Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neverovatno kako svaki put kako citam o Mirku na ivici sam suza. Srce malo mora da je sad sav zbunjen. :)
I Blondi je divna, i dalje mislim da su macke mnogo milije i strpljivije od macora. Mogla bi neke fotografije da okacis, da ih upoznamo. Posle i bebce naravno. :srecna: :ceka:
 
ali ipak zna ko ga volii gde je najsigurnije x)

A sta se desilo pa se Kitty ugojila? Je l se nesto promenilo?
Ja sam vagu pozajmila komsinici, nikako da mi vrati, treba joj za cerku. Na kraju cu novu da kupim. A ne smem ni da kazem da se ovaj moj jos ugojio, samo ne znam tacno koliko.
Ponasa se kao da mu ovde ne dajemo da jede. Prvo je bio nasao gde stoji kesa sa hranom, pa je preturi na pod, i jede sto brze dok ne pokupim hranu. Sad zatvaram iza nekog stakla, iako zna da je tu staklo, opet skace na isto, pa okolo pokusava da otvori, bude mi zao uvek pa mu dam malo. Ali zbog to 'malo' je kao prase.
Mada kad razmislim, uvek je on bio sklon gojenju, samo sto je izlazio napolje pa mu je bilo i manje dosadno i izgladni napolju, potrosi se.
 
pa projela se jednostavno... uzela sam od druga hranu koju je kupio za macka kog je cekao, ali ovaj nikako da stigne, pa da ne vetri bzvz (to je hrana za macice) i od tad je pocela da zdere i nastavila kad sam joj vratila njenu hranu, i sad me samo oblece da joj punim ciniju x))
 
Kod macaka je inace mnogo tesko utvrditi da li su doziveli amneziju na osnovu odazivanja na svoje ime. :lol:
Kad nije gladan i kad ne zeli da se mazi, uopste me ne konstatuje i ne odaziva se ni na sta.
A kad se zainteresuje kao da prica, gleda u oci i mjaukne na svaku moju rec. Posle po starom. :lol:
Zar se ne bi ponasao kao poludivlja macka da je doziveo amneziju? Cim on zna da ti skoci u krilo i da je tu najlepse, :heart: mozda je neki bas blag oblik.
 
Ovaj moj me ne konstatuje uopste, i ne odaziva se na ime, jedino se odaziva na suskanje kese se hranom...
jao kupila sam neki repelent za kuce i mace da ne skacu po namestaju i naprskala, toliko smrdi da mene boli glava i muka mi je a mogu misliti kako je njemu....:(
 
Ispred moje zgrade postoji "čopor" mačaka (namerno kažem čopor pošto mačke ne vole grupisanje). Danas se jedna omacila i to u sred travnjaka između zgrada, doduše uz živu ogradu tako da je baš i ne vidi svako ko prođe stazom. Druga mačka (ili mačor) jako agresivno brani nju i mačiće. Mama-maca je krupna i deluje mi da je ok (ne smem da joj priđem od one druge mačke koja greje nju i mačiće, čak je jedno od mačića koje se pomerilo od majke i zamjaukalo, vratila kod nje). Radnici Gradskog zelenila su onim električnim kosilicama uklanjali travu i šiblje ali ja sam ih zamolil da ih ne diraju i poslušali su me, hvala im na tome. Ali ne znam kako da im pomognem. Zvala veta, on kaže da ne diram mačiće jer mogu mačke da me ogrebu, a pipkanjem ću skinuti majčinu pljuvačku sa njih. Problem je što tuda prolaze psi sa vlasnicima. Većina je ok, ne dozvoljava psu da dira mačke ali danas je naišla neka kretenuša sa psom koja je pokušala da mačke otera. Zapretila sam joj komunalnom (jer ne čisti za svojim psom kada se uneredi) ako je vidim da dira mace. Ali ne mogu ih štiti 24h. Mislite da će, kao što tvrdi moj vet, mama-maca premestiti mačiće na sigurno? Donela sam im malo hrane ali neće da jedu. A i plašim se da im ostavljam hranu pored njih jer se onda skupljaju ostale mačke iz čopora i uznemiravaju ih. Uh, baš me opteretilo to sve:(
 
Stvarno sam kreten. Znam da ne mogu zaštiti sve životinje na koje naiđem ali eto. I rekla sam da se više neću vezivati, teško mi pada i razdvojenost od Jolande koja se sada priklonila mojoj mami i živi ko prnceza ali eto, opet neke mačke u mojoj blizini i ja ih hranim. Jedna ima rane po telu (neka kožna bolest) ali su sve jako nepoverljive prema ljudima i priđu samo kada im donesem hranu. Inače nisu umiljate, osim jednog mačora koga više ne viđam, on uđe u zgradu i liftom se popne sa mnom do stana, uđe, ja mu dam da jede i onda ga spustim u prizemlje i pustim napolje.
 
Da, feral cats su i meni uvek bile ljubav. :aha: Ali ne ide mi u glavu da se omaci na sred travnjaka. Mora da je mlada maca. Mozes li barem neku kutiju da joj obezbedis? Ona od banana iz prodavnice je dobrih dimenzija, zadnju stranu zatvoris, stari peskir i to je to.
 
Inače juče bila prvi put u Pet centru i ko dete u radnji sa slatkišima. Jedva me mm odvukao napolje (mada su se njemu dopale ribice i tarantule). Kupila sam Joletu medicinski Royal za sterilisane mačke i neke nemačke paštetice i njenog omiljenog Tomija. Nadam se će se baksuščetu dopasti hrana. Sto puta tata donese nešto iz inostranstva a ona neće ni da lizne ili od pet vrtsta hrane jede samo jednu :roll: Što je dobra vest za mačke-lutalice u kraju koje se fino počaste.
 
Obilazila sam je sinoć par puta, nosila joj vodu i hranu (a koliko vidim i druge komšije:)) ali jutros mace i mačića nema. Izgleda da ih je sklonila negde na sigurno.

Drzim im fige, da ih je stvarno ona sklonila.

Mirko je imao srecu da mu je jaka jetra, dobar je, sad ga oporavljam malo. Skidanje kamenca, pa nemam iskustva, ovde u KV to radi samo jedan gulikoza.
 
Drzim im fige, da ih je stvarno ona sklonila.

Mirko je imao srecu da mu je jaka jetra, dobar je, sad ga oporavljam malo. Skidanje kamenca, pa nemam iskustva, ovde u KV to radi samo jedan gulikoza.

Noćas u 1h su bili tu i ona i mačići. Jutros u 8h ih nije bilo. Ne znam ko bi ih dirao? Nemoj sad da me plašiš, ionako sam loše spavala misleći šta je sa njima:sad2:

Mirko ima kvalitetnih 9 života. I junačina je na kub.
 
Ma ako ima u blizini ijedan podrum sa otvorenim prozorom, tamo su. :)

Mirku je ostalo jedno 6 zivota, prvi je potrosio kad ga je kao bebu majka zagubila u vrzini kad ih je selila a sad su mu otisla barem dva. :(

To je kompleks zgrada, podruma koliko ti volja. Mislim da znam i gde, tj. u koji podrum ih je odnela. Samo se nadam da su vlasnici istog fini ljudi i da vole mace.
 
Joj draga samo kad je završena sezona kiselog kupusa. Komšije iznad mene em prospu raso u wc šolju a kupatila u vertikali imaju zajedničku kanalizacionu cev i zajedničku ventilaciju em krčakju sarmu i taj smrad se leluja kroz hodnik i kroz prozor. Uguših se.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top