oralno terapiju jedino resenje. Ja kupujem na 4 meseca taj advocate kako macka ne izlazi napolje. Ima sad neki na p... Prefender kako bese, isto valjda bajerov, ne mogu sad preko telefona da trazim, samo za crevne parazite isto se aplicira za vrat, a mislim da je bolji. Moracu da se raspitam
 
nisam znala da postoji preparat koji se ne guta, a stiti od crevnih, sad ste me obradovale jer je meni mucenje ono sto radim macki da bi progutala tabletu, stvarno se u tim trenucima osecam ko najgori tiranin, a i te tablete bazde sacuvaj boze -.-
koliko kosta to zadovoljstvo?
inace, mackicu sam nasla govaanca, ili jaja od buve (ne znam sta su te gromuljice, uglavnom, znam da je buvljeg porekla jer smo od toga stalno trebili boni, posto je sa svojom dlacurdom bila raj za buve) pa mora da se sredi to, a kitty je cista
 
Ja Sivku dajem Advocate jer je alergičan na tablete za gliste (2 nedelje proliva i muka... a ovo nam je bio kao poklon sa neba), a debeli dobija tablete i Frontline.
Jednom mi je vet dao pakovanje Frontline za pse pa sam od toga imala tretman i za Medu i za njegovu pokojnu mama-Maju, ali ostatak u pakovanju je vremenom iscurio ili izlapio - đavo bi ga znao. I ja sam rupicu prelepila selotejpom ali nije vredelo pa od tada ipak kupujem pojedinačne doze. Mislim da se to isplati samo ako ima više mačaka za tretiranje odjednom.
 
imam jednu malu macu a majka nece da je doji jer je premrsava i nemam izgleda mleka vise...

kako mogu da nahranim to mace i cime? kakvim mlekom i na spric ili?

mace je tek sad progledalo....ako neka zna nekoa mi napise...MOLIM VAS!!!
 
mozes da kupis RC zamensko mleko za macice, to je najjednostavnija, ali i skuplja varijanta, a ovde, na dnu stranice imas o ishrani malih macica i formulu kako da sama napravis mleko: http://www.netbre.info/animals/asc/ponesto_o_mackama.html (multivitamin i probiotik mozes da preskocis ako ne mozes da ih nadjes da kupis)
inace, mozes da hranis i na spric ili da kupis cuclu za macice
 
Poslednja izmena:
Na spric tesko da ce hteti, mucenje za oboje, a te flasice sa cuclom za mace su najjednostavnija i najprostija plastika, ne verujem da je skupo, a mace se lako i brzo navikavaju. Mi smo macka kojeg hrane moji roditelji pomocu tih flasa hranili kravljim mlekom, ali kratkotrajnim. Nismo imali pojma kako treba, nismo ni razblazivali mleko, samo smo podgrevali, i morali smo da procedimo da kajmak ne bi zapusio otvor na cucli. Sve naopako i macak je pretekao, mada taj ima sto zivota. Neka formula sa vitaminima kad bi se nasla, bilo bi mnogo jeftinije od tom mleka za macice. U svakom slucaju izbegavati dugotrajna mleka.
 
Dragi svi, javljam vam se posle dužeg vremena. Molim vas da mi ispričate, vaša ili iskustva vaših prijatelja, o sledećim momentima: mačke i trudnoća (ne macina trudnoća, nego moja :zper: ), kao i: mačke i pridošlica, tj. beba! U drugom sam stanju, 5. mesec, imam dve mace (Milicu i Bubicu) skoro već četiri godine, živimo u stanu (planiramo preseljenje, pa ako bude naletelo nešto dobro, možda odselimo i u neku kuću), i eto tako... Na početku trudnoće radila sam jedan test na toksoplazmu, na VMA, nalaz je pokazao da sam "negativna", nakon toga doktorica nije pominjala da išta drugo treba (a ja sam to sebi registrovala da smo i mace i ja bezbedne), pa eto ako neko nešto zna o tome, može da mi da savet, i sve ostalo što se tiče ove teme. Pozdrav!
 
Dragi svi, javljam vam se posle dužeg vremena. Molim vas da mi ispričate, vaša ili iskustva vaših prijatelja, o sledećim momentima: mačke i trudnoća (ne macina trudnoća, nego moja :zper: ), kao i: mačke i pridošlica, tj. beba! U drugom sam stanju, 5. mesec, imam dve mace (Milicu i Bubicu) skoro već četiri godine, živimo u stanu (planiramo preseljenje, pa ako bude naletelo nešto dobro, možda odselimo i u neku kuću), i eto tako... Na početku trudnoće radila sam jedan test na toksoplazmu, na VMA, nalaz je pokazao da sam "negativna", nakon toga doktorica nije pominjala da išta drugo treba (a ja sam to sebi registrovala da smo i mace i ja bezbedne), pa eto ako neko nešto zna o tome, može da mi da savet, i sve ostalo što se tiče ove teme. Pozdrav!

E pa cestitam! :zag: Divne vesti. :) Znas sta bi jos valjalo? Da i njih dve ipak testiras i da do rezultata ne cistis njihov wc. A sto se tice upoznavanja sa bebom, moras postepeno i da se njih dve ninakoji nacin ne osete ugrozeno i zapostavljeno. Ako planiras da ih ne pustas u sobu u kojoj beba spava, valjalo bi da ih vec sad izbacis, da ne bi krivile bebu za to; takodje, to sa preseljenjem zavrsite sto pre, da bi imale vremena da se adaptiraju na jednu veliku promenu pre druge.
 
