Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislis na na jastucic koji je obelezen kao pisiform na fotografiji?
pisiform.jpg

Kod ljudi je to valjda graskasta kost.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Graškasta_kost
Valjda stiti tu kost graskastog oblika na zglobu koji strci malo i obezbedjuje savitljivost prednje sape, sto je mackama neophodno da bi mogle da je koriste efikasnije.
 
Ili bolje:
What is the usage of pisiform pad in cats' front feet? I wonder why cats have pisifrom pads at the back of front wrists? And why not at the back feet also?

It's believed that the pisiform pad is a vestigial (left over, no longer needed) piece of anatomy. It covers a carpal (wrist) bone called the pisiform and is located roughly where the base of the human palm would be on the "pinkie" part of the hand. It probably remains as cats use their front feet like hands in manipulating things and it is a softer more flexible covering of a bone that does protrude a bit. The rear foot anatomy is a bit different in that there isn't a bone like the pisiform on the rear foot and they aren't used for manipulating things.
http://www.vetinfo.com/vets/answers/what-usage-of-pisiform-pad-in-cats-front-feet#b
 
Ljudi, otrovala sam Mirka. Kolega od mm nije gledao, ja nisam citala, dao mi je pogresan spot on da podelim njemu i Mrvici, samo sam mu kapljicu stavila danas i celo popodne se borimo. Sad je imao tako jak epi napad da je izgurao cebence ispod sebe i skoro srusio aluminijumsku stolicicu preko koje sam mu stavila zastor. Uglavnom, cak i uz adekvatnu terapiju od permetrina ugine 11-38% tretiranih macaka i sve sto moze da se uradi je da mu se umanji drhtanje, spusta temperatura i da se ceka. Na nekom americkom sajtu koji sam pronasla su postavili snimak jednog ragdoll macka koji se 3 dana borio, od toga 2 bio u totalnoj narkozi. Naravno da prestajem da placem samo na trenutke.
 
Joj jadnice, drzite se, nadamo se najboljem.... a i u dobrim je veterinarskim rukama.... javljaj sta se desava.... mi drzimo fige da sve prodje kako treba i da vam jos dugo mrnjauce po dvoristu.....
BTW skoro da si i mene rasplakala a ne znam ni tebe ni macku...

Pesticide grade permethrin is toxic to cats. Many cats die after being given flea treatments intended for dogs, or by contact with dogs having recently been treated with permethrin.[20] Only the less toxic human, pharmaceutical grade Permethrin with well defined impurities and a reduced CIS:TRANS ratio is considered safe for pet use.[2
 
Poslednja izmena:
Nista meni u vezi tog permetrina nije jasno. Isla sam nocas na google da vidim sta je to i naisla sam na taj tekst i u njemu.
Signs of toxicity
Exposure to even small quantities of permethrin can cause severe and fatal poisoning in cats.

Ali i na ovaj.
Kod tako mladih mačića jedino se smeju koristiti preparati na bazi permetrina. Permetrin je sintetski analog piretroida koji je izolovan iz biljke buhač. Permetrin je kontaktni otrov sa brzim paralitičkim dejstvom na insekte.


Njegovo dejstvo nastaje brzo i traje dovoljno dugo da prouzrokuje smrt insekata i ektoparazita.

Toksičnost permetrina je mala (ima oko 10 puta veću selektivnu toksičnost za insekte u odnosu na sisare, što nije slučaj sa drugim grupama ektoantiparazitika), zato se smeju korisiti kod mladih životinja, ukrasnih ptica i živine.
http://www.pet-centar.rs/content/view/4337/70/

Ali nije to ni bitno. Ovo jurcanje i klopanje znaci da se Mirko oporavio? :)
 
:lol: Joj mogu da zamislim kroz sta ste prosli sinoc kad je imao epi napad i kakvo je olaksanje sad kad se ponasa ovako nenormalno danas. :lol:
Bravo za Mirka! Ali to je ono kad se macak rodi pod srecnom zvezdom. Boli ga uvce, juri macke po dvoristu. :zaljubljena:
 
ko zna kakve je on zmajeve lovio dok si ti ronila suze zbog njega x)) (sad mozemo da se zekimo na njegov racun xD )

inace, nisam vam rekla da smo presle u prilicno tesku kategoriju! kitty se nagojila samo tako, al zanimljivo je da nema salo, nego je nabijena i teska ko tuc, sad mi je frka da ne izadje na sims pa da pretegne o.O
 
Hehe, geni su cudo. :)

Ma tukao se sa mopom, manijak. :rotf: Sad ne moze da se nacudi kako to, sam u magacin, sta ce mu hrana, voda, wc i krevet, pa jos gratis i staro auto-sediste, on bi kod mene u narucje, tu je najudobnije! :lol:
 
Jutros sam smutila kafu i pila je ispred kancelarije sa Mirkom u narucju. Dobro je, mada je sve izvesnije da je doziveo amneziju. Imena se ipak ne seca, kao ni naseg dozivanja, samo na MAC reaguje, ali se seca svog mesta na terasi kod komsija, a Blondi na sve obaveze jos i njega vuce, kaze mi Milica da ga je vodila po vocnjaku i pokazivala mu ptice. (Blondi, ne Milica.)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top