E pa cestitam! :zag: Divne vesti. :) Znas sta bi jos valjalo? Da i njih dve ipak testiras i da do rezultata ne cistis njihov wc. A sto se tice upoznavanja sa bebom, moras postepeno i da se njih dve ninakoji nacin ne osete ugrozeno i zapostavljeno. Ako planiras da ih ne pustas u sobu u kojoj beba spava, valjalo bi da ih vec sad izbacis, da ne bi krivile bebu za to; takodje, to sa preseljenjem zavrsite sto pre, da bi imale vremena da se adaptiraju na jednu veliku promenu pre druge.

Hvala na čestitkama!!! :zag: Hvala i na odgovoru! Nekako se od početka ne opterećujem (nisam taj tip, a i imam osećaj da će "sve biti u redu") nikakvim predrasudama o mačkama i trudnoći, iako sam nailazila na raznorazne komentare, doduše ne od lekara, nego od familije... Međutim, nije mi baš jasno zašto moram da testiram i mace, ako sam već sebe testirala? One već zadnjih godinu dana ne izlaze iz stana, jako su retko dobijale sirovo meso, a otkako znam da sam trudna više nikako ne dobijaju, i ja im minimalno čistim poosip, gotovo više nikako, samo ponekad? Ja sam mislila da ako moj test pokaže da sam negativna, da to znači da su i one negativne. Ili grešim?
 
ja posto vec neko vreme planiram trudnocu (na zalost ne ide uvek sve kako zelis).... testirala sam svoje mace... pisala sam negde ali ponovicu ti:
pozeljno je da testiras mace, one se dva puta testiraju (drugi put je nakon dve doe tri nedelje).... iznos je ja mislim 2300 po maci (ja sam placala 1700 jer moj vet je imao neki popust u tom labu)... jeste skupo znam ali to je najsigurnija varijanta zbog trudnoco.... moj ima antitela na toxo a nema infekciju, ja niti imam infekciju niti antitela....
 
Nensika, da si ti vec pozitivna, ni po jada, opasno je samo ako do infekcije dodje tokom same trudnoce, zato moras da ustanovis da li su i njih dve negativne. I da dooobro peres salatu, jagode i sve ostalo voce i povrce, statisticki je utvrdjeno da se oko 85% pacijenata zarazi toksoplazmom preko hrane a tek 15tak % direktno od maca.
 
Za svaki slucaj i u tim retkim prilikama kada se cisti pesak to treba ciniti sa rukavicama. One kao za farbanje kose su bas jeftine, oko 200 din. pakovanje od sto komada. Sredstva za dezinfekciju i pranje ruku nisu pouzdani nacini da se unisti toksoplazma.
 
E pa cestitam! :zag: Divne vesti. :) Znas sta bi jos valjalo? Da i njih dve ipak testiras i da do rezultata ne cistis njihov wc. A sto se tice upoznavanja sa bebom, moras postepeno i da se njih dve ninakoji nacin ne osete ugrozeno i zapostavljeno. Ako planiras da ih ne pustas u sobu u kojoj beba spava, valjalo bi da ih vec sad izbacis, da ne bi krivile bebu za to; takodje, to sa preseljenjem zavrsite sto pre, da bi imale vremena da se adaptiraju na jednu veliku promenu pre druge.

Nas stan je bas mali, dve sobe i mala kuhinja. Prosto je nemoguce ograniciti macku na samo jednu sobu, i uopste mi nije jasno kako bi to funkcionisalo.
Bas sam se bila rastuzila kad sam cak dva puta videla oglas za udomljavanje macaka koje moraju da napuste dom zbog beba. U jednom slucaju zbog bebine alergije, u drugom jer se beba i macka uopste nisu slagale, nikako nisu mogli da se snadju i sa mackom i sa bebom, i bas je to bio problem, sto su zapostavili macu, pa se ona sama zabavljala kako se vec macke zabavljaju...

Inace, nisam jos uvek uspela da mu skratim noktice, probala sam vrh samo jednog nokta i nesto se ne snalazim. Cime se krate nokti, obicnim makazama i crickalicama ili ima neke sprecijalne, mozda ostrije?
 
iskreno, ja posizim od tih ljudi koji daju pse/macke zbog bebe, u fazonu: dobili smo novu igracku, stara vise nije potrebna! kako drugi mogu da se izbore i sa alergijama i svim zivim, a oni, jadni, ne mogu -.-

ja secem grickalicom, al imas i posebne makaze u sopovima.
 
Drugo je alergija kod beba, one ne mogu da iskasljavaju sekret, sve im na pluca ide, dobiju bronhitis za cas, koji opet za cas moze da predje u hronicni i vremenom se stanje sve vise pogorsava, uopste nije bezopasno, frasove i da ne pominjem. Stalno nad glavom preti opasnost da ako ne odreagujes ispravno na vreme, posledice mogu biti katastrofalne.
A i zavisi mnogo od macke do macke, ima bas finih i umiljatih macaka, a ima i zivih, hiperaktivnih, koje ako im ne posvetis dovoljno vremena budu destruktivne, pa i opasne. Jos ako nemas odvojene prostorije za bebu... Tu je cesto usisvanje zbog higijene najmanji problem, moras i da znas sa mackama i da se mnooogo potrudis da sve bude u redu.
Ali nemas prava da ugrozavas zivot bebi, nadajuci se da se najgore nece desiti. Mene uzasava ta mogucnost i nadam se da nikad necu morati o tome ni da razmisljam.
A to kako macke lete na ulicu kad naidje nova igracka u vidu psa recimo, videla sam bas ovih dana. Dosade i gotovo!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